Socialiniai tinklai

Aktualijos

Mobilieji laiškininkai: aktualiausi klausimai ir atsakymai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone darbą pradėjus mobiliesiems laiškininkams, jau mėnesį kaimiškųjų vietovių gyventojai gali patys pasirinkti patogiausią būdą, kaip ir kur pasinaudoti reikiamomis pašto paslaugomis. Kaimo žmonės džiaugiasi, kad laiškininkas aplanko net ir atokiausias sodybas ir nebereikia kaip anksčiau sukti galvos, kaip nukakti iki pašto skyriaus. Jį pakeitus mobiliesiems laiškininkams – paštas atvyksta tiesiai į namus.

Tuo tarpu mobilieji laiškininkai, aprūpinti planšetiniais kompiuteriais ir kita šiuolaikine įranga, greitai įvertino pasikeitusio darbo patogumą ir prie popierinių dokumentų pildymo ranka grįžti nebenori. Naujutėlaičiais tarnybiniais automobiliais jie kasdien aplanko Radviliškio krašto žmones.

 Suprasdami, kad kiekviena naujovė žmonėms kelia klausimų, atsakome į aktualiausius iš jų apie naująjį paslaugų teikimo modelį – mobiliojo laiškininko paslaugą.

Kaip teikiamos pašto paslaugos, pradėjus dirbti mobiliesiems laiškininkams?

 Anksčiau pašto paslaugos būdavo teikiamos tik stacionariuose paštuose, o nuo šiol žmonės gali patys pasirinkti, kur jiems patogiausia pasinaudoti Lietuvos pašto paslaugomis, kurių prieinamumas tapo žymiai didesnis:

  • išsikvietus laiškininką telefonu 8 700 55 400 į namus tada, kuomet gyventojai pageidauja pasinaudoti pašto paslaugomis. Atvykęs laiškininkas suteiks norimas gauti visas pašto paslaugas. Anksčiau viena svarbiausių pašto paslaugų – siuntimas – būdavo teikiama tik pašte, dabar mobilieji laiškininkai yra aprūpinti reikiama įranga, todėl namuose gali priimti išsiųsti net ir registruotuosius laiškus ar siuntas. Laiškininko atvykimas į namus – nemokamas.
  • kaip ir iki šiol, laiškininkas, užsukęs į gyventojų namus pristatyti pašto korespondencijos, prenumeruoto spaudos leidinio, pensijos ar socialinės išmokos, priima norimą išsiųsti siuntą bei gali suteikti kitų pageidaujamų paslaugų: priima prenumeratos užsakymus, surenka mokesčius, parduoda pašto ženklus ir siuntų pakuotes bei kitas prekes.
  • visos pašto ir finansinės paslaugos taip pat teikiamos laiškininkų paslaugų teikimo vietose. Antradieniais-šeštadieniais numatytu laiku seniūnijose Jūsų laukia mobilieji laiškininkai.

 

Seniūnija, kur dirba mobilieji laiškininkai Mobiliojo laiškininko paslaugų teikimo vietos adresas Paslaugų teikimo laikas
Pakalniškių Algirdo g. 20, Alksniupių k., 9:30 – 9:45
Aukštelkų Taikos g. 12, Aukštelkai, 12:30 – 12:45
Sidabravo Pergalės g. 20, Sidabravas, 13:30 – 13:45
Skėmių Alyvų g. 5, Skėmių k., 11:30 – 11:45
Šaukoto Šiaulėnų g. 27, Šaukotas, 10:30 – 10:45
Šiaulėnų Dvaro g. 2, Šiaulėnai, 14:30 – 14:45
Tyrulių Liepų g. 11, Tyruliai, 12:00 – 12:15
Radviliškio Pušų g. 37, Kutiškių k., 16:45 – 17:00

 

Kokie yra mobiliojo laiškininko privalumai?

Gyventojai laiškininką, esant poreikiui, gali išsikviesti telefonu į namus ir pasinaudoti pašto paslaugomis. Nuo šiol laiškininkas į Jūsų duris pasibels ne tik tomis dienomis, kai turės pristatyti laišką ir laikraštį, bet ir tuomet, kai prireiks Jums pašto paslaugų. Išsikvieskite jį telefonu!

Negana to, laiškininką telefonu galima išsikviesti dėl pakartotinio registruotųjų pašto siuntų pristatymo. Iki šiol, jeigu Jūsų laiškininkas nerasdavo namuose, palikdavo informacinį lapelį, kad laišką ar siuntą reikia atsiimti pašte. Dabar laiškininkas atvyks ir pakartotinai.

Taip pat mobilusis laiškininkas į namus pristatys ir sunkesnius pašto siuntinius, kuriuos lig šiol atsiimti buvo galima tik pašto skyriuose. Į namus bus pristatomos ir tos pašto siuntos, už kurias reikia sumokėti papildomus mokesčius, pavyzdžiui, muitą, kuriuo apmokestinamos iš JAV atkeliaujančios siuntos.

Ar į namus atvykus laiškininkui paslaugos bus brangesnės?

Pašto paslaugų įkainiai yra tokie pat kaip ir įprastai jomis naudojantis pašte arba laiškininkui jas teikiant gyventojo namuose.

Ar galima į namus išsikviesti mobilųjį laiškininką mokesčiams susimokėti? 

Finansinės paslaugos, tarp jų – įmokų (mokesčių) surinkimas ir spaudos leidinių prenumeratos užsakymai, teikiamos mobiliųjų laiškininkų paslaugų teikimo vietose. Taip pat laiškininkas, aplankęs Jus namuose suteikti pašto paslaugų, galės suteikti ir finansines paslaugas, užsakyti prenumeratos leidinį, parduoti mažmeninių prekių.

Kodėl už prenumeratos užsakymą namuose yra mokamas 0.50 Eur mokestis?

 Primename, kad nuo 2015 metų už prenumeratos užsakymą per laiškininką gyventojo namuose yra taikomas vienkartinis 0,50 Eur priėmimo mokestis.

Jis mokamas už finansinės operacijos atlikimą kaip ir teikiant kitas laiškininkų atliekamas finansines paslaugas, pavyzdžiui, įmokų ar komunalinių bei kitų mokesčių priėmimą.

Šis mokestis nėra skaičiuojamas, prenumeruojant spaudos leidinius pašte arba mobiliojo laiškininko paslaugų teikimo vietose, „PayPost“ skyriuje, internetu arba telefonu.

Ar visus Radviliškio krašto žmones aptarnauja mobilieji laiškininkai?

Išsikviesti mobiliuosius laiškininkus Radviliškio rajone į namus gali buvusių Alksniupių, Aukštelkų, Sidabravo, Skėmių, Šaukoto, Šiaulėnų ir Tyrulių paštų aptarnauti gyventojai.

Radviliškio, Baisogalos, Grinkiškio ir Šeduvos paštuose gyventojai aptarnaujami įprastai.

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kovo 8-ąją – dėmesys moterims: kaip ir kasmet, karaliauja tulpės

Avatar

Paskelbta

data

Nors šiemet orai šiluma nelepina, kovo 8-oji nuo seno asocijuojasi su vienomis pirmųjų pavasario gėlių – tulpėmis. Tarptautinę moterų solidarumo dieną įprasta koleges, drauges ar mylimąsias pasveikinti įteikiant jos simboliu tapusias gėles. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad kovo 8-ąją kasmet tarp perkamiausių gėlių karaliauja tulpės, o jų pardavimai, lyginant su įprasta diena, padidėja net apie 30 kartų.
„Tradiciškai tapo įprasta, kad šią dieną sveikinti moteris, o tulpės turbūt yra ta pavasario gėlė, be kurios nė viena Moters diena neįsivaizduojama. Šią dieną tulpių pardavimai yra didžiausi, skaičiuojama, kad kovo. 7–8 dienomis jie padidėja net apie 30 kartų. Vis dėlto siekdami pasiūlyti platesnę įvairovę, turime ir didelį rožių, gerberų, narcizų pasirinkimą. Šias gėles pirkėjai taip pat mielai renkasi, tačiau tulpių pardavimai yra didžiausi“, – teigia V. Budrienė.
Pasak komunikacijos vadovės, per Moters dieną ir jos išvakarėse padidėja ne tik gėlių, bet ir saldainių pardavimai – švenčių dienomis paprastai auga susidomėjimas brangesnių prekių kategorijos produktais bei tradicinėmis šventinėmis prekėmis, tokiomis kaip desertai, įvairūs saldumynai, šokoladas, todėl ši šventė – taip pat nėra išimtis.
„Per kiekvieną šventinę dieną vartotojai ieško ypatingesnio skonio, todėl pastebime padidėjančius aukštesnės kokybės, brangesnių produktų pardavimus. Žmonės nori pasilepinti ir perka daugiau išskirtinių gaminių. Vis dėlto kovo 8-oji lieka labiau gėlės žiedo švente. Su ja aktyviai konkuruoja Valentino diena, kai sveikinamos ne tik moterys, bet visi mylimieji. Todėl ir romantiška vakarienė yra dažnesnė būtent pastarąją šventę“, – kalba V. Budrienė.
Anot jos, Moters dieną pardavimų atžvilgiu tikrai galima lyginti su Valentino diena, tačiau pastebima, kad Kovo 8-ąją ne tiek daug dėmesio tenka įvairiems meilę simbolizuojantiems suvenyrams ir atvirukams. Taip pat ir itin populiarūs iš desertų tortai dažniau pirkėjų krepšeliuose atsiduria meilės dieną. Skaičiuojama, kad pagal tortų pardavimų duomenis, Valentino diena yra trečia po Kalėdų ir Motinos dienos.

 

 Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė
Mob. tel. +370 686 56010
El. p. vaida.budriene@iki.lt

Skaityti daugiau

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi