Socialiniai tinklai

Aktualijos

Lietuva pasirinko – vyks II Prezidento rinkimų turas

Avatar

Paskelbta

data


Praeitą savaitę prie urnų rinkėjai buvo kviečiami išreikšti savo valią Prezidento rinkimuose ir dviejuose referendumuose. Pasirinkimas buvo iš 9 kandidatų, bet atidarius urnas ir suskaičiavus balsus tapo aišku, kad vyks Prezidento rinkimų II -asis turas. Į jį pateko Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda. Šių rinkimų metu vyko ir du referendumai – piliečių paprašyta apsispręsti dėl dvigubos pilietybės įteisinimo ir Seimo narių skaičiaus mažinimo.

Kaip Radviliškis balsavo I – ajame ture
Radviliškio rinkimų apygardoje daugiausiai rinkėjų simpatijų susilaukė G. Nausėda, kuris surinko lygiai 30,54 proc. balsų – 28 apylinkėse už jį balsą atidavė 4916 rinkėjai. Antras su 4535 balsais buvo LŽVS iškeltas Premjeras Saulius Skvernelis, kuriuo pasitikėjo 28,17 proc. visų I ture dalyvavusiųjų, kai už I.Šimonytę – 22,97 proc. Už ją Radviliškyje balsavo 3675 rinkėjai iš sąrašuose registruotų 31 tūkst. 517 balsavimo teisę turinčių asmenų. Ketvirtas liko filosofas ir olimpinio medalio prizininkas Arvydas Juozaitis (1042 balsai) už savęs palikdamas socialdemokratą Vytenį Povilą Andriukaitį, nesurinkusį nė tūkstančio balsų (917). Toliau rikiavosi šeštą vietą užėmęs Mindaugas Puidokas (461), septintas liko kitas Seimo narys, Centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis – jam atiteko 182 balsai. Nuo jo nedaug atsiliko priešpaskutinę aštuntą vietą užėmęs Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis (173 balsai). Absoliučiu autsaideriu Radviliškio krašte tapo kitas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis, kurio sąskaitoje – vos 99 rinkėjų balsai, kurie sudaro 0,62 proc. nuo visų radviliškiečių, dalyvavusiųjų šiame Prezidento I -ajame rinkimų ture.

I – ojo Prezidento rinkimų turo rezultatai Lietuvoje
Lietuvos pasirinkimas buvo kitoks, nei balsavo Radviliškio apygardos rinkėjai. Suskaičiavus rinkimų biuletenius paaiškėjo, kad į II rinkimų turą pateko I. Šimonytė su 441 tūkst. 860 balsų bei G.Nausėda su 437 tūkst. 925 balsų. Už trečioje vietoje likusį ir I – ojo turo barjero neperžengusį S. Skvernelį balsavo 19,81 proc. rinkėjų, arba 278 tūkst. 493 iš rinkimuose dalyvavusiųjų 1 mln. 405 tūkst. 756 rinkėjų. Skirtingai negu Radviliškyje, ketvirta ir penkta vietos, atiteko V. P. Andriukaičiui ir A. Juozaičiui. Juos atitinkamai rinkosi 67 tūkst. 758 bei 66 tūkst. 423 prie balsadėžių atėjusių piliečių. Nors Radviliškyje buvo pats nepopuliariausias, vis tik šeštoje pozicijoje įsitvirtino V. Tomaševskis su 56 tūkst. 398 balsais arba juo pasitikėjo tik 4,01 proc. prie balsadėžių atėjusių rinkėjų. M. Puidoku per visą Lietuvą pasitikėjo 36 tūkst. 538 balsuotojai, kai aštuntoje vietoje likusiu N. Puteikiu – vos 11 tūkst. 204. Paskutinė vieta atiteko buvusiam Darbo partijos pirmininkui V. Mazuroniui – balsadėžėse rasti 9 tūkst. 157 biuleteniai už šį kandidatą. Daugumoje  apygardų laimėjo G. Nausėda – net 46. Nors I. Šimonytė buvo pirma vos 8 – iose apygardose iš 60, pirmą vietą jai garantavo itin aukštas palaikymas skaitlingiausiose Vilniaus miesto ir užsienio, Kauno miesto ir Kauno rajono apygardose. Premjeras S. Skvernelis laimėjo 3 apygardose – Akmenėje, Kelmėje ir Širvintose. V. Tomaševskis taip pat pirmas buvo trijose – Vilniaus rajone, Šalčininkuose ir Visagine.

Aktyvumas Radviliškyje
Įdomu pastebėti, kad iš 28 rinkimų apylinkių tik Tyruliuose iki 8 valandos ryto dar nebuvo balsavęs nė vienas rinkėjas. Radviliškiečių aktyvumas keliais procentais atsiliko nuo Lietuvos vidurkio: apygardoje balsavo 51,06 proc., o Lietuvoje  – 56,46 proc. Aktyviausiai balsavimo teise rinkėjai naudojosi didžiausioje 2800 rinkėjų turinčioje Kudirkos apylinkėje – net  59,39 proc. Antra taip pat viena didžiausių Eibariškių apylinkė – 57,14 proc. Pasyviausiai balsuota Daugėlaičių apylinkėje – ten prie urnų atėjo ir iš anksto balsavo šiek tiek daugiau nei trečdalis – 37,08 proc. Su 40,42 proc. aktyvumu Palonų apylinkė liko priešpaskutinė.

Referendumai – vienas įvyko, bet abu nesėkmingi
Kartu su Prezidento rinkimų I turu vyko ir du referendumai: pirmasis dėl dvigubos pilietybės įteisinimo, antrasis – dėl Seimo narių mažinimo nuo 141 iki 121. Pagal galiojančią LR Konstitucijos nuostatą, kad referendumas būtų laikomas įvykusiu, balsuoti turi ne mažiau kaip 50 proc. rinkimų sąrašuose registruotų rinkėjų. Arba iš 2 mln. 461 tūkst. 706  ne mažiau kaip 1 mln. 236 tūkst. 203 rinkėjai. Nors dalyvavo 52,63 proc. Lietuvos rinkėjų, iš kurių absoliuti dauguma arba 931 tūkst. 102 rinkėjai pasisakė už dvigubos pilietybės įteisinimą, to nepakako, kad būtų keičiama LR Konstitucija. LR Konstitucijos straipsnio pakeitimui referendume turi pritarti ne mažiau kaip 50 proc. visų rinkėjų, kurie yra registruoti sąrašuose, o ne atėjusiųjų balsuoti. Radviliškio rinkimų apygardoje referendumo kartelė nebuvo įveikta, nes dėl dvigubos pilietybės pasisakė tik 48,62 proc. rinkėjų. Tačiau iš balsavusiųjų daugiau nei ketvirtis prieštaravo dvigubos pilietybės įteisinimui, o 72,3 proc. buvo už. Nenuostabu, kad aktyviausiai šiame referendume balsuota Kudirkos apylinkėje – 56,59 proc.  Pasyviausiai – Daugėlaičių apylinkėje (36,92 proc.).

Seimo narių skaičius nemažės
Antrasis referendumu sprendžiamas klausimas buvo Seimo narių mažinimas nuo 141 iki 121 nario. Nors sąlygos tokios pačios kaip ir referendumo dėl dvigubos pilietybės atveju, deja, rinkėjų aktyvumas buvo gerokai mažesnis. Tam įtakos turėjo ir VRK bei apygardų ir apylinkių komisijų veiksmai, nes atėjusiems balsuoti už kandidatus į Prezidentus rinkėjams buvo leista neimti balsavimo biuletenių. Apsisprendžiant dėl parlamento narių skaičiaus mažinimo, referendume dalyvavo 47,24 proc. arba 1 mln. 160 tūks. 773 rinkėjų. Kaip ir dvigubos pilietybės atveju, absoliuti balsavusiųjų dalis palaikė Seimo narių mažinimo idėją – net 76,16 proc. Radviliškio rinkimų apygarda ir šiame referendume taip pat dalyvavo pasyviau negu Lietuvos vidurkis – 46,25 proc. prieš Lietuvos 47,45 proc. Aktyviausi buvo Kudirkos, o pasyviausi – Daugėlaičių apylinkėse gyvenantys rinkėjai. Tiesa, jei dėl dvigubos pilietybės referendumo iš 28 apylinkių bent septyniose dalyvavo daugiau nei pusė rinkėjų, tai Seimo narių mažinimo referendume – vos trijose Radviliškio  apygardos rinkimų apylinkėse. Dar galima pastebėti, kad Seimo narių mažinimui referendume dalyvavę radviliškiečiai pritarė – keturi iš penkių sutiktų, jog Tautai Seime atstovautų ne 141, o 121 narys.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Žagarės vyšnių festivalis: policijos pareigūnai intensyviai dirbo, kad žmonės galėtų linksmintis

Avatar

Paskelbta

data

Kasmet trečiąjį liepos savaitgalį viename seniausių Lietuvos miestų – Žagarėje, vyksta žinomiausias šalies festivalis – Žagarės vyšnių festivalis.  Kai vienu metu vienoje vietoje susirenka per kelias dešimtis tūkstančių žmonių, visada kyla įvairiausių grėsmių. Todėl, kai vieni dainuoja ir linksminasi, policijai būna pats darbymetis – užtikrinti viešąją tvarką ir žmonių saugumą, kad nebūtų sugadinta šventinės nuotaika.

Šiemet Žagarės festivalis  pasekė  Naisių festivalio pavyzdžiu ir ribojo  alkoholį – tris dienas festivalio teritorijoje ir miesto parduotuvėse bei kavinėse nebuvo prekiaujama stipriaisiais alkoholiniais gėrimais. Todėl didelių incidentų ir rezonansinių muštynių užfiksuota nebuvo. Pareigūnai iš minios eliminuodavo pradedančius skeryčiotis peštukus ir juos veždavo į policiją. 16-kai pristatytųjų už  nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą ar girto pasirodymą viešojoje     buvo pradėta  administracinė teisena. Tiesa, atsirado du jaunuoliai, kurie nepanoro paklusti teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams ir jiems pasipriešino. Neblaivus  (0,94 prom.)  20-metis  sulaikymo metu  spyrė vienam patruliui į krūtinę, o kartu buvęs neblaivus (1,06 prom.) 19-metis kitam pareigūnui spyrė  į nugarą. Pareigūnai nesužaloti, o jaunuoliai uždaryti į  areštinę, jiems dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojams pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Dėl smurtavimo buvo pradėti dar du iki ikiteisminiai tyrimai – renginio metu vyras sumušė savo žmoną, o nuo nepažįstamo vyro kumščio žandikaulis buvo sulaužytas 23 metų vaikinui.

Dėl vagysčių į pareigūnus kreipėsi tik vienas žmogus. Jis pasigedo mobilaus ryšio telefono, kuris buvo paliktas neužrakintame automobilyje. Dar vienas festivalio dalyvis nukentėjo, nes buvo išdaužti jo automobilio „Audi  A4“ stiklai.

Policijos pareigūnai akylai stebėjo Žagarės miesto  parko atokiausius kampus.  Į jų akiratį pateko 7-ni vaikinai, su savimi turėję narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Jiems festivalis baigėsi tą pačią akimirką. Kvaišalų mėgėjai buvo išvežti į areštinę ir jiems dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Jeigu teisėtvarkos pažeidimų  skaičių vertintume teritoriniu principu, tai jis atrodytų vienaip, tačiau, vertinant pagal kelių dešimčių tūkstančių žmonių sankaupą vienoje vietoje, tai jis nėra didelis. Policijos pareigūnai džiaugiasi vis didėjančių žmonių supratingumu. Kuo toliarantiškesnė visuomenė, tuo toliarantiškesnė ir policija.

Policijos pareigūnams teko teikti ir socialinę pagalbą. Pilietiški žmonės nešė jiems rastus mobiliuosius telefonus, planšetes, pinigines, pareigūnai ieškojo jų savininkų. Kai kurie daiktai savininkų tebelaukia Joniškio rajono policijos komisariate. Pareigūnai ieškojo pasimetusių vaikų tėvų ir  festivalyje paliktų  suaugusių asmenų draugų, kurie jau buvo išvykę namo. Teko net skolinti savo mobiliuosius telefonus, kad pasiklydėliai  susisiektų su jais, nes per šėlsmą net nepastebėjo, kaip jų telefonai išsikrovė ir jie liko be ryšio.

                        Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje registruotos laisvos darbo vietos

Avatar

Paskelbta

data

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje šių metų liepos 22  dieną buvo registruotos šios laisvos darbo vietos: anglų kalbos mokytojo, automobilinio krautuvo vairuotojo, automobilių plovėjo, filialo vadovo, betonuotojo, dažytojo-smėliuotojo, direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams-ūkvedžio, dizainerio maketuotojo, fermos darbininko, gamybos vadovo technologo, ikimokyklinio ugdymo pedagogo, išilginio pjovimo staklių operatoriaus, klientų paieškos vadybininko, malkų skaldymo operatoriaus, medienos apdirbimo  darbininko, medienos apdirbimo staklininko, medienos gaminių kalėjo, medienos matuotojo, medkirčio, metalo apdirbimo operatoriaus, mini krautuvo operatoriaus, miško darbininko, mokyklinio autobuso vairuotojo, mokytojo padėjėjo,  mokytojo padėjėjo-kineziterapeuto, padėklų kalėjo, pagalbinio darbininko,  pamainos vedėjo, pardavėjo-kasininko, parduotuvės vadovo, pastolių statytojo, plataus profilio statybininko, plytų mūrininko, pradinio ugdymo mokytojo, prekinių vagonų depo suvirintojo, prekių surinkėjo (darbas užsienyje), prekybos vadybininko, priešmokyklinio ugdymo mokytojo, psichologo, šaltkalvio, šaltkalvio-suvirintojo, skerdyklos darbininko, socialinio pedagogo, specialiojo pedagogo, statybos darbų vadovo, stogdengio, sunkiasvorio sunkvežimio vairuotojo, taromato operatoriaus-krovėjo, tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojo, teleskopinio krautuvo operatoriaus, tinkuotojo, tolimųjų reisų vairuotojo, traktorininko, traukinio mašinisto, tvorų montuotojo, ūkio darbininkų, vairuotojo ekspeditoriaus, vamzdynų montuotojo Olandijoje,  vidaus apdailininko (darbas užsienyje), virėjo.

Laisvas darbo vietas galite pažiūrėti internete adresu www.uzt.lt. Taip pat informacija teikiama Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje adresu A. Povyliaus g. 2, Radviliškis, tel. 8 422 61 509, el. paštu info.radviliskis@uzt.lt.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019