Formuojasi graži tradicija

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi diena yra bene vienintelė mūsų šventė tokiu gražiu metų laiku – pačiame vasaros viduryje. Liepos  šeštą mes švenčiame savo Valstybės dieną, o svarbiausias tos šventės akcentas yra Lietuvos himno – „Tautiškos giesmės“ giedojimas tuo pačiu laiku, 21 valandą, visame pasaulyje, kur tik yra lietuvių. Labai jaudinančiai tai vyksta Lietuvoje, o ypač šiemet, kai minimas atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetis.

Tautiška giesmė giedama ir Grinkiškyje. Ta proga ne tik grinkiškiečiai, aplinkinių kaimelių gyventojai bei svečiai rinkosi prie seniūnijos paminėti mums visiems svarbią dieną.  Susirinkusius eilėmis apie Lietuva pasveikino vakaro vedančiosios – kultūros specialistės Lina  Lydikaitienė ir V. Šepronienė. Sveikinimu į visus kreipėsi Grinkiškio seniūnijos seniūnė Giedrė Bloženė, Grinkiškio  pramogų ir šokių salės mišrus kolektyvas „Sarva“ ( vad. Virginija Šepronienė).

Liaudišką muziką – dainas apie Lietuvą keitė dainuojamoji poezija, kurias atliko Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos mokiniai – Nomeda Hofmanaitė, Rugilė Listauskytė, Lukas Šileika ir grinkiškietis Algimantas Kšanas.

Tarp dainų įsiterpė eilės. Savo kūrybą pristatė, iš šio krašto kilusi Stasė Kilbauskienė, grinkiškietis  Klemas Indrėkus ir Pašušvio miestelio gyventoja Irena Širvinskienė.

Šie metai ypatingai svarbūs ir reikšmingi, nes visi turime galimybę  darbais ir gražiais poelgiais save išreikšti ir parodyti. Grinkiškio  miestelio bendruomenės pirmininkė Rasa Šulienė, būtent tai progai buvo paskelbusi akciją  „Dovana Lietuvai“ .

Prie šios paskelbtos akcijos savo gražiais darbais prisidėjo  Grinkiškio J. Poderio gimnazijos Pašušvio ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus mokiniai jų tėveliai bei mokytojos, Grinkiškio miestelio gyventojas Tomas Rainys, Kairėnų kaimo gyventoja Lina Klusevičiūtė .

Vėliau smagiomis dainomis visus linksmino Jonavos rajono Vyšnialaukio liaudiškos muzikos kapela „Savi“ (vad. Alvydas Kurkuzinskas).

Priartėjus 21 valandai , gausus Grinkiškio krašto žmonių būrys, muzikantai ir kiti šventės dalyviai, sugiedojo himną ir  „Lietuva brangi“.

Tai  graži šių metų Valstybės dienos šventė, subūrusi seniūnijos žmones kartu pabūti ir prasmingai bei iškilmingai pažymėti kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi dieną.

 

                                                                                                Lina Lydikaitienė,

                                                                                               Pašušvio filialo bibliotekininkė

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts