Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Žiemos  šventė Šeduvos gimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

 

Sausio 18d popietę Šeduvos gimnazijos specialiame skyriuje vyko smagi žiemos šventė. Šventės organizatorė, mokytoja- auklėtoja Kristina Butkuvienė ir dalyviai: auklėtojos Virginija Bliumienė, Aušra Drukteinienė, Goda Mikalonienė, Violeta Šarauskienė, mokytojo padėjėjas Virgilijus Raupys ir mokiniai iš „Riešutėlių“, „Spindulėlių“, „Aitvarų“, „Braškių“ grupių šventę pradėjo judria mankšta ratu ir toliau suko ratus aplink laužą.

Mokinius viliojo įdomios komandinės rungtys, kur reikėjo lenktyniauti su rogutėmis, sniego gniūžtes į kibirus mėtyti, sniego gniūžtę sveiką mediniam šaukšte parnešti. Visoms grupėms labai patiko išbandyti jėgas, kas toliau ant sniego  čiūžinį numes bei toliau su slidėmis nučiuožti sugebės ir kuri komanda kurią įveiks virvės traukimo rungtyje.

Aktyviausi komandinių rungčių dalyviai buvo „Aitvarų“ grupės mokiniai, o greičiausiai lenktyniavo „Riešutėlių“ ir „Spindulėlių“ grupių mokiniai.

Patys jauniausi „Spindulėliai“ piešė dažais ant sniego. Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais ir nestokojo geros nuotaikos, nes žiemos šventė jiems patiko, taip jie stiprino savo sveikatą, grūdino organizmą, judėjo ir suteikė sau gerų emocijų, buvo fiziškai aktyvūs, skatino bendravimą tarp bendraamžių ir kitų bendruomenės narių.

Mokytoja Kristina Butkuvienė

 

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi