Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Trišalėje taryboje – apie pensijas, socialinių lėšų panaudojimą

Avatar

Paskelbta

data


Spalio 9 d. Rajono savivaldybėje vyko Trišalės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo šios tarybos nariai bei LR Seimo nariai: LR Seimo narys, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas bei LR Seimo narys, atstovaujantis Radviliškio rajonui, Kaimo reikalų komiteto narys Aurimas Gaidžiūnas. Trišalėje taryboje didžiausias dėmesys buvo skiriamas socialiniams klausimams.

Nauja valdžia – nauja tvarka
Trišalės tarybos posėdžio pradžioje žodis buvo suteiktas LR Seimo nariams – jie pristatė per šią kadenciją nuveiktus darbus, pasidalino planais.
„Priėmėme žemės ūkio paskirties žemės pirkimo įstatymą – nebereikia būti ūkininku, kad galėtum įsigyti žemės. Taip pat skirta daugiau lėšų melioracijai – Radviliškio rajonui skirta šiais metais 20 tūkst eurų daugiau. Nemažai lėšų skirta skurdo mažinimui, padidintos išmokos vaikams, didėjo minimali alga, vidutiniškai 20 eurų didėjo pensijos“, naujosios valdžios darbus vardijo Seimo narys.
Pasak jo, gera žinia laukia pradedančiųjų verslininkų –  metų  mokesčių bei „Sodros“ mokesčių „atostogos“ pradėjus verslą.

Valstiečių planuose – branginti dyzelinį kurą

Žadama padidinti akcizą dyzeliniams degalams – „žaliajam kurui“, kurį naudoja ūkininkai. Pasak A. Gaidžiūno, padidinus akcizą kuras brangs tik dviem centais, tačiau jis vis tiek bus pigesnis nei Latvijoje ar Estijoje.
Smulkiam verslui – naujos kliūtys
Beje, permainos laukia  asmenų, dirbančių su statybų ar autoremonto verslo liudijimais. Ateityje žadama šioms veikloms verslo liudijimų nebeišduoti ir besiverčiantys statybomis ar automobilių remontu privalės registruoti įmones. Seimo narių nuomone, tokiu būdu pavyktų nemažai lėšų ištraukti iš „šešėlio“, būtų sumažinta konkurencija automobilių servisams. Beje, kad pats klientas būtų suinteresuotas automobilį remontuoti  legaliame autoservise, pateikus čekį, jam bus grąžinti mokesčiai.

Mokesčiai mažėja, pensijos didėja
LR Seimo narys T.Tomilinas Trišalės tarybos narius informavo, kad siūlomas Socialinių iniciatyvų įstatymas, kurio pagrindu darbdaviai galės savo darbuotojams pasiūlyti socialinius paskatinimus – šiuo metu gali pasiūlyti tik draudimą, iš kurio pelnosi draudimo kompanijos.
„Pagaliau išspręsta pensijų problema, joms didinti skiriami valstybės pinigai. Nors kainavo labai daug pastangų, pensijos niekada dar tokiais tempais nedidėjo, kaip dabar. Mokesčiai bendrąja prasme taip pat mažėja per neapmokestinamų pajamų dydį“,- sakė LR Seimo narys T. Tomilinas.
Vicemero kaltinimai Seimo nariams
Vicemeras K. Augulis pasinaudojo proga „tėkštelėti“ Seimo nariams „nepatogių“ klausimų: „Aš kaupiu pensiją 2 pakopoje, jūs atėjote į valdžią ir panaikinote pensijų kaupimo fondus, gąsdinate, kad  prailginsite pensijinį amžių, taip pat žadate uždrausti rūkyti nuosavame balkone“.
„Niekas privačių pensijų kaupimo fondų nepanaikins, galite ramiai ir toliau kaupti, tik prie pensijų kaupimo valstybė prisidės savais pinigais. Be to, ar ir toliau kaupti pensiją privačiame fonde, apsisprendimui turite dar pusmetį. Noriu pabrėžti, kad asmenų, nekaupusių pensijos privačiame fonde, jos nemažės. Pensijinio amžiaus didinti tikrai nežadame, nes tam nėra poreikio, tik vyksta diskusijos, kad reikėtų didinti pensijas moterims: moterys kurį laiką augino vaikus, nedirbo, gavo mažesnį atlyginimą, tad tai, manau, būtų teisinga“,- atsakė T.Tomilinas.
Rūkymą daugiabučio namo  balkone  LR Seimo narys  prilygino kito asmens kankinimui. „Jeigu jūs rūkote balkone, o dėl to kenčia moterys, vaikai, taip pažeidžiama tų žmonių teisė kvėpuoti švariu oru. Tačiau įstatymas bus paruoštas protingai: jeigu daugiabučio namo balkone rūkantis kaimynas niekam netrukdo, tai tegul ir rūko, tačiau jeigu tos laiptinės kaimynai pasiskundžia savivaldybei, tam piliečiui rūkyti balkone turi būti uždrausta“,- sakė T.Tomilinas.
Vicemeras dar „pamėtėjo“ kaltinimą  seimūnams ir nuo verslininkų pusės – dėl noro uždaryti prekybos centrus sekmadieniais.  Pasak T.Tomilino, 70 proc. Lietuvos gyventojų palaiko prekybos centrų darbo ribojimą per šventes: „Prekybos centrų darbuotojai dažnai dirba vergiškomis sąlygomis, su darbdaviais nesusitarsi, kad leistų švęsti Kalėdas, tad  toks ribojimas būtų labai reikalingas. O kad prekybos centrai nedirbtų kiekvieną  sekmadienį, mes apie tai nekalbame“.

Kam panaudojamos socialinės lėšos?
Ne paslaptis, kad kiekvienoje savivaldybėje sutaupoma nemažai pašalpoms skirtų lėšų – Radviliškio savivaldybėje net per 4 mln. eurų. „Patvirtinome 11 punktų sąrašą, pagal kurį galima panaudoti nuo socialinių   pašalpų likusias lėšas socialinių problemų sprendimui, tačiau daugelyje rajonų jos virsta trinkelėmis – kažkam tai yra naudinga“,- sakė T.Tomilinas.

LR Seimo nariui pritarė Trišalės tarybos narys  G.Lipnevičius, atstovaujantis „Radviliškio verslininkų asociacijai“  bei „Radviliškio krašto bendruomenei“.  „Mūsų rajone socialinėms pašalpoms skirtos lėšos dažnai virsta „auksinėmis trinkelėmis“, reikėtų reglamentuoti šių lėšų panaudojimą, kad jos tikrai būtų skirto socialinei pagalbai.  Mūsų bendruomenė pateikė pasiūlymą nuo socialinių pašalpų atlikusius pinigus panaudoti pirčių dotacijoms – kad socialiai remtini rajono gyventojai galėtų nemokamai naudotis pirtimis, įrengtais dušais. Šiam pasiūlymui pritarė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministras L.Kukuraitis, net atsiuntė raštą. Tačiau rajono meras šiam pasiūlymui nepritarė. Planuojame dar kartą kreiptis į Tarybos narius“,- sakė G.Lipnevičius.
T.Tomilinas pritarė tokiam pasiūlymui ir sakė, kad patiems Trišalės tarybos nariams reikėtų būti aktyvesniems priimant sprendimus, kur panaudoti atlikusias  lėšas, skirtas socialinėms išmokoms.
Beje, pasak Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistės R.Miškinienės, šiemet socialinių išmokų gavėjų padidėjo 1,13 karto ir reikės išmokėti 38 tūkst. eurų daugiau. Galima daryti išvadą, kad rajono gyventojai skursta.

Pasigesta Trišalės tarybos aktyvumo
LR Seimo narys T.Tomilinas „metė akmenį“ ir  Trišalės tarybos  pusėn. „Trišalės tarybos turėtų būti aktyvesnės, priimti sprendimus. Jeigu jos nariai tik susirenka išklausyti informacijos bei statistikos, jos darosi panašios į suaugusiųjų švietimo būrelį. Aš nesiginčiju, suaugusiųjų švietimas taip pat labai svarbus“,- sakė  svečias.
Verslininkas  pastebėjo, kad Trišalė taryba nepriima sprendimų, tik pateikia rekomendacijas. „Trišalėje taryboje dalyvauja trys sprendimų priėmėjai: savivaldybės administracija, darbdaviai, verslo ir profsąjungų atstovai, jeigu jie pasirašo susitarimą, pavyzdžiui, didinti kultūros darbuotojams algas, tai jau yra teisinis dokumentas – trys šalys jį pasirašo ir vykdo nutarimą. Trišalė taryba taip pat gali rekomenduoti, kur panaudoti sutaupytas socialinių pašalpų lėšas: ar socialinių darbuotojų atlyginimams kelti, ar šeimynos globoms namams steigti. Radviliškio rajone dar yra žmonių, rūpinkitės jais: organizuokite bedarbiams mokymus, veiklas“,- ragino tarybos narius veikti aktyviau Seimo narys.

Beje, skundus, kad  į rajoną atėję didieji prekybos centrai smukdo smulkųjį verslą, T.Tomilinas taip pat atrėmė argumentu: „Jūsų rajono valdininkai patys nusprendėte juos įsileisti, niekas už juos nenusprendė. Yra miestelių, kurie neįsileido nei „Maximos“, nei kitų ir dabar tuo labai džiaugiasi“.
Trišalė taryba išsiskirstė iki kito posėdžio, kuri planuojamas gruodžio mėnesį.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Raštingiausias pradinukas Vinco Kudirkos progimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 dieną Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 2-4 klasių geriausiai rašančio pradinuko konkursas ,,Branginkime gimtąją kalbą“, kuriame savo lietuvių kalbos žinias rašydami diktantą išbandė 33 mokiniai.

Savo klasių grupėse nugalėtojais tapo: Urtė Kucevičiūtė (2c kl. mokinė), Vestina Veseliauskaitė (3b kl. mokinė), Brigita Žiškytė (4a kl. mokinė).
Mes džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šauniausiais!

Pagalbos mokiniui specialistė Jurgita Lukšienė

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Beždžionės testas, arba kai politikai blaškosi tarp grožio ir proto

Avatar

Paskelbta

data

Nuomonė
Kai Dievas gyvūnams dalijo grožį ir protą, vienintelė beždžionė negalėjo apsispręsti, į kurią eilę stoti. Į gražių ar protingų. Kartais tokioje kryžkelėje atsiduria ir politikai, negalėdami apsispręsti – gražūs jie ar protingi. Todėl tai, kaip tokią dilemą jie sprendžia, pavadinkime beždžionės testu.

Apie gražų politiko poelgį

Rajono socialdemokratų lyderis ir Tarybos narys Kazimieras Račkauskis man asmeniškai gražus. Grožis – skonio reikalas, todėl prašom nesiginčyti. Kas kita – proto reikalai.
Politikų protą įprastai vertiname ne iš reklaminių bukletų (ten – dažniausiai tik grožis), o atsiremdami į faktus, tai yra, kaip jie elgiasi vienoje ar kitoje situacijoje. Į tokią keblią situaciją ponas Kazimieras pateko prieš porą savaičių, kai buvo balsuojama dėl gatvių asfaltavimo.

Politikas pasielgė gražiai – nusišalino nuo balsavimo vengdamas interesų konflikto, o jo partiečiai – protingai. Nubalsavo už miškan vedančios gatvės, kuri driekiasi pro jų partijos vado sklypą Šeduvoje, asfaltavimą. Ir partijos vadui gerai, ir konservatorių merui Antanui pasimalonino. Tas nelabai gražus, bet protingas, skoloje neliks. Čia būtų galima padėti tašką, bet K. Račkauskis lygioje vietoje nusprendė užmaišyti tikrą audrą stiklinėje.

Ką gražus politikas pridarė negražaus

Reikia pripažinti, kad ir gražūs politikai kartais negražiai pridaro. Negražių darymų vieta yra facebook’ as – ten visi daro ko tik netingi, ir tai, ko padorioje vietoje įprastai nedarytų.

Po to, kai „Radviliškio krašto“ redakcija paviešino balsavimo rezultatus, K. Račkauskis savo facebook’o paskyroje padarė riebų pareiškimą, kad jokių interesų neturėjo ir neturi. „Apdarė“ kolegą nepartinį Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Už tai, kad susirgo ir, jam bevelijus, negali atvykti. Iki jo sraigių ūkelio kelio pažiūrėti. Kad pažiūrėtų ir lieptų žurnalistams apie poną Kazimierą tik gražiai rašyti. Dar išvadino visokiais pavadinimais, susuko keletą sąmokslo teorijų ir pasiūlė toliau tą patį daryti komentatoriams.

Partijos kareivėliai (tie – irgi nori būti gražūs vado akyse) puolė aklai daryti.
Bet padėkime emocijas į šoną ir pamėginkime pasvarstyti, kaip viskas klostėsi ir kokios reikšmės šioje negražioje istorijoje galėjo turėti grožio ir proto reikalai.

Kuo protingas politikas skiriasi nuo gražaus

Protingas politikas, viešai apsidirbęs, pažiūrėtų į veidrodį ir nusijuoktų. Iš savo kvailumo. Arklys nėra nei gražus, nei protingas, bet ir jam turėtų būti aišku, kad asfaltuota gatvė, nepriklausomai nuo to, iš kurios pusės prieina, padidina sklypo vertę ir pagerina verslo reikalus. Pripažinęs, kad turi interesų bėris irgi nepultų aiškinti priešingai. Eitų sau kluonan ramiai šiaudų rupšnoti. Ir daryti tai, ką įprastai daro pavalgęs.

Ponas Kazimieras, nors ir labai gražus, bet Tarybos posėdyje, iš pirmo žvilgsnio, pasielgė protingai – nusišalino. Pagaliau ir po švenčių išsivadėjęs, nors ir pavėluotai, redakcijai atsiųstuose paaiškinimuose pripažino – taip, jo sklypas ribojasi su asfaltuojama Žvejų gatve. Be to, kaip dabar aiškėja, pagal
savivaldybės sumanymą, ir jau išasfaltuota gatvės dalis (dėl kurio Kazimieras tai turi interesų, tai neturi) bus geresnė padaryta. Nuties šaligatvį.

Čia ir vėl istorija galėtų baigtis, visi paplotume protingajam Kazimierui ir eitume rimtesnių darbų dirbti. Bet, kuklia mano nuomone, koją pakišo gražusis Kazimieras. Pastarajam kažkaip „susišvietė“, kad šioje vietoje nelabai gražiai atrodo.

Kaip ten „susišviečia“ smegenyse, kad politikai nei šį nei tą ima daryti, net rimti mokslo daktarai neturi šviesių atsakymų, todėl į šią temą nebesigilinkime

Kaip pasidaryti gražesniu

Ką daro gražūs politikai, kai apsidaro nelabai gražiai? Gražinimosi procedūra paprasta kaip du centai: negražiais reikia padaryti kitus. Kuo kiti negražesni, tai yra, apdaryti, tuo pats sau gražesnis. O kai pasidarai labai gražus – tai ir labai protingas, o visi kiti – labai kvaili. Tapęs gražiu ir protingu tampi dar ir labai galingas, todėl reikalauji, kad ir laikraščiai patį dar labiau išgražintų. Ir jau nebesvarbu, kokius vėjus rašinėji facebook’ uose, nes grožis nereikalauja intelektualinių aukų.

Taigi, čia ir slypi visa beždžionės testo, kaip mes jį pavadinome, paslaptis. Negali būti vienu metu ir gražus, ir protingas, nes, kaip sako lietuvių liaudis, ir gudri višta kartais uodegą įsidilgina.(Atsiprašau gyvūnų mylėtojų – nenorėjau įžeisti vištų).

Kaip tampama gražiais ir protingais?

Mokslas aiškaus atsakymo neturi. Vieni sako, kad viskuo dėti genai, kiti prideda – aplinka kalta. Dar tretisako, kad grožis – apskritai mados reikalas. Bet ilgamečiai stebėjimai rodo, kad politikų grožis ir protas pirmiausiai pasirodo rinkimuose. Pavyzdžiui, ponas Kazimieras ir jo bendražygiai žadėjo, kad po rinkimų pridarys gražių pokyčių. Nepamelavo. Pridarė. Visi – labai gražūs ir labai gražiai balsuoja taip, kaip reikia antaniniams konservatoriams (nepainioti su obuoliais) ir mažažemiams bei bežemiams valstiečiams, kurie truputį dar ir žali.

Grožio mada labai užkrečiantis dalykas. O daktarai sako, kad didžiausia grėsmė užsikrėsti – visokiuose susibūrimuose. Ypač intymiai santykiaujant su užsikrėtusiais. Todėl partijas ir tarybas galima laikyti padidintos rizikos zonomis. Ten visi įvairiais būdais intymiai bendrauja. Viešai ir paslapčia, todėl dažnai sunku atskirti, kurie priklauso pozicijai, o kurie opozicijai. Ir sprendimai po tokių santykių gimsta, jų akimis žiūrint, labai gražūs ir protingi.

O kuo čia dėta vargšė beždžionė, kuri ir graži, ir protinga? Jeigu tikėtume seneliu Darvinu, tai nulipusi nuo medžio ši gražuolė perdavė mums savo genus. Ir, čia jau mano subjektyvia nuomone, daugiausiai jų atiteko politikams.

Pagarbiai, Bežemis Valstietis
P.S. Tai buvo subjektyvi nuomonė, o subjektyvia nuomone – K. Račkauskis man labai gražus. Kiti ne tokie gražūs, todėl apie juos – kitą kartą.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019