Socialiniai tinklai

Aktualijos

Komentarų ciklo dėmesio centre – rinkimai

Avatar

Paskelbta

data

Tęsiame komentarų ciklą apie Radviliškio miesto bei rajono gyvenimą. Į klausimus, kas iš tiesų vyksta Radviliškyje, mielai sutiko atsakyti ir juos pakomentuoti didžiausios Lietuvoje bendruomenės – „Radviliškio krašto bendruomenės“ – pirmininkas Gediminas Lipnevičius, kuris taip pat vadovauja „Radviliškio verslininkų asociacijai“, „Radviliškio rajono paramos centrui“ bei kitoms įmonėms, yra savaitraščių „Radviliškio kraštas” bei  „Kuršėnų krašto žinios”  leidėjas. Kaip ir buvome rašę, facebook erdvėje klausimus visuomenininkui galima atsiųsti el. paštu. redakcija@radviliskiokrastas.lt arba rašyti facebook paskyroje Savaitraštis „Radviliškio kraštas“.

Apie rinkimus į rajono merus bei Tarybą
Ar Jūs pats dalyvausite mero rinkimuose, nes nuveikėte daugiau darbų nei visos partijos kartu sudėjus ir Jumis pasitiki labai daug radviliškiečių?

Ačiū radviliškiečiams, kurie manimi pasitiki. Aš neatsisakau kelti savo kandidatūros į Radviliškio rajono merus, bet tai turi spręsti bendruomenė, o  aš – jos dalis. Lemiamas bus ir radviliškiečių žodis, ar aš dalyvausiu mero rinkimuose, ar ne. Rinkimuose į Radviliškio rajono tarybą planuoju dalyvauti kaip nepartinis kandidatas. Aš nebijau atsakomybės – mano patirtis bei nuveikti darbai kalba patys už save.

Kaip manote, ar daug bus kandidatų į merus, tarybą? Ar kandidatuos teisiamas meras A.Čepononis?

Manau, kandidatų tikrai bus nemažai –  išlįs dar daug  „pilypų iš kanapių”, gelbėtojų, kurie tuoj tuoj pradės dirbti žmonėms. Ypatingai juoką kelia  partijos, kurios Radviliškyje „prakiurksoję“ ketverius, aštuonerius ar dvylika metų artėjant rinkimams postringaus, kaip jos dirbs žmonių labui ir  bus vienintelės bei nepakartojamos. Patarimas rinkėjams – paklauskite jų tiesiai šviesiai, ką nuveikė ar kokius konkrečius darbus padarė partija ar tarybos narys, ar bent pateikė rajono žmonėms naudingų  pasiūlymų tarybai būdami valdančiaisiais. Paklauskite, nes, mano žiniomis,  dauguma tarybos narių buvo (atsiprašau už išsireiškimą) vienam asmeniui vietoj skuduro  kojoms nusivalyti. Ir tai sakoma apie visas partijas, nes, mano nuomone, nei viena iš jų, šiuo metu esančių Radviliškio rajono politinėje padangėje, neturi stuburo.  Dar daug išlįs įvairių nepartinių judėjimų ir  vėl pasikartosiu – tiesiog paklauskite, ką konkrečiai jie padarė gyventojų labui.
Kalbant apie  merų rinkimus, teisiamas meras tikrai juose dalyvaus, nes jis jau seniai toli su sąžine prasilenkęs. A. Čepononio galite paklausti, kodėl jo advokatas teisme taip stengiasi, kad įrodymai iš bylos prieš merą būtų išimti – jeigu jis nekaltas, kam tokios titaniškos pastangos? Graudu, kai teisiamas asmuo naudojasi savivaldybės spauda bei  kitais informacijos ištekliais klaidindamas gyventojus. Bet šį kartą, manau,  Čepononiui nepavyks apkvailinti žmonių.
Manau,  bus ir daugiau įdomių kandidatų, kurie net nežino, su kokiomis problemomis radviliškiečiai susiduria. Jie  tiesiog sakys: „Aš pasižadu būti geras, nemeluosiu, gimiau Radviliškyje ir mane rinkite“.  Man tokios kalbos daugiau nei juokingos, arba šypseną kelia vienos partijos pirmininkas, kuris sako: „Aš jaunas, gražus ir naujas. Aš nekaltas, kad mano bendrapartiečiams ant gyventojų „nusišvilpti“.
Liūdna, kai tokie politikai jau dabar meluoja, nors rinkimai dar neprasidėjo. Rinkėjai, atidžiai žiūrėkite, ką kandidatai yra padarę, o ne ką žada padaryti.

Tenka girdėti,  jog bendruomenės nariai nerimauja – kas bus, jei Jus išrinks rajono  meru?

Teko ir man girdėti šį klausimą. Manau,  bendruomenė iš tiek tūkstančių narių tikrai ras sąžiningą, veiklų žmogų, o aš, jei išrinks meru, tikrai nepaliksiu bendruomenės ir neplanuoju iš jos trauktis, tik pirmininko pareigas turės užimti kitas narys, o kartu su naujuoju pirmininku mes galėsime padėti ne tik „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariams, bet ir visiems rajono gyventojams. Kas geriau žino apie gyventojų problemas, jei ne patys gyventojai?

Kaip bus su „Radviliškio rajono paramos centru“? Gal , kai nebebus Jūsų, niekas nebepadės gyventojams?

Tikrai padės. Yra susiformavęs šaunus kolektyvas, yra daug ir aktyvių savanorių – tikrai niekas nesikeis,  pagalba kaip buvo teikiama gyventojams, taip ir bus. O man niekas nedraus būti aktyviu Paramos centro pagalbininku.

Ar rajono valdžia prisideda prie Paramos centro veiklos?

Ne, neprisideda, kodėl – nežinau. Manau, kad rajono valdžiai nelabai rūpi gyventojų bėdos, o gal neliko pinigų po  „auksinės” aikštės ar kitų lėšų įsisavinimo projektų.
Ačiū pirmininkui už atsakymus. O gyventojai, norintys užduoti klausimų gerb. Gediminui Lipnevičiui, rašykite el.paštu: redakcija@radviliskiokrastas.lt arba facebook paskyroje „Savaitraštis Radviliškio kraštas“.
Kokia Radviliškio rajone padėtis su Viešaisiais pirkimais – skaitykite kitame savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeryje.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Seniūnijose trūksta informacijos

Avatar

Paskelbta

data

Po naujųjų metų didėjo pensijos, didėjo išmokos už pašalpas, žinoma, kilo ir parduotuvėse kainos. Beje, kainos kilo sparčiau nei pensijos ar pašalpos. Bet ne visi žino, kad kartą per metus galima gauti pašalpą.

Pirmiausiai trūksta informacijos, kas ją gali gauti,o kas negali. Savivaldybėje iš karto yra sakoma, kad viskas surašyta internetiniame puslapyje, tačiau juk ne visi moka naudotis internetu ir ne visi turi tą
internetą.

Radviliškyje ar didesniuose miesteliuose vieni per kitus greičiau sužino, kas, kur ir kaip. Tačiau Radviliškio rajone yra labai atokių kaimukų, kuriuose žmonės neturi nei kompiuterių, nei interneto, o informacijos ne visada ir visur būna iškabinta skelbimų lentose.

Tad kaip kaimo močiutei ir diedukui reikia visa tai sužinoti: interneto neturi, kompiuterio neturi, telefonas – ir tas su „knopkėmis“, o yra taip,
kad ir to telefono visai neturi.

Savivaldybė ir seniūnijos darbuotojai mano, kad jeigu jie yra mokyti, vadinasi, ir kaimukuose žmonės turi viską mokėti ir turėti. Žinau ir pažįstu žmonių po 40-50 metų, kurie nemoka internetu naudotis. Kadangi
pensijas atneša į namus, daugelis nemoka naudotis ir bankinėmis kortelėmis. Ne visi žmonės gali nuvažiuoti ir į miestą.

Ne visi mes tokie esame mokyti kaip valdžiai atrodo, sakytų, nesąmones kalbu, bet tiesa yra tokia, kokia yra. Ir galų gale, jei turi mažas pajamas, nori tik būtiniausiems pirkiniams panaudoti tuos pinigus. O apie internetą ir kompiuterius – tik pasvajoti.

Yra skiriamos vienkartinės pašalpos mažas pajamas gaunantiems rajono gyventojams. Kai šeimoje kiekvienam asmeniui negaunama pajamų po 125 eurus, reikia tiesiog kreiptis į savo seniūnijas, rašyti prašymą ir toks žmogus turėtų gauti pašalpą. Kiekvienas žmogus turi pasiskaičiuoti savo pajamas ir tada kreiptis į savo seniūniją. Seniūnija svarstys, ar jums priklauso ši pašalpa, ar ne.

Žinoma, nesinorėtų, kad tokias pašalpas gautų tie žmonės, kurie jas prageria. Tai turėtų įvertinti seniūnijos darbuotojai, nes tik jie
gali pažinoti savo seniūnijos gyventojus. Taip pat norėtųsi, kad kiekviena seniūnija skelbimų lentose iškabintų informaciją apie pašalpas ir ne tik apie jas. Tokios informacijos tikrai trūksta visose seniūnijose.

Nemanau, kad sunku kartą ar du kartus per metus pakabinti tokią informaciją, nes įstatymai keičiasi dažnai, o ne kiekvienas suspėja sekti bet kokią informaciją. Vienais metais, tarkime, yra mokama pašalpa,o kitais metais jau nebemokama. O gal seniūnijos taupo lėšas iš vargšų žmonių? Visa informacija turi būt teikiama seniūnijose, kur žmogus registruotas

Saulius Taločka

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujasis gimnazijos prezidentas – Dovydas Paškauskas

Avatar

Paskelbta

data

Kas geriau gali žinoti apie mokinių norus, tikslus ir iškylančias problemas bei jų sprendimo kelius, jei ne patys mokiniai? Tad 2019 m. gruodžio 19 d. įvyko Lizdeikos gimnazijos mokinių prezidento rinkimai.

Kandidatas D. Paškauskas, surinkęs 83 proc. balsų, 2020 m. sausio 16 d. buvo inauguruotas prezidentu. Susirinkę sporto salėje gimnazistai dar kartą išgirdo apie Dovydą, jo tikslus ir uždavinius, nuveiktus darbus.

Išrinktasis mokinių prezidentas prisiekė būti garbingu imnazijos lyderiu, savo gerais darbais būti pavyzdžiu kitiems, išklausyti kiekvieno gimnazisto nuomonę, aktyvinti mokinių bendruomenę, garsinti gimnaziją ne tik Radviliškio mieste, bet ir Lietuvoje, būti gimnazijos siela.

Gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė ir klasių atstovai, sveikindami naująjį prezidentą, linkėjo ryžto, motyvacijos ir sėkmės būnant geru pavyzdžiu kitiems mokiniams. Tikimės, kad šie metai bus darbingi ir kupini idėjų ne tik prezidentui, bet ir visai gimnazijos bendruomenei.

Lizdeikos gimnazijos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019