Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Komiteto posėdyje – klausimų lavina

Avatar

Paskelbta

data

Išrinkta naujoji Radviliškio rajono savivaldybės taryba savo darbą pradėjo gana energingai – komitetų posėdžiuose tarybos nariams iškyla daug klausimų, klausimai nagrinėjami detaliau, o patys posėdžiai užtrunka kur kas ilgiau. Birželio 19 d. vykusiame Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje  nemažai klausimų kilo nepartinio visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovui, Tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui.
Žvyrkelių asfaltavimui bei gimnazijos remontui trūksta lėšų
Komiteto posėdyje buvo patikslintas savivaldybės biudžetas ir posėdžio metu bus prašyta Tarybos skirti 270 tūkst. eurų žvyrkelių asfaltavimui. Pasak Statybos skyriaus vedėjo G.Vičo, yra sudarytas asfaltuojamų žvyrkelių bei gatvių sąrašas, jų asfaltavimui KPP skirs 50 proc. reikiamos sumos, tiek pat turi prisidėti ir savivaldybė, o tai sudarytų 275 tūkst. eurų. Sodininkų, Žiūronų bei Giraitės gatvių asfaltavimui dar papildomai reikėtų 66,7 tūkst. eurų. Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, kiek kilometrų gatvių ir žvyrkelių bus išasfaltuota už šias lėšas – 717 tūkst. eurų. Pasirodo, kad bus išasfaltuoti 4 kilometrai, o vieno kilometrų asfaltavimas kainuotų 200 tūkst. eurų. Pasak G. Vičo, tai labai maža kaina. 
Komiteto posėdyje buvo prašyta 16 tūkst. eurų Baisogalos gimnazijos stogo remontui. Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, kodėl gimnazijos remontui reikia vėl skirti papildomai  lėšų, juk šiuo metu vyksta konkursas dėl visos Baisogalos gimnazijos remonto.
„Pastato apšiltinimui, stogo bei koridorių remontui reikėtų apie 1 mln. eurų, šiuo metu vyksta konkursas ir pasiūlyta kaina – 715 tūkst. eurų. Švietimo ir mokslo ministerija  žadėjo gimnazijos remontui skirti apie 500 tūkst. eurų, tačiau skyrė tik 16 tūkst.“,- sakė meras A. Čepononis.
Belieka tikėtis, kad ministerija kitąmet skirs didesnę pinigų sumą Baisogalos gimnazijos remontui ir jis pagaliau baigsis.
Ar tikslinga remontuoti beužsidarančią mokyklą?
Tikslinant biudžetą, buvo prašoma skirti 5 534,35 eurų Aukštelkų mokykloje avarinės situacijos likvidavimui (elektros instaliacijos, šildymo trasos ir vandentiekio remonto darbams). Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, ar tikslinga skirti  lėšas mokyklai, kuriai gresia uždarymas, nes mažėja mokinių: „Aš domėjausi Aukštelkų mokyklos situacija – šiuo metu ten mokosi 9 pradinių klasių mokiniai, o nuo rugsėjo mokyklą lankys tik 5 pradinukai. Tai ar tikslinga skirti lėšas mokyklai, kuriai gresia uždarymas?“
Pasak mero, šios lėšos skiriamos mokyklos sporto salės avarinei būklei likviduoti. „Šiuo metu Aukštelkų mokyklos sporto salė yra V. Kudirkos progimnazijos balanse, tačiau ir uždarius mokyklą sporto salė liks, ji priklausys seniūnijai ir ja bus naudojamasi“,- sakė meras.
Kyla klausimas, kodėl šiam projektui eikvojamos mokyklos lėšos, nes, kaip ir pats meras patvirtino, sporto salę netrukus perims seniūnija.
G. Lipnevičiui taip pat iškilo klausimas, kodėl dauguma Aukštelkų seniūnijos vaikų vežami į Radviliškio mokyklas, o 9 vaikai – ne?  Į šį klausimą nei meras A. Čepononis, nei  savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė neatsakė.
Beje, Arimaičių kaime nuo naujųjų mokslo metų savo veiklą pradės  privati mokykla – „Pažinimo licėjus“, kuris pavilios dalį mokinių iš rajono švietimo įstaigų. „Jeigu į licėjų pereis dalis mokinių, kai kurių mokyklų klasių komplektai gali sumažėti – išėjus net 2-3 mokiniams vietoje planuotų trijų klasių komplektų gali belikti tik du“,- sakė G. Juodeikienė.
Rajono  pedagogai galimai turėtų sunerimti: ar neatsitiks kaip su Jaunimo mokyklos mokytojais, kai praėjusiais metais jie gavo valdžios „dovanėlę“ – atleidimo lapelius.
Ruošiamasi parduoti Antaniškių parko estradą  
Investicijų ir kaimo reikalų komitete buvo pristatytas dar vienas klausimas, sukėlęs nemažai aistrų – Savivaldybės administracija prašo Tarybos leisti aukcione parduoti Antaniškių parko estradą, kaip netinkamą naudoti ir nevertą renovuoti turtą. Pasak projektą  pristačiusios Investicijų ir turto valdymo skyriaus  specialistės, ši estrada jau buvo išnuomota verslininkei, tačiau sutartis po pusės metų buvo nutraukta ir jokios naudos savivaldybei neatnešė.
„Ar dėl Antaniškių estrados pardavimo buvo tartasi su bendruomenėmis? Manau, kad ši estrada bendruomenėms labai reikalinga, negalima nepasitarus su radviliškiečiais „parceliuoti“ jų turto“,- sakė G. Lipnevičius.
„Savivaldybei šis turtas nereikalingas, Taryba gali siūlyti, ką su juo daryti. 2016 m. buvo atlikta gyventojų apklausa ir visi žmonės buvo už tai, kad būtų tvarkomas Eibariškių parkas, nes ten patogiau atvykti. Mano vizijoje nėra Antaniškių parko estrados atgaivinimo“,- sakė meras.
Tarybos narys „darbietis“ J. Baublys taip pat buvo už tai, kad būtų išparduodamas savivaldybės turtas: „Antaniškių parko estrada nėra reikalinga – turime miesto parką, naują aikštę. Aš „visom keturiom“ už tai, kad būtų atkurtas Eibariškių parkas, o ne atnaujinta Antaniškių parko  estrada“.
Pasak projektą pristačiusių valdininkų, nėra tokios praktikos, kad parduodant savivaldybės turtą būtų tariamasi su bendruomenėmis, o ir pačioms bendruomenėms niekas netrukdo dalyvauti aukcione ir įsigyti Antaniškių parko estradą savo reikmėms.
Tarybos nario G.Lipnevičiaus nuomonė buvo kitokia. „Antaniškių parko estrada jau vieną kartą buvo išnuomota privačiam verslui ir per tą pusmetį buvo išlaužytos tvoros, išnešiotos trinkelės. „Radviliškio krašto bendruomenė“ kreipėsi į seniūniją prašydama leisti šioje estradoje organizuoti savo renginius, įsipareigodama pagal galimybes ja tvarkyti ir prižiūrėti, tačiau seniūnija nutarė to neleisti ir pasiūlė dalyvauti estrados nuomos konkurse. Manau, kad absurdas siūlyti patiems radviliškiečiams įsigyti savo pačių turtą. Antaniškių parko estradą būtina atgaivinti, nes šiuo metu neturime panašios vietos renginiams – apie Eibariškių parką jau kalbama nuo 2015 metų, tačiau ten kol kas nieko nėra. Prašau komiteto narių nebalsuoti už Antaniškių  parko estrados įtraukimą  pardavimui aukcione ir išimti iš parduodamų objektų sąrašo, kol nebus sutvarkytas Eibariškių parkas“,- sakė Tarybos narys.
Tarybos posėdyje paaiškės, ar politikai norės išsaugoti ir atgaivinti daugeliui radviliškiečių brangią  vietą, ar palaikys jos pardavimą bei sunykimą. 
Rajone gali atsirasti vėjo jėgainių
Komiteto posėdyje dar vienas klausimas sukėlė nemažai diskusijų – specialiojo plano sudarymas dėl vėjo jėgainių išdėstymo Šiaulėnų, Šaukoto, Šeduvos, Pakalniškių, Grinkiškio seniūnijose. Pasak rajono vyriausiojo architekto A.Valucko, verslininkai nori rajone statyti vėjo jėgainių parką, o tam reikalingas specialusis planas, kad būtų išanalizuota būsimojo parko vietovė.
„Ar dėl vėjų jėgainių parko buvo tartasi su gyventojais, bendruomenėmis? Kalbėjausi su Alksniupių bendruomenės pirmininku ir jis apie vėjų jėgainių parką šalia Alksniupių, Pakalniškių seniūnijoje, išgirdo pirmą kartą. Jeigu gyventojai prieštaraus tokio parko atsiradimui, tai kam verslininkams be reikalo leisti pinigus specialiajam planui? Manau, visų pirma reikėtų pasikalbėti su gyventojais“,- vėjo jėgainių parko reikalingumu rajone suabejojo Tarybos narys G. Lipnevičius.
Pasak mero, į Tarybos posėdį atvyks verslininkai, norintys kurti vėjo jėgainių parką Radviliškio rajone, o kai bus paruoštas specialusis planas su nustatytais jėgainių aukščiais bei sanitarinėmis zonomis, bus tariamasi su rajono gyventojais, ar jie neprieštarauja tokio parko įkūrimui. Tik įdomu, ar gyventojų nuomonė bus valdininkams svarbi ir neatsitiks kaip Kauno gyventojams – grįžę iš darbo šalia savo namų pamatė 60 metrų telekomunikacijų bokštą.
Opozicija kandidatų nepateikė
Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdžio pabaigoje buvo siūlomi Etikos bei Antikorupcijos komitetų pirmininkai. Etikos komisijos pirmininku buvo pasiūlytas „valstietis“ J. Povilaitis. Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, ar savo pasiūlymo į šį postą  nepateikė opozicija. „Jeigu turėčiau opozicijos kandidatūrą, ją pristatyčiau“,- atsakė A. Čepononis.
Antikorupcijos komiteto pirmininku buvo pasiūlyta Tarybos  nario  S. Luščiko kandidatūra.  „Kodėl savo kandidatūros į Antikorupcijos komitetą nepasiūlė opozicija – socialdemokratai, o pasiūlyta tik „socialdarbiečio“ S. Luščiko kandidatūra?“- pasiteiravo G. Lipnevičius. 
Meras besijuokdamas atsakė: „Darbiečių“ ir socialdemokrato  frakcija į šį postą „kalė“ vieną rimtą nuo visų“. Šis mero atsakymas privertė  nusikvatoti visus posėdžio dalyvius.
„Šį kartą merui belieka tik pritarti“,- besišypsodamas sakė G. Lipnevičius.
Tarybos posėdis – jau šį ketvirtadienį, birželio  27 d., kuriame ir paaiškės, kokie bus priimti galutiniai sprendimai.

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Ar G. Lipnevičiaus projektas „Muziejaus gatvė“ taps realybe?

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 27 d. Radviliškio rajono savivaldybėje  vyko projekto  „Muziejaus gatvė Radviliškyje“, kurį pristatė šios idėjos autorius, Radviliškio rajono tarybos narys bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas, Gediminas Lipnevičius. Pasak pranešėjo, tai būtų mažai analogų Europoje ir visame pasaulyje turintis  projektas.
Projektui –  žalia šviesa?
„Man  patiko Gedimino pristatyta idėja apie muziejaus gatvę Radviliškyje, tad šiandien jo paprašysiu, kad ją pristatytų Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariams“,- sakė Radviliškio rajono meras A. Čepononis.
„Ši idėja yra tik projektinė, kurią, manau, bendromis jėgomis derinsime, šlifuosime ir įgyvendinsime. Prie šio projekto daug prisidėjo bendruomenės nariai, taip pat bendruomenės gidas A. Vitartas. Manau, kad šioje gatvėje įsikurtų apie 20 muziejinių eksponatų ir ekspozicijų“,-  prieš pristatymą sakė G. Lipnevičius.
Ši idėja „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui kilo daug keliaujant su bendruomene. „Kodėl geležinkelininkų sostinės gyventojai turi važiuoti į Anykščius pasižiūrėti Geležinkelio muziejaus?“- retoriškai klausė G. Lipnevičius.
Muziejaus gatvėje – per 10  lankytinų objektų
Pasak G. Lipnevičiaus, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje  prie geležinkelio stoties, turėtų įsikurti vagonas – restoranas, kuriame galėtų pailsėti bei užkąsti atvykę turistai. Autobusai atvyktų į Muziejaus gatvę pro Dariaus ir Girėno gatvę, o išvyktų pro Sakalausko gatvę.

Prie geležinkelio stoties jau yra puikus eksponatas – garvežys, prie kurio mėgsta fotografuotis vestuvininkai. „Ši vieta bus dar patrauklesnė, kai bus pastatytas „Radviliškio krašto bendruomenės“ laimės suolelis. Šiam projektui pritarė meras, jau kalbėjau su menininku E. Titu, kad jis padėtų  idėją įgyvendinti. Šis suolelis būtų masyvus, kaip sostas, manau, kad  ant jo pamėgtų fotografuotis miesto svečiai, vestuvininkai“,- sakė G. Lipnevičius.
Kitas objektas būtų ąžuolas, pasodintas apie 1928 metus. Kokia proga jis buvo pasodintas (yra keletas versijų), šiuo metu dar tikslinama.
Geležinkelio stotis, kaip ir namelis prie jos, jau yra  paveldo objektai. Į paveldo objektų sąrašą yra įtrauktas vagonų depas bei vandens bokštas šalia jo.
Pasak G. Lipnevičiaus, geležinkelio stoties laukiamojoje salėje turėtų įsikurti Geležinkelio muziejus, nes Radviliškis – geležinkeliečių sostinė. Rašytojo Jono Marcinkevičiaus name turėtų įsikurti jo memorialinis muziejus. „Šiame name dar gyvena gyventojai, kuriuos reikėtų iškelti, o patį namelį suremontuoti“,- sakė pranešėjas.
Kitas Muziejaus gatvės eksponatas būtų tremtinių vagonas, kuriame jau yra ekspozicija, susijusi su tremtimi. Šalia tremtinių vagono esančiame tuščiame plote turėtų įsikurti su geležinkelio istorija susiję eksponatai: vagonai, drezinos su bėgiais. „Anykščiuose yra ratukai ant bėgių, kuriais smagu pavažinėti ir vaikams, ir suaugusiems, tad, kad muziejus būtų patrauklus, reikia ne tik eksponatų, bet ir atrakcijų. Kitoje pievoje, šalia Ramovės, galėtų įsikurti senoviniai automobiliai. Beje, kalbėjau su  klubo  „Retromobile“  atstovu J. Juču, kuris mielai palaikė šią idėją ir sutiko, kad klubo turimi senoviniai automobiliai galėtų būti eksponuojami šioje vietoje. O taip pat šioje pievoje galėtų įsikurti ir karinė technika bei pabūklai, tikimės, kad prie ekspozicijos įrengimo prisidės Oro gynybos batalionas bei kiti entuziastai“,- sakė idėjos autorius.

Buvusiame Karininkų ramovės pastate turėtų įsikurti muziejus, susijęs su mūšiu su bermontininkais, kuris vyko Radviliškio rajone, partizanine kova bei smulki karinės tematikos ekspozicija. Taip pat muziejau lankytojai galės išbandyti savo taiklumą bei karinius gebėjimus interaktyviose salėse.
Kitoje Laisvės alėjos gatvės pusėje yra pirmosios Gelžkelio gimnazijos pastatas, kuriame turėtų įsikurti Radviliškio krašto muziejus.
Šiuo metu esančiuose Gedulo namuose buvo įsikūrusi pirmoji Radviliškio mergaičių mokykla, ir ant pastato reikėtų pakabinti tai liudijančią lentelę.
Kitas įdomus objektas – Vydūno gatvė, likusi vienintelė bruko, akmenimis grįsta, gatvė, kuri galėtų būti įtraukta į Muziejaus gatvės objektus.
Buvusio žydų viešbučio, kuris vadinosi „Ramybė“, yra autentiški rūsiai, bei jį perstačius čia galėtų įsikurti V. Karmono įkurtas Kosminio modeliavimo muziejus, kuris kol kas yra vienintelis Europoje. Taip pat šioje vietoje turėtų įsikurti edukacinės erdvės, kuriose būtų lipdoma iš molio, audžiama, kepama duona, vykdomos  kitokios veiklos.
Muziejaus gatvės idėja bus „šlifuojama“
„Kai savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ buvo paviešinta ši idėja, paskambinę verslininkai pasiūlė, kad pastatų stogai būtų suvienodinti, pavyzdžiui, padengti klasikine skarda“,- sakė G. Lipnevičius. Pasak pranešėjo, tai būtų išskirtinis objektas, kurio pažiūrėti atvyktų žmonės ir iš Lietuvos, ir iš viso pasaulio, kuris atneštų didelę finansinę naudą rajonui, būtų įdarbinta nemažai žmonių, o miesto kavines, parduotuves užplūstų turistai. Šiuo metu Radviliškyje nėra  muziejaus.
G. Lipnevičiui paantrino Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas V. Simelis: „Šaunu, kad Gediminas iškėlė šią idėją, kaip išnaudoti paveldą. Mes jau dabar vedame miesto svečių ekskursijas nuo geležinkelio tilto, nuo kurio atsiveria geležinkelio ir miesto vaizdas. Yra  vandens bokštas, statytas 1933 metais, apie kurį galima pasakoti, yra per plenerą išdrožtų batų pora, apie kuriuos sakome: „Traukinys išvažiavo, o batai liko“. Vadinamas J. Marcinkevičiaus namelis yra tipiškas geležinkelininko namas, kuriame gyveno ir stoties viršininkas – ten gali būti  Radviliškio istorijos muziejus“.
„Mes turėtume „uždėti ranką“ ant viso kvartalo, esančio prie geležinkelio, kad namų savininkai žinotų, kokias statybas galėtų vykdyti nusipirkę sklypą Muziejaus gatvėje. Pėsčiųjų gatvė jau beveik prarasta, reikėtų suvaldyti šią situaciją“, – sakė V. Simelis.
Dar vienas šios idėjos privalumas, kad turistai galės aplankyti muziejų kompleksą atvykdami traukiniu. Toks keliavimo būdas, manome, sudomins daugelį mokyklų.
Atsirastų naujų darbo vietų
Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė pasikviesti visus radviliškiečius, neabejingus savo krašto ateičiai bei atminčiai, prisidėti įgyvendinant Muziejaus gatvės idėją.
Pasak patyrusio bendruomenės gido A. Vitarto, Muziejaus gatvė būtų labai naudinga Radviliškio krašto žmonėms ir turistams. „Kuriant tokią gatvę, reikia, kad būtų žmonių. Jeigu nebus žmonių, šio projekto neišplėtosime į tai, ko norime. Taip pat jau reikia ruošti muziejininkus, kurie kauptų medžiagą, turėtų būti nemažai etatų – apie 20. Šiuolaikiniai turistai nori kažko naujo, atrakcijų, tad reikia stengtis, kad muziejus būtų interaktyvus“,- sakė A. Vitartas.
Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariai, kartu su vicemeru M. Pauliuku, vienbalsiai patvirtino G. Lipnevičiaus pasiūlytą Muziejaus gatvės projektą ir susitarė dar kartą susitikti liepos 17 d., 15 val. Į šį susitikimą, kuris vyks Radviliškio rajono savivaldybės mažojoje salėje, kviečiami visi, neabejingi savo krašto ateičiai bei istorijai, pateikti pasiūlymus Muziejaus gatvės projekto tobulinimui.
Ar taps Radviliškis vienu lankomiausių miestų Lietuvoje, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Puipiečiai savo jėgomis sutvarkė aplinką prie paminklo

Avatar

Paskelbta

data

Puipių gyventojai kiek galėdami puoselėja ir tvarko savo  kaimo aplinką: Edmundas Diržinskas, Renata Gutauskaitė, Lina ir Gintarė Ivinskienės savo jėgomis sutvarkė aplinką prie 1928 metais statyto paminklo. Šis paminklas skirtas už Lietuvos laisvę žuvusiems kariams bei Lietuvos nepriklausomybės 10 – mečiui.
„Šiuo paminklu nesirūpino nei seniūnija, nei paveldosaugininkai, tad kaimo gyventojai patys sutvarkė aplinką prie jo, nes per žoles paminklo nebesimatė“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“  Puipių skyriaus vadovė Gintarė Ivinskienė.
„Šaunu, kad Puipių bendruomenė, nelaukdama pagalbos iš seniūnijos, pati  rūpinasi savo kaimo aplinka.Tokie darbštūs bei iniciatyvūs žmonės – pavyzdys  ir kitoms bendruomenėms“,- sakė „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.
Bendruomenės, nesulaukdamos pagalbos iš seniūnijų, vis dažniau imasi iniciatyvos ir gražina savo gyvenvietes. Tad lieka klausimas, ką veikia seniūnas ir seniūnijos darbuotojai,  kuriems už seniūnijos viešųjų erdvių  priežiūrą mokamas atlyginimas?!

„Radviliškio krašto“ informacija


Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019