Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kodėl rodyklės miesto centre klaidina turistus?

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijoje apsilankė profesionaliu gidu prisistatęs kaunietis Chaini’as Bargman’as ir išsakė keletą pastabų miesto vadovams. Šios pastabos buvo susijusios su turizmo sritimi.

Ant miestų – partnerių nuorodos – du vienodi herbai


Prie Radviliškio miesto savivaldybės stovi stulpas su rodyklėmis, ant kurių nurodyti Radviliškio  užsienio miestų – partnerių  pavadinimai. Turbūt nedaugelis radviliškiečių pakelia galvas į šias rodykles, nedaugelis galbūt išvardintų ir Radviliškio miesto partnerius. Gal paminėtų dažniau girdimą Ukrainos miestą Umanę  – neseniai jam buvo rinkta labdara, gal kas prisimintų Skaros miestą, iš kurio kartais apsilanko mokinukai ir gaunama labdaros.

Profesionaliam gidui į akis krito įdomus dalykas – Ukrainos Umanės miesto ir Izraelio Daliyat al- Carmel miesto herbai visiškai identiški, vaizduojantys kazoką.

„Aš dažnai lydžiu ekskursija iš Izraelio ir tikrai žinau, kad ant žydų valstybės miesto herbo negali būti pavaizduotas kazokas. Jeigu tai būtų pamatę svečiai iš Izraelio, radviliškiečiams būtų labai nemalonu. Reikėtų kuo greičiau šią klaidą ištaisyti. Buvau pas merą, parodžiau jam, kad du herbai vienodi“,- sakė žydų tautybės Chaini’as Bargman’as.

Svečias dar pastebėjo, kad ir Carmel miesto pavadinimas parašytas ne pilnai – reikia rašyti Daliyat al- Carmel.

Prie savivaldybės sutiktas vicemeras K.Augulis sakė taip pat pirmą kartą pastebėjęs, kad Umanės ir Daliyat al- Carmel  miestų herbai vienodi ir pažadėjo artimiausiu laiku ištaisyti šią klaidą.

Profesionaliam gidui užkliuvo ir tai, kad ant rodyklių parašyti tik miestų – partnerių pavadinimai, tačiau nėra nurodyta, kurioje valstybėje miestas yra. „Gal tik nedaugelis išsilavinusių žmonių žino, kad Umanė yra Ukrainoje, Skara – Švedijoje. Reikėtų gerbti miesto svečius ir turistus, nurodyti prie miestų ir valstybių pavadinimus“,- patarė svečias.

Su šia pastaba vicemeras K.Augulis taip pat sutiko. „Valstybių nurodymas prie miestų – partnerių gali kiek užtrukti, nes reikia nuimti rodykles, prirašyti valstybes, galbūt kai kurias rodykles teks perdaryti iš naujo“,- sakė vicemeras.

Dar vienas Chaini’as Bargman’o pasiūlymas –  savivaldybės fasadą papuošti miesto herbu, kad miesto svečiai žinotų, kaip jis atrodo. Galbūt miesto vadovai šį pasiūlymą kada nors įgyvendins.

Komplimentai Turizmo informaciniam centrui


Chaini’as Bargman’as apsilankė neseniai atidarytame Turizmo informaciniame centre. „Šis Centras geroje vietoje, gerai matomas“,- sakė svečias. Apžiūrėjęs turistams siūlomus suvenyrus, patarė turėti gairelių su Radviliškio herbu – jos ypač patinka užsieniečiams, taip pat ženklelių su Radviliškio rajono miestų herbais, pavyzdžiui, Šeduvos. „Ant ženklelio pavaizduotas Šeduvos malūnas – tik statinys, užsienio turistai mieliau perka ženklelius su vietovių herbais“,- patarė gidas.

Tikimės, kad  į Radviliškį užklydusio svečio pastebėjimus bus atsižvelgta ir kai mūsų miestą užplūs užsienio turistai, rodyklės miesto centre teisingai informuos apie miestus – partnerius, o svečiai galės įsigyti gairelių su miesto herbu.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi