Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Biudžeto svarstymas tapo paslaptimi, arba ką nori paslėpti meras, konservatoriai ir „valstiečiai“?

Avatar

Paskelbta

data


Komiteto posėdyje buvo pristatytas klausimas dėl biudžeto tikslinimo. 135 tūkst. eurų bus skirti Turgaus gatvės lietaus nuotekų siurblinės statybai, 143 tūkst. 700 eurų bus paimti iš lėšų, skirtų pėsčiųjų takui bei Eibariškių kraštovaizdžio tvarkymui ir skirti kelio Sedūndvaris – Arimaičiai rekonstrukcijai finansuoti. 36 tūkst. eurų bus skirti Radviliškio miesto Mažvydo gatvės ruožui sutvarkyti.

Tarybos nariui G. Lipnevičiui iškilo klausimas, ar Turgaus gatvėje lietaus nuotekų siurblinė neturėtų būti statoma iš UAB „Radviliškio vanduo“ lėšų? Buvo atsakyta, kad tai naujas projektas, lėšos bus skirtos rangovui, o pastačius siurblinę, ji bus perduota UAB „Radviliškio vanduo“.
Taip pat G. Lipnevičius teiravosi, kaip bus panaudoti 13 tūkst. 122 eurai, skirti keleivių vežimui gerinti. Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas G. Pilypas informavo, kad šios lėšos bus skirtos atsiskaitymui už tris naujai įsigytus autobusus, nes visi atsiskaitymai dar nepadaryti.
Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, ar logiška buvo pirkti autobusus, varomus slėgtomis dujomis, kurių Radviliškyje nėra ir kuro užsipilti autobusai važiuoja į Šiaulius.
Pasak G. Pilypo, šis ES projektas orientuotas į ekologišką kurą, o slėgtomis dujomis autobusai varomi pagal projekto aprašą.
Tarybos narys G. Lipnevičius Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje norėjo išsiaiškinti kiekvieną patikslinto biudžeto eilutę, tačiau komiteto pirmininkas „valstietis“ V. Krikščiūnas (mero kažkodėl vadinamas pirmininkėliu), galimai pažeidinėdamas įstatymus, uždraudė  Tarybos nariui detaliai domėtis biudžeto tikslinimo klausimais bei atlikti savo pareigas pagal duotą  priesaiką. „Neišsiaiškinęs biudžeto patikslinimo iki galo, aš nežinau, už ką balsuoju ir negaliu atstovauti savo rinkėjams“,- sakė G. Lipnevičius. Jam buvo pasiūlyta šiuos klausimus išsiaiškinti po komiteto posėdžio arba Tarybos posėdžio metu. G. Lipnevičiui pasiteiravus mero, ar klausimus dėl biudžeto tikslinimo galės užduoti Tarybos posėdžio metu, meras lyg darželinukas mestelėjo frazę: „Manęs čia nėra“.
Labai abejotina, ar į klausimus apie biudžeto patikslinimą bus atsakyta Tarybos posėdžio metu – juk praėjusiame posėdyje į nepartinio Tarybos nario G. Lipnevičiaus užduotus klausimus iki šiol neatsakyta. Komiteto posėdyje dalyvavę  konservatoriai,  „valstiečiai“, socialdemokratai bei „darbiečiai“ nesidomėjo, kur bus leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai ir  klausimų dėl biudžeto tikslinimo neturėjo.

„Radviliškio krašto“ informacija
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

„Valstiečių“ ir konservatorių „dovana“ sodininkams – už žemę mokės daugiausiai

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškio rajone vis nerimsta aistros dėl žemės mokesčių. Ūkininkai bei visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai įnirtingai kovojo už mažesnį žemės ūkio paskirties žemės mokestį komitetuose bei rašydami  motyvuotus  raštus rajono vadovams.  

Didelių pastangų dėka  žemdirbiams pavyko išsikovoti, kad žemės ūkio paskirties žemei nuo 2020 m. būtų  taikomas ne 1,7 proc., o 1,3 proc. žemės mokestis. Nors, kaip minėjo Tarybos narys G. Lipnevičius, kova dar nebaigta, šį mokestį dar siūlys mažinti, nes kaimyniniame Šiaulių rajone šio mokesčio dydis – tik apie 0,5 proc.

Rajono valdantieji sodininkų taip pat nemyli
Radviliškio rajono savivaldybės Investicijų ir kaimo reikalų komitete bei Taryboje sodininkų reikalais rūpinosi  visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“  atstovai, Tarybos nariai Gediminas Lipnevičius bei Vilma Aleknienė, siūlydami mėgėjų sodų žemės  sklypų  mokestį mažinti iki 1 proc., Beje, prieš pat Tarybos posėdį, socialdemokratai ir „darbiečiai“ pateikė „kosmetiškai“ pataisytą  pasiūlymą – vietoje G. Lipnevičiaus siūlomo 1 proc.- 1,1proc.
Deja, šių siūlymų rajoną valdantys konservatoriai ir valstiečiai nepalaikė ir šis siūlymas  Tarybos posėdyje nebuvo priimtas. Sodininkai liko prie „suskilusios geldos“ – jie už turimus žemės sklypus mokės daugiau nei žemdirbiai, gyventojai ar verslininkai – net 1,5 proc.
Kokia padėtis kituose rajonuose?
Radviliškio rajone, palyginus su kitais rajonais, mėgėjiškų sodų žemė turbūt „auksinė“ – beveik brangiausia Šiaulių apskrityje. Štai Kelmės rajono sodininkai už žemę mokės 0,6 proc.,  Akmenės rajono – 0,7 proc., o kaimyninio  Šiaulių rajono – 0,26 proc., kuris net 5 kartus mažesnis nei valdančiųjų „dovanotas“ radviliškiečiams. 
Balsavimo rezultatai
Už tai, kad sodininkams būtų nustatytas net 1,5 proc. žemės  mokestis, kuris yra vienas didžiausių Lietuvoje, balsavo  konservatoriai ir „valstiečiai“. Konservatoriai: A. Budrikas, A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“: K. Dambrauskas, J. Povilaitis.
Prieš 1,5 proc. tarifą mėgėjų sodų  žemės sklypams mokestį balsavo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, K. Račkauskis; neapsisprendė, kurią pusę palaikyti ir spaudė „susilaikymo“ mygtuką „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė.

Sodininkams belieka tik susitaikyti su konservatorių bei „valstiečių“ „dovanėle“ – 1,5 proc. žemės mokesčio tarifu – ir laukti kitų  metų.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

E. Mončausko baudžiamojoje byloje – naujas posūkis

Avatar

Paskelbta

data

Antradienį į teismo posėdį rinkosi baudžiamosios bylos dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo dalyviai. Šioje byloje kaltinimai pateikti Ernestui Mončauskui, kuriam atstovauja advokatas Mindaugas Vagonis. Prokuroras Žydrūnas Kungys teismui pateikė prašymą sustabdyti bylos nagrinėjimą trims mėnesiams. Jis argumentavo naujai pateiktų dokumentų gausa ir jam kilo pagrįstų abejonių dėl NVŠ lėšų panaudojimo.
Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras posėdžio metu paprašė bylą nagrinėjančios teisėjos Vilmos Šiukštienės išreikalauti papildomų dokumentų. Ž.Kungys nurodė, kad dienynų, kuriuose žymimi vaikų lankymas treniruotėse, ir sutarčių pagalba galėtų pavykti pagrįsti kaltinimus arba pašalinti tam tikras abejones. Tokiam prašymui neprieštaravo E. Mončauskas, bet labai pasipriešino jo advokatas. Teisėja taip pat informavo kaltinamąjį, kad jam neprivalu teikti tokios informacijos. Nenuostabu, kad dešimtis tūkstančių eurų gavęs sporto klubo „Rytų Kovotojas“ prezidentas apsigalvojo.
Advokatas įtikinėjo teismą, kad prokuroras bando išplėsti kaltinimo ribas neturėdamas tvirtų įrodymų. Teismui taip pat kilo abejonių dėl Ž. Kungio pasirinktos taktikos. „Ar Jums neatrodo, kad tai nauja tyrimo šaka, jei taip galiu vaizdingai išsireikšti? Jei bus nustatyta tam tikrų duomenų, liudijančių apie naujas galimai padarytas nusikalstamas veikas, galėsite pradėti atlikti kitą nepriklausomą tyrimą?“, – svarstė teisėja V. Šiukštienė. Bet prokuroras, laikydamasis LR Baudžiamojo proceso kodekso 288 straipsnio, ginė savo poziciją: „Dabar išnagrinėjus bylą dėl laikotarpio nuo 2015 sausio pirmos iki 2018 m. birželio pirmos dienos, nebebus galima daryti jokių kitų tyrimų, nes teismas bus pasisakęs šiuo klausimu.“
Spaudžiamas teismo ir advokato, Ž. Kungys nesiėmė spręsti ikiteisminį tyrimą atlikusios FNTT pareigūnės veiksmus. Tačiau jis atmetė E. Mončausko atstovo M. Vagonio gražbyliavimus, jog esą būtina grąžinti bylą ikiteisminiam tyrimui. Beje, prokuroras nebuvo įsitikinęs, ar vėl neprireiks specialiųjų žinių dėl duomenų įvertinimo. Laikydamasis savo pasirinktos taktikos, prokuroras advokatui replikavo: „Jei gaunami pinigai be dokumentų, tai ir yra apgaulingas apskaitos tvarkymas.“
Teismas nutartį dėl bylos pertraukos paskelbimo priims birželio 17 dieną, 14 val. 30 min.

„Radviliškio krašto“informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019