Biudžeto svarstymas tapo paslaptimi, arba ką nori paslėpti meras, konservatoriai ir „valstiečiai“?


Komiteto posėdyje buvo pristatytas klausimas dėl biudžeto tikslinimo. 135 tūkst. eurų bus skirti Turgaus gatvės lietaus nuotekų siurblinės statybai, 143 tūkst. 700 eurų bus paimti iš lėšų, skirtų pėsčiųjų takui bei Eibariškių kraštovaizdžio tvarkymui ir skirti kelio Sedūndvaris – Arimaičiai rekonstrukcijai finansuoti. 36 tūkst. eurų bus skirti Radviliškio miesto Mažvydo gatvės ruožui sutvarkyti.

Tarybos nariui G. Lipnevičiui iškilo klausimas, ar Turgaus gatvėje lietaus nuotekų siurblinė neturėtų būti statoma iš UAB „Radviliškio vanduo“ lėšų? Buvo atsakyta, kad tai naujas projektas, lėšos bus skirtos rangovui, o pastačius siurblinę, ji bus perduota UAB „Radviliškio vanduo“.
Taip pat G. Lipnevičius teiravosi, kaip bus panaudoti 13 tūkst. 122 eurai, skirti keleivių vežimui gerinti. Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas G. Pilypas informavo, kad šios lėšos bus skirtos atsiskaitymui už tris naujai įsigytus autobusus, nes visi atsiskaitymai dar nepadaryti.
Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, ar logiška buvo pirkti autobusus, varomus slėgtomis dujomis, kurių Radviliškyje nėra ir kuro užsipilti autobusai važiuoja į Šiaulius.
Pasak G. Pilypo, šis ES projektas orientuotas į ekologišką kurą, o slėgtomis dujomis autobusai varomi pagal projekto aprašą.
Tarybos narys G. Lipnevičius Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje norėjo išsiaiškinti kiekvieną patikslinto biudžeto eilutę, tačiau komiteto pirmininkas „valstietis“ V. Krikščiūnas (mero kažkodėl vadinamas pirmininkėliu), galimai pažeidinėdamas įstatymus, uždraudė  Tarybos nariui detaliai domėtis biudžeto tikslinimo klausimais bei atlikti savo pareigas pagal duotą  priesaiką. „Neišsiaiškinęs biudžeto patikslinimo iki galo, aš nežinau, už ką balsuoju ir negaliu atstovauti savo rinkėjams“,- sakė G. Lipnevičius. Jam buvo pasiūlyta šiuos klausimus išsiaiškinti po komiteto posėdžio arba Tarybos posėdžio metu. G. Lipnevičiui pasiteiravus mero, ar klausimus dėl biudžeto tikslinimo galės užduoti Tarybos posėdžio metu, meras lyg darželinukas mestelėjo frazę: „Manęs čia nėra“.
Labai abejotina, ar į klausimus apie biudžeto patikslinimą bus atsakyta Tarybos posėdžio metu – juk praėjusiame posėdyje į nepartinio Tarybos nario G. Lipnevičiaus užduotus klausimus iki šiol neatsakyta. Komiteto posėdyje dalyvavę  konservatoriai,  „valstiečiai“, socialdemokratai bei „darbiečiai“ nesidomėjo, kur bus leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai ir  klausimų dėl biudžeto tikslinimo neturėjo.

„Radviliškio krašto“ informacija
Total
0
Dalinasi
Related Posts