Socialiniai tinklai

Aktualijos

Mobilieji laiškininkai: aktualiausi klausimai ir atsakymai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone darbą pradėjus mobiliesiems laiškininkams, jau mėnesį kaimiškųjų vietovių gyventojai gali patys pasirinkti patogiausią būdą, kaip ir kur pasinaudoti reikiamomis pašto paslaugomis. Kaimo žmonės džiaugiasi, kad laiškininkas aplanko net ir atokiausias sodybas ir nebereikia kaip anksčiau sukti galvos, kaip nukakti iki pašto skyriaus. Jį pakeitus mobiliesiems laiškininkams – paštas atvyksta tiesiai į namus.

Tuo tarpu mobilieji laiškininkai, aprūpinti planšetiniais kompiuteriais ir kita šiuolaikine įranga, greitai įvertino pasikeitusio darbo patogumą ir prie popierinių dokumentų pildymo ranka grįžti nebenori. Naujutėlaičiais tarnybiniais automobiliais jie kasdien aplanko Radviliškio krašto žmones.

 Suprasdami, kad kiekviena naujovė žmonėms kelia klausimų, atsakome į aktualiausius iš jų apie naująjį paslaugų teikimo modelį – mobiliojo laiškininko paslaugą.

Kaip teikiamos pašto paslaugos, pradėjus dirbti mobiliesiems laiškininkams?

 Anksčiau pašto paslaugos būdavo teikiamos tik stacionariuose paštuose, o nuo šiol žmonės gali patys pasirinkti, kur jiems patogiausia pasinaudoti Lietuvos pašto paslaugomis, kurių prieinamumas tapo žymiai didesnis:

  • išsikvietus laiškininką telefonu 8 700 55 400 į namus tada, kuomet gyventojai pageidauja pasinaudoti pašto paslaugomis. Atvykęs laiškininkas suteiks norimas gauti visas pašto paslaugas. Anksčiau viena svarbiausių pašto paslaugų – siuntimas – būdavo teikiama tik pašte, dabar mobilieji laiškininkai yra aprūpinti reikiama įranga, todėl namuose gali priimti išsiųsti net ir registruotuosius laiškus ar siuntas. Laiškininko atvykimas į namus – nemokamas.
  • kaip ir iki šiol, laiškininkas, užsukęs į gyventojų namus pristatyti pašto korespondencijos, prenumeruoto spaudos leidinio, pensijos ar socialinės išmokos, priima norimą išsiųsti siuntą bei gali suteikti kitų pageidaujamų paslaugų: priima prenumeratos užsakymus, surenka mokesčius, parduoda pašto ženklus ir siuntų pakuotes bei kitas prekes.
  • visos pašto ir finansinės paslaugos taip pat teikiamos laiškininkų paslaugų teikimo vietose. Antradieniais-šeštadieniais numatytu laiku seniūnijose Jūsų laukia mobilieji laiškininkai.

 

Seniūnija, kur dirba mobilieji laiškininkai Mobiliojo laiškininko paslaugų teikimo vietos adresas Paslaugų teikimo laikas
Pakalniškių Algirdo g. 20, Alksniupių k., 9:30 – 9:45
Aukštelkų Taikos g. 12, Aukštelkai, 12:30 – 12:45
Sidabravo Pergalės g. 20, Sidabravas, 13:30 – 13:45
Skėmių Alyvų g. 5, Skėmių k., 11:30 – 11:45
Šaukoto Šiaulėnų g. 27, Šaukotas, 10:30 – 10:45
Šiaulėnų Dvaro g. 2, Šiaulėnai, 14:30 – 14:45
Tyrulių Liepų g. 11, Tyruliai, 12:00 – 12:15
Radviliškio Pušų g. 37, Kutiškių k., 16:45 – 17:00

 

Kokie yra mobiliojo laiškininko privalumai?

Gyventojai laiškininką, esant poreikiui, gali išsikviesti telefonu į namus ir pasinaudoti pašto paslaugomis. Nuo šiol laiškininkas į Jūsų duris pasibels ne tik tomis dienomis, kai turės pristatyti laišką ir laikraštį, bet ir tuomet, kai prireiks Jums pašto paslaugų. Išsikvieskite jį telefonu!

Negana to, laiškininką telefonu galima išsikviesti dėl pakartotinio registruotųjų pašto siuntų pristatymo. Iki šiol, jeigu Jūsų laiškininkas nerasdavo namuose, palikdavo informacinį lapelį, kad laišką ar siuntą reikia atsiimti pašte. Dabar laiškininkas atvyks ir pakartotinai.

Taip pat mobilusis laiškininkas į namus pristatys ir sunkesnius pašto siuntinius, kuriuos lig šiol atsiimti buvo galima tik pašto skyriuose. Į namus bus pristatomos ir tos pašto siuntos, už kurias reikia sumokėti papildomus mokesčius, pavyzdžiui, muitą, kuriuo apmokestinamos iš JAV atkeliaujančios siuntos.

Ar į namus atvykus laiškininkui paslaugos bus brangesnės?

Pašto paslaugų įkainiai yra tokie pat kaip ir įprastai jomis naudojantis pašte arba laiškininkui jas teikiant gyventojo namuose.

Ar galima į namus išsikviesti mobilųjį laiškininką mokesčiams susimokėti? 

Finansinės paslaugos, tarp jų – įmokų (mokesčių) surinkimas ir spaudos leidinių prenumeratos užsakymai, teikiamos mobiliųjų laiškininkų paslaugų teikimo vietose. Taip pat laiškininkas, aplankęs Jus namuose suteikti pašto paslaugų, galės suteikti ir finansines paslaugas, užsakyti prenumeratos leidinį, parduoti mažmeninių prekių.

Kodėl už prenumeratos užsakymą namuose yra mokamas 0.50 Eur mokestis?

 Primename, kad nuo 2015 metų už prenumeratos užsakymą per laiškininką gyventojo namuose yra taikomas vienkartinis 0,50 Eur priėmimo mokestis.

Jis mokamas už finansinės operacijos atlikimą kaip ir teikiant kitas laiškininkų atliekamas finansines paslaugas, pavyzdžiui, įmokų ar komunalinių bei kitų mokesčių priėmimą.

Šis mokestis nėra skaičiuojamas, prenumeruojant spaudos leidinius pašte arba mobiliojo laiškininko paslaugų teikimo vietose, „PayPost“ skyriuje, internetu arba telefonu.

Ar visus Radviliškio krašto žmones aptarnauja mobilieji laiškininkai?

Išsikviesti mobiliuosius laiškininkus Radviliškio rajone į namus gali buvusių Alksniupių, Aukštelkų, Sidabravo, Skėmių, Šaukoto, Šiaulėnų ir Tyrulių paštų aptarnauti gyventojai.

Radviliškio, Baisogalos, Grinkiškio ir Šeduvos paštuose gyventojai aptarnaujami įprastai.

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Pinigus iš senų žmonių grobusios kaltinamosios apsimesdavo įstaigų darbuotojomis

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka per vieną posėdį išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje dvi romų tautybės, Marijampolės rajono gyventojos – 50 metų R. B. ir 56 metų T. S. – kaltinamos įsibrovusios į pagyvenusių žmonių namus ir pagrobusios jų pinigus bei asmens dokumentą. Byloje yra devyni garbaus amžiaus nukentėjusieji iš Pakruojo ir Radviliškio rajonų bei Šiaulių miesto. Keturi atvyko į teismo posėdį.  

Šiandien prokuroras perskaitė kaltinamąjį aktą, buvo apklaustos abi kaltinamosios. Ikiteisminio tyrimo metu abi kaltinamosios neigė savo kaltę, tačiau šiandien jos prisipažino visiškai ir nurodė, kad labai gailisi dėl padarytų nusikalstamų veikų. Detaliai paaiškinti apie įvykdytas vagystes, vietoves, kur jos lankėsi ir pagrobė pinigus, kaltinamosios negalėjo. Jos sakė, kad nebeprisimena, bet kaltinamajame akte viskas teisingai parašyta. Anot kaltinamųjų, jos norėjo užsiimti būrimu. R. B. turėjusi verslo liudijimą minėtai veiklai, tačiau vagystėmis užsiėmusi iš nevilties, nes reikėjo pinigų. Viskas, anot kaltinamųjų, vyko ekspromtu.

Abi kaltinamosios yra ne kartą teistos: R. B. – 6 kartus, T. S. – 18 kartų. Paskutiniu nuosprendžiu už  analogiškas veikas kaltinamosioms bausmės paskirtos šių metų pavasarį. Abi kaltinamosios bausmę atlieka Panevėžio pataisos namuose.

R. B. ir T. S. kaltinamos, kad dalyvaudamos organizuotoje grupėje, pagrobė svetimą turtą įsibraudamos į gyvenamąsias patalpas. Jos kaltinamos, kad nuo 2018 metų gruodžio pradžios iki 2019 metų vasario pabaigos, susitarusios ir pasisamdžiusios apie nusikalstamą veiką nieko nežinojusį vairuotoją, važinėjo po įvairias Lietuvos vietas, užsukdavo pas senyvus žmones į namus ir pagrobdavo pinigus. Kaltinamosios prisistatydavo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos arba elektros tinklų darbuotojomis. Dažniausiai nusikalstamos veikos scenarijus būdavo toks: R. B. užeidavo į senolių namus ir nurodydavo, kad atėjo grąžinti 50 eurų permoką už elektros energiją ir pateikdavo 100 eurų kupiūrą. Nukentėjusieji, norėdami atmesti grąžą, atsinešdavo savo santaupas. Tuomet į nukentėjusiųjų namus įeidavo kita kaltinamoji T. S. Tuo tarpu R. B. pagrobdavo pinigus. Moterys kaltinamos iš nukentėjusiųjų pagrobusios skirtingas sumas: nuo 250 eurų iki 1595 eurų. Tačiau kaltinamosioms ne iš visų nukentėjusiųjų pavyko pagrobti pinigus.

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose nuosprendis skelbiamas rugsėjo 11 dieną 15 valandą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į namus įsiveržusiam ir senolį žiauriai sumušusiam Radviliškio rajono gyventojui – laisvės atėmimo bausmė

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose paskelbtas nuosprendis 34 metų Radviliškio rajono gyventojui E. N., kuris įsiveržė į senolio namus, žiauriai jį sumušė ir apiplėšė. Be to, kaltinamasis prieš tai įsibrovė į parduotuvę, pavogė degtinės, cigarečių ir sugadino dalį parduotuvės turto. Teismas 14 kartų teistam E. N. skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu, kaltinamajam pataisos namuose teks praleisti 4 metus 6 mėnesius. Be to, kaltinamasis turės sumokėti civilinius ieškinius turtinei ir neturtinei žalai atlyginti.

„Kaltinamasis, įsibrovęs į svetimus namus, sužalojo pagyvenusį, silpną žmogų. Jis žiauriai mušė nukentėjusįjį net tuo metu, kai senolis gulėjo ant žemės, nesigynė ir nesipriešino, – sako baudžiamąją bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas Augustinas Mitkus. – Kaltinamasis paliko senolį labai sunkioje būklėje, dėl ko kilo sunkios ir iki šiol besitęsiančios pasekmės.“ 

Anot teisėjo A. Mitkaus, nusikaltimų darymas kaltinamajam yra tapęs gyvenimo būdu, išvadų nedaro, yra linkęs nusikalsti. E. N. abejingai žiūri į nusikaltimais sukeliamas pasekmes nukentėjusiesiems. Kaltinamasis tvirtina, kad parduotuvėje vogė norėdamas valgyti, tačiau jo žodžius paneigia tai, kad iš parduotuvės E. N. išnešė degtinę ir cigaretes. Plėšimo metu kaltinamasis smurtavo prieš pagyvenusį silpną žmogų. Nors E. N. pripažino civilinius ieškinius, tačiau nei kiek jų neatlygino, nesitarė su ieškovais. 

Kaltinamasis E. N. padarė du tyčinius nusikaltimus, kurie priskiriami apysunkių ir sunkių nusikaltimų kategorijai bei baudžiamąjį nusižengimą. Jis yra teistas 14 kartų, tarp jų ir už analogiškas nusikalstamas veikas. Nusikalto turėdamas neišnykusį teistumą, recidyvistas.

Kaltinamojo atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalto būdamas recidyvistu. Lengvinanti aplinkybė – visiškai prisipažino ir nuoširdžiai gailėjosi dėl padarytų nusikalstamų veikų.

Kadangi kaltinamasis visiškai prisipažino, baudžiamoji byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tryimo tvarka, teisme nukentėjusieji ir liudytojai nebuvo apklausiami, dėl to jam bausmė sumažinta vienu trečdaliu.

Teismas nukentėjusiojo senolio civilinį ieškinį neturinei žalai atlyginti tenkino iš dalies ir priteisė 5000 eurų. Be to, kaltinamasis turės sumokėti 370 eurų ir beveik 888 eurų nukentėjusiosioms turtinei žalai atlyginti. Šiaulių teritorinei ligonių kasai priteista beveik 3096 eurų. E. N. privalės atlyginti parduotuvei padarytus nuostolius. 

Teismas nustatė, kad kaltinamasis įsibrovė į maisto prekių parduotuvę Baisogaloje, 2018 metų lapkritį, laikotarpiu nuo 10-os dienos 22 val. iki 11-os dienos ryto. Jis išdaužė laukųjų durų stiklą ir pagrobė 40 eurų, 5 butelius degtinės ir 4 pakelius cigarečių. E. N. pagrobė prekių už beveik 407 eurus. Kaltinamasis, įsibraudamas į patalpas, tyčia išdaužė ne tik stiklą, bet ir sudaužė elektros apšvietimo žibintą, sugadino apsaugines žaliuzes bei kasos aparatą. Sugadino parduotuvės turtą už 209 eurus.

Tų pačių metų gruodžio 30-osios vakare, apie 19 valandą E. N. įsibrovė į Radviliškio rajone gyvenusio senolio namus. Kaltinamasis akmeniu išdaužė gyvenamojo namo langą. Kai namų šeimininkas atrakino duris, užpuolikas rankomis suėmė nukentėjusįjį, apsuko jį nuo savęs ir tris kartus rankomis stūmė jį į nugarą. Nukentėjusysis tris kartus griuvo, keturis kartus trenkėsi galvą į durų staktą, grindis. Kaltinamasis penkis kartus spyrė nukentėjusiajam į galvą, krūtinę, nugarą, rankas, kojas. E. N., sumušęs senolį, pagrobė jo dukros daiktus už 466 eurų. Maždaug po pusvalandžio namo grįžo nukentėjusiojo dukra, kuri namuose rado sumuštą tėvą, gulintį ant žemės. Nukentėjusiojo rūbai buvo kruvini, senolis sunkiai kalbėjo.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/
https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019