Socialiniai tinklai

Aktualijos

SAM informuoja keliautojus: šiais atvejais vykstant į Latviją teks atlikti COVID-19 testą

Avatar

Paskelbta

data

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad tam tikroms asmenų grupėms vykstant į Latviją, privaloma turėti ne anksčiau nei prieš 3 dienas iki atvykimo atliktą koronaviruso testą bei gautą neigiamą atsakymą.

Tokį tyrimą ir jo neigiamą atsakymą įrodantį dokumentą turi turėti asmenys, atvykstantys į Latviją sveikatos priežiūros (terapija ir diagnostika) paslaugoms gauti.

Taip pat neigiamas testas reikalingas sportininkams ir sporto srities darbuotojams bei tarptautinių sporto organizacijų atstovams, kurie atvyksta į Latviją kaip akredituoti asmenys dalyvauti tarptautiniuose sporto renginiuose, kuriuos organizuoja Latvijos teisės aktais pripažintos sporto federacijos.

Pažymėtina, kad atvykstantys sportininkai ir medicinos paslaugų gavėjai, visų pirma, turi kontaktuoti atitinkamai su renginių organizatoriais ar medicinos paslaugų teikėjais ir iš jų sulaukti atvykimo sąlygų (pvz., išankstinis COVID-19 testas bei neigiamas jo rezultatas, pakartotinis testas, kelios izoliacijos dienos prieš įvykį ir pan.)

SAM primena, kad Lietuvoje 14 dienų sergamumo rodikliui perkopus 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, į Latviją nuvykusiems lietuviams taikoma 10 dienų izoliacija, išskyrus numatytąsias išimtis.

10 dienų izoliacija netaikoma kasdien kertantiems Latvijos sieną darbo reikalais, kai sienos kirtimas būtinas darbo ar pareigų atlikimui bei asmuo turi darbo santykius įrodančius dokumentus. Taip pat izoliuotis nereikia, jei kasdien vykstama dėl vaiko priežiūros ar formaliojo ikimokyklinio ugdymo paslaugų gavimo (reikalingas paslaugų teikėjo ar švietimo įstaigos išduotas dokumentas).

Izoliuotis nereikia kiekvieną dieną vykstant į formaliojo ugdymo (pagrindinio, vidurinio ar aukštojo išsilavinimo) įstaigas, mokymo programas meno ir kultūros srityje (reikalingas ugdymo įstaigos išduotas dokumentas).

Taip pat izoliacija netaikoma asmenims, kasdien lydintiems į aukščiau nurodytas ugdymo įstaigas nepilnametį asmenį ar specialiųjų poreikių turintį pilnametį asmenį (reikalingas paslaugų teikėjo ar ugdymo įstaigos išduotas dokumentas).

Latvijos specialistai pabrėžia, kad kasdien kertant sieną, izoliacija neprivaloma tuo atveju, jei asmenys kasdien grįžę iš darbo, mokslo, būrelio laikosi papildomų saugumo principų, t.y. nepriima svečių, nerengia susitikimų, nesilanko viešose vietose, kur yra daug žmonių, viešose vietose dėvi asmens apsaugos priemones (kaukes, respiratorius), pasirodžius simptomams iš karto izoliuojasi ir kreipiasi į gydytoją.

Pagal bendrą tvarką, 10 dienų izoliacija netaikoma asmenims, vykstantiems tranzitu per Latvijos teritoriją, įskaitant atvykimą pavežant arba išvežant keleivį atvykusį į Latvijos oro uostus, uostus, stotis iš užsienio. Tokiais atvejais rekomenduojama turėti vykstančiojo tranzitu per Latviją kelionės bilieto kopiją.

Taip pat izoliuotis nereikia asmenims, kurie į Latviją atvyksta prižiūrėti artimųjų arba organizuoti ar dalyvauti laidotuvėse.

Izoliacijos išimtis galioja ir asmenims, atvykstantiems į Latviją sveikatos priežiūros (terapija ir diagnostika) paslaugoms gauti. Šiuo atveju taip pat reikalingas tai įrodantis dokumentas.

SAM Spaudos tarnyba

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prašome pagalbos identifikuojant šias moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sugadintų parduotuvės prekių. Prašome pagalbos, identifikuojant šių moterų, galinčių turėti tyrimui reikšmingos informacijos, asmenybes.

Asmenis, atpažinusius vaizdo įraše matomas moteris, prašytume paskambinti vyriausiajam tyrėjui Laimonui Petkevičiui telefonu (8 700) 61481 arba parašyti elektroniniu paštu laimonas.petkevicius@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šiaulių pareigūnai demaskavo „greitosios pagalbos“ tašką Kuršėnuose

Avatar

Paskelbta

data

Ankstų spalio 21-osios rytą Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai Kuršėnuose surengė operaciją, kurios metu pričiupo „greitąją pagalbą“ namine degtine drebulio purtomiems klientams   teikiančius „gyduolius“.

Prie Daugėlių gatvėje esančio daugiabučio namo pareigūnai atvyko anksti ir jau septintą valandą užfiksavo  į laiptinę, kurioje, įtariama, buvo  vykdoma nelegali prekyba „naminuke“, traukiantį vyruką. Po kurio laiko išėjusį kuršėniškį tyrėjai sulaikė  ir pas jį rado  0,2 l talpos stiklinį buteliuką su „vaistais“, kurie skleidė specifinį naminės degtinės kvapą. Vyras nurodė,  kur tą skystimėlį nusipirko. Pirkėjas dievagojosi, kad naminės degtinės  reikėjo būtinai, nes jautėsi labai blogai, kadangi vakar gėrė.

„Žinojau, kad nelegalu, pirkau todėl, kad reikėjo atsigauti, nes parduotuvėje be 10 val. nebūčiau gavęs atsigauti, o  krūtinėje – skausmas… – aiškino sulaikytasis.

Vos spėję išsiskirti su šiuo „ligoniu“, pareigūnai pamatė jau kitą, traukiantį į tą pačią laiptinę. Šis buvo sulaikytas, išeinantis pro duris. „Vaistus“ jis buvo suvartojęs vietoje, nes tokia galimybė buvo  sudaryta. Patekę į „greitosios pagalbos“ buto vidų, pareigūnai rado sugraduotas stiklines, į kurias buvo pilamas kliento pageidaujamas kiekis vartoti vietoje.

Kol pareigūnai bute darė kratą,  sutartiniu ženklu į duris pasibeldė dar septyni „ligoniai“. Pareigūnų pasirodymas tarpduryje juos labai nuvildavo. Ir tik tada, kai prie daugiabučio privažiavo policijos automobilis, klientai išsilakstė ir į duris nebesibeldė.

Pareigūnai pas čia gyvenančią 64 metų moterį ir 52 metų jos sugyventinį rado apie 20 litrų skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą, bei 33  pakelius cigarečių FEST, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis.

Dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo  pradėtas ikiteisminis tyrimas, o dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo ir laikymo – administracinė teisena.

Buto šeimininkė dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo jau teista anksčiau.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019