Socialiniai tinklai

Aktualijos

Komentarų ciklo dėmesio centre – rinkimai

Avatar

Paskelbta

data

Tęsiame komentarų ciklą apie Radviliškio miesto bei rajono gyvenimą. Į klausimus, kas iš tiesų vyksta Radviliškyje, mielai sutiko atsakyti ir juos pakomentuoti didžiausios Lietuvoje bendruomenės – „Radviliškio krašto bendruomenės“ – pirmininkas Gediminas Lipnevičius, kuris taip pat vadovauja „Radviliškio verslininkų asociacijai“, „Radviliškio rajono paramos centrui“ bei kitoms įmonėms, yra savaitraščių „Radviliškio kraštas” bei  „Kuršėnų krašto žinios”  leidėjas. Kaip ir buvome rašę, facebook erdvėje klausimus visuomenininkui galima atsiųsti el. paštu. redakcija@radviliskiokrastas.lt arba rašyti facebook paskyroje Savaitraštis „Radviliškio kraštas“.

Apie rinkimus į rajono merus bei Tarybą
Ar Jūs pats dalyvausite mero rinkimuose, nes nuveikėte daugiau darbų nei visos partijos kartu sudėjus ir Jumis pasitiki labai daug radviliškiečių?

Ačiū radviliškiečiams, kurie manimi pasitiki. Aš neatsisakau kelti savo kandidatūros į Radviliškio rajono merus, bet tai turi spręsti bendruomenė, o  aš – jos dalis. Lemiamas bus ir radviliškiečių žodis, ar aš dalyvausiu mero rinkimuose, ar ne. Rinkimuose į Radviliškio rajono tarybą planuoju dalyvauti kaip nepartinis kandidatas. Aš nebijau atsakomybės – mano patirtis bei nuveikti darbai kalba patys už save.

Kaip manote, ar daug bus kandidatų į merus, tarybą? Ar kandidatuos teisiamas meras A.Čepononis?

Manau, kandidatų tikrai bus nemažai –  išlįs dar daug  „pilypų iš kanapių”, gelbėtojų, kurie tuoj tuoj pradės dirbti žmonėms. Ypatingai juoką kelia  partijos, kurios Radviliškyje „prakiurksoję“ ketverius, aštuonerius ar dvylika metų artėjant rinkimams postringaus, kaip jos dirbs žmonių labui ir  bus vienintelės bei nepakartojamos. Patarimas rinkėjams – paklauskite jų tiesiai šviesiai, ką nuveikė ar kokius konkrečius darbus padarė partija ar tarybos narys, ar bent pateikė rajono žmonėms naudingų  pasiūlymų tarybai būdami valdančiaisiais. Paklauskite, nes, mano žiniomis,  dauguma tarybos narių buvo (atsiprašau už išsireiškimą) vienam asmeniui vietoj skuduro  kojoms nusivalyti. Ir tai sakoma apie visas partijas, nes, mano nuomone, nei viena iš jų, šiuo metu esančių Radviliškio rajono politinėje padangėje, neturi stuburo.  Dar daug išlįs įvairių nepartinių judėjimų ir  vėl pasikartosiu – tiesiog paklauskite, ką konkrečiai jie padarė gyventojų labui.
Kalbant apie  merų rinkimus, teisiamas meras tikrai juose dalyvaus, nes jis jau seniai toli su sąžine prasilenkęs. A. Čepononio galite paklausti, kodėl jo advokatas teisme taip stengiasi, kad įrodymai iš bylos prieš merą būtų išimti – jeigu jis nekaltas, kam tokios titaniškos pastangos? Graudu, kai teisiamas asmuo naudojasi savivaldybės spauda bei  kitais informacijos ištekliais klaidindamas gyventojus. Bet šį kartą, manau,  Čepononiui nepavyks apkvailinti žmonių.
Manau,  bus ir daugiau įdomių kandidatų, kurie net nežino, su kokiomis problemomis radviliškiečiai susiduria. Jie  tiesiog sakys: „Aš pasižadu būti geras, nemeluosiu, gimiau Radviliškyje ir mane rinkite“.  Man tokios kalbos daugiau nei juokingos, arba šypseną kelia vienos partijos pirmininkas, kuris sako: „Aš jaunas, gražus ir naujas. Aš nekaltas, kad mano bendrapartiečiams ant gyventojų „nusišvilpti“.
Liūdna, kai tokie politikai jau dabar meluoja, nors rinkimai dar neprasidėjo. Rinkėjai, atidžiai žiūrėkite, ką kandidatai yra padarę, o ne ką žada padaryti.

Tenka girdėti,  jog bendruomenės nariai nerimauja – kas bus, jei Jus išrinks rajono  meru?

Teko ir man girdėti šį klausimą. Manau,  bendruomenė iš tiek tūkstančių narių tikrai ras sąžiningą, veiklų žmogų, o aš, jei išrinks meru, tikrai nepaliksiu bendruomenės ir neplanuoju iš jos trauktis, tik pirmininko pareigas turės užimti kitas narys, o kartu su naujuoju pirmininku mes galėsime padėti ne tik „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariams, bet ir visiems rajono gyventojams. Kas geriau žino apie gyventojų problemas, jei ne patys gyventojai?

Kaip bus su „Radviliškio rajono paramos centru“? Gal , kai nebebus Jūsų, niekas nebepadės gyventojams?

Tikrai padės. Yra susiformavęs šaunus kolektyvas, yra daug ir aktyvių savanorių – tikrai niekas nesikeis,  pagalba kaip buvo teikiama gyventojams, taip ir bus. O man niekas nedraus būti aktyviu Paramos centro pagalbininku.

Ar rajono valdžia prisideda prie Paramos centro veiklos?

Ne, neprisideda, kodėl – nežinau. Manau, kad rajono valdžiai nelabai rūpi gyventojų bėdos, o gal neliko pinigų po  „auksinės” aikštės ar kitų lėšų įsisavinimo projektų.
Ačiū pirmininkui už atsakymus. O gyventojai, norintys užduoti klausimų gerb. Gediminui Lipnevičiui, rašykite el.paštu: redakcija@radviliskiokrastas.lt arba facebook paskyroje „Savaitraštis Radviliškio kraštas“.
Kokia Radviliškio rajone padėtis su Viešaisiais pirkimais – skaitykite kitame savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeryje.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Aktualijos

Koncertas „Dainuoju Tau gyvenimą“

Avatar

Paskelbta

data

Ansamblis „Lietuva“ pirmą kartą pristato jungtinį projektą su bardais Sauliumi Bareikiu, Olegu Ditkovskiu ir Gediminu Storpirščiu – koncertą „Dainuoju Tau gyvenimą“. Ansamblio choras ir orkestras kartu su ilgamečiais dainuojamosios poezijos atlikėjais pristatys gražiausias bardų dainas dar negirdėtame amplua. Poetų dainos, pritaikytos tautinių instrumentų aranžuotėms ir chorui, žada jaukius ir šiltų emocijų kupinus vakarus.

„Nors vyrauja skirtingos sampratos, svarbiausia girdėti vienas kitą ir suprasti, panašiai jausti, nešti emociją ir tarpusavyje užmegzti tikrą ryšį – juk abu stiliai šneka iš širdies. Pasaulyje jau seniai tas vyksta“, – emocinio ryšio svarbą premjeroje pabrėžia vienas iš „Aktorių trio“ narių Olegas Ditkovskis.

 „Kai susijungia virpantys kanklių ir gitarų garsai, atrodo, visas gyvenimas it viena styga tampa jautriai užgaunamas. Turime dvi savitas kultūras – keliu sau uždavinį sujungti bardišką ramybę su ansamblietiška judraus choro nuotaika. Bardų vakaruose klausytojai linkę užsimerkti, įsiklausyti į žodžius, o čia dar turėsime ir vaizdą, ypatingas aranžuotes. Koncerto dainose liesis gyvenimo istorijos, tad kiekvienas ras sau tai, kas jam reikšmingiausia“, – premjerą apibūdina programos režisierius Donatas Bakėjus, dar žinomas kaip šokėjas, choreografas, Anželikos Cholinos trupės narys.

 „Aš mylėjau tave tau nežinant“, „Žalia, žalia“, „Chrizantemos“ – tai tik dalis kūrinių, kuriuos dauguma iš mūsų dainuojame atmintinai. Šioje muzikinėje premjeroje atpažįstamos dainos atsiskleis kitomis spalvomis: aranžuotėse dominuos tokie instrumentai kaip kanklės, skudučiai ar lumzdeliai, įsipins sutartinių atgarsiai ir tautiniai motyvai, nuolat pereinantys į šiuolaikinį skambesį.

Retas susimąsto, kad liaudies muzika tampriai susijusi su dainuojamąja poezija, t.y. bardiška kultūra. Tai susiję su reikšmingais Lietuvos istorijos periodais, kuriuos valstybinis ansamblis siekia perteikti profesionalioje scenoje. Bardų stilių galima sieti su XX a. pradžioje kilusiu kanklininkų sąjūdžiu, po kurio 7-tame dešimtmetyje, kaip svarbus alternatyvios kultūros reiškinys, ir išsivystė bardų judėjimas. Alternatyvioji jaunimo banga gyvavo pagrindinėse miesto gatvėse, kur draugai rinkdavosi pabendrauti, kartu pagroti gitara ir padainuoti apie gyvenimą. Augantis pasipriešinimas tarybinei ideologijai, drąsėjantis kritinis mąstymas ir laisvėjantis kūrybiškumas – visa tai atsispindėjo gatvės muzikos kultūroje. Paraleliai bardų gyvavimui atsirado dar vienas folkloro sąjūdis, nepriėmęs sovietinės sistemos vertybių.

„Tokie pokyčiai, vykstantys muzikos kultūroje, ir tokie istoriniai įvykiai, kaip Prahos pavasaris ar Romo Kalantos susideginimas, prisidėjo prie socialinio pasipriešinimo oficialiai sovietmečio kultūrai. Jaunimas reaguodavo jautriai, neturėdamas galimybių sekti pasaulio įvykius. Barduose svarbi istorija: kaip tu ją jauti, tokią išraišką ir renkiesi“, – pasakoja Gediminas Storpirštis – vienas didžiausių dainuojamosios poezijos puoselėtojų, Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainų autorius ir atlikėjas. G. Storpirštis įsitikinęs, kad kanklių ir gitarų sąskambis suteiks ypatingos emocijos, išreiškiamos premjeroje „Dainuoju Tau gyvenimą“.

Koncertinėje programoje bardų dainas aranžuoja net trys Lietuvos kompozitoriai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys ir Sigitas Mickis. A. Kulikauskas dar žinomas kaip dainų atlikėjas, kartu su ilgamečiu bendražygiu maestro Vytautu Kernagiu įkūręs „Dainos teatrą“, ilgai dirbęs su „Keistuolių teatro“ aktoriais. Kompozitorius, lektorius S. Mickis taip pat aranžuoja kūrinius „Keistuolių teatrui“. Dar vienas įžymus kompozitorius Aras Žvirblys muziką kūrė ansamblio „Lietuva“ muzikiniam spektakliui – misterijai „Dievai ir žmonės“, po sėkmingo debiuto sugrįžtančiai į ansamblio rudens sezoną.

Premjera numatoma nuo spalio 9 d. Ignalinoje, Pakruojyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Tauragėje, Vilniuje, Radviliškyje. 2020 m. programa bus tęsiama ir kituose Lietuvos miestuose.

Naujienas sekite valstybinio ansamblio „Lietuva“ socialinių tinklų Facebook ir Instagram paskyrose, taip pat oficialioje svetainėje www.ansamblis-lietuva.lt

KŪRYBINĖ GRUPĖ:

Režisierius – Donatas Bakėjus

Aranžuotojai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys, Sigitas Mickis

Bardai: Saulius Bareikis, Olegas Ditkovskis, Gediminas Storpirštis

Valstybinio ansamblio LIETUVA choras ir orkestras

Solistai: Dovilė Kazonaitė, Ieva Filipkauskaitė, Ilona Pliavgo

VADOVAI:

Ansamblio vadovė – Edita Katauskienė

Meno vadovas – Giedrius Svilainis

Dirigentas – dr. Egidijus Kaveckas

Vyr. chormeisteris – Algimantas Kriūnas

KVIEČIAME Į KONCERTUS:

Spalio 9 d. (III) 18:00 val. – Ignalinos kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 11 d. (V) 18:00 val. – Pakruojo kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 16 d. (III) 18:00 val. – Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 18 d. (V) 18:00 val. – Marijampolės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 23 d. (III) 18:00 val. – Tauragės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 26 d. (VI) 18:00 val. – Vilniuje, Šokio teatre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 30 d. (III) 18:00 val. – Radviliškio kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Bilietus platina: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/koncertas-dainuoju-tau-gyvenima-66359/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019