Kontrolės komitetas – tik skambus pavadinimas?

Nuo senų senovės kalbama, kad žmogų ne iš kalbų, bet iš darbų galima pažinti. Ypatingai tas tinka politikams, mat kai kurie daug kalba, o mažai daro. Praėjusiame Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje, pristatant Kontrolės komiteto ataskaitą, laukė netikėtumas – pasirodo, per 2021 metus šiame komitete nieko nenuveikta. Tiesa, ataskaitoje buvo keletas eilučių, kurios, pasirodo – tik formalumas.

Kontrolės komiteto 2021 metų veiklos ataskaitą bei 2022 metų veiklos programą pristatė Radviliškio rajono savivaldybės darbuotojas, vyriausiasis specialistas Rimvydas Aleknavičius. Deja, Tarybos nariams paklausus, ką 2021 metais Kontrolės komitetas nuveikė – kokias problemas išsprendė, kas buvo pateikta savivaldybės Tarybai bei savivaldybės administracijai, šis specialistas informavo, kad nieko konkretaus nepadaryta. „Kažkokių reikšmingų dalykų nebuvo“, – informavo savivaldybės darbuotojas. Jis pripažino, kad jokie pasiūlymai iš Kontrolės komiteto nei Tarybos, nei savivaldybės administracijos nepasiekė.

Kodėl nesprendė praktiškai jokių reikalų, neteikė pasiūlymų Tarybai bei savivaldybės administracijai, redakcija oficialiai paskelbtu elektroniniu paštu klausimus išsiuntė Radviliškio rajono savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininkui, socialdemokratui Kazimierui Račkauskiui. Klausimai buvo išsiųsti 2022 m. vasario 28 d., tačiau į juos iki pat straipsnio atidavimo spausdinti dienos joks atsakymas nebuvo pateiktas. Gali būti, kad vadovaudamasis panašiu principu Kontrolės komiteto pirmininkas „sprendžia“ ir opias gyventojų problemas.

Nors ir beveik tuščia, Kontrolės komiteto praėjusių metų veiklos ataskaita buvo patvirtinta. Prie savivaldybės tarybos sprendimo pridėtoje ataskaitoje matyti, kad reikšmingiausi darbai – vienas žurnalisto paklausimas bei trys gyventojų skundai ar paklausimai.

Kodėl Kontrolės komitetas, vadovaujamas K. Račkauskio, netyrė jokių brangių pirkimų ar kitų radviliškiečių minimų problemų, paliekame spręsti Jums, mūsų skaitytojai.

Rita Grigalienė

Total
14
Dalinasi
Related Posts