Vyriausybė planuoja skirti 100 tūkst. eurų Ispanijai ir Italijai

Visai dar neseniai LR Vyriausybė skelbė, kad reikės skolintis net 5 milijardus eurų iš užsienio valstybių nuo koronaviruso nukentėjusios ekonomikos skatinimui

Balandžio 7 d. vakare  savo socialinio tinklo ,,Facebook“ paskyroje Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pasidalino įrašu, kuriame teigiama, kad Vyriausybė planuoja padėti Italijai ir Ispanijai, kovojančiai su koronavirusu. Planuojama, kad šios pagalbos vertė sieks 100 tūkstančių eurų.

Premjero tekstas:
„Padėsime Italijai ir Ispanijai. Rytoj Vyriausybė planuoja priimti nutarimą ir skirti iš rezervo 100 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Italijai bei Ispanijai. Šalims, kurios kovos su koronavirusu fronte šiandien yra tikrai sunkioje ir sudėtingoje situacijoje. Tikiu, kad Lietuvos žmonės supras ir palaikys tokį sprendimą. Kovojant už gyvybes solidarumas su mūsų partneriais Europoje ir kitur yra labai svarbus. Už minėtas lėšas bus perkamos būtiniausios priemonės: apsauginiai skydeliai, respiratoriai, taip pat medicininė įranga, skirta kvėpavimo funkcijos palaikymui. Labai simboliška ir svarbu, jog visa tai – Lietuvoje pagaminta produkcija. Esame stiprūs, kai būnam kartu!“

Radviliškiečiai neliko abejingi valdžios norui leisti pinigus

Šis Premjero išplatintas tekstas nepaliko abejingų  visos  Lietuvos, tame tarpe ir Radviliškio rajono, gyventojų. Socialiniuose tinkluose emocijos liejosi per kraštus, keletą  jų cituojame:
„Kai valdžia sako: „Mes rasim pinigų!“,  tai aš net jaučiu, kaip jie naršo po mano kišenes“.
„Trūksta žodžių – skolinasi pinigus tam, kad paremtų, o mes turim visi aukoti, kad mūsų gydytojams netrūktų“. 
„Patys neturi, o kitiems aukoja“.
„Savus žiūrėkit geriau“.
„Dar į Lietuvą ateis virusas, kas mums padės? Dabar yra tik pradžia“.
„Pasiskolino iš ES 1,5 mlrd. eurų, dabar švaistosi. Saviems nieko neduoda, svetimiems tūkstančiais aukoja. Bananų Respublika“.
„Saviems valgyti nėra už ką nusipirkti , saviems sušelptų geriau“.
„Aš suprantu tose šalyse ekstremali situacija, bet it LT ne geresne padėtis. Jūs pirma saviems padekit, o po to apie kitus galvokit. Ar kol jūsų pačių nepalietė tas virusas, jūs nesuprasit“.

Tokį LR Vyriausybės sprendimą kartu su Radviliškio rajono gyventojais pakomentavo  ir  Tarybos narys bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius: „Kuo toliau tuo įdomiau Lietuvoje… Vieni prašo pensininkų po 2 ar 5 eurus paremti fondą, kad šis neva galėtų nupirkti gydytojams respiratorių ar pirštinių, kiti nusprendžia šimtus tūkstančių eurų dovanoti pasiturinčioms valstybėms… Ar visiems čia normalu, ar tik man ne?

Sprendžiant iš išsakytų nuomonių gausos, daugeliui šalies gyventojų tokia situacija pasirodė absurdiška.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
31
Dalinasi
Related Posts