Nuo pareigūnų sprukusį mopedo vairuotoją sustabdė dėl alkoholio prarasti vairavimo įgūdžiai

Praėjusią savaitę Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje registruotų nusikalstamų veikų tope iš trečiosios  į antrąją vietą iškopė – transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neblaivus asmuo. Dėl to per 7 dienas buvo pradėta net 14 ikiteisminių tyrimų. Tarp jų pateko ir 34 metų Šiaulių rajono gyventojas, kuris girtas prie vairo policijos pareigūnams šiemet  įkliūna jau antrą kartą.  

Birželio 27-osios pavakary Šiaulių apskrities policijos patruliai, patruliavę Gilvyčių kaime, pastebėjo  Pušyno gatve pavojingai  po važiuojamąją kelio dalį manevruojantį mopedą  LONGJIA LJ50OT-E. Jis buvo  be valstybinių numerių, o vairuotojas – be  motociklininko šalmo. Pamatęs pareigūnus, mopedo vairuotojas   pasuko į miško kelią. Patruliai nusekė paskui ir specialiaisiais tarnybinio automobilio šviesos bei garso  signalais mėgino mopedo vairuotoją stabdyti. Tačiau šis tik kelis kartus žvilgtelėjo pro petį į jį persekiojančius pareigūnus, bet sustoti neplanavo. Į per automobilio garsiakalbį pasakytą patrulių reikalavimą sustoti vairuotojas irgi nereagavo. Sustabdė jį tik dėl alkoholio prarasti vairavimo įgūdžiai –  vyro nesuvaldytas mopedas nuvirto ant kelio. Priėję prie vairuotojo, pareigūnai pastebėjo, kad jo judesiai nekoordinuoti, iš  burnos sklinda stiprus alkoholio kvapas.

34 metų Šiaulių rajono gyventojui buvo nustatytas vidutinis girtumas – 2,35 prom., jis atsidūrė areštinėje. Dėl to, kad transporto priemonę vairavo neblaivus, kai nustatytas girtumas virš 1,5 prom., jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Be to, surašytas administracinio nusižengimo protokolas net už penkis kelių eismo taisyklių pažeidimus: dėl to, kad  neturėdamas teisės vairuoti vairavo ir  nepakluso uniformuoto policijos pareigūno teisėtam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę,  dėl to, kad vairavo transporto priemonę, neapdraustą civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, dėl to, kad  mopedas  nustatyta tvarka neįregistruotas, dėl to, kad jis – dar ir be privalomosios techninės apžiūros, ir dėl to, kad  pažeidė vairuotojų naudojimosi motociklininko šalmais tvarką.

Policijos pareigūnai su šiuo nedrausmingu eismo dalyviu šiemet susitinka jau antrą kartą. Kovo 29 d. jis buvo sulaikytas Šiaulių r., Bacaičių kaime. Tada prie mopedo vairo jis sėdo būdamas 1,31 prom. girtumo. Vyrui buvo skirta 1100eurų bauda. Kadangi baudos jis nesumokėjo, teismas ją pakeitė 220 valandų viešųjų darbų.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/QRpGudHNPJM

                      Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts