Socialiniai tinklai

Aktualijos

LIZDEIKOS GIMNAZIJOS MATEMATIKOS MOKYTOJŲ PATIRTIES SKLAIDA ITALIJOJE

Avatar

Paskelbta

data

Pedagogo profesija įpareigoja aktyvios profesinės karjeros laikotarpiu mokytojus nuolat ugdytis  bendrąsias, didaktines ir dalykines kompetencijas. Lizdeikos gimnazijos matematikos mokytojos jau antrus metus aktyviai dalyvauja  projekte „Tikras matematikos pokalbis“, kurį finansuoja Europos Komisijos Erasmus+ programa.

Gruodžio 4-5 dienomis Italijoje Tarkvinijos mieste vyko šio projekto koordinatorių susitikimas. Lizdeikos gimnazijai atstovavo gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Skirmantė Petraitienė bei matematikos mokytojos metodininkės  Laima Duglas ir Laimutė Indilienė. Matematikos mokytojos kartu su Anglijos, Olandijos, Italijos, Turkijos ir Lenkijos mokytojais ankstesniuose susitikimuose išskyrė sunkiausiai sprendžiamų greitosios daugybos formulių pritaikymo uždavinius ir nutarė sudaryti uždavinyną, padėsiantį pagerinti šio tipo uždavinių sprendimo rezultatus.  Buvo aptarti ir metodai, kaip naudotis naujuoju produktu. Nors ruošiamas leidinys numatomas anglų kalba, bet tai ne trukdo, o tik gerina mokytojų ir mokinių anglų kalbos žinias.

Kiekvienos šalies matematikos mokytojai namuose turėjo atlikti namų darbus ir paruošti geometrijos temos pristatymą. Jungtinės Karalystės ir Olandijos mokytojai iškėlė „Lygiųjų trikampių|“ mokymo problemas ir jų sprendimo gaires bei metodus. Lenkijos, Turkijos, Italijos ir Lietuvos užduotis buvo aptarti „Panašiųjų trikampių“ mokymo problemas, būdus ir metodus. Lizdeikos gimnazijos matematikos mokytojos pasidalino savo darbo patirtimi ir pristatė „Panašiųjų trikampių“ mokymą mokykloje, kalbėjo apie problemas, su kuriomis susiduriama, bei aiškino, kaip tuos sudėtingus dalykus mokiniams pateikti aiškiau ir veiksmingiau. Buvo akcentuojamas dėmesys dalykų integracijai, ryšiui su gyvenimu ir mokinių patirtimi. Lietuvos mokyklose ypač stengiamasi atsižvelgti į mokinių mokymosi stilių įvairovę ir dirbti taip, kad mokinių, turinčių vizualinį, kinestetinį, girdimąjį stilių, poreikiai būtų patenkinti. Mokėmės vieni iš kitų naujų darbo metodų, dirbdami grupėse diskutavome apie konkrečių temų dėstymo panašumus ir skirtumus. Pasisemta daug idėjų, gauta šūsnis žinių ir informacijos. Koordinatorių susitikimo metu iškeltos naujo susitikimo, kuris vyks Olandijoje, temos ir aptartos naujos užduotys.

Dalyvavimas projekte „Tikras matematikos pokalbis“ suteikė galimybę ne tik tobulinti asmenines ir profesines kompetencijas, bet ir susipažinti su Trakvinijos istorija, kultūra bei papročiais, patirti tos šalies žmonių šilumą ir geraširdiškumą. Išvykos metu aplankėme Tarkvinijos gynybinę sieną, Šv. Marijos bažnyčią, Čivitavekijoje grožėjomės senamiesčiu, istorine Mikelanželo tvirtove, uostu ir kitais įžymiais objektais.

Naujai įgytomis žiniomis mokytojos  pasidalins su  kolegomis ir taikys kasdieniniame  darbe. Šis projektas – naudingas mūsų profesinei veiklai, nes tampame atviresni pokyčiams ir inovacijoms, ruošiamės ir mąstome, kaip įgyvendinti projekto idėjas ir mokytojų iniciatyvas, kaip pritaikyti naujus mokymo metodus. Erasmus+ suteikė puikią galimybę ne tik kelti kvalifikaciją, bet ir  keliauti bei pažinti kitų šalių kultūrą, tradicijas, tobulinti užsienio kalbos įgūdžius.

 

Laimutė Indilienė

Lizdeikos gimnazijos mokytoja

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi