Lyderystės mokykla


Spalio 19 – 20 dienomis į Šeduvos gimnaziją sugūžėjo būrys žingeidžių, kūrybingų moksleivių ir jų mokytojų iš Vilniaus E. Pliaterytės progimnazijos, Prienų rajono Stakliškių gimnazijos ir Radviliškio rajono Baisogalos gimnazijų. Jaunimo komandos susirinko į jau tradicija tapusią Lyderystės mokyklos savaitgalio stovyklą. Čia puoselėjamas noras mokytis lyderystės, suprasti komandinio darbo esmę ir svarbą, vertinamas bendravimas ir bendradarbiavimas.

Užsiėmimų metu mokiniams teko atlikti užduotis skirtas komandos formavimo, planavimo, strateginio mąstymo, laiko vadybos įgūdžiams tobulinti,  erdvinei orientacijai, fizinei ištvermei, kalbiniams gebėjimams lavinti. Stovyklos dalyvius ypač sužavėjo VšĮ ,,Juoda avis“ vesti užsiėmimai ,,Pasitikėjimo ir savivertės stiprinimo dirbtuvės“, kuriuose mokiniai mokėsi klausytis ir išgirsti, suprasti kito žmogaus mintis ir išgyvenimus. Įvairiausių emocijų spektrą mokiniai išgyveno žaisdami strateginį žaidimą ,,Peru miestas“, kurio metu lavino verslumo, praktinio darbo, komunikavimo įgūdžius.

Nors ir žvarbų, bet saulėtą kitos dienos rytą stovyklautojus pasitiko Šeduvos gimnazijos istorijos mokytoja Jolanta Sabutienė. Ji mokiniams pateikė užduotį, kurią atlikdami mokiniai turėjo unikalią galimybę susipažinti su turtinga ir spalvinga Šeduvos miesto istorija, svarbiausiais miesto istoriniais statiniais. Keliaudami po miestą mokiniai, kaip tikri sekliai,  turėjo rasti sumaniai užduotyje užkoduotus svarbius istorinius objektus, juos nufotografuoti ir trumpai apibūdinti. O atlikę užduotį kuo greičiau grįžti ir nuotraukas patalpinti virtualioje erdvėje.

Laikas stovykloje pralėkė nepastebimai. Dalyviai nors ir pavargę, bet kupini įspūdžių vieningai sutarė, kad savaitgalį praleido labai turiningai ir įdomiai.

Aušra Mickutė,
Šeduvos gimnazijos specialioji pedagogė

Total
0
Dalinasi
Related Posts