Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Žodžio laisvė pagal Radviliškio „carą“

Avatar

Paskelbta

data

Rajono politikai išsigando žodžio. Tiesa, ne visi, o tik besąlygiškai paklusnūs merui A. Čepononiui. Labai netinkamu laiku tai įvyko. Juk teismas panaikino vienasmeniškai mero parengtą raštą kaip neteisėtą ir įpareigojo Tarybą pateikti gyventojui atsakymą.

Sugėdinti ir pažeminti teismo, valdantieji politikai nutarė bent jau taip atkeršyti ir savo legendiniu neveikimu užkirsti kelią gyventojui pasisakyti Tarybos tribūnoje. Kam iš jų būtų smagu išgirsti, kad gyventojas iš posėdžių salės tribūnos reikalauja išieškoti iš valdininkės konservatorės J. Margaitienės bylinėjimosi išlaidas, patirtas bylinėjantis teismuose su Radviliškio baseino rangovais „Raseinių statyba“.

Byla teisme pralaimėta
Praeitų metų rugpjūčio mėnesį kreiptasi tiesiogiai į Tarybą dėl bylinėjimosi išlaidų išieškojimo iš administracijos direktorės J. Margaitienės. Juk tai jos asmeniniu sprendimu ir sutinkant Radviliškio plaukimo baseiną stačiusiam statybos rangovui „Raseinių statybai“ buvo nutraukta 125 tūkstančių eurų papildomų darbų sutartis. Dar daugiau. Ji, kaip institucijos vadovė, nepaisė statybininkų reikalavimų sumokėti už atliktus darbus. O jie rankomis negrąžė, bet šast ir dar kartą padavė J. Margaitienės vadovaujamą administraciją į teismą. Beje, patirties jie jau turėjo, nes bylinėjosi su administracija ne kartą ar du. Tad Radviliškio plaukimo baseinas garsus ne tik tūkstančiais kubų pradingusiais smėlio ir žvyro, bet ir teismais.

Nevykęs „stogas“
Meras A. Čepononis sugalvojo nuslėpti nuo visos Tarybos, kuriai ir yra pavaldi ir atskaitinga J. Margaitienė, gyventojo reikalavimą. Tad atsakė maždaug taip: „nėra pagrindo manyti, jog buvo kokie nors padaryti neteisėti savivaldybės darbuotojų (suprasti J. Margaitienės) veiksmai, todėl žalos nereikia išieškoti…“ Ir pagalvojo, jog jo „karalystėje“ kitaip ir būti negali: sprendžia tik jis ir niekas daugiau. Bet nemenkas šokas ištiko, kai atskriejo pranešimas iš teismo, jog nemokšiškai suraityta beletristika yra skundžiama Temidės tarnams. Kad ir kaip jam nepatiko, trijų teisėjų kolegija nusprendė, jog rašliava yra neteisėta, todėl naikintina. Kadangi meras neinformavo rajono aukščiausios valdžios, tai yra Tarybos, teismas įpareigojo Tarybą pateikti atsakymą. Raštu…

„Caras“ nuogas
Save aukščiau kitų matančios ir kone dievais besijaučiančios vidutinybės labai retai yra priverstos daryti tai, kas joms nepatinka. Tad teismo sprendimas buvo kaip šlapias skuduras per išpuikusius veidelius. Nepaisant to, jog įsiteisėjusį Temidės tarnų verdiktą privalėjo vykdyti, už Tarybos darbotvarkę atsakingas meras A. Čepononis jį ir toliau ignoravo. Atsitokėjo tik tada, kai antstoliai į duris pasibeldė ir pradėjo reikalauti, ką teismas yra priėmęs. „Caro“ išpūsta savigarba ir bereikšmis susidievinimas pasirodo esą nė sudilusio grašio neverti, nes Radviliškyje irgi vykdytini LR teismų įsiteisėję sprendimai, kurie priimami remiantis galiojančiais LR įstatymais. Subliuško planas tyliai uždengti savo numylėtinę, juk tiek kartų ją dengta ir aukotasi.

Noriu laikausi, noriu – ne
Tik sugrįžęs prie Tarybos vairo, kiekviena proga A. Čepononis kartoja: „versiu kitus laikytis Tarybos darbo reglamento“. Bet dvigubų standartų asui ne motais, jog reglamentas galioja ir jam. Tačiau jis ne tik to nedaro, bet dar ir kitus pamoko. Jam ir jo artimiausiai aplinkai buvo labai nemalonu, jei kalbėtų asmuo dalykus, kuriuos nemalonu girdėti, nuo kurių išlepinti nusipirktos žiniasklaidos ir prie panegirikų pripratinti ausų būgneliai kaista iki raudonumo. Tad vienintelis dalykas – bet kokia kaina neleisti laisvai pasisakyti pašaliniui. Juk jie valdžią iš piliečių gavo, tad jaučiasi galį daryti, ką nori ir kaip nori. Ir neleido balsuoti. Tiesa, pažeisdami reglamentą, nors kitus verčia jo laikytis.

Neveiksnieji…
Negalėdami kitaip įkąsti, valdančiosios koalicijos politikai pasirodė tikrajame savo amplua. Išlindę iš prirūkyto savivaldybės pusrūsio ir gal apkvaitę nuo nikotino dozės, bet pamaloninti suktos mero šypsenėlės kaip savotiško ženklo, jie nesugebėjo surasti bent vieno iš trijų mygtukų ir jį nuspausti. Belieka stebėtis, kokiais lozungais, šūkiais, reklamacijomis agituos už save artimiausiuose savivaldos rinkimuose, jei net specialiai tam laiko skyrusiam rajono gyventojui neleidžiama atstovauti viešajam interesui. O tų bailiųjų, po nuolat besišypsančiomis kaukėmis pasislėpusių, buvo ne taip jau ir mažai: rajono vedlys A. Čepononis su beveik nieko niekada nežinančiu pavaduotoju socialdemokratu K. Auguliu, konservatoriai S. Dišlė, D. Jurėnas, V. S. Skarelienė, K. Dočkus, A. Januševičienė, A. Jegnoras, taip vadinami nepartiniai A. Fergelis ir J. Staškūnienė, konservatorių „klapčiukai“ socdemai J. Pravilonis, E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, ir, žinoma, neva save liberalais vadinantys A. Ruseckas su R. Vaičiurgiu. Gėda, kad tokio mentaliteto politikai atstovauja rajono savivaldai ir ją taip atitolina nuo paprastų rajono žmonių.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi