Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kulinarinis detektyvas, arba Valdantiesiems pašvinko „ekologiški“ kotletai

Avatar

Paskelbta

data

Aiškėja skandalingos daugiau kaip milijoną eurų kainavusio „ekologiškų“ kotletų rajono mokiniams pirkimo aplinkybės. Apgaudinėjami galėjo būti ne tik mokinių tėvai, kontroliuojančios institucijos, bet ir rajono Tarybos nariai. Tai įrodo „Radviliškio kraštas“ redakcijos gauti dokumentai ir sujudimas savivaldybėje, vos tik istorija ėmėsi domėtis teisėsauga.

Kur dingo ekologiškas maistas?

Kulinarinis detektyvas prasidėjo nuo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimo, atlikto praėjusių metų pabaigoje. Radviliškio rajono švietimo įstaigų valgyklas patikrinę maisto ir veterinarijos specialistai pasigedo ekologiškų produktų.

Kaip skelbė rajono savivaldybės administracija, pernai savivaldybės skelbtame konkurse buvo perkama vaikų maitinimo paslaugą, o pagrindinė konkurso sąlyga – ekologiškų produktų tiekimas. Bent jau taip aiškino savivaldybės atstovai, teisindamiesi, kodėl paslaugos kaina nuo 160 tūkstančių eurų perkopė milijoną eurų.

Praėjusiame savivaldybės Tarybos posėdyje „į kampą“ spaudžiami konkurso organizatoriai pripažino, kas tiekė neekologišką maistą. Tačiau nutylėjo svarbią aplinkybę.

Kreipėsi į teisėsaugą

Iškart po posėdžio konkurso aplinkybes ėmęsis aiškintis nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius sako buvęs priblokštas to, ką sužinojo. „Gerai, kad sėdėjau, būčiau iš klumpių išvirtęs, kai išgirdau, kad visoms mokykloms buvo pakištos identiškos sutartys, kuriose tik rekomenduojama tiekti ekologiškus produktus. Tai yra, neprivaloma, – stebisi politikas. – Iš karto kilo du klausimai: kaip po konkurso galima buvo pakeisti sąlygas ir kas pasirūpino, kad visos švietimo įstaigos pasirašytų identiškas sutartis? Be kažkieno koordinavimo tai neįmanoma“.

Iš karto po posėdžio politikas surašė klausimus Finansinių nusikaltimų ir Specialiųjų tyrimų tarnybai. Ir netruko gauti atsakymus – savivaldybės paprašyta pateikti duomenis apie organizuotą konkursą.

Tarnybų raštai savivaldybėje sukėlė sprogusios bombos efektą. Savivaldybės vadovai iškart išplatino dviprasmišką pranešimą, kaip rūpinsis vaikučių maitinimu ir „išgimdė“ keistą sprendimo projektą.

Pastarasis sukėlė dar daugiau klausimų – ką bandoma pridengti?

Atsakingi – mokyklų vadovai?

Savivaldybės išplatintame pranešime skelbiama apie mero Antano Čepononio žygius už ekologišką maitinimą ir sumanymą atsakomybę permesti švietimo įstaigų vadovams. Jau šį mėnesį vyksiančiam Tarybos posėdžiui pateiktas sprendimo projektas, kuriame įpareigojama įstaigų vadovus tikrinti maisto kokybę. Nors čia pat pripažįstama, kad kontroliuoti maisto tiekimo sutarties vykdymą direktoriai privalo pagal įstatymus.
„Didesnės nesąmonės nesu skaitęs. Taryba įpareigos direktorius laikytis įstatymo? Gal jie ten ekologiškų drignių užvalgė? Gal dar įpareigokim visus gyventojus Kelių eismo taisyklių laikytis“, – ironizuoja G. Lipnevičius.

Abejoja projekto autoriaus protine būkle

Pasak Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos direktoriaus L. Vaičiūno, „su mokinių maitinimu viskas puiku“, ir visai nesvarbu, ar patiekalai gaminami iš ekologiškų, ar paprastų maisto produktų – svarbu, kad vaikai valgo.
Tačiau kiti direktoriai priešingos nuomonės. „Aš žinau, kad turbūt darysiu pažeidimą – nei tikrinsiu, nei skaičiuosiu, nes nemoku nustatyti ekologiško maisto produktų santykio patiekaluose – tai turi daryti specialistai“, – sakė Radviliškio V. Kudirkos progimnazijos direktorė Rasa Dagienė. „Manau, tai yra politiniai žaidimai. Yra veterinarijos tarnyba, kuri aiškiai pasakė, kad jie negali nustatyti, ar maisto produktai patiekaluose ekologiški, dar yra Visuomenės sveikatos centras, o dabar, pasirodo, direktorius kompetentingas tai patikrinti. Aš abejoju tokį dalyką rašiusio žmogaus protingumu. Pirmiausia kalbame apie ekologinius produktus – jų nėra iš viso ir tai pripažinta, tai kokių dar patikrinimų reikia?

Reikia nutraukti tą visą bardaką, vyti „Brunerą“ ir atiduoti paslaugą mažesnėms įmonėms. Mokyklų vadovai visada lieka kraštiniai,“ – rėžė Šeduvos gimnazijos direktorius Laimutis Škleinikas.

Gali būti, kad tai, ką L. Škleinikas vadina politikavimu, yra akių dūmimas, bandant pridengti konkurso organizatorius.

Bando pridengti savus?

„Viešųjų pirkimų įstatyme yra aiškus reikalavimas – skelbiant konkursą privaloma pridėti ir būsimos sutarties pavyzdį. Po konkurso sutarties sąlygų keisti negalima, todėl sunku patikėti, kad tą būtų padariusi

„Bruneros“, nes grėstų teisinė atsakomybė“,- sako Tarybos narys G. Lipnevičius. Politiko žodžius patvirtina ir redakcijos gautas VšĮ „Bruneros“ atsakymas.

„Pagal VP (Viešųjų pirkimų, – red. past.) įstatymą sutarties sąlygos nekeičiamos, pirkimo laimėtojas privalo pasirašyti sutartį tokią, kokia buvo pateikta viešojo pirkimo medžiagoje. Konkursui pasibaigus, įstatymo numatytais terminais paskelbus laimėtoją, 2019 m. birželio mėn. 11 d. gautas pranešimas dėl sutarčių su mokyklomis pasirašymo. Sutartys pasirašytos 2019 m. liepos mėn. 15 d.,“ – atsakyme rašo „Buneros“ juristas Irmantas Valužis.

Kitaip tariant, „Buneros“ mokykloms pateikė pasirašyti tokias sutartis, kokias parengė konkursą organizavęs savivaldybės Švietimo ir sporto paslaugų centras. Pastarajam vadovauja TSL-KD (konservatoriai) rajono skyriaus pirmininko pavaduotojas Vaidotas Jakavičius. Šio skyriaus pirmininkas – rajono meras Antanas Čepononis.

Žinojo, bet slėpė?

Visa valdžia rajono savivaldybėje sukoncentruota konservatorių rankose. Savivaldybės administracijos, kuriai tiesiogiai pavaldžios visos švietimo įstaigos, direktorė Jolanta Margaitienė – dešinioji mero A. Čepononio ranka. Ar galėjo būti, kad nei meras, nei administracijos direktorė nežinojo, kad „Bruneros“ pagal sutartį ir neprivalo tiekti ekologiškų maisto produktų? Jei neprivalėjo, apie kokius įpareigojimus mokyklų direktoriams tikrinti produktus kalba rajono vadovai?

„Žinant merą A. Čepononį, abejoju, kad pirkimai vyko be jo žinios ir palaiminimo, – svarsto Tarybos narys G. Lipnevičius. – Mano galva, dabar bando daryti dūmų uždangą, nes supranta, jog visas tas reikalas gerokai pašvinko – juk patys vos ne dešimt kartų išaugusias pirkimų kainas dangstė ekologiškais produktais, kurie yra brangesni. Dabar teisėsaugai lieka atsakyti į klausimą, kas iš to turėjo naudos“.

Dėl kokių priežasčių „ekologiški“ kotletai vaikams virto neekologiškais ir kas rengė bei derino sutartis, redakcija paklausė savivaldybės administracijos direktorės J. Margaitienės. Anksčiau gana uoliai į redakcijos klausimus atsakinėjusi direktorė per įstatymo numatytą terminą atsakymų nepateikė. Atsakymo nebuvimą taip pat galima laikyti atsakymu.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Antrajame mero rinkimų ture konservatoriai susikaus su „žaliaisiais“

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 11 d. įvyko Radviliškio rajono savivaldybės mero rinkimų pirmasis turas. Jame dalyvavo 7 kandidatai. Į antrą rinkimų turą pateko savivaldybės administracijos direktorė, Moteris – Saulė Jolanta Margaitienė bei savivaldybės Turizmo ir paveldosaugos poskyrio vedėjas, buvęs meras Vytautas Simelis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (konservatorių) kandidatė Jolanta Margaitienė surinko 30,66 proc. visų rinkimuose balsavusių rajono gyventojų balsų, o V. Simelis, rinkimuose dalyvaujantis su Lietuvos žaliųjų partija, surinko 22,30 proc. visų rinkimuose balsavusiųjų rajono gyventojų balsų.

Apie praėjusius rinkimus bei kandidatus:

Jolanta Margaitienė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (konservatorių) partijos kandidatė

Į antrą turą patekusi kandidatė  J.Margaitienė  priklauso  konservatorių partijai, kurios nariai rajone pagarsėjo, kai kartu su meru A.Čepononiu buvo teisiami dėl korupcijos net aštuonerius metus…  J. Margaitienė  rinkimų metu stengėsi pelnyti rinkėjų palankumą rajono seniūnijose dalindama saldainius ir zefyrus su pasibaigusiu galiojimo terminu bei lakstydama po įvairias statybvietes – neva apžiūrėti objektų. Ši konservatorė  rajono gyventojams žinoma kaip uoli buvusio mero A. Čepononio įsakymų vykdytoja. Kad J. Margaitienė neturi lyderio savybių bei savo, kaip merės, veiklos strategijos, radviliškiečiai galėjo įsitikinti debatų metu – ji lyg užsukta vis kartojo „Tęsiu Antano pradėtus darbus“. Ir tęsia – įsigijo butus Vilniuje ir Palangoje, visai kaip anksčiau Antanas.

Beje, J. Margaitienė jau du kartus buvo išrinkta į Tarybą, tačiau atsisakė Tarybos nario mandato – apgavo savo rinkėjus. Konservatoriams A.Čepononiui bei J.Margaitienei valdant Radviliškio savivaldybę, rajonas nusirito beveik į paskutinę vietą pagal atlyginimų vidurkį, lyginant su kitomis 59  Lietuvos savivaldybėmis.

Vytautas Simelis, Lietuvos Žaliųjų partijos kandidatas

Į antrą turą taip pat pateko V. Simelis, kurį daugelis rajono gyventojų prisimena kaip buvusį merą, tad patirties, kaip vadovauti rajonui, šis kandidatas turi. V. Simelis rinkimuose į mero postą dalyvavo su Lietuvos žaliųjų partija, nors daugelį metų buvo socialdemokratų partijos narys – kaip sakoma, iš raudono tapo žaliu. Kadangi ši mero kadencija bus trumpesnė, truks tik dvejus metus, belieka tikėtis, jog išrinktas meru V. Simelis gal ir nepakels rajono iš bedugnės, tačiau ir jam nepakenks.

Kazimieras Račkauskis, Socialdemokratų partijos kandidatas

Rinkimų  metu bene daugiausia plakatų bei skrajučių buvo su K. Račkauskio atvaizdu, sukurtas net filmukas, tačiau tai jam  nepadėjo net patekti į antrą turą. Tai ambicingas, pasipūtęs politikas, savo oponentams dažnai rašantis labai piktus laiškus. K. Račkauskis rajone žinomas kaip posėdžius praleidinėjantis politikas bei kaip Kontrolės komiteto neveiklus pirmininkas. Tiesa, K. Račkauskis siūlė atidaryti Vaikų ligų skyrių, kurį  konservatoriai ir  jo bendrapartiečiai socialdemokratai prieš kelerius metus  uždarė.

Tai jau treti  iš eilės šio kandidato pralaimėti rinkimai, kai jis antrame ture pralaimėjo konservatorių kandidatui, o paskutinius du  kartus – Seimo nario  ir mero rinkimuose –  net  nepateko į antrą turą. Radviliškio skyriaus socialdemokratų partijos nariai kalba, jog dėl prastų rezultatų rinkimuose, K. Račkauskis gali netekti ir Socialdemokratų partijos Radviliškio rajono skyriaus pirmininko pareigų.

K. Račkauskis sulaukė 17,14 proc. rinkėjų palaikymo.

Gediminas Lipnevičius, nepartinis

Vienintelis rinkimuose dalyvavęs nepartinis G. Lipnevičius pirmajame  ture surinko balsų tiek, kiek dvi parlamentinės partijos – „valstiečiai“ ir liberalai ar Darbo partija kartu sudėjus. Prieš dvejus metus pirmą kartą dalyvavęs mero rinkimuose šis kandidatas sulaukė 10,9 proc. balsų, o šį kartą gerokai daugiau – net 12,86 proc. balsų  nuo visų atėjusiųjų į rinkimus.

Kaip niekas kitas G. Lipnevičius  sulaukė  trukdymų, apie jį buvo aktyviai skleidžiama dezinformacija. Šie rinkimai, daugelio radviliškiečių nuomone, nebuvo švarūs. Rinkimų komisija elgėsi tendencingai, atokiai nuo balsavimo apylinkių gyvenantiems piliečiams nebuvo sudaryta galimybė atiduoti savo balsą. Todėl dalyvavusių rinkimuose kraštiečių šiemet buvo kaip niekad mažai. Visa tai tarnavo sisteminių partijų atstovams. Nepartinis Tarybos narys G. Lipnevičius pasiryžęs toliau dirbti Radviliškio krašto žmonėms ir tęsti savo pradėtus darbus bei duotus pažadus būdamas  Radviliškio rajono gyventojų  atstovu Radviliškio rajono savivaldybės taryboje.  

Aurimas Gaidžiūnas, Lietuvos valstiečių ir Žaliųjų sąjungos kandidatas

„Valstietis“ A. Gaidžiūnas pirmajame rinkimų ture į Radviliškio rajono savivaldybės merus liko penktas – nepadėjo net darbo Seime patirtis. Ką ir bekalbėti, kai už Baisogaloje gyvenantį kandidatą aktyviai nebalsavo net patys baisogaliai. Kalbama, jog dėl tokio skaudaus pralaimėjimo rinkimuose A. Gaidžiūnas gali netekti ir skyriaus pirmininko posto. Beje, ketverius metus sėdėjęs Seime, A. Gaidžiūnas ne kartą pašieptas LNK KK2 laidoje, o rajone išgarsėjo ne aktyvumu kaip Seimo narys, o tuo, kad įsigijo itin prabangų BMW automobilį beveik už 100  tūkst. eurų, kuriuo sugebėjo  numušti  net dvi stirnas. Labiausiai nustebino  šio kandidato kolega „valstietis“  M. Pauliukas, einantis mero pareigas, kuris labai  nenoriai agitavo už savo bendrapartietį.

A. Gaidžiūnas surinko 10,11 proc. rinkėjų balsų.

Mantas Reutas, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas

Priešpaskutinis  liko M. Reutas, kuris  rinkimų į merus kampanijos metu taip pat norėjo būti matomas bei žinomas, tačiau radviliškiečiai vis tiek vieni kitų klausinėjo „Kas tas Mantas Reutas?“ Šiam jaunam politikui dar trūksta patirties susiremti su patyrusiais kandidatais. Gal jaunam kandidatui koją pakišo ir tai, kad jis yra  liberalų partijos, kurios idėjos daugeliui piliečių svetimos dėl požiūrio į šeimą ir homoseksualias santuokas, atstovas.

M. Reutas surinko tik 3,23 proc. rinkėjų balsų.

Jurgis Baublys, Darbo partijos kandidatas

Kaip ir buvo galima tikėtis, paskutiniu rinkimuose  liko Darbo partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas Jurgis Baublys. J. Baublys jau ne pirmą kadenciją dirba savivaldybės Taryboje ir posėdžiuose dažniausiai tyli. Tiesa, pasisako, kai sprendimai liečia jo, kaip verslininko, interesus, o šio kandidato pagyvėjimas posėdžiuose pasimatė prieš savivaldybės mero rinkimus – ir jis panoro būti žinomas.

J. Baublys surinko 3,03 proc. rinkėjų balsų.

Balandžio 25 d. antrame rinkimų ture susikaus buvęs meras, „žaliasis“ Vytautas Simelis ir administracijos direktorė, konservatorė Moteris – Saulė Jolanta Margaitienė.

„Radviliškio krašto“ informacija


Skaityti daugiau

Aktualijos

Žmonių gyvenimą pakeitusi pandemija koregavo ir kriminogeninę situaciją

Avatar

Paskelbta

data

Pandeminiu laikotarpiu policijos pareigūnams buvo deleguota daug papildomų funkcijų, tarp kurių – įvairių Lietuvos vyriausybės sprendimų vykdymas, organizuojant kontrolės priemones karantino situacijai valdyti. Tam teko skirti nemažai tarnybos laiko ir buvo baiminamasi, ar užteks žmogiškųjų išteklių tiesioginėms savo uždaviniams vykdyti – operatyviai reaguoti į iškvietimus, užtikrinti viešąją tvarką ir nusikalstamų veikų tyrimą,  šalinti nusikalstamas veikas įtakojančius rizikos veiksnius. Šiaulių apskrities  policijos  kolektyvui tai pavyko. Suokalbininkas šioje situacijoje buvo ir pati pandemija bei su ja susijęs visuomenės gyvenimas karantino sąlygomis.

Pagrindinė žinutė gyventojams – nusikalstamumas  sumažėjo

Pirmojo ketvirčio rodikliai byloja, kad kriminogeninė situacija tiek šalyje, tiek Šiaulių apskrityje keitėsi į gerąją pusę. Šiaulių apskrities policijos kolektyvą džiugina šio laikotarpio  nusikalstamumo rodikliai su minuso ženklu.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Šiaulių apskrityje nusikalstamų veikų skaičius sumažėjo 21 proc. ir jų buvo užfiksuota 787. Trečdaliu sumažėjo nusikalstamų veikų, padarytų viešosiose vietose, tarp jų ir gatvėse. Mažiausiai nusikalstamų veikų viešosiose vietose užfiksuota Joniškio (4), Pakruojo (6) ir Raseinių (8) rajonuose.

Ikiteisminių tyrimų dėl viešosios tvarkos pažeidimų aptarnaujamoje teritorijoje  sumažėjo nuo pernai buvusių 33 iki 13, vagysčių – nuo 173 iki 91. Tokiuose rajonuose, kaip Pakruojo ir Raseinių, šių nusikalstamų veikų sumažėjo keturis kartusi, Joniškio rajone  – tris kartus. Mažiau buvo pavogta transporto priemonių, mažiau įsibrauta į gyvenamąsias patalpas. Turto sunaikinimo atvejų apskrityje šiemet registruota 22, kai per praėjusių metų pirmąjį ketvirtį jų buvo 42.

Bendras nusikalstamų veikų skaičius turi tendenciją mažėti, tačiau sunkių ir labai sunkių nusikaltimų skaičius bei jų lyginamasis svoris bendroje nusikalstamumo statistikoje didėja. Šios kategorijos nusikaltimų per  pirmąjį ketvirtį registruota 48 (pernai per tą laikotarpį – 42) ir jų lyginamasis svoris išaugo nuo 4,2 proc. iki 6 proc. Nužudymų užregistruota 4 (pernai – 2), sunkių sveikatos sutrikdymų – 3 (pernai – 1), plėšimų 8 (pernai -6). Tačiau  sunkių nusikaltimų šiemet daugiau ir atskleista. Bendru nusikalstamų veikų atskleidimo rodikliu Šiaulių apskrities policijos komisariatas pirmauja tarp didžiųjų  šalies apskričių komisariatų.  Kolektyvas atskleidė 86,6 proc. visų registuotų nusikalstamų veikų. O Telšių apskrities policijos kolektyvas, su kuriuo nuo rudens Šiaulių AVPK dirba eksperimento sąlygomis, kaip vienas administracinis vienetas, pasiekė net 97 proc. nusikalstamų veikų atskleidimo rodiklį. Geriausiais nusikalstamų veikų ištyrimo rodikliais Šiaulių AVPK gali pasigirti Šiaulių miesto ir rajono PK kolektyvas, atskleidęs 91 proc. nusikalstamų veikų, ir Joniškio PK kolektyvas, pasiekęs 94.6 proc.  nusikalstamų veikų atskleidimo rodiklį. Atskleistų nusikalstamų veikų analizė rodo, kad sumažėjo nusikalstamumo keliu pasukančių nepilnamečių skaičius. 2020 m. 1 ketv. jie įvykdė 70 nusikalstamų veikų, šiais  metais – 41.  Anksčiau teistų asmenų ir girtų asmenų padarytų nusikaltimų skaičius taip pat sumažėjo, tik padaugėjo nusikalstamų veikų, kurias įvykdė asmenys, apsvaigę nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Kadangi karantino sąlygomis prekyba didžiule dalimi persikėlė į interneto erdvę, tai šių metų pirmą ketvirtį buvo stebimas sukčiavimo atvejų (2020 m. 1 ketv. – 33, 2021 m. 1 ketv. – 41) dažnėjimas. 

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai per 1 ketv. ieškojo 63 dingusių be žinios žmonių. 78 proc. jų surasta, kitų paieška tebetęsiama. Šiaulių miesto ir rajono PK ieškojo 34 asmenų (surasta 28), Radviliškio PK – 12 (surasta 12), Raseinių r. PK – 8 (surasta 5), Pakruojo PK -3 (surastas 1), Joniškio r. PK – 1 (surastas 1).

Eismo dalyviai buvo atsargesni ar tiesiog mažiau keliavo?

Optimistinė avaringumo statistika  Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamos teritorijos keliuose pasiekta intensyvia policijos pareigūnų kontrole. Ribojant judėjimą tarp savivaldybių, natūraliai sumažėjo ir eismo dalyvių. O išvykusiuosius į kelionę  drausmino žinia apie padidintų pareigūnų pajėgų budėjimą keliuose. 

Per 1 šių metų ketvirtį įskaitinių eismo įvykių (kuriuose sužaloti ar žuvo žmonės) sumažėjo daugiau, negu per pusę (2020 m. 1 ketv. – 68, 2021 m. 1 ketv. – 27).

                               2020 m. 1 ketv.                                        2021 m. 1 ketv.                                       

Šiauliuose                                    34                                                             12

Radviliškio rajone 13                                                             5

Šiaulių rajone                               10                                                             3

Raseinių rajone       7                                                               3

Joniškio rajone       3                                                               0

Tik  Pakruojo rajone stebimas įskaitinių eismo įvykių augimas (2020 m. 1 ketv. – 1, 2021 m. 1 ketv. – 4).

Žuvusiųjų eismo įvykiuose sumažėjo nuo pernai buvusių 3 iki 1 šiemet (mirtis eismo įvykyje fiksuota Šiaulių rajone), sužalotųjų – nuo 81 iki  31. Sumažėjo ir įskaitinių eismo įvykių dėl neblaivių vairuotojų kaltės: 2020 m. 1 ketv. – 5, 2021 m. 1 ketv. – 2. Abu girtų asmenų sukelti eismo įvykiai fiksuoti Pakruojo rajone.

Šiaulių apskrities keliuose pareigūnai per šių metų 1 ketv. sulaikė 196 neblaivius vairuotojus, kurių 58-iems buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, nes jų girtumas siekė per 1,5 prom. Vidutinio ir sunkaus girtumo vairuotojų daugiausia sulaikyta Šiaulių mieste ir rajone (22), Raseinių rajone (13) ir Radviliškio rajone (11), mažiau – Joniškio rajone (6) ir Pakruojo rajone (5).

Kritika – grūdina, o padėka – motyvuoja

Policijos pareigūnai džiaugiasi vis daugiau pilietiškėjančia visuomene. Nuolat jaučiamas jos palaikymas  ir pagalba, dalinantis savo pastebėjimais apie jų aplinkoje vykstančius abejotinus procesus, teisės ir saugaus eismo pažeidimus. Visuomenės pastabumas padeda policijai, ieškant nusikalstama veika įtariamų asmenų. Pareigūnai dėkingi visiems, kurie aktyviais savo veiksmais įsitraukia į dingusiųjų be žinios paiešką.  Tik tarpusavio supratimas ir bendradarbiavimas  sudaro terpę saugios aplinkos kūrimui. Kritinės gyventojų pastabos policijos kolektyvą grūdina ir priverčia keistis, o padėkos, kurių irgi netrūksta, motyvuoja dirbti.

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi