Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Meras susipainiojo savo melagystėse

Paskelbta

data

Turbūt  ne veltui  viešoje erdvėje vis dažniau pasigirsta svarstymų, kad  reikėtų rajonų merų valdymo laikotarpius riboti kadencijomis, panašiai kaip prezidento. Ilgamečiai merai pradeda manyti, kad jie nepakeičiami, susiformuoja savitas pasaulio matymas – rajonai tampa merų „kunigaikštystėmis“, o jie patys – nebaudžiamais ir nekritikuojamai rajonų valdovais.
Neseniai vykusiame Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje meras A. Čepononis ir Tarybos narys G. Lipnevičius susikibo ne juokais. Tarybos narys G. Lipnevičius bandė išsiaiškinti su savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikiene bei kitais Tarybos nariais, kokia situacija rajono ugdymo įstaigose, tačiau meras pokalbiui trukdė, o galų gale lyg „cariūkštis“ paliepė Tarybos nariams be išlygų tikėti jo ištartu žodžiu… Ši frazė sukėlė Tarybos narių juoką, o mes apžvelgsime, ar tikrai meru galima aklai tikėti.
Didybės manija ar atminties praradimas?

Radviliškio rajono meras A. Čepononis „merauja“  (su nedidele pertrauka dėl sėdėjimo belangėje bei darbo UAB „Radviliškio šiluma“) nuo 2003 metų. Turbūt ilgi „Radviliškio rajono „kunigaikštystės“ valdymo  metai  suformavo savitą mero požiūrį į realybę. Mero A. Čepononio nuomone, jo žodis lyg įstatymas – juo privalu tikėti. „Jeigu meras sako, kad buvo susitikęs su Aukštelkų kaimo pradinukų tėvais, tai reikia  tikėti“. Ką gi, labai stiprus pareiškimas. Mero žodis paskutinis ir neskundžiamas.
Kaip ir daugeliui politikų, taip ir mūsų rajono merui būdingas atminties praradimas. Prisiminkime, kada meras pasakė ar rašė savo darbotvarkėje vykęs  į užsienį ar į renginius, tačiau ten jo niekas nematė.
„Špargalkė“ merui, arba mero melagystės
Mero darbas – nurodyti savo darbotvarkėje, kur vyksta ar kokiose renginiuose lankosi, o žurnalistų darbas – tikrinti. Kadangi meras A. Čepononis pamiršo, kada jis sakė netiesą, priminsime.
Į Lenkiją – pasikalbėti telefonu
2016 m. rugpjūčio pabaigoje meras A. Čepononis teigė vykęs į Lenkiją, pas kolegą į Mozovijos Grodziską.  Tačiau  Grodzisko meras teigė, kad jis su radviliškiečiu kolega tik kalbėjęs telefonu…
Na, o apie šią neva įvykusią kelionę mūsiškis „kunigaikštis“ melavo (o gal fantazavo?) susiriesdamas. „Radviliškio krašto“ redakcija gavo mero pasirašytą raštą, kad jis į Lenkiją vyko tarnybiniu automobiliu, sudegino 166 litrus kuro, kuris kainavo apie 170 eurų. Be to, merui išmokėti 47 eurai ir 50 centų dienpinigių, o vairuotojui – 95 eurai. Ir visa tai patvirtinta paties Antano Čepononio parašu. Nuo Radviliškio iki Mozovijos Grodzisko – kiek daugiau nei penki šimtai kilometrų. Tad kelionė pirmyn ir atgal – apie tūkstantį kilometrų. Toks automobilis, kuriuo važinėja meras, nuriedėdamas šimtą kilometrų sudegina apie septynis litrus kuro. Pridėkime dar litrą kuro, jeigu meras, tarkim, išvažiuodamas iš Radviliškio stovėjo baisinguose transporto kamščiuose. Atliekame nesudėtingus veiksmus, ir rezultatas – 2,5 tūkstančio kilometrų. Net jeigu Antanas Čepononis Mozovijos Grodziską važiavo tik tam, kad su vietiniu meru pasikalbėti telefonu, kur dar 1,5 tūkstančio kilometrų? Sakote, pakeliui meras užsuko apsipirkti? Net jeigu ir bandė derinti malonumą su nauda šeimos biudžetui, tai dar nepaaiškina pusantro tūkstančio kilometrų vingio. Liaudies išmintis sako: geram šuniui kilometras – ne vingis. Tačiau mes kalbame ne apie kokį nors „morčiaujantį“ augintinį, o apie rajono merą ir mokesčių mokėtojų pinigus.
Vietoje Prezidento inauguracijos – vizitas pas Moterį – Saulę
Liepos mėnesį kone visos Lietuvos savivaldybių merai vyko į LR Prezidento G. Nausėdos inauguraciją. Radviliškiečiai ieškojo ir savojo mero LR Seimo salėje bei nuotraukose iš priėmimo, deja… „Bet mero darbotvarkėje parašyta, kad jis Prezidento inauguracijoje, gal kokia nelaimė ištiko pakeliui į sostinę?“- svarstė rajono gyventojai. Meras konservatorius A. Čepononis pirmenybę teikė ne Prezidentui G. Nausėdai, bet  mieliau pasirinko dviejų valandų „reikalų tvarkymą“ su gerokai jaunesne administracijos direktore bendrapartiete Jolanta Margaitiene. Moters Saulės titulas, matyt, jį taip apsvaigino, kad po dviejų valandų tvarkymo meras jau nelabai atsiminė, ką ir kaip tvarkė.
Vykęs, bet neįvykęs vizitas pas Aplinkos ministrą
Rugsėjo 9 d. meras vėl pasiskelbė, kad vyksta pas Aplinkos apsaugos ministrą Kęstutį Mažeiką. Deja, ir vėl nenuvyko. Kur ir kokius reikalus šį kartą tvarkė meras, tikriausiai nesužinosime, nes A. Čepononis tarnybiniu automobiliu važiuoja vienas – be liudininkų.

Konferencijoje nepasirodė…

Rugsėjo 16 dieną ir vėl numatyta mero kelionė į sostinę – šį kartą į  Seime vykusią konferenciją „Ar reikalinga konkurencija teikiant viešąsias paslaugas?“ Į savivaldai svarbią konferenciją meras A. Čepononis iš anksto užsirašė, tačiau joje taip ir nepasirodė. Lietuvos laisvos rinkos institutas ir Konkurencijos Taryba organizavo diskusiją, bet tarp dalyvių sąrašo mero pavardės nebuvo.
Dar kartą priminsime, kad kalbame ne apie morčiaujantį katiną, bet apie rajono vadovą ir kelionėms, neaišku kokiais tikslais, švaistomus mokesčių mokėtojų pinigus.
Tad ar tikrai mero žodžiu reikia beatodairiškai tikėti?
Tai tik keli pavyzdžiai, o jų galėtume atrasti ir daugiau, kai mero žodžiai labai skiriasi nuo veiksmų. Nors konservatorius A. Čepononis nuolat propaguoja krikščioniškąsias vertybes, dažnai lankosi bažnyčioje, tačiau dažnokai nepaiso aštuntojo Dievo įsakymo „Nekalbėk netiesos“.

Beje, konservatoriaus A. Čepononio vadovaujamas TS -LKD partijos Radviliškio  skyriaus nariai garsėja ir tuo, kad  nelabai paiso ir devintojo Dievo įsakymo „Negeisk svetimo vyro ar svetimos moters“…

Ar visada galima tikėti Radviliškio rajono mero konservatoriaus A. Čepononio ištartu žodžiu, paliekame spręsti skaitytojams.

Agnė Dapkutė

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Žiemą pamiršta terasa gali tapti mėgiamu daiktų sandėliuku arba širdžiai miela vieta

Paskelbta

data

Skelbia

Jei butas turi balkoną arba terasą, lauko erdvės įrengimas yra vienodai svarbus. Šiuo atveju erdvę sukuria baldai, o komfortą – įvairios dekoratyvinės ir funkcionalios detalės. Taigi, ko ieškoti, kad galėtumėte mėgautis laiku gryname ore?

Klausimai, kuriuos užduokite sau prieš imdamiesi konkrečių veiksmų:

1. Koks yra turimos erdvės dydis: ar tai mažas balkonas daugiabutyje, ar erdvi terasa gyvenamajame name? 

2. Kaip norite naudoti šią lauko erdvę ir kokie čia veiklos planai? 

3. Kaip dažnai leidžiate laiką su svečiais balkone ar terasoje? Kiek žmonių susirenka kartu? 

4. Koks vaizdas iš balkono ar terasos? Ar matomi praeiviai? Gal maskavimo elementas yra susijęs, jei nenorite, kad jus matytų? 

5. Į kurią pusę nukreipta jūsų lauko erdvė? 

Atsakę į klausimus galėsite žinoti, kokios terasos ar balkono jums reikia ir tuomet bus lengviau orientuotis būtent kokios terasos gamyba Jus domina.

Kalbant apie stilių, siūlomas sprendimas atspindi gyvenamojo namo projektavimo tęstinumą, tačiau taip pat svarbu išlaikyti harmoniją su pastato fasadu

 Renkantis baldus svarbu atkreipti dėmesį, kad juos tiesiogiai paveiks tiesioginiai saulės spinduliai, lietus, šalta žiema ar kiti aplinkos veiksniai. Todėl rekomenduojama ne tik atkreipti dėmesį į stilių, bet ir į gaminių kokybę. Lauko ir vidaus erdvių sujungimas. Perėjimą iš vidaus į terasą ar balkoną skiria dideli, žemę siekiantys langai, kuriuos galėsite ir norėsite plačiai atverti? Tokiu atveju abejose erdvėse pasistenkite sukurti stilistinį vientisumą. Tai įgyvendinti nesudėtinga lauko baldus ir dekorą derinant su esančiais viduje tiek spalviškai, tiek dizaino prasmėmis: rinkitės tų pačių ar kontrastingų atspalvių, raštų, tekstūrų bei audinių tekstilinius elementus, aksesuarus, planuokite atsikartojančius apšvietimo sprendimus. Toks griežtos ribos tarp lauko ir vidaus ištrynimas šiandien – itin populiarus.

Planuodami įrengti nedidelius balkonus, pagalvokite apie kompaktiškus ir daugiafunkcinius baldų sprendimus

Tuo pačiu metu nebijokite lanksčiau tikrinti turimos vietos. Ne visus baldų elementus reikia dėti ant grindų: gali tekti sujungti sulankstomą stalą prie balkono turėklų, supamąją kėdę prie lubų, o svetainės zoną ar lentyną – prie sienos. Įrengiant nedidelį balkoną, rekomenduojama pirmiausia pastatyti reikalingiausius baldus, o praėjimą laikyti patogiai. Jei norite komforto, geriausia jį kurti ne su daugybe didesnių elementų, o su tekstilės aksesuarais, mažais staliukais, lentynų dekoracijomis, lempučių girliandomis ar kabančiais augalais. Jei įrenginėjate erdvią terasą, joje galite planuoti ne tik svarbiausius baldus, bet ir atskiras funkcines zonas, išpildomas joms skirtais baldiniais elementais. Drąsiai juos derinkite su kitais akcentais – išskirtinio dizaino skulptūromis, vešlia augmenija, maisto gaminimo įranga. Vis dėlto, norint išlaikyti erdvės ir jos elementų proporciją, baldus rekomenduojama rinktis masyvesnius: taip sukursite harmoningą, išpildytą vaizdą.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Gavę rinkėjų pasitikėjimą, iškeitė jį į pasilakstymus

Paskelbta

data

Paskutiniu metu Seimo narys ir buvęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis kartu su dabartiniu meru Vytautu Simeliu dažniau matomi šventėse, bet ne savo darbo vietose. Nežinia, ar dirbti taip jau nuobodu, ar šventės – geresnė politinė reklama, kad Seimo nario ir savivaldybės vadovo tokie pasirinkimai. Senovės Romoje minia šaukė: „duonos ir žaidimų”, už paramą vadovams reikalaudami nemokamo maisto ir nemokamų pramogų, o Radviliškio krašto žmonių išrinkti atstovai, panašu, kad linksminasi patys.

Nelanko posėdžių

Neseniai per televizijos žinias rodytas vaizdo siužetas apie Seimo narius, nelankančius posėdžių. Prie „nepažangiųjų“ tautos atstovų – ir radviliškiečių rinktas konservatorius A. Čepononis. Nors šis Seimo narys buvo įsitikinęs, kad posėdžių nepraleido, patikrinus lankomumo statistiką, paaiškėjo, kad jis šiemet be pateisinamos priežasties praleido net keturis posėdžius. Kur buvo ir kodėl nedalyvavo posėdžiuose, filmuojant televizijos siužetą, A. Čepononis paaiškinti negalėjo. Kodėl neatvyksta į darbą, Seimo nario klausėme ir mes. Radviliškio krašto žmonių išrinktas atstovas informavo, kad į posėdžius neatvyko dėl neva svarbių asmeninių priežasčių.

Siūlė mažinti atlyginimą

Šiuo metu Seimo nariai gali praleisti kiek tik nori posėdžių – jokios sankcijos negresia. Dėl Seimo narių, kurie posėdžius iškeičia į poilsį egzotiškose šalyse ar asmeninius reikalus, bandyta priimti įstatymą, kad posėdžio dieną neatvykus į darbą, Seimo nario alga mažėtų 200 eurų. Dabar eilinio Seimo nario alga – apie 2100 eur „į rankas“. Nors yra praleidžiančių kas ketvirtą posėdį, patys Seimo nariai tokį įstatymą atmetė. Tai buvo padaryta daugiausia yA. Čepononio kolegų konservatorių bei liberalų balsais.

Švenčių nepraleidžia

Panašu, kad ir dabartinis Radviliškio rajono savivaldybės meras V. Simelis mėgsta švęsti šventes, nes nė vienos jų nepraleidžia. Gavęs rinkėjų pasitikėjimą, rajono vadovas iškeitė jį į lakstymą po rajoną. Štai rugsėjo 22 d. meras dalyvavo parodos atidaryme, po to – Baltų vienybės dienos minėjime, dar vėliau – projekte „Visa Lietuva šoka“. Penktadienį jis – renginyje Pakalniškių seniūnijoje, šeštadienį – jau renginyje Šeduvoje ir dainų šventėje Butėnuose, o sekmadienį – jau šventėje Rokoniuose. Panašiu ritmu gyvena ir savivaldybės administracijos direktorė konservatorė Jolanta Margaitienė ir jos pavaduotojas Justinas Pranys, į savo darbotvarkes įsirašę dainų šventę bei renginį Šeduvoje.

Apsilankymai renginiuose pažymimi nuotraukomis

Savivaldybės interneto svetainėje gausu V. Simelio ir J. Margaitienės nuotraukų iš įvairiausių rajono renginių. Dažnu atveju iš trijų prie naujienų pranešimų įdėtų nuotraukų dvi – būtinai su V. Simelio atvaizdu. Kuklumas naujajam merui yra visiškai svetimas. Rekordas – netgi šešios „kuklaus“ mero nuotraukos, iliustruojančios vieną savivaldybės naujieną. Rugsėjo 1-osios šventėje jis užfiksuotas sėdintis kartu su posėdžius praleidinėjančiu Seimo nariu A. Čepononiu. Beje, šventiniuose renginiuose jie matomi kartu itin dažnai.  

Ar dėl Seimo nario ir mero dažnų apsilankymų šokiuose, dainų festivaliuose bei kitokiuose pasilinksminimuose nenukenčia gebėjimas rūpintis realiomis gyventojų problemomis, paliekame spręsti jums, gerbiami mūsų skaitytojai, bet kol kas iš „išrinktųjų“ naujų pasiūlymų nesigirdi bei kyla klausimas, kas yra tikrasis vadovas.

Monika Ilgauskytė

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi