Komiteto posėdyje – klausimų lavina

Išrinkta naujoji Radviliškio rajono savivaldybės taryba savo darbą pradėjo gana energingai – komitetų posėdžiuose tarybos nariams iškyla daug klausimų, klausimai nagrinėjami detaliau, o patys posėdžiai užtrunka kur kas ilgiau. Birželio 19 d. vykusiame Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje  nemažai klausimų kilo nepartinio visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovui, Tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui.
Žvyrkelių asfaltavimui bei gimnazijos remontui trūksta lėšų
Komiteto posėdyje buvo patikslintas savivaldybės biudžetas ir posėdžio metu bus prašyta Tarybos skirti 270 tūkst. eurų žvyrkelių asfaltavimui. Pasak Statybos skyriaus vedėjo G.Vičo, yra sudarytas asfaltuojamų žvyrkelių bei gatvių sąrašas, jų asfaltavimui KPP skirs 50 proc. reikiamos sumos, tiek pat turi prisidėti ir savivaldybė, o tai sudarytų 275 tūkst. eurų. Sodininkų, Žiūronų bei Giraitės gatvių asfaltavimui dar papildomai reikėtų 66,7 tūkst. eurų. Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, kiek kilometrų gatvių ir žvyrkelių bus išasfaltuota už šias lėšas – 717 tūkst. eurų. Pasirodo, kad bus išasfaltuoti 4 kilometrai, o vieno kilometrų asfaltavimas kainuotų 200 tūkst. eurų. Pasak G. Vičo, tai labai maža kaina. 
Komiteto posėdyje buvo prašyta 16 tūkst. eurų Baisogalos gimnazijos stogo remontui. Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, kodėl gimnazijos remontui reikia vėl skirti papildomai  lėšų, juk šiuo metu vyksta konkursas dėl visos Baisogalos gimnazijos remonto.
„Pastato apšiltinimui, stogo bei koridorių remontui reikėtų apie 1 mln. eurų, šiuo metu vyksta konkursas ir pasiūlyta kaina – 715 tūkst. eurų. Švietimo ir mokslo ministerija  žadėjo gimnazijos remontui skirti apie 500 tūkst. eurų, tačiau skyrė tik 16 tūkst.“,- sakė meras A. Čepononis.
Belieka tikėtis, kad ministerija kitąmet skirs didesnę pinigų sumą Baisogalos gimnazijos remontui ir jis pagaliau baigsis.
Ar tikslinga remontuoti beužsidarančią mokyklą?
Tikslinant biudžetą, buvo prašoma skirti 5 534,35 eurų Aukštelkų mokykloje avarinės situacijos likvidavimui (elektros instaliacijos, šildymo trasos ir vandentiekio remonto darbams). Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, ar tikslinga skirti  lėšas mokyklai, kuriai gresia uždarymas, nes mažėja mokinių: „Aš domėjausi Aukštelkų mokyklos situacija – šiuo metu ten mokosi 9 pradinių klasių mokiniai, o nuo rugsėjo mokyklą lankys tik 5 pradinukai. Tai ar tikslinga skirti lėšas mokyklai, kuriai gresia uždarymas?“
Pasak mero, šios lėšos skiriamos mokyklos sporto salės avarinei būklei likviduoti. „Šiuo metu Aukštelkų mokyklos sporto salė yra V. Kudirkos progimnazijos balanse, tačiau ir uždarius mokyklą sporto salė liks, ji priklausys seniūnijai ir ja bus naudojamasi“,- sakė meras.
Kyla klausimas, kodėl šiam projektui eikvojamos mokyklos lėšos, nes, kaip ir pats meras patvirtino, sporto salę netrukus perims seniūnija.
G. Lipnevičiui taip pat iškilo klausimas, kodėl dauguma Aukštelkų seniūnijos vaikų vežami į Radviliškio mokyklas, o 9 vaikai – ne?  Į šį klausimą nei meras A. Čepononis, nei  savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė neatsakė.
Beje, Arimaičių kaime nuo naujųjų mokslo metų savo veiklą pradės  privati mokykla – „Pažinimo licėjus“, kuris pavilios dalį mokinių iš rajono švietimo įstaigų. „Jeigu į licėjų pereis dalis mokinių, kai kurių mokyklų klasių komplektai gali sumažėti – išėjus net 2-3 mokiniams vietoje planuotų trijų klasių komplektų gali belikti tik du“,- sakė G. Juodeikienė.
Rajono  pedagogai galimai turėtų sunerimti: ar neatsitiks kaip su Jaunimo mokyklos mokytojais, kai praėjusiais metais jie gavo valdžios „dovanėlę“ – atleidimo lapelius.
Ruošiamasi parduoti Antaniškių parko estradą  
Investicijų ir kaimo reikalų komitete buvo pristatytas dar vienas klausimas, sukėlęs nemažai aistrų – Savivaldybės administracija prašo Tarybos leisti aukcione parduoti Antaniškių parko estradą, kaip netinkamą naudoti ir nevertą renovuoti turtą. Pasak projektą  pristačiusios Investicijų ir turto valdymo skyriaus  specialistės, ši estrada jau buvo išnuomota verslininkei, tačiau sutartis po pusės metų buvo nutraukta ir jokios naudos savivaldybei neatnešė.
„Ar dėl Antaniškių estrados pardavimo buvo tartasi su bendruomenėmis? Manau, kad ši estrada bendruomenėms labai reikalinga, negalima nepasitarus su radviliškiečiais „parceliuoti“ jų turto“,- sakė G. Lipnevičius.
„Savivaldybei šis turtas nereikalingas, Taryba gali siūlyti, ką su juo daryti. 2016 m. buvo atlikta gyventojų apklausa ir visi žmonės buvo už tai, kad būtų tvarkomas Eibariškių parkas, nes ten patogiau atvykti. Mano vizijoje nėra Antaniškių parko estrados atgaivinimo“,- sakė meras.
Tarybos narys „darbietis“ J. Baublys taip pat buvo už tai, kad būtų išparduodamas savivaldybės turtas: „Antaniškių parko estrada nėra reikalinga – turime miesto parką, naują aikštę. Aš „visom keturiom“ už tai, kad būtų atkurtas Eibariškių parkas, o ne atnaujinta Antaniškių parko  estrada“.
Pasak projektą pristačiusių valdininkų, nėra tokios praktikos, kad parduodant savivaldybės turtą būtų tariamasi su bendruomenėmis, o ir pačioms bendruomenėms niekas netrukdo dalyvauti aukcione ir įsigyti Antaniškių parko estradą savo reikmėms.
Tarybos nario G.Lipnevičiaus nuomonė buvo kitokia. „Antaniškių parko estrada jau vieną kartą buvo išnuomota privačiam verslui ir per tą pusmetį buvo išlaužytos tvoros, išnešiotos trinkelės. „Radviliškio krašto bendruomenė“ kreipėsi į seniūniją prašydama leisti šioje estradoje organizuoti savo renginius, įsipareigodama pagal galimybes ja tvarkyti ir prižiūrėti, tačiau seniūnija nutarė to neleisti ir pasiūlė dalyvauti estrados nuomos konkurse. Manau, kad absurdas siūlyti patiems radviliškiečiams įsigyti savo pačių turtą. Antaniškių parko estradą būtina atgaivinti, nes šiuo metu neturime panašios vietos renginiams – apie Eibariškių parką jau kalbama nuo 2015 metų, tačiau ten kol kas nieko nėra. Prašau komiteto narių nebalsuoti už Antaniškių  parko estrados įtraukimą  pardavimui aukcione ir išimti iš parduodamų objektų sąrašo, kol nebus sutvarkytas Eibariškių parkas“,- sakė Tarybos narys.
Tarybos posėdyje paaiškės, ar politikai norės išsaugoti ir atgaivinti daugeliui radviliškiečių brangią  vietą, ar palaikys jos pardavimą bei sunykimą. 
Rajone gali atsirasti vėjo jėgainių
Komiteto posėdyje dar vienas klausimas sukėlė nemažai diskusijų – specialiojo plano sudarymas dėl vėjo jėgainių išdėstymo Šiaulėnų, Šaukoto, Šeduvos, Pakalniškių, Grinkiškio seniūnijose. Pasak rajono vyriausiojo architekto A.Valucko, verslininkai nori rajone statyti vėjo jėgainių parką, o tam reikalingas specialusis planas, kad būtų išanalizuota būsimojo parko vietovė.
„Ar dėl vėjų jėgainių parko buvo tartasi su gyventojais, bendruomenėmis? Kalbėjausi su Alksniupių bendruomenės pirmininku ir jis apie vėjų jėgainių parką šalia Alksniupių, Pakalniškių seniūnijoje, išgirdo pirmą kartą. Jeigu gyventojai prieštaraus tokio parko atsiradimui, tai kam verslininkams be reikalo leisti pinigus specialiajam planui? Manau, visų pirma reikėtų pasikalbėti su gyventojais“,- vėjo jėgainių parko reikalingumu rajone suabejojo Tarybos narys G. Lipnevičius.
Pasak mero, į Tarybos posėdį atvyks verslininkai, norintys kurti vėjo jėgainių parką Radviliškio rajone, o kai bus paruoštas specialusis planas su nustatytais jėgainių aukščiais bei sanitarinėmis zonomis, bus tariamasi su rajono gyventojais, ar jie neprieštarauja tokio parko įkūrimui. Tik įdomu, ar gyventojų nuomonė bus valdininkams svarbi ir neatsitiks kaip Kauno gyventojams – grįžę iš darbo šalia savo namų pamatė 60 metrų telekomunikacijų bokštą.
Opozicija kandidatų nepateikė
Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdžio pabaigoje buvo siūlomi Etikos bei Antikorupcijos komitetų pirmininkai. Etikos komisijos pirmininku buvo pasiūlytas „valstietis“ J. Povilaitis. Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, ar savo pasiūlymo į šį postą  nepateikė opozicija. „Jeigu turėčiau opozicijos kandidatūrą, ją pristatyčiau“,- atsakė A. Čepononis.
Antikorupcijos komiteto pirmininku buvo pasiūlyta Tarybos  nario  S. Luščiko kandidatūra.  „Kodėl savo kandidatūros į Antikorupcijos komitetą nepasiūlė opozicija – socialdemokratai, o pasiūlyta tik „socialdarbiečio“ S. Luščiko kandidatūra?“- pasiteiravo G. Lipnevičius. 
Meras besijuokdamas atsakė: „Darbiečių“ ir socialdemokrato  frakcija į šį postą „kalė“ vieną rimtą nuo visų“. Šis mero atsakymas privertė  nusikvatoti visus posėdžio dalyvius.
„Šį kartą merui belieka tik pritarti“,- besišypsodamas sakė G. Lipnevičius.
Tarybos posėdis – jau šį ketvirtadienį, birželio  27 d., kuriame ir paaiškės, kokie bus priimti galutiniai sprendimai.

„Radviliškio krašto“ informacijaTotal
28
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts