Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Meras susipainiojo savo melagystėse

Avatar

Paskelbta

data

Turbūt  ne veltui  viešoje erdvėje vis dažniau pasigirsta svarstymų, kad  reikėtų rajonų merų valdymo laikotarpius riboti kadencijomis, panašiai kaip prezidento. Ilgamečiai merai pradeda manyti, kad jie nepakeičiami, susiformuoja savitas pasaulio matymas – rajonai tampa merų „kunigaikštystėmis“, o jie patys – nebaudžiamais ir nekritikuojamai rajonų valdovais.
Neseniai vykusiame Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje meras A. Čepononis ir Tarybos narys G. Lipnevičius susikibo ne juokais. Tarybos narys G. Lipnevičius bandė išsiaiškinti su savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikiene bei kitais Tarybos nariais, kokia situacija rajono ugdymo įstaigose, tačiau meras pokalbiui trukdė, o galų gale lyg „cariūkštis“ paliepė Tarybos nariams be išlygų tikėti jo ištartu žodžiu… Ši frazė sukėlė Tarybos narių juoką, o mes apžvelgsime, ar tikrai meru galima aklai tikėti.
Didybės manija ar atminties praradimas?

Radviliškio rajono meras A. Čepononis „merauja“  (su nedidele pertrauka dėl sėdėjimo belangėje bei darbo UAB „Radviliškio šiluma“) nuo 2003 metų. Turbūt ilgi „Radviliškio rajono „kunigaikštystės“ valdymo  metai  suformavo savitą mero požiūrį į realybę. Mero A. Čepononio nuomone, jo žodis lyg įstatymas – juo privalu tikėti. „Jeigu meras sako, kad buvo susitikęs su Aukštelkų kaimo pradinukų tėvais, tai reikia  tikėti“. Ką gi, labai stiprus pareiškimas. Mero žodis paskutinis ir neskundžiamas.
Kaip ir daugeliui politikų, taip ir mūsų rajono merui būdingas atminties praradimas. Prisiminkime, kada meras pasakė ar rašė savo darbotvarkėje vykęs  į užsienį ar į renginius, tačiau ten jo niekas nematė.
„Špargalkė“ merui, arba mero melagystės
Mero darbas – nurodyti savo darbotvarkėje, kur vyksta ar kokiose renginiuose lankosi, o žurnalistų darbas – tikrinti. Kadangi meras A. Čepononis pamiršo, kada jis sakė netiesą, priminsime.
Į Lenkiją – pasikalbėti telefonu
2016 m. rugpjūčio pabaigoje meras A. Čepononis teigė vykęs į Lenkiją, pas kolegą į Mozovijos Grodziską.  Tačiau  Grodzisko meras teigė, kad jis su radviliškiečiu kolega tik kalbėjęs telefonu…
Na, o apie šią neva įvykusią kelionę mūsiškis „kunigaikštis“ melavo (o gal fantazavo?) susiriesdamas. „Radviliškio krašto“ redakcija gavo mero pasirašytą raštą, kad jis į Lenkiją vyko tarnybiniu automobiliu, sudegino 166 litrus kuro, kuris kainavo apie 170 eurų. Be to, merui išmokėti 47 eurai ir 50 centų dienpinigių, o vairuotojui – 95 eurai. Ir visa tai patvirtinta paties Antano Čepononio parašu. Nuo Radviliškio iki Mozovijos Grodzisko – kiek daugiau nei penki šimtai kilometrų. Tad kelionė pirmyn ir atgal – apie tūkstantį kilometrų. Toks automobilis, kuriuo važinėja meras, nuriedėdamas šimtą kilometrų sudegina apie septynis litrus kuro. Pridėkime dar litrą kuro, jeigu meras, tarkim, išvažiuodamas iš Radviliškio stovėjo baisinguose transporto kamščiuose. Atliekame nesudėtingus veiksmus, ir rezultatas – 2,5 tūkstančio kilometrų. Net jeigu Antanas Čepononis Mozovijos Grodziską važiavo tik tam, kad su vietiniu meru pasikalbėti telefonu, kur dar 1,5 tūkstančio kilometrų? Sakote, pakeliui meras užsuko apsipirkti? Net jeigu ir bandė derinti malonumą su nauda šeimos biudžetui, tai dar nepaaiškina pusantro tūkstančio kilometrų vingio. Liaudies išmintis sako: geram šuniui kilometras – ne vingis. Tačiau mes kalbame ne apie kokį nors „morčiaujantį“ augintinį, o apie rajono merą ir mokesčių mokėtojų pinigus.
Vietoje Prezidento inauguracijos – vizitas pas Moterį – Saulę
Liepos mėnesį kone visos Lietuvos savivaldybių merai vyko į LR Prezidento G. Nausėdos inauguraciją. Radviliškiečiai ieškojo ir savojo mero LR Seimo salėje bei nuotraukose iš priėmimo, deja… „Bet mero darbotvarkėje parašyta, kad jis Prezidento inauguracijoje, gal kokia nelaimė ištiko pakeliui į sostinę?“- svarstė rajono gyventojai. Meras konservatorius A. Čepononis pirmenybę teikė ne Prezidentui G. Nausėdai, bet  mieliau pasirinko dviejų valandų „reikalų tvarkymą“ su gerokai jaunesne administracijos direktore bendrapartiete Jolanta Margaitiene. Moters Saulės titulas, matyt, jį taip apsvaigino, kad po dviejų valandų tvarkymo meras jau nelabai atsiminė, ką ir kaip tvarkė.
Vykęs, bet neįvykęs vizitas pas Aplinkos ministrą
Rugsėjo 9 d. meras vėl pasiskelbė, kad vyksta pas Aplinkos apsaugos ministrą Kęstutį Mažeiką. Deja, ir vėl nenuvyko. Kur ir kokius reikalus šį kartą tvarkė meras, tikriausiai nesužinosime, nes A. Čepononis tarnybiniu automobiliu važiuoja vienas – be liudininkų.

Konferencijoje nepasirodė…

Rugsėjo 16 dieną ir vėl numatyta mero kelionė į sostinę – šį kartą į  Seime vykusią konferenciją „Ar reikalinga konkurencija teikiant viešąsias paslaugas?“ Į savivaldai svarbią konferenciją meras A. Čepononis iš anksto užsirašė, tačiau joje taip ir nepasirodė. Lietuvos laisvos rinkos institutas ir Konkurencijos Taryba organizavo diskusiją, bet tarp dalyvių sąrašo mero pavardės nebuvo.
Dar kartą priminsime, kad kalbame ne apie morčiaujantį katiną, bet apie rajono vadovą ir kelionėms, neaišku kokiais tikslais, švaistomus mokesčių mokėtojų pinigus.
Tad ar tikrai mero žodžiu reikia beatodairiškai tikėti?
Tai tik keli pavyzdžiai, o jų galėtume atrasti ir daugiau, kai mero žodžiai labai skiriasi nuo veiksmų. Nors konservatorius A. Čepononis nuolat propaguoja krikščioniškąsias vertybes, dažnai lankosi bažnyčioje, tačiau dažnokai nepaiso aštuntojo Dievo įsakymo „Nekalbėk netiesos“.

Beje, konservatoriaus A. Čepononio vadovaujamas TS -LKD partijos Radviliškio  skyriaus nariai garsėja ir tuo, kad  nelabai paiso ir devintojo Dievo įsakymo „Negeisk svetimo vyro ar svetimos moters“…

Ar visada galima tikėti Radviliškio rajono mero konservatoriaus A. Čepononio ištartu žodžiu, paliekame spręsti skaitytojams.

Agnė Dapkutė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi