Nuotolinio mokymo pradžia – kiek „prisvilęs blynas“

Nuo kovo 30 dienos, pratęsus karantino laikotarpį dar dviem savaitėms, Radviliškio rajono mokyklos dirba nuotoliniu būdu

Mokyklų vadovams palikta patiems apsispręsti

Visų rajono mokyklų vadovai bei mokytojai nuo kovo 27 d.  ruošėsi nemenkam iššūkiui – darbui nuotoliniu būdu. „Visos mokyklos šiuo metu intensyviai ruošiasi mokymui nuotoliniu būdu, taikant įvairius tokio mokymo būdus: „Mano dienyno“, „Tamo“ ir kitose mokymo platformose, sudarytos klasių grupės.  Taip pat kiekvienas direktorius priims sprendimą dėl mokytojų darbo – ar mokytojai nuotoliniu darbu dirbs iš namų, ar iš mokyklos patalpų “.  Visos problemos, susijusios su nuotoliniu mokymu, pasimatys pradėjus dirbti“,- sakė  Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja  G. Juodeikienė.

Pasiteiravus, kaip nuotoliniu būdu mokysis vaikai, neturintys kompiuterio ar interneto, vedėja atsakė, kad šią problemą mokyklos pasiruošusios išspręsti: „Jeigu vaikas namuose neturi kompiuterio, mokyklos paskolins turimas planšetes, užduotis mokiniams bus atsiunčiamos į mobiliuosius telefonus. Taip pat  svarstomos galimybės mokiniams pateikti popierinius užduočių variantus – mokytojai susitars, kada  mokinys galės atvykti į mokyklą pasiimti užduočių“.

Tik prasidėjus nuotoliniam mokymui, į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių kreipėsi tėveliai su klausimu, kaip mokytis vaikams, kurie neturi kompiuterių.

Savivaldybės administracija  Tarybos narį informavo, kad  problemos sprendžiamos: „nedaugeliui mokinių, kurie neturi jokio interneto ryšio, mokyklos kovo 30 d. išdalino „popierines“ užduotis. Šiems mokiniams mokyklos šiuo metu užsakinėja interneto ryšio prieigą. Ugdymo procese naudojami kompiuteriai paskolinti tiems mokiniams, kurie neturi kompiuterių. Trūkstamą kompiuterių dalį ketinama gauti iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos“.

„Džiaugiuosi, kad bendromis jėgomis problemos išsisprendė,  o dėl nuotolinio mokymo tėvelių noriu paprašyti truputėlį kantrybės. Iškilus  naujoms problemoms dėl nuotolinio mokymo, siūlau kreiptis į mokyklų vadovus ar į mane, bendromis jėgomis  spręsime kiekvieną klausimą“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičiu

Ne visi darbuotojai mokyklose bus reikalingi

Jeigu mokytojai turės darbo, dirbdami su mokiniais nuotoliniu būdu, tai aptarnaujančio personalo darbuotojai, kai mokyklose nėra mokinių, bus ne visi reikalingi. „Mokyklų vadovams taip pat palikta patiems pasirinkti, kaip jie pasielgs su aptarnaujančio personalo darbuotojais – kiek žmonių bus reikalinga, ką patys žmonės rinksis: mokamas ar nemokamas atostogas, ar prastovas“,- sakė  G. Juodeikienė

Kūno kultūros pamokos – taip pat nuotoliniu būdu

Švietimo įstaigose pradėjus mokymą nuotoliniu būdu, kai kurių mokyklų mokiniams iškilo klausimas, kaip jie mokysis choreografijos, kūno kultūros, aerobikos?

„Kūno kultūros mokytojas atsiuntė pratimus, kuriuos reikia daryti namuose, ir tiek“,- sakė vienos rajono  mokyklos mokiniai. Mokytojas savo darbą kaip ir atliko, tačiau kur grįžtamasis ryšys, garantija, kad mokiniai šiuos pratimus atliks taisyklingai?

Savivaldybės administracija šioje situacijoje problemų nemato: „Minėtų dalykų vaizdo pamokos labai svarbios keičiant ugdymo veiklas, kad mokiniai nesėdėtų tik prie elektroninių įrenginių. Minėtoms pamokoms persikėlus iš klasių į namų aplinkas ir jų mokantis kitokiais būdais, nuotolinio ugdymo procesas taps patrauklesnis, įvairesnis ir padedantis įveikti karantino keliamus iššūkius“.

Tačiau jeigu tokios vaizdo pamokos nevyksta, o mokiniai gauna tik pratimų nuotraukas, nes mokymo platformos ne visada veikia, ar galima teigti, kad  kūno kultūros pamokos patrauklios ir įvairesnės

„Ši informacija melaginga“Ir dar viena informacija, susijusi su nuotoliniu mokymu.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją pasiekė informaciją, kad nuo kovo 25 d. visiems Šeduvos gimnazijos pedagogams paliepta ateiti į darbą. Mokytojai bijo užsikrėsti pavojingu virusu, nes gimnazijoje galimai nėra dezinfekuojančio skysčių, kaukių.

Paprašėme šią situaciją pakomentuoti Šeduvos gimnazijos direktoriaus  L. Škleiniko: „Šiuo metu gimnazijoje ruošiamės nuotoliniam mokymui. Jau pats terminas „nuotolinis“ reiškia, kad pedagogams nereikės būti gimnazijos patalpose, jie galės dirbti iš namų, o į mokyklos pastatą galės ateiti pasiimti reikalingų daiktų“. Pasak  Šeduvos gimnazijos direktoriaus, nei vienam pedagogui  nuo kovo 25 d. nebuvo liepta eiti į darbą ir ši informacija klaidinga.

„Radviliškio krašto“ informacija
Total
49
Dalinasi
Related Posts