Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Komiteto posėdyje – klausimų lavina

Avatar

Paskelbta

data

Išrinkta naujoji Radviliškio rajono savivaldybės taryba savo darbą pradėjo gana energingai – komitetų posėdžiuose tarybos nariams iškyla daug klausimų, klausimai nagrinėjami detaliau, o patys posėdžiai užtrunka kur kas ilgiau. Birželio 19 d. vykusiame Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje  nemažai klausimų kilo nepartinio visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovui, Tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui.
Žvyrkelių asfaltavimui bei gimnazijos remontui trūksta lėšų
Komiteto posėdyje buvo patikslintas savivaldybės biudžetas ir posėdžio metu bus prašyta Tarybos skirti 270 tūkst. eurų žvyrkelių asfaltavimui. Pasak Statybos skyriaus vedėjo G.Vičo, yra sudarytas asfaltuojamų žvyrkelių bei gatvių sąrašas, jų asfaltavimui KPP skirs 50 proc. reikiamos sumos, tiek pat turi prisidėti ir savivaldybė, o tai sudarytų 275 tūkst. eurų. Sodininkų, Žiūronų bei Giraitės gatvių asfaltavimui dar papildomai reikėtų 66,7 tūkst. eurų. Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, kiek kilometrų gatvių ir žvyrkelių bus išasfaltuota už šias lėšas – 717 tūkst. eurų. Pasirodo, kad bus išasfaltuoti 4 kilometrai, o vieno kilometrų asfaltavimas kainuotų 200 tūkst. eurų. Pasak G. Vičo, tai labai maža kaina. 
Komiteto posėdyje buvo prašyta 16 tūkst. eurų Baisogalos gimnazijos stogo remontui. Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, kodėl gimnazijos remontui reikia vėl skirti papildomai  lėšų, juk šiuo metu vyksta konkursas dėl visos Baisogalos gimnazijos remonto.
„Pastato apšiltinimui, stogo bei koridorių remontui reikėtų apie 1 mln. eurų, šiuo metu vyksta konkursas ir pasiūlyta kaina – 715 tūkst. eurų. Švietimo ir mokslo ministerija  žadėjo gimnazijos remontui skirti apie 500 tūkst. eurų, tačiau skyrė tik 16 tūkst.“,- sakė meras A. Čepononis.
Belieka tikėtis, kad ministerija kitąmet skirs didesnę pinigų sumą Baisogalos gimnazijos remontui ir jis pagaliau baigsis.
Ar tikslinga remontuoti beužsidarančią mokyklą?
Tikslinant biudžetą, buvo prašoma skirti 5 534,35 eurų Aukštelkų mokykloje avarinės situacijos likvidavimui (elektros instaliacijos, šildymo trasos ir vandentiekio remonto darbams). Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, ar tikslinga skirti  lėšas mokyklai, kuriai gresia uždarymas, nes mažėja mokinių: „Aš domėjausi Aukštelkų mokyklos situacija – šiuo metu ten mokosi 9 pradinių klasių mokiniai, o nuo rugsėjo mokyklą lankys tik 5 pradinukai. Tai ar tikslinga skirti lėšas mokyklai, kuriai gresia uždarymas?“
Pasak mero, šios lėšos skiriamos mokyklos sporto salės avarinei būklei likviduoti. „Šiuo metu Aukštelkų mokyklos sporto salė yra V. Kudirkos progimnazijos balanse, tačiau ir uždarius mokyklą sporto salė liks, ji priklausys seniūnijai ir ja bus naudojamasi“,- sakė meras.
Kyla klausimas, kodėl šiam projektui eikvojamos mokyklos lėšos, nes, kaip ir pats meras patvirtino, sporto salę netrukus perims seniūnija.
G. Lipnevičiui taip pat iškilo klausimas, kodėl dauguma Aukštelkų seniūnijos vaikų vežami į Radviliškio mokyklas, o 9 vaikai – ne?  Į šį klausimą nei meras A. Čepononis, nei  savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė neatsakė.
Beje, Arimaičių kaime nuo naujųjų mokslo metų savo veiklą pradės  privati mokykla – „Pažinimo licėjus“, kuris pavilios dalį mokinių iš rajono švietimo įstaigų. „Jeigu į licėjų pereis dalis mokinių, kai kurių mokyklų klasių komplektai gali sumažėti – išėjus net 2-3 mokiniams vietoje planuotų trijų klasių komplektų gali belikti tik du“,- sakė G. Juodeikienė.
Rajono  pedagogai galimai turėtų sunerimti: ar neatsitiks kaip su Jaunimo mokyklos mokytojais, kai praėjusiais metais jie gavo valdžios „dovanėlę“ – atleidimo lapelius.
Ruošiamasi parduoti Antaniškių parko estradą  
Investicijų ir kaimo reikalų komitete buvo pristatytas dar vienas klausimas, sukėlęs nemažai aistrų – Savivaldybės administracija prašo Tarybos leisti aukcione parduoti Antaniškių parko estradą, kaip netinkamą naudoti ir nevertą renovuoti turtą. Pasak projektą  pristačiusios Investicijų ir turto valdymo skyriaus  specialistės, ši estrada jau buvo išnuomota verslininkei, tačiau sutartis po pusės metų buvo nutraukta ir jokios naudos savivaldybei neatnešė.
„Ar dėl Antaniškių estrados pardavimo buvo tartasi su bendruomenėmis? Manau, kad ši estrada bendruomenėms labai reikalinga, negalima nepasitarus su radviliškiečiais „parceliuoti“ jų turto“,- sakė G. Lipnevičius.
„Savivaldybei šis turtas nereikalingas, Taryba gali siūlyti, ką su juo daryti. 2016 m. buvo atlikta gyventojų apklausa ir visi žmonės buvo už tai, kad būtų tvarkomas Eibariškių parkas, nes ten patogiau atvykti. Mano vizijoje nėra Antaniškių parko estrados atgaivinimo“,- sakė meras.
Tarybos narys „darbietis“ J. Baublys taip pat buvo už tai, kad būtų išparduodamas savivaldybės turtas: „Antaniškių parko estrada nėra reikalinga – turime miesto parką, naują aikštę. Aš „visom keturiom“ už tai, kad būtų atkurtas Eibariškių parkas, o ne atnaujinta Antaniškių parko  estrada“.
Pasak projektą pristačiusių valdininkų, nėra tokios praktikos, kad parduodant savivaldybės turtą būtų tariamasi su bendruomenėmis, o ir pačioms bendruomenėms niekas netrukdo dalyvauti aukcione ir įsigyti Antaniškių parko estradą savo reikmėms.
Tarybos nario G.Lipnevičiaus nuomonė buvo kitokia. „Antaniškių parko estrada jau vieną kartą buvo išnuomota privačiam verslui ir per tą pusmetį buvo išlaužytos tvoros, išnešiotos trinkelės. „Radviliškio krašto bendruomenė“ kreipėsi į seniūniją prašydama leisti šioje estradoje organizuoti savo renginius, įsipareigodama pagal galimybes ja tvarkyti ir prižiūrėti, tačiau seniūnija nutarė to neleisti ir pasiūlė dalyvauti estrados nuomos konkurse. Manau, kad absurdas siūlyti patiems radviliškiečiams įsigyti savo pačių turtą. Antaniškių parko estradą būtina atgaivinti, nes šiuo metu neturime panašios vietos renginiams – apie Eibariškių parką jau kalbama nuo 2015 metų, tačiau ten kol kas nieko nėra. Prašau komiteto narių nebalsuoti už Antaniškių  parko estrados įtraukimą  pardavimui aukcione ir išimti iš parduodamų objektų sąrašo, kol nebus sutvarkytas Eibariškių parkas“,- sakė Tarybos narys.
Tarybos posėdyje paaiškės, ar politikai norės išsaugoti ir atgaivinti daugeliui radviliškiečių brangią  vietą, ar palaikys jos pardavimą bei sunykimą. 
Rajone gali atsirasti vėjo jėgainių
Komiteto posėdyje dar vienas klausimas sukėlė nemažai diskusijų – specialiojo plano sudarymas dėl vėjo jėgainių išdėstymo Šiaulėnų, Šaukoto, Šeduvos, Pakalniškių, Grinkiškio seniūnijose. Pasak rajono vyriausiojo architekto A.Valucko, verslininkai nori rajone statyti vėjo jėgainių parką, o tam reikalingas specialusis planas, kad būtų išanalizuota būsimojo parko vietovė.
„Ar dėl vėjų jėgainių parko buvo tartasi su gyventojais, bendruomenėmis? Kalbėjausi su Alksniupių bendruomenės pirmininku ir jis apie vėjų jėgainių parką šalia Alksniupių, Pakalniškių seniūnijoje, išgirdo pirmą kartą. Jeigu gyventojai prieštaraus tokio parko atsiradimui, tai kam verslininkams be reikalo leisti pinigus specialiajam planui? Manau, visų pirma reikėtų pasikalbėti su gyventojais“,- vėjo jėgainių parko reikalingumu rajone suabejojo Tarybos narys G. Lipnevičius.
Pasak mero, į Tarybos posėdį atvyks verslininkai, norintys kurti vėjo jėgainių parką Radviliškio rajone, o kai bus paruoštas specialusis planas su nustatytais jėgainių aukščiais bei sanitarinėmis zonomis, bus tariamasi su rajono gyventojais, ar jie neprieštarauja tokio parko įkūrimui. Tik įdomu, ar gyventojų nuomonė bus valdininkams svarbi ir neatsitiks kaip Kauno gyventojams – grįžę iš darbo šalia savo namų pamatė 60 metrų telekomunikacijų bokštą.
Opozicija kandidatų nepateikė
Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdžio pabaigoje buvo siūlomi Etikos bei Antikorupcijos komitetų pirmininkai. Etikos komisijos pirmininku buvo pasiūlytas „valstietis“ J. Povilaitis. Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, ar savo pasiūlymo į šį postą  nepateikė opozicija. „Jeigu turėčiau opozicijos kandidatūrą, ją pristatyčiau“,- atsakė A. Čepononis.
Antikorupcijos komiteto pirmininku buvo pasiūlyta Tarybos  nario  S. Luščiko kandidatūra.  „Kodėl savo kandidatūros į Antikorupcijos komitetą nepasiūlė opozicija – socialdemokratai, o pasiūlyta tik „socialdarbiečio“ S. Luščiko kandidatūra?“- pasiteiravo G. Lipnevičius. 
Meras besijuokdamas atsakė: „Darbiečių“ ir socialdemokrato  frakcija į šį postą „kalė“ vieną rimtą nuo visų“. Šis mero atsakymas privertė  nusikvatoti visus posėdžio dalyvius.
„Šį kartą merui belieka tik pritarti“,- besišypsodamas sakė G. Lipnevičius.
Tarybos posėdis – jau šį ketvirtadienį, birželio  27 d., kuriame ir paaiškės, kokie bus priimti galutiniai sprendimai.

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Politikai posėdžiavo „senoviniu būdu“

Avatar

Paskelbta

data

Prieš pat rudens pradžią politikai susirinko į Tarybos posėdį. Tiesa, ne vasaros palydėti, o sprendimus priimti. Posėdyje buvo patvirtintas naujas Administracijos direktoriaus pavaduotojas, nustatyti žemės mokesčio tarifai bei šilumos kainos, pakoreguotas rajono biudžetas. Gerokai užtrukusiame posėdyje patvirtintos viešųjų įstaigų stebėtojų tarybos, paraginti Vyriausybės atstovo, politikai po kelių mėnesių patvirtino Etikos komisiją, kurios pirmininku niekas nenorėjo būti. Taip pat diskutuota dėl investicijų „Radviliškio ligoninėje“.

Posėdžiaujama be interneto
Tarybos posėdžiui vadovavo mero pavaduotojas „valstietis“Mindaugas Pauliukas – rajono meras Antanas Čepononis atostogavo. Informatikams stengiantis atkurti interneto ryšį, M. Pauliukas informavo kolegas apie savo kelionę į Kiniją. Nepaisant pastangų, ryšys nebuvo atkurtas ir Taryba apsisprendė posėdžiauti bei balsuoti „senoviniu būdu“ – rankų pakėlimu. Prieš pradedant nagrinėti sprendimo projektus, nepartinis Gediminas Lipnevičius pateikė klausimus administracijos direktorei Jolantai Margaitienei. Kaip jau tapo įprasta, valdininkė stengėsi išvengti tiesių atsakymų. Neretai ją saugojo šalia įsitaisęs Juridinio ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Arnoldas Matuzevičius.

Naujas Administracijos direktorės pavaduotojas
Mero teikimu iki šiol Šeduvos seniūnijai vadovavęs Justinas Pranys pasiūlytas J. Margaitienės pavaduotoju. Seniūnui kelią į šį postą atlaisvino Ernestas Mončauskas, kuris ten dirbo vos porą mėnesių. Socdemų frakcijai vadovaujantis Kazimieras Račkauskis pastebėjimu labai tiksliai apibūdino didžiausios partijos desperaciją ir idėjų badą: „Kandidatas neteistas, nesėdėjęs. Jaučiasi tam tikras proveržis“.
Tarybos narys, visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ grupės seniūnas Gediminas Lipnevičius padėkojo šiuo metu dar Šeduvos seniūno pareigas einančiam J. Praniui už nepartinio visuomeninio rinkimų komiteto įgyvendintą siūlymą – idėją – įrankių stendo prie Šeduvos miesto kapinių įrengimą. Dabar šios idėjos įgyvendinimu gali pasidžiaugti Šeduvos miesto svečiai ir gyventojai.
„Darbietė“Zita Žvikienė ypatingai gyrė pretendentą, įvardindama jo teikimą kaip tam tikros konservatorių klaidos ištaisymą. Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad už J. Pranį balsavo 19, prieš – 3.

Švietimas – jautri sritis
Švietimo įstaigų vadovų priėmimas ir atleidimas iš darbo yra išimtinė Tarybos prerogatyva. Politikai vienbalsiai pritarė iš Baisogalos mokyklos – darželio direktorės pareigų atleisti Vitą Fessler. Taip pat Taryba pritarė Grinkiškio gimnazijos direktore skirti jau porą metų laikinai įstaigai vadovaujančią Sigitą Šegždienę. Be to, Asta Varkulevičienė buvo atleista iš Pakalniškių pagrindinės mokyklos direktorės pareigų ir paskirta lopšelio darželio „Eglutė“ vadove. Svarbiausias klausimas – mokinių skaičiaus mažėjimas – liko kone nepastebėtas. Sveikintina Savivaldybės iniciatyva iš dalies Savivaldybės biudžeto lėšomis prisidėti prie kai kurių klasių finansavimo. Nebuvo nė vieno klausimo apie rajone atsiradusį privatų licėjų. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovų teigimu, valstybė už kiekvieną moksleivį lėšas perveda savivaldybėms, kurios sudaro atskiras sutartis su kiekviena mokykla. Tiesa, „Pažinimo licėjus“ veiklą pradėjo poilsio paskirties pastate Arimaičių kaime ir pirmąją naujų mokslo metų dieną dar neturėjo nei statybas užbaigiančio leidimo, nei higienos paso.

Šilumininkai priversti raudonuoti

Taryboje buvo nustatomos šilumos kainos Savivaldybės įmonės „Radviliškio šiluma“ vartotojams. Pernai gruodį nustatytai 5,35 centų už kilovatvalandę kainai nepritarė Valstybinė energetikos reguliavimo tarnybai (buvusi Kainų komisija, VERT). G. Lipnevičius paklausė „Radviliškio šiluma“ vyr. finansininkės Vilmos Smalinskienės, ar anksčiau taip pat kainos buvo paskaičiuotos su klaidomis. Už įmonės skaičius atsakinga V. Smalinskienė tiesaus atsakymo duoti nesugebėjo. Galima tik priminti, kad šis kartas buvo trečias iš eilės, kai VERT specialistai Vilniuje patikrinę rasdavo skaičiavimo klaidų. Dar daugiau. Jų nurodymu šilumos vartotojams buvo sugrąžinta permoka. Kodėl į posėdį neatėjo įmonės direktorius, žemės ūkio elektriko išsilavinimą turintis Pranas Mickaitis, o atsiuntė buvusį policijos pareigūną – tik retorinis klausimas. Taryba vienbalsiai pritarė mažesnėms VERT paskaičiuotoms kainoms.

Investicijos „Radviliškio ligoninėje“
Aplinkos apsaugos agentūra paskelbė kvietimą paraiškoms dėl atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo. Tarybai pateiktame sprendimo projekte nurodoma, kad kvietime galėtų dalyvauti didžiausia rajono įstaiga VšĮ „Radviliškio ligoninė“. Į tribūną pakviestas direktorius nelabai gaudėsi politikų klausimuose ir su jam įprasta maniera išsisukinėjo nuo tiesioginių klausimų. Įstaigos direktorius turėjo gerokai paprakaituoti, kol atsimušinėjo į nepatogius ir iš anksto su juo nesuderintus klausimus. „Darbietė“Z. Žvikienė teiravosi, kokią dalį nuo suvartojamo viso kiekio energijos pagamins saulės fotovoltinės energijos elektrinė, bei koks bus atsipirkimas. Ligoninės vadovas V. Smalinskas atsakė, kad įstaiga pati neturi lėšų, o, anot jo, pagal paskaičiavimus atsipirkimas būtų per 25 metus.
Ir tai tik tuo atveju, jei bus prisidėta ketvirtadaliu lėšų – prašoma suma yra 25 tūkstančiai eurų. Palyginimui galime pasakyti, kad ant ligoninės kaimynystėje įsikūrusio policijos komisariato stogo įrengta panaši saulės kolektorių elektrinė. Per metus 37 tūkstančius kilovatvalandžių pagaminanti elektrinė kainavo 66 tūkstančius eurų, o prisidėjimas prie projekto atsiėjo vos 4 tūkstančių eurų.
Pastebėjimas – nors ligoninės direktorius minėjo, kad įstaiga neturi pinigų, tačiau operacinį stalą planuojama pirkti net už tris kartus didesnę sumą, nei įsigijo Šiaulių ligoninė.

Ilgiausias posėdis
Nors sprendimo projektų buvo 43, tačiau politikai posėdžiavo daugiau nei tris valandas. Tai tikriausiai yra rekordinis laikas, kadangi Tarybos vidurkis – maždaug viena minutė sprendimo projektui. Vienas iš veiksnių, kad  Tarybos posėdžiai pastaruoju metu trunka ilgiau – Taryboje atsirado nepartiniai V. Aleknienė bei G. Lipnevičius, pateikiantys Tarybai aktualių klausimų.
Nors posėdis vyko neveikiant internetui, jis praėjo sklandžiai. Tarybos narys G. Lipnevičius posėdžio pabaigoje padėkojo vicemerui M. Pauliukui už sklandų Tarybos darbą. Politikas pagirtinas už sugebėjimą netrukdyti pasisakyti opozicijos nariams, užduoti įvairius klausimus. Žinoma, klausiančiųjų nėra tiek daug – kaip visada lyderis G. Lipnevičius, taip pat klausimų uždavė ir Z. Žvikienė. Ar kiti politikai nesugeba, ar nenori atstovauti savo elektoratui, spręsti reikia patiems rinkėjams.

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Už šimtatūkstantinę sumą geras asfaltas bus keičiamas kitu asfaltu

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė apie  Radviliškio rajono valdininkų užmojus rekonstruoti Žalgirio gatvę, keičiant joje asfalto dangą bei įrengiant  saugaus eismo priemones: bus įrengti greičio ribojimo kalneliai, perėjos neįgaliesiems, sutvarkyti šaligatviai, apšvietimas bei lietaus ir paviršinės nuotekos.
Tarybos posėdyje užvirė aistros dėl Žalgirio gatvės rekonstrukcijos. Dėl saugaus eismo priemonių įrengimo niekas neprieštaravo, tačiau Tarybos nariams iškilo klausimas, kam gadinti puikios būklės asfaltą? Ar tai nebus lėšų taškymas, beje, nemažų? Rekonstrukcijos kaina – net 650 tūkst. eurų.
Tarybos narys Gediminas Lipnevičius paklausė, kas defektavo šią gatvę ir nustatė, kad jos danga susidėvėjusi?
Administracijos direktorė  J. Margaitienė atsakė, kad Žalgirio gatvės asfalto danga defektuota nebuvo. Tad  kaip čia yra, ar administracijos direktorė siūlo gerą dangą keisti dar geresne, kai Radviliškio mieste neasfaltuotų gatvių yra dešimtys, o be jokių šaligatvių – dar dvigubai daugiau…
Taip pat administracijos direktorė informavo, kad rekonstrukcija vyks Žalgirio gatvės atkarpoje nuo Maironio gatvės iki plento.
Administracijos direktorė vėliau bandė pateisinti planuojamas šimtatūkstantines išlaidas: „ES lėšas skyrė saugaus eismo priemonių įrengimui. Šios gatvės šaligatvių būklė labai prasta, joje didelis judėjimas į Lizdeikos gimnaziją, turgų, muzikos mokyklą. Žalgirio gatvėje buvo užfiksuota nemažai eismo įvykių, todėl ji ir buvo pasirinkta rekonstrukcijai. Kai bus įrengtos eismo saugumo priemonės, esama gatvės danga nebebus tinkama“.
Tarybos nariai pastebėjo, kad  nors Dariaus ir Girėno gatvėje eismo saugumo užtikrinimui prie buvusios Jaunimo mokyklos buvo prisukti greičio ribojimo kalneliai ir sutvarkyti šaligatviai, asfalto dangos keisti nereikėjo…
Tarybos narys „valstietis“ J. Povilaitis paantrino G. Lipnevičiui  ir taip pat suabejojo, ar reikėtų keisti pakankamai gerą asfalto dangą  bei teiravosi, kaip giliai bus iškasama esama danga.
Pasak administracijos direktorės J. Margaitienės, asfalto danga bus keičiama, o kaip giliai ji bus iškasta, ji atsakyti negalinti.
Tarybos narys K. Račkauskis teiravosi, kiek laiko užtruks Žalgirio gatvės rekonstrukcijos darbai – jeigu pakankamai judrioje gatvėje kelininkų darbai užsitęs taip ilgai kaip Turgaus ar Vaisių gatvėse, gali kilti didelių problemų.
Projektą pristačiusi G. Rutkauskienė atsakė, kad Žalgirio gatvės rekonstrukcijos darbus planuojama pradėti 2020 metais, o jų trukmė planuojama 36 mėnesiams.
Tarybos narys G. Lipnevičius, išgirdęs valdininkų norą net trejiems metams įklampinti radviliškiečius vienos judriausių gatvių statybos darbuose, teikė siūlymą: „Žalgirio gatvės asfalto būklė labai gera, lyginant su kitomis gatvėmis, taip pat Radviliškyje yra daug neasfaltuotų gatvių. Manau, kad tai yra pinigų taškymas ir siūlau šio klausimo svarstymą atidėti“.
Posėdį stebėjusius gyventojus nustebino  valdininkų  skuba kuo greičiau „įsisavinti“ Europos Sąjungos lėšas bet kokiais būdais, net ir prasilenkiančiais su sveiku protu ar ūkiškumu. Mero A. Čepononio kolegės J. Margaitienės siekis ardyti geros būklės asfaltą perša mintį, ar „nenusės“  ES lėšos kažkieno sąskaitose?
Nors politikai ir abejojo, ar verta ardyti gerą Žalgirio gatvės asfaltą, bet posėdį stebėjusius radviliškiečius  balsavimas šokiravo ir parodė, kad politikų žodžiai nuo darbų skiriasi, o jų kalbos  – tik būdas  pasireklamuoti. 
Už projektą, kad gera asfalto danga būtų keičiama geru asfaltu, pagal gautą protokolą balsavo 19 Tarybos narių: konservatoriai  A. Budrikas, K. Dainius, S. Dišlė, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius,  G. Verdingas; „valstiečiai“ J. Povilaitis, K. Dambrauskas, V. Krikščiūnas, M. Pauliukas; socialdemokratai E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, J. Pravilonis, K. Račkauskis, „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė; prieš balsavo 2 Tarybos nariai – visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius balsavo prieš šį abejotiną projektą. Susilaikiusių šiuo klausimu nebuvo.
Posėdžio pabaigoje Tarybos narys G. Lipnevičius žodžių „į vatą“ nevyniojo: „Nors tokie keisti lėšų „įsisavinimai“ rajoną valdančių konservatorių ir jiems prijaučiančiųjų vyksta jau seniai ir daugeliui radviliškiečių yra gerai žinomi, šį kartą mane labiau nustebino ne administracijos direktorės pristatytas Žalgirio gatvės rekonstrukcijos projektas, o kai kurių politikų dviveidiškumas. Prieš rinkimus sakę rinkėjams, kad dės pastangas, jog biudžeto lėšos nebūtų švaistomos, po rinkimų elgiasi priešingai. Belieka tikėtis, kad kai kitą kartą administracija, teikdama siūlymus, atsižvelgs į Radviliškio miesto šimtametes neasfaltuotas gatves bei gatves be šaligatvių“.
Meras A. Čepononis posėdyje nedalyvavo – vietoje Tarybos posėdžio pasirinko atostogas. 

Agnė Dapkutė

 


Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019