11 kartų teistas radviliškietis dėl smurto prieš žmoną vėl pasiųstas už grotų

Radviliškietis Robertas S. namuose Naujosios gatvėje sumušė savo 21-erių metų žmoną. Buvo iškviesti medikai ir policija. 2021 m. gruodžio 16 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Vilma Šiukštienė priėmė nuosprendį, kuriuo šiam 11 kartų teistam vyrui skyrė bausmę.

„Įstatė“ gumbą

Robertui S. pateiktas kaltinimas dėl fizinio skausmo savo šeimos narei sukėlimo. Jis 2021 m. lapkričio 29 d., apie vidurnaktį, konflikto metu, ranka suėmė žmonai A. S. už kaklo, ją pastūmė, dėl ko ji griuvo ir galva trenkėsi į medinį lovos kampą. Dėl tokių veiksmų nukentėjusiajai, kuri be viso to dar ir laukiasi, smilkinyje iškilo gumbas.

Savo elgesį bandė pateisinti neištikimybe

Nors suduotų smūgių pašaliniai asmenys nematė, teismo posėdyje Robertas S. kaltu pripažino visiškai. Jis paaiškino, kad į namus parėjo neblaivus. Netrukus jis ėmė reikalauti, kad žmona atiduotų telefoną, tačiau ji neklausė ir telefoną užsikišo už marškinėlių. Žmona atsistojo nuo lovos, o jis paėmė ją už gerklės ir pastūmė. Moteris nugriuvo ir atsitrenkė į lovos galą. Vyras teisme aiškino apie savo moters neištikimybę ir kad žada su ja skirtis. Robertas S. jau yra teistas už smurtavimą prieš sutuoktinę.

Taikytis nežada

Nukentėjusioji ikiteisminio tyrimo metu papasakojo, kad tą vakarą į namus grįžęs sutuoktinis ją ėmė įžeidinėti, plūsti necenzūriniais žodžiais. Ji kurį laiką į vyro užgauliojimus nekreipė dėmesio ir gamino valgyti, o vėliau nuėjo ilsėtis į lovą. Tuomet vyras paprašė atiduoti telefoną, tačiau moteris nepakluso. Dėl to Robertas S. supyko ir moterį pastūmė. Nukentėjusioji sakė, kad dėl patirto smurto išsigando, ėmė verkti. Pasak moters, ji su vyru nebežada taikytis.

Skirtas laisvės atėmimas

Teismas pripažino, kad Roberto S. atsakomybę sunkina tai, kad nusikalstamą veiką jis padarė, būdamas neblaivus ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, taip pat, kad nusikaltimą padarė, būdamas recidyvistas. Šią nusikalstamą veiką Robertas S. padarė, nepraėjus nei trims mėnesiams nuo išėjimo iš įkalinimo įstaigos. Žinodamas, kad sutuoktinė laukiasi kūdikio, prieš ją vyras panaudojo smurtinius veiksmus. Atsižvelgdamas į tai, teismas nusprendė, kad tinkamiausia šiam radviliškiečiui – laisvės atėmimo bausmė. Dėl nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje, Robertui S. teismas skyrė laisvės atėmimą 8 mėnesiams. Nuosprendis nėra įsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui.

Monika Ilgauskytė

Asociatyvi nuotrauka

Total
21
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts