Socialiniai tinklai

Aktualijos

Nuotolinio mokymo pradžia – kiek „prisvilęs blynas“

Avatar

Paskelbta

data

Nuo kovo 30 dienos, pratęsus karantino laikotarpį dar dviem savaitėms, Radviliškio rajono mokyklos dirba nuotoliniu būdu

Mokyklų vadovams palikta patiems apsispręsti

Visų rajono mokyklų vadovai bei mokytojai nuo kovo 27 d.  ruošėsi nemenkam iššūkiui – darbui nuotoliniu būdu. „Visos mokyklos šiuo metu intensyviai ruošiasi mokymui nuotoliniu būdu, taikant įvairius tokio mokymo būdus: „Mano dienyno“, „Tamo“ ir kitose mokymo platformose, sudarytos klasių grupės.  Taip pat kiekvienas direktorius priims sprendimą dėl mokytojų darbo – ar mokytojai nuotoliniu darbu dirbs iš namų, ar iš mokyklos patalpų “.  Visos problemos, susijusios su nuotoliniu mokymu, pasimatys pradėjus dirbti“,- sakė  Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja  G. Juodeikienė.

Pasiteiravus, kaip nuotoliniu būdu mokysis vaikai, neturintys kompiuterio ar interneto, vedėja atsakė, kad šią problemą mokyklos pasiruošusios išspręsti: „Jeigu vaikas namuose neturi kompiuterio, mokyklos paskolins turimas planšetes, užduotis mokiniams bus atsiunčiamos į mobiliuosius telefonus. Taip pat  svarstomos galimybės mokiniams pateikti popierinius užduočių variantus – mokytojai susitars, kada  mokinys galės atvykti į mokyklą pasiimti užduočių“.

Tik prasidėjus nuotoliniam mokymui, į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių kreipėsi tėveliai su klausimu, kaip mokytis vaikams, kurie neturi kompiuterių.

Savivaldybės administracija  Tarybos narį informavo, kad  problemos sprendžiamos: „nedaugeliui mokinių, kurie neturi jokio interneto ryšio, mokyklos kovo 30 d. išdalino „popierines“ užduotis. Šiems mokiniams mokyklos šiuo metu užsakinėja interneto ryšio prieigą. Ugdymo procese naudojami kompiuteriai paskolinti tiems mokiniams, kurie neturi kompiuterių. Trūkstamą kompiuterių dalį ketinama gauti iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos“.

„Džiaugiuosi, kad bendromis jėgomis problemos išsisprendė,  o dėl nuotolinio mokymo tėvelių noriu paprašyti truputėlį kantrybės. Iškilus  naujoms problemoms dėl nuotolinio mokymo, siūlau kreiptis į mokyklų vadovus ar į mane, bendromis jėgomis  spręsime kiekvieną klausimą“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičiu

Ne visi darbuotojai mokyklose bus reikalingi

Jeigu mokytojai turės darbo, dirbdami su mokiniais nuotoliniu būdu, tai aptarnaujančio personalo darbuotojai, kai mokyklose nėra mokinių, bus ne visi reikalingi. „Mokyklų vadovams taip pat palikta patiems pasirinkti, kaip jie pasielgs su aptarnaujančio personalo darbuotojais – kiek žmonių bus reikalinga, ką patys žmonės rinksis: mokamas ar nemokamas atostogas, ar prastovas“,- sakė  G. Juodeikienė

Kūno kultūros pamokos – taip pat nuotoliniu būdu

Švietimo įstaigose pradėjus mokymą nuotoliniu būdu, kai kurių mokyklų mokiniams iškilo klausimas, kaip jie mokysis choreografijos, kūno kultūros, aerobikos?

„Kūno kultūros mokytojas atsiuntė pratimus, kuriuos reikia daryti namuose, ir tiek“,- sakė vienos rajono  mokyklos mokiniai. Mokytojas savo darbą kaip ir atliko, tačiau kur grįžtamasis ryšys, garantija, kad mokiniai šiuos pratimus atliks taisyklingai?

Savivaldybės administracija šioje situacijoje problemų nemato: „Minėtų dalykų vaizdo pamokos labai svarbios keičiant ugdymo veiklas, kad mokiniai nesėdėtų tik prie elektroninių įrenginių. Minėtoms pamokoms persikėlus iš klasių į namų aplinkas ir jų mokantis kitokiais būdais, nuotolinio ugdymo procesas taps patrauklesnis, įvairesnis ir padedantis įveikti karantino keliamus iššūkius“.

Tačiau jeigu tokios vaizdo pamokos nevyksta, o mokiniai gauna tik pratimų nuotraukas, nes mokymo platformos ne visada veikia, ar galima teigti, kad  kūno kultūros pamokos patrauklios ir įvairesnės

„Ši informacija melaginga“Ir dar viena informacija, susijusi su nuotoliniu mokymu.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją pasiekė informaciją, kad nuo kovo 25 d. visiems Šeduvos gimnazijos pedagogams paliepta ateiti į darbą. Mokytojai bijo užsikrėsti pavojingu virusu, nes gimnazijoje galimai nėra dezinfekuojančio skysčių, kaukių.

Paprašėme šią situaciją pakomentuoti Šeduvos gimnazijos direktoriaus  L. Škleiniko: „Šiuo metu gimnazijoje ruošiamės nuotoliniam mokymui. Jau pats terminas „nuotolinis“ reiškia, kad pedagogams nereikės būti gimnazijos patalpose, jie galės dirbti iš namų, o į mokyklos pastatą galės ateiti pasiimti reikalingų daiktų“. Pasak  Šeduvos gimnazijos direktoriaus, nei vienam pedagogui  nuo kovo 25 d. nebuvo liepta eiti į darbą ir ši informacija klaidinga.

„Radviliškio krašto“ informacija
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prezidentui prisiekė du nauji Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjai

Avatar

Paskelbta

data

V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl dviejų Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjų Vaivos Bėčienės ir Vaido Kazlausko skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Rytoj naujieji teisėjai pradės darbą Raseinių rūmuose. Iš viso Prezidentas šiandien pasirašė 5 dekretus dėl naujų teisėjų skyrimo. 

„Esu sujaudinta man suteikto pasitikėjimo ir tuo pačiu didžiulės atsakomybės, kuri man duodant priesaiką tampa neišvengiama mano gyvenimo dalimi, – sako Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėja V. Bėčienė. –  Iš visų jėgų stengsiuosi pateisinti žmonių lūkesčius turėti nepriklausomą ir nešališką teismą, ginantį žmogaus teises ir teisėtus interesus, saugoti bei tvirtinti teisėjo profesijos garbę, taip prisidedant prie mūsų brangios šalies stiprinimo. Anot V. Bėčienės, teisėjo profesija – tai pati garbingiausia teisininko profesija, reikalaujanti aukščiausios kvalifikacijos ir itin aukštų elgesio standartų.

Didžiulio džiaugsmo ir pakilios nuotaikos neslėpė V. Kazlauskas, tapęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėju. „Buvimas geru teisėju reikalauja sąžiningumo, aukštos kompetencijos ir daugybės valandų sunkaus darbo bei nesuteikia teisės naudotis nepagrįstomis privilegijomis. Kadangi teismų sistemoje dirbu jau pakankamai ilgą laiko tarpą, puikiai žinau, kad ir kitiems teismų darbuotojams ir valstybės tarnautojams keliami itin aukšti reikalavimai, o be jų indėlio ir atsidavimo teisingo sprendimo priėmimas tam tikrais atvejais būtų paprasčiausiai neįmanomas“, – pabrėžė teisėjas V. Kazlauskas.

Rytoj Raseinių rūmuose teisėjus pasitiks kolektyvas. Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė labai džiaugiasi, kad teisme pradeda dirbti du jauni kolegos: „Su dideliu džiaugsmu pasitinkame naujus teisėjus ir linkime jiems sėkmės. Raseinių rūmuose pusę metų trūko dviejų teisėjų. Nuo šiandien visi (47) teisėjų etatai užimti.“

Daugelis darbuotojų teisėjui V. Kazlauskui yra pažįstami. Mat 2013 m. tuometiniame Raseinių rajono apylinkės teisme jis pradėjo dirbti teisėjo padėjėju. Tai buvo pirmoji jauno teisininko darbo vieta po teisės studijų Vilniaus universitete. Vėliau teisėjo padėjėju dirbo Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose ir paskutinė darbovietė – Vilniaus apygardos teismas.  

Teisėja V. Bėčienė po studijų Mykolo Romerio universitete teisėjo padėjėja visą laiką dirbo Kaune: Kauno apygardos administraciniame teisme, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose.

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose yra keturi teisėjų etatai. Paskutinį pusmetį Raseinių rūmuose trūko dviejų teisėjų, todėl visas kolektyvas labai laukė naujų kolegų. Iš viso Šiaulių apylinkės teisme yra 47 teisėjų etatai.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Viršelis V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Skaitymas mus jungia!

Avatar

Paskelbta

data

Pirmąją 2020 –ųjų metų vasaros dieną prasideda pamėgtasis ir visų laukiamas „Skaitymo iššūkis“. Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, kurios metu visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“

 „Skaitymo iššūkį“ organizuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka tikisi, kad per vasarą (birželio 1–rugpjūčio 31 d.) penkias užduotis įveiks dar daugiau žmonių nei pernai. Nors jau ir 2019 metų rezultatai pranoko visus lūkesčius – iššūkį priėmė net 16 390 dalyvių (beveik du kartus daugiau nei 2018 m.), o jį įveikė tris kartus daugiau skaitytojų nei praėjusiais metais – 10 339. Iš viso pernai per vasarą buvo perskaityta net 74 100 knygų!

„Šiais, 2020, metais „Skaitymo iššūkis“ švenčia 5-erių metų gimtadienį, tad savo skaitytojus pasitinkame su 5 naujomis skaitymo užduotimis ir smagiais prizais. Viena iš pagrindinių naujienų – atnaujinta www.vasarasuknyga.lt projekto svetainė, kuri bus aiški, patraukli ir pritaikyta regos negalią turintiems žmonėms“, – sako šių metų projekto vadovė Greta Kėvelaitienė.

Penkios „Skaitymo iššūkio“ užduotys

„Skaitymo iššūkis“ kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus skaitytojus  – nuo mažiausių iki labai patyrusių.  Kaip rodo organizatorių patirtis, aktyviai jame dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai bei seneliai. Knygas dalyviai gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Šiemet užklupęs karantinas gerokai praplėtė skaitytojų akiratį, todėl kiekvienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis gali rinktis įvairių formatų knygas, svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis. O jos šiemet yra tokios:

perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių;

perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius;

perskaityti knygą apie gamtą;

perskaityti knygą apie draugystę;

perskaityti eiliuotą knygą.

Naudingi ir smagūs prizai

Dalyvauti skaitymo varžytuvėse labai paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų Jus kaip iššūkio dalyvį, kitas, dar patogesnis, būdas – registruotis savarankiškai svetainėje www.vasarasuknyga.lt. Visi, sėkmingai įveikę „Skaitymo iššūkį“ ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje, kurioje galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygos. Na, o visi, kurie sėkmingai įveiks visas užduotis, dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis. Prizais bus apdovanotos ir aktyviausios iššūkyje dalyvaujančios bibliotekos.

Be to, viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyks konkursų, kur galima  laimėti papildomų prizų.

„Vasara su knyga“ palaikymo komanda

Tam, kad ši graži skaitymo šventė įvyktų, organizatorių komanda dėkoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai, LRT, leidyklai „Baltos lankos“ ir partneriams – IBBY Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriui.

 „Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. 2018 m. spalio 19 d. Nr. Įv-746/v-834. „Skaitymo iššūkis“ yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių.

Daugiau informacijos apie „Skaitymo iššūkį“, taisykles, registracijos formą ir karščiausias naujienas rasite: http://vasarasuknyga.lt/ bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.

Kontaktinis asmuo

„Vasara su knyga“ 2020 metų projekto vadovė

Greta Kėvelaitienė

 greta.kevelaitiene@pavb.lt Tel. +370 643 049

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019