Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Mankiškių gyventojų prašymas pagaliau išpildytas

Avatar

Paskelbta

data

Mankiškių kaimo Miško gatvės gyventojai ne kartą kreipėsi į Radviliškio seniūniją su prašymu prie per lauką sodybų link vingiuojančio kelio pastatyti kelio ženklą, ribojantį transporto priemonių tonažą – 8 tonos, bei nugrederiuoti kelią Miško gatvės link. „Šiuo keliu vienas rajono gyventojas iš karjero veža žvyrą, sunkiasvorės mašinos kelią „išmala“ ir rudenį, palijus lietui, jis tampa nebepravažiuojamas lengviesiems automobiliams“,- skundėsi mankiškiečiai.

Vis nesulaukdami norimo kelio ženklo bei pagalbos, Mankiškių kaimo Miško gatvės gyventojai kreipėsi į „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininką G.Lipnevičių. Pirmininkas nedelsiant kreipėsi į Radviliškio seniūniją, prašydami kuo greičiau pagelbėti mankiškiečiams, kurie nebegali parvažiuoti į namus. Seniūnijos darbuotojai greitai sureagavo į prašymą ir Mankiškių kaime kelias nugrederiuotas bei pažymėtas 8 tonų apribojimo ženklu – sunkiasvorės mašinos juo važinėti nebegali.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ vardu dėkoju Radviliškio seniūnijos specialistui S. Jagminui ir visam kolektyvui už operatyviai išspręstą mankiškiečių problemą. Manau, abipusis bendruomenės ir seniūnijos vienas kito supratimas yra sektinas pavyzdys ir kitoms bendruomenėms bei seniūnams“, -sakė pirmininkas Gediminas Lipnevičius.

Šiuo metu kelias paženklintas ir nugrederiuotas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi