Teisėsauga tirs galimai vykdytą nusikalstamą veiką Šaulių regiono atliekų tvarkymo centre

Pastaruoju metu Šaulių regiono atliekų tvarkymo centrą (ŠRATC) vienas po kito krečia skandalai – teisme pralaimėta byla ir UAB  „Energijos parkas“  teks sumokėti 1,8 mln. eurų, nes Kairių sąvartyne nebuvo rastas reikiamas dujų kiekis,  kurį ši bendrovė norėjo eksploatuoti ir patyrė didelių nuostolių. Apskrities gyventojai nepatenkinti vis didėjančiais mokesčiais už komunalinių atliekų tvarkymą ir brangiai kainuojančiais atliekų tvarkytojų projektais,  kurie labiau primena  didelį norą greitai įsisavinti mokesčių mokėtojų bei Europos Sąjungos eurus.

O kad ŠRATC turi problemų dėl veiklos skaidrumo ir čia galimai vykdyta nusikalstama veika, pagaliau pripažino ir  Centro vadovybė.

Dalininkų susirinkime pateikta galimos nusikalstamos veikos medžiaga

Visai dar neseniai į ŠRATC vadovo kėdę atsisėdus naujam direktoriui Ž. Šilgaliui,  šioje įstaigoje vėl naujas skandalas. Gruodžio 11 d. vykusiame ŠRATC dalininkų susirinkime buvo paviešinta medžiaga apie čia galimai vykdytą  nusikalstamą veiką. Tarnybinio patikrinimo metu buvo atskleista verslininkų bei ŠRATC darbuotojų suraizgyta pinigų pasisavinimo schema. Pagrįstų įtarimų sukėlė aplinkybės, susijusios su verslo įmonės teiktomis paslaugomis Mechaninio – biologinio rūšiavimo (MBA) gamykloje ir galimai klastojamais duomenimis, taip padarant šimtus tūkstančių eurų siekiančią žalą tiek ŠRATC, tiek visam Šiaulių regionui. Įvertinant susidariusią situaciją ir ŠRATC dalininkams pritarus, bus daromas įstaigos veiklos auditas, vienas darbuotojas atleistas iš pareigų  dėl šiurkštaus tarnybinio pažeidimo, o surinkta medžiaga yra perduota teisėsaugai prašant pradėti ikiteisminį tyrimą, kad nustatytų padarytos žalos mastą bei už tai atsakingus visus asmenis.

Nuo Radviliškio rajono jau daugelį metų prie Atliekų tvarkymo centro veiklos prisideda ir administracijos direktorė J. Margaitienė.

Belieka tikėtis, jog teisėsauga pasižiūrės principingai: nusikaltimas bus ištirtas, kaltininkai nubausti, ŠRATC  bus  sugrąžinti pinigai, o  Šiaulių regiono gyventojams sąskaitos už komunalinių atliekų surinkimą nedidės.

Jonas PetrikasTotal
11
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts