LR Seime pristatyta Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenės kūrybinių darbų paroda „Mes kartu prieš smurtą ir patyčias!“

2017 m. lapkričio 21 d. LR Seimo II rūmų parodų galerijoje buvo pristatyta Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenės kūrybinių darbų paroda „Mes kartu prieš smurtą ir patyčias!“, kurią jau buvo galima lankyti nuo spalio 30 d. Į LR Seimą atvykęs darželio kolektyvas, kuriam atstovavo ugdytiniai, tėvai, pedagogai, susirinkusiems Seimo nariams parodė gražią prisistatymo programą. Susirinkusiuosius džiugino tai, kad visas kolektyvas buvo pasipuošęs tautiniais rūbais, taip pristatydamas ir įstaigos pasirinktą etnokultūros ugdymo kryptį.

 

Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ visa bendruomenė – tėvai, vaikai, darbuotojai –net du mėnesius kalbėjo apie gražų bendravimą, kito supratimą ir atjautą, iškylančias problemas ir kartu kūrė dailės darbus šia tema. Taip mažiesiems ugdytiniams buvo pasėtas dar vienas gerumo ir draugystės grūdas, mokoma ne smurtauti, tyčiotis, o padėti ir atjausti. Darželį lankančių vaikų tėvelių nuomone, į šios parodos darbus įdėta daug širdies ir meilės savo vaikui, noro jį apsaugoti nuo patyčių ir smurto. Kiekvieno, aplankiusio šią parodą, širdyje suspurdėjo gėrio ir bendrystės jausmas, skatinantis kuo daugiau dėmesio ir meilės skirti vaikui, o pastebėjus negeras apraiškas, nedelsti, netylėti, tuoj pat jas sustabdyti. Visa tai pastebėjo parodos pristatymą stebėję, parodą apžiūrėję ir darželio kolektyvą sveikinę LR Seimo nariai Algirdas Butkevičius, Aurimas Gaidžiūnas, Vytautas Juozapaitis. Visi darbų autoriai buvo apdovanoti, jiems įteikti ne tik Padėkos raštai, bet ir atminimo dovanėles su Seimo atributika. Darželio kolektyvas turėjo galimybę dalyvauti  ekskursijoje po Seimo rūmus, tiesiogiai pamatyti ten vykstantį darbą, pabendrauti su Seimo nariais. Namo visi grįžo pilni gražių įspūdžių.

Vadovaudamasis mokyklos be sienų koncepcija, brandus darželio kolektyvas žengė dar vieną didelį žingsnį patyčių ir smurto prevencijos link. Kartu tai buvo ir  pilietiškumo bei tautiškumo pamoka, kuri kiekvienam ugdytiniui išliks ilgai atmintyje.

 

Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts