Mokinių ir darbuotojų susitikimas su policijos pareigūne

Spalio 14 dieną Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre lankėsi  Radviliškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Ilona Sernovienė, kuri mokinius pakvietė dalyvauti  pokalbyje  „Jaunimas ir administraciniai nusižengimai“. 

Susitikimo tikslas – supažindinti mokinius su jų teisėmis, pareigomis, teisine atsakomybe,  siekiant sumažinti mokinių nusikalstamumą. Pareigūnė mokiniams įtaigiai ir suprantamai kalbėjo apie nepilnamečių žalingus įpročius, jų vartojimo žalą bei  pasekmes. Priminė, kokios administracinės baudos skiriamos už  necenzūrinių žodžių vartojimą, garsios muzikos leidimą, tyčiojimąsi viešose vietose, nepagarbius komentarus kito žmogaus atžvilgiu,  atvaizdo naudojimą be asmens  sutikimo, trukdymą mokytojui vesti pamokas. Paaiškino, kuo pavojingas gali būti pasitikėjimas nepažįstamais ar iš matymo mažai pažįstamais žmonėmis, svetimų daiktų ar asmens dokumentų pasisavinimas ar naudojimasis jais. Suteikė informacijos  apie gresiančią administracinę ar baudžiamąją atsakomybę, padarius tam tikras nusikalstamas  veikas. Pareigūnė atsakinėjo į mokinių pateiktus klausimus.

Susitikimo  su centro profesijos mokytojais, auklėtojais bei kitais specialistais metu Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja aptarė temą “Saugi kaimynystė – viena sėkmingiausių nusikalstamumo prevencijos priemonių“. Įvertinti realūs praktiniai atvejai, numatyta kur reikėtų kreiptis  esant įvairioms kritinėms situacijoms.

Tikimės, kad susitikimų metu centro mokiniams bei darbuotojams suteikta informacija prisidės prie visos centro bendruomenė saugumo užtikrinimo.

                                                                                  Socialinė pedagogė Silva Bosienė

Total
1
Dalinasi
Related Posts