Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Meras susipainiojo savo melagystėse

Avatar

Paskelbta

data

Turbūt  ne veltui  viešoje erdvėje vis dažniau pasigirsta svarstymų, kad  reikėtų rajonų merų valdymo laikotarpius riboti kadencijomis, panašiai kaip prezidento. Ilgamečiai merai pradeda manyti, kad jie nepakeičiami, susiformuoja savitas pasaulio matymas – rajonai tampa merų „kunigaikštystėmis“, o jie patys – nebaudžiamais ir nekritikuojamai rajonų valdovais.
Neseniai vykusiame Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje meras A. Čepononis ir Tarybos narys G. Lipnevičius susikibo ne juokais. Tarybos narys G. Lipnevičius bandė išsiaiškinti su savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikiene bei kitais Tarybos nariais, kokia situacija rajono ugdymo įstaigose, tačiau meras pokalbiui trukdė, o galų gale lyg „cariūkštis“ paliepė Tarybos nariams be išlygų tikėti jo ištartu žodžiu… Ši frazė sukėlė Tarybos narių juoką, o mes apžvelgsime, ar tikrai meru galima aklai tikėti.
Didybės manija ar atminties praradimas?

Radviliškio rajono meras A. Čepononis „merauja“  (su nedidele pertrauka dėl sėdėjimo belangėje bei darbo UAB „Radviliškio šiluma“) nuo 2003 metų. Turbūt ilgi „Radviliškio rajono „kunigaikštystės“ valdymo  metai  suformavo savitą mero požiūrį į realybę. Mero A. Čepononio nuomone, jo žodis lyg įstatymas – juo privalu tikėti. „Jeigu meras sako, kad buvo susitikęs su Aukštelkų kaimo pradinukų tėvais, tai reikia  tikėti“. Ką gi, labai stiprus pareiškimas. Mero žodis paskutinis ir neskundžiamas.
Kaip ir daugeliui politikų, taip ir mūsų rajono merui būdingas atminties praradimas. Prisiminkime, kada meras pasakė ar rašė savo darbotvarkėje vykęs  į užsienį ar į renginius, tačiau ten jo niekas nematė.
„Špargalkė“ merui, arba mero melagystės
Mero darbas – nurodyti savo darbotvarkėje, kur vyksta ar kokiose renginiuose lankosi, o žurnalistų darbas – tikrinti. Kadangi meras A. Čepononis pamiršo, kada jis sakė netiesą, priminsime.
Į Lenkiją – pasikalbėti telefonu
2016 m. rugpjūčio pabaigoje meras A. Čepononis teigė vykęs į Lenkiją, pas kolegą į Mozovijos Grodziską.  Tačiau  Grodzisko meras teigė, kad jis su radviliškiečiu kolega tik kalbėjęs telefonu…
Na, o apie šią neva įvykusią kelionę mūsiškis „kunigaikštis“ melavo (o gal fantazavo?) susiriesdamas. „Radviliškio krašto“ redakcija gavo mero pasirašytą raštą, kad jis į Lenkiją vyko tarnybiniu automobiliu, sudegino 166 litrus kuro, kuris kainavo apie 170 eurų. Be to, merui išmokėti 47 eurai ir 50 centų dienpinigių, o vairuotojui – 95 eurai. Ir visa tai patvirtinta paties Antano Čepononio parašu. Nuo Radviliškio iki Mozovijos Grodzisko – kiek daugiau nei penki šimtai kilometrų. Tad kelionė pirmyn ir atgal – apie tūkstantį kilometrų. Toks automobilis, kuriuo važinėja meras, nuriedėdamas šimtą kilometrų sudegina apie septynis litrus kuro. Pridėkime dar litrą kuro, jeigu meras, tarkim, išvažiuodamas iš Radviliškio stovėjo baisinguose transporto kamščiuose. Atliekame nesudėtingus veiksmus, ir rezultatas – 2,5 tūkstančio kilometrų. Net jeigu Antanas Čepononis Mozovijos Grodziską važiavo tik tam, kad su vietiniu meru pasikalbėti telefonu, kur dar 1,5 tūkstančio kilometrų? Sakote, pakeliui meras užsuko apsipirkti? Net jeigu ir bandė derinti malonumą su nauda šeimos biudžetui, tai dar nepaaiškina pusantro tūkstančio kilometrų vingio. Liaudies išmintis sako: geram šuniui kilometras – ne vingis. Tačiau mes kalbame ne apie kokį nors „morčiaujantį“ augintinį, o apie rajono merą ir mokesčių mokėtojų pinigus.
Vietoje Prezidento inauguracijos – vizitas pas Moterį – Saulę
Liepos mėnesį kone visos Lietuvos savivaldybių merai vyko į LR Prezidento G. Nausėdos inauguraciją. Radviliškiečiai ieškojo ir savojo mero LR Seimo salėje bei nuotraukose iš priėmimo, deja… „Bet mero darbotvarkėje parašyta, kad jis Prezidento inauguracijoje, gal kokia nelaimė ištiko pakeliui į sostinę?“- svarstė rajono gyventojai. Meras konservatorius A. Čepononis pirmenybę teikė ne Prezidentui G. Nausėdai, bet  mieliau pasirinko dviejų valandų „reikalų tvarkymą“ su gerokai jaunesne administracijos direktore bendrapartiete Jolanta Margaitiene. Moters Saulės titulas, matyt, jį taip apsvaigino, kad po dviejų valandų tvarkymo meras jau nelabai atsiminė, ką ir kaip tvarkė.
Vykęs, bet neįvykęs vizitas pas Aplinkos ministrą
Rugsėjo 9 d. meras vėl pasiskelbė, kad vyksta pas Aplinkos apsaugos ministrą Kęstutį Mažeiką. Deja, ir vėl nenuvyko. Kur ir kokius reikalus šį kartą tvarkė meras, tikriausiai nesužinosime, nes A. Čepononis tarnybiniu automobiliu važiuoja vienas – be liudininkų.

Konferencijoje nepasirodė…

Rugsėjo 16 dieną ir vėl numatyta mero kelionė į sostinę – šį kartą į  Seime vykusią konferenciją „Ar reikalinga konkurencija teikiant viešąsias paslaugas?“ Į savivaldai svarbią konferenciją meras A. Čepononis iš anksto užsirašė, tačiau joje taip ir nepasirodė. Lietuvos laisvos rinkos institutas ir Konkurencijos Taryba organizavo diskusiją, bet tarp dalyvių sąrašo mero pavardės nebuvo.
Dar kartą priminsime, kad kalbame ne apie morčiaujantį katiną, bet apie rajono vadovą ir kelionėms, neaišku kokiais tikslais, švaistomus mokesčių mokėtojų pinigus.
Tad ar tikrai mero žodžiu reikia beatodairiškai tikėti?
Tai tik keli pavyzdžiai, o jų galėtume atrasti ir daugiau, kai mero žodžiai labai skiriasi nuo veiksmų. Nors konservatorius A. Čepononis nuolat propaguoja krikščioniškąsias vertybes, dažnai lankosi bažnyčioje, tačiau dažnokai nepaiso aštuntojo Dievo įsakymo „Nekalbėk netiesos“.

Beje, konservatoriaus A. Čepononio vadovaujamas TS -LKD partijos Radviliškio  skyriaus nariai garsėja ir tuo, kad  nelabai paiso ir devintojo Dievo įsakymo „Negeisk svetimo vyro ar svetimos moters“…

Ar visada galima tikėti Radviliškio rajono mero konservatoriaus A. Čepononio ištartu žodžiu, paliekame spręsti skaitytojams.

Agnė Dapkutė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Raštingiausias pradinukas Vinco Kudirkos progimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 dieną Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 2-4 klasių geriausiai rašančio pradinuko konkursas ,,Branginkime gimtąją kalbą“, kuriame savo lietuvių kalbos žinias rašydami diktantą išbandė 33 mokiniai.

Savo klasių grupėse nugalėtojais tapo: Urtė Kucevičiūtė (2c kl. mokinė), Vestina Veseliauskaitė (3b kl. mokinė), Brigita Žiškytė (4a kl. mokinė).
Mes džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šauniausiais!

Pagalbos mokiniui specialistė Jurgita Lukšienė

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Beždžionės testas, arba kai politikai blaškosi tarp grožio ir proto

Avatar

Paskelbta

data

Nuomonė
Kai Dievas gyvūnams dalijo grožį ir protą, vienintelė beždžionė negalėjo apsispręsti, į kurią eilę stoti. Į gražių ar protingų. Kartais tokioje kryžkelėje atsiduria ir politikai, negalėdami apsispręsti – gražūs jie ar protingi. Todėl tai, kaip tokią dilemą jie sprendžia, pavadinkime beždžionės testu.

Apie gražų politiko poelgį

Rajono socialdemokratų lyderis ir Tarybos narys Kazimieras Račkauskis man asmeniškai gražus. Grožis – skonio reikalas, todėl prašom nesiginčyti. Kas kita – proto reikalai.
Politikų protą įprastai vertiname ne iš reklaminių bukletų (ten – dažniausiai tik grožis), o atsiremdami į faktus, tai yra, kaip jie elgiasi vienoje ar kitoje situacijoje. Į tokią keblią situaciją ponas Kazimieras pateko prieš porą savaičių, kai buvo balsuojama dėl gatvių asfaltavimo.

Politikas pasielgė gražiai – nusišalino nuo balsavimo vengdamas interesų konflikto, o jo partiečiai – protingai. Nubalsavo už miškan vedančios gatvės, kuri driekiasi pro jų partijos vado sklypą Šeduvoje, asfaltavimą. Ir partijos vadui gerai, ir konservatorių merui Antanui pasimalonino. Tas nelabai gražus, bet protingas, skoloje neliks. Čia būtų galima padėti tašką, bet K. Račkauskis lygioje vietoje nusprendė užmaišyti tikrą audrą stiklinėje.

Ką gražus politikas pridarė negražaus

Reikia pripažinti, kad ir gražūs politikai kartais negražiai pridaro. Negražių darymų vieta yra facebook’ as – ten visi daro ko tik netingi, ir tai, ko padorioje vietoje įprastai nedarytų.

Po to, kai „Radviliškio krašto“ redakcija paviešino balsavimo rezultatus, K. Račkauskis savo facebook’o paskyroje padarė riebų pareiškimą, kad jokių interesų neturėjo ir neturi. „Apdarė“ kolegą nepartinį Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Už tai, kad susirgo ir, jam bevelijus, negali atvykti. Iki jo sraigių ūkelio kelio pažiūrėti. Kad pažiūrėtų ir lieptų žurnalistams apie poną Kazimierą tik gražiai rašyti. Dar išvadino visokiais pavadinimais, susuko keletą sąmokslo teorijų ir pasiūlė toliau tą patį daryti komentatoriams.

Partijos kareivėliai (tie – irgi nori būti gražūs vado akyse) puolė aklai daryti.
Bet padėkime emocijas į šoną ir pamėginkime pasvarstyti, kaip viskas klostėsi ir kokios reikšmės šioje negražioje istorijoje galėjo turėti grožio ir proto reikalai.

Kuo protingas politikas skiriasi nuo gražaus

Protingas politikas, viešai apsidirbęs, pažiūrėtų į veidrodį ir nusijuoktų. Iš savo kvailumo. Arklys nėra nei gražus, nei protingas, bet ir jam turėtų būti aišku, kad asfaltuota gatvė, nepriklausomai nuo to, iš kurios pusės prieina, padidina sklypo vertę ir pagerina verslo reikalus. Pripažinęs, kad turi interesų bėris irgi nepultų aiškinti priešingai. Eitų sau kluonan ramiai šiaudų rupšnoti. Ir daryti tai, ką įprastai daro pavalgęs.

Ponas Kazimieras, nors ir labai gražus, bet Tarybos posėdyje, iš pirmo žvilgsnio, pasielgė protingai – nusišalino. Pagaliau ir po švenčių išsivadėjęs, nors ir pavėluotai, redakcijai atsiųstuose paaiškinimuose pripažino – taip, jo sklypas ribojasi su asfaltuojama Žvejų gatve. Be to, kaip dabar aiškėja, pagal
savivaldybės sumanymą, ir jau išasfaltuota gatvės dalis (dėl kurio Kazimieras tai turi interesų, tai neturi) bus geresnė padaryta. Nuties šaligatvį.

Čia ir vėl istorija galėtų baigtis, visi paplotume protingajam Kazimierui ir eitume rimtesnių darbų dirbti. Bet, kuklia mano nuomone, koją pakišo gražusis Kazimieras. Pastarajam kažkaip „susišvietė“, kad šioje vietoje nelabai gražiai atrodo.

Kaip ten „susišviečia“ smegenyse, kad politikai nei šį nei tą ima daryti, net rimti mokslo daktarai neturi šviesių atsakymų, todėl į šią temą nebesigilinkime

Kaip pasidaryti gražesniu

Ką daro gražūs politikai, kai apsidaro nelabai gražiai? Gražinimosi procedūra paprasta kaip du centai: negražiais reikia padaryti kitus. Kuo kiti negražesni, tai yra, apdaryti, tuo pats sau gražesnis. O kai pasidarai labai gražus – tai ir labai protingas, o visi kiti – labai kvaili. Tapęs gražiu ir protingu tampi dar ir labai galingas, todėl reikalauji, kad ir laikraščiai patį dar labiau išgražintų. Ir jau nebesvarbu, kokius vėjus rašinėji facebook’ uose, nes grožis nereikalauja intelektualinių aukų.

Taigi, čia ir slypi visa beždžionės testo, kaip mes jį pavadinome, paslaptis. Negali būti vienu metu ir gražus, ir protingas, nes, kaip sako lietuvių liaudis, ir gudri višta kartais uodegą įsidilgina.(Atsiprašau gyvūnų mylėtojų – nenorėjau įžeisti vištų).

Kaip tampama gražiais ir protingais?

Mokslas aiškaus atsakymo neturi. Vieni sako, kad viskuo dėti genai, kiti prideda – aplinka kalta. Dar tretisako, kad grožis – apskritai mados reikalas. Bet ilgamečiai stebėjimai rodo, kad politikų grožis ir protas pirmiausiai pasirodo rinkimuose. Pavyzdžiui, ponas Kazimieras ir jo bendražygiai žadėjo, kad po rinkimų pridarys gražių pokyčių. Nepamelavo. Pridarė. Visi – labai gražūs ir labai gražiai balsuoja taip, kaip reikia antaniniams konservatoriams (nepainioti su obuoliais) ir mažažemiams bei bežemiams valstiečiams, kurie truputį dar ir žali.

Grožio mada labai užkrečiantis dalykas. O daktarai sako, kad didžiausia grėsmė užsikrėsti – visokiuose susibūrimuose. Ypač intymiai santykiaujant su užsikrėtusiais. Todėl partijas ir tarybas galima laikyti padidintos rizikos zonomis. Ten visi įvairiais būdais intymiai bendrauja. Viešai ir paslapčia, todėl dažnai sunku atskirti, kurie priklauso pozicijai, o kurie opozicijai. Ir sprendimai po tokių santykių gimsta, jų akimis žiūrint, labai gražūs ir protingi.

O kuo čia dėta vargšė beždžionė, kuri ir graži, ir protinga? Jeigu tikėtume seneliu Darvinu, tai nulipusi nuo medžio ši gražuolė perdavė mums savo genus. Ir, čia jau mano subjektyvia nuomone, daugiausiai jų atiteko politikams.

Pagarbiai, Bežemis Valstietis
P.S. Tai buvo subjektyvi nuomonė, o subjektyvia nuomone – K. Račkauskis man labai gražus. Kiti ne tokie gražūs, todėl apie juos – kitą kartą.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019