Socialiniai tinklai

Aktualijos

Komentarų ciklo dėmesio centre – rinkimai

Avatar

Paskelbta

data

Tęsiame komentarų ciklą apie Radviliškio miesto bei rajono gyvenimą. Į klausimus, kas iš tiesų vyksta Radviliškyje, mielai sutiko atsakyti ir juos pakomentuoti didžiausios Lietuvoje bendruomenės – „Radviliškio krašto bendruomenės“ – pirmininkas Gediminas Lipnevičius, kuris taip pat vadovauja „Radviliškio verslininkų asociacijai“, „Radviliškio rajono paramos centrui“ bei kitoms įmonėms, yra savaitraščių „Radviliškio kraštas” bei  „Kuršėnų krašto žinios”  leidėjas. Kaip ir buvome rašę, facebook erdvėje klausimus visuomenininkui galima atsiųsti el. paštu. redakcija@radviliskiokrastas.lt arba rašyti facebook paskyroje Savaitraštis „Radviliškio kraštas“.

Apie rinkimus į rajono merus bei Tarybą
Ar Jūs pats dalyvausite mero rinkimuose, nes nuveikėte daugiau darbų nei visos partijos kartu sudėjus ir Jumis pasitiki labai daug radviliškiečių?

Ačiū radviliškiečiams, kurie manimi pasitiki. Aš neatsisakau kelti savo kandidatūros į Radviliškio rajono merus, bet tai turi spręsti bendruomenė, o  aš – jos dalis. Lemiamas bus ir radviliškiečių žodis, ar aš dalyvausiu mero rinkimuose, ar ne. Rinkimuose į Radviliškio rajono tarybą planuoju dalyvauti kaip nepartinis kandidatas. Aš nebijau atsakomybės – mano patirtis bei nuveikti darbai kalba patys už save.

Kaip manote, ar daug bus kandidatų į merus, tarybą? Ar kandidatuos teisiamas meras A.Čepononis?

Manau, kandidatų tikrai bus nemažai –  išlįs dar daug  „pilypų iš kanapių”, gelbėtojų, kurie tuoj tuoj pradės dirbti žmonėms. Ypatingai juoką kelia  partijos, kurios Radviliškyje „prakiurksoję“ ketverius, aštuonerius ar dvylika metų artėjant rinkimams postringaus, kaip jos dirbs žmonių labui ir  bus vienintelės bei nepakartojamos. Patarimas rinkėjams – paklauskite jų tiesiai šviesiai, ką nuveikė ar kokius konkrečius darbus padarė partija ar tarybos narys, ar bent pateikė rajono žmonėms naudingų  pasiūlymų tarybai būdami valdančiaisiais. Paklauskite, nes, mano žiniomis,  dauguma tarybos narių buvo (atsiprašau už išsireiškimą) vienam asmeniui vietoj skuduro  kojoms nusivalyti. Ir tai sakoma apie visas partijas, nes, mano nuomone, nei viena iš jų, šiuo metu esančių Radviliškio rajono politinėje padangėje, neturi stuburo.  Dar daug išlįs įvairių nepartinių judėjimų ir  vėl pasikartosiu – tiesiog paklauskite, ką konkrečiai jie padarė gyventojų labui.
Kalbant apie  merų rinkimus, teisiamas meras tikrai juose dalyvaus, nes jis jau seniai toli su sąžine prasilenkęs. A. Čepononio galite paklausti, kodėl jo advokatas teisme taip stengiasi, kad įrodymai iš bylos prieš merą būtų išimti – jeigu jis nekaltas, kam tokios titaniškos pastangos? Graudu, kai teisiamas asmuo naudojasi savivaldybės spauda bei  kitais informacijos ištekliais klaidindamas gyventojus. Bet šį kartą, manau,  Čepononiui nepavyks apkvailinti žmonių.
Manau,  bus ir daugiau įdomių kandidatų, kurie net nežino, su kokiomis problemomis radviliškiečiai susiduria. Jie  tiesiog sakys: „Aš pasižadu būti geras, nemeluosiu, gimiau Radviliškyje ir mane rinkite“.  Man tokios kalbos daugiau nei juokingos, arba šypseną kelia vienos partijos pirmininkas, kuris sako: „Aš jaunas, gražus ir naujas. Aš nekaltas, kad mano bendrapartiečiams ant gyventojų „nusišvilpti“.
Liūdna, kai tokie politikai jau dabar meluoja, nors rinkimai dar neprasidėjo. Rinkėjai, atidžiai žiūrėkite, ką kandidatai yra padarę, o ne ką žada padaryti.

Tenka girdėti,  jog bendruomenės nariai nerimauja – kas bus, jei Jus išrinks rajono  meru?

Teko ir man girdėti šį klausimą. Manau,  bendruomenė iš tiek tūkstančių narių tikrai ras sąžiningą, veiklų žmogų, o aš, jei išrinks meru, tikrai nepaliksiu bendruomenės ir neplanuoju iš jos trauktis, tik pirmininko pareigas turės užimti kitas narys, o kartu su naujuoju pirmininku mes galėsime padėti ne tik „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariams, bet ir visiems rajono gyventojams. Kas geriau žino apie gyventojų problemas, jei ne patys gyventojai?

Kaip bus su „Radviliškio rajono paramos centru“? Gal , kai nebebus Jūsų, niekas nebepadės gyventojams?

Tikrai padės. Yra susiformavęs šaunus kolektyvas, yra daug ir aktyvių savanorių – tikrai niekas nesikeis,  pagalba kaip buvo teikiama gyventojams, taip ir bus. O man niekas nedraus būti aktyviu Paramos centro pagalbininku.

Ar rajono valdžia prisideda prie Paramos centro veiklos?

Ne, neprisideda, kodėl – nežinau. Manau, kad rajono valdžiai nelabai rūpi gyventojų bėdos, o gal neliko pinigų po  „auksinės” aikštės ar kitų lėšų įsisavinimo projektų.
Ačiū pirmininkui už atsakymus. O gyventojai, norintys užduoti klausimų gerb. Gediminui Lipnevičiui, rašykite el.paštu: redakcija@radviliskiokrastas.lt arba facebook paskyroje „Savaitraštis Radviliškio kraštas“.
Kokia Radviliškio rajone padėtis su Viešaisiais pirkimais – skaitykite kitame savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeryje.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šelmių šelmavonės

Avatar

Paskelbta

data

Sušilus orams, saulutė dar labiau įkaitino ir “Šelmių” bei “Verpetukių” kraują.

Ypatingai šiltai ir smagiai atšokę tarptautiniame linijinių ir kantri šokių festivalyje ,,Draugystės tiltas—2019″ Palangoje, šokėjai prisiminė, kad yra liaudies tradicijų puoselėtojai ir karštomis širdimis šokdami šventė Rasos ir Joninių šventes su Karčiamų ir Alksnupių bendruomenėmis, bet tai buvo tik gera pradžia. Liepos 3-7 dienomis Šiauliuose vyko  8-tasis Tartautinis folkloro festivalis-konkursas “Saulės žiedas”, kurį globoja netik Lietuvos kultūros institucijos, bet ir Europos  prestižinės FIDAF IR IOV  folkloro organizacijos. Neišsigandę labai aukštus reitingus turinčio festivalio ir puikių kolektyvų iš  10 pasaulio šalių “Šelmiai” bei “Verpetukės” šoko pagrindinėse festivalio scenose, liaudies šokių mokinimo vakaruose bei smagiuose naktišokiuose, o tašką “Šelmiai” ir “Verpetukės” žada padėti liepos 17-22 d. dalyvaudami ,,Europeade -2019″ Frankenberge( Ederis) Vokietijoje, kur susirinks apie 5,500 dalyvių iš 30 Europos šalių. Čia nebus taip baisu, nes “Šelmiai” ir “Verpetukės” dalyvauja Europeadose nuo 2003 metų ir atstovavo Radviliškį bei Lietuvą Ispanijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Danijoje, Prancuzijoje, Latvijoje ir 2009 metais Lietuvoje, Klaipėdoje. Beje 2020 metų Europeade vėl vyks Klaipėdoje. Karščio ir šelmiškumo nepraradome ir važiuosime su dideliu noru ir ryžtu.palinkėkite mums gero kelio ir jei busite tomis dienomis Frankenberge ateikite mums ir kitiems dalyviams paploti. Kartu praleisime puikų laiką.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naktiniams žygiams įkvėpęs alkoholis ir narkotikai atvedė tiesiai į teisiamųjų suolą

Avatar

Paskelbta

data

Iš karto po vidurnakčio, prasidėjus liepos 12-osios parai, Šiaulių apskrities policijos Pakruojo komisariato pareigūnai sulaukė net dviejų telefono pranešimų dėl Pakruojyje nusiaubtų  gyvenamųjų patalpų. Cunamiu į butus  įsiveržę  asmenys išvartė bei išdaužė patalpose buvusius daiktus, apsmūgiavo ir sumušė šeimininkus ir kaip netikėtai įsiveržė, taip netikėtai ir pasišalino.

Miegančius S.Neries gyvenamojo namo šeimininkus pažadino kojų smūgiai į laukujes duris. Kadangi jos buvo tik užkabintos, tai po kelių smūgių atsidarė ir į vidų įsiveržė du iš matymo pažįstami asmenys, kurių vardų ir pavardžių namo šeimininkai nežinojo, tik dažnai yra matę  juos vaikštančius po Pakruojį. Įsiveržėliai šaukdami pradėjo mėtyti namuose buvusius daiktus. Kai namo šeimininkai  neprašytus svečius pradėjo varyti lauk,  vyras gavo keptuve per galvą, o į jo žmoną buvo paleista kėdė, kuri skaudžiai pataikė į tikslą.  Siautėjantys chuliganai iš namo pasišalino tik tada, kai šeimininkams į pagalbą atėjo pas juos svečiavęsis šeimininko pusbrolis.

Policijos pareigūnai pagal nurodytus nukentėjusių apibūdinimus pradėjo operatyvią įtariamųjų paiešką. Naršydami po miesto gatves, jie priartėjo prie vieno M.Šreiberio daugiabučio gyvenamojo namo. Iš  buto laukan išėjęs vyras pareigūnams pasiskundė, kad prieš keletą minučių jo butą nusiaubė  ir jį primušė iš matymo pažįstamas vyras, kuris į jo butą pateko pro pravirą langą, užsilipęs ant laiptinės stogelio.  Šeimininką toks neprognozuojamas   ateivio pro langą elgesys jį labai išgąsdino. Juo labiau, kad prie nekviesto svečio prisijungė ir dar vienas jaunuolis, kurį įsibrovėlis įleido pro laukujes buto duris.

Po šios žinios Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai įtariamųjų paieškas suintensyvino, į pagalbą pasikvietę dar vieną ekipažą. Po valandos paiešką vainikavo sėkmė: Vytauto Didžiojo ir S.Dariaus ir S.Girėno gatvių sankirtoje jie pamatė asmenis, kurie atitiko nukentėjusiųjų nurodytus užpuolikų požymius. Buvo sulaikyti du Pakruojo rajono gyventojai.  16-mečiui nustatytas  lengvas (1,19 prom.), o  jo 29 metų bendražygiui – vidutinis (2,12 prom.)  girtumas. Pastarasis nesutramdomas buvo net pareigūnų tarnybiniame automobilyje – niokojo jį, kojomis spardė automobilio dureles bei sulaikytuosius nuo pareigūnų skiriančią pertvarą.  Tad teko ant kojų uždėti vienkartinius antrankius.

Abu sulaikytieji  atsidūrė areštinėje, jiems  pareikšti įtarimai dėl neteisėto asmens būsto neliečiamumo pažeidimo ir fizinio skausmo sukėlimo. Išsipagirioję įtariamieji  savo elgesio motyvų paaiškinti negalėjo – tiesiog alkoholis sumaišė protą.

16-metis iki šiol reikalų su teisėsauga nėra turėjęs, o štai jo bendrininkas – jau ne kartą teistas už vagystes bei sveikatos sutrikdymus  tiek Lietuvoje, tiek ir Didžiojoje Britanijoje.

Po chuliganiško naktinio žygio per Pakruojį sulaikytiesiems buvo skirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu ir jie buvo paleisti iš areštinės. Tačiau jau kitos paros naktį  29 metų pakruojiškis pareigūnų vėl buvo sulaikytas Mindaugo g. esančio daugiabučio namo kieme, kur   su  draugeliu „vaišinosi“ narkotinėmis medžiagomis. Kvaišalų buvo rasta  sulaikytųjų aprangoje bei daiktuose ir jų  organizme – atlikti šlapimo testai parodė, kad vaikinai yra vartoję marihuanos bei amfetamino. Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis jiems pradėtas ikiteisminis tyrimas.

                        Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019