Dėl Grinkiškyje į upę patekusių teršalų pradėtas tyrimas

2022 m. sausio 3 d. popiet, apie 13.57 val. aplinkosaugos inspektorius pranešė, kad  Radviliškio rajone, Grinkiškio seniūnijoje, Grinkiškio miestelyje, Lauko gatvėje į Sarvos upelį yra išsilieję tepalai. Netoli užfiksuoto incidento vietos upelis įteka į Šušvės upę.  Priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos darbuotojams atvykus į vietą, buvo matyti, kad maždaug 10 metrų nuo kranto, vandenyje, 50 kv. metrų plote, yra išsilieję naftos produktai. Nustatyta, kad iš krante esančio seno vamzdžio į vandenį teka galimai krosnių kuras. Į įvykio vietą iškviesti Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ėmėsi darbo – nedideliame vandens telkinyje ištiesė teršalus sulaikančias bonines užtvaras ir teršalus suskaidė specialiomis medžiagomis – dispergentais. Šie darbai užsitęsė iki tamsaus paros laiko. Teršalų pašalinimo darbai buvo tęsiami ir kitą dieną šviesiu paros metu. Šiuo metu teršalų plitimas yra sustabdytas, tačiau būtina rasti teršalų patekimo į aplinką šaltinį.

2022 m. sausio 4 d. iš ryto buvo sukviestas Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis. Įvykis pripažintas ekstremaliu ir sudaryta ekstremalaus įvykio šaltinio nustatymo ir likvidavimo darbo grupė. Bus aiškinamasi, iš kur teršalai pateko į drenažo sistemą. Pasak Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Šiaulių valdybos Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiojo specialisto Mingailos Saulevičiaus, buvo nustatyta preliminari vieta, kur prasideda drenažo sistemos atkarpa, bet labiausiai tikėtina, kad šie teršalai į aplinką pateko iš vadinamųjų „alytnamių“ kvartalo. Juk anksčiau šie namai buvo šildomi būtent krosnių kuru. 

Šiuo metu specialistų komanda Grinkiškio miestelyje apklausia gyventojus, šalia įvykio vietos esančių namų savininkus, kad kuo greičiau būtų išsiaiškintas taršos šaltinis. Tuo pačiu metu yra dirbama ir prie teršalais užteršto vandens telkinio – susikaupę teršalai renkami specialiomis gaudyklėmis, kad jie toliau nepatektų į atvirus vandens telkinius.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Total
1
Dalinasi
Related Posts