Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kiek kentėsime betvarkę?

Avatar

Paskelbta

data

Gyventojai skundžiasi


Rašau tiesiog į „Radviliškio krašto redakciją“ ir noriu, kad paviešintų mūsų daugiabučių namų, esančių Vaižganto rajone, nusiskundimus. Nelabai seniai įvyko seniūnaičių rinkimai. Mūsų rajone rinkimų nelaimėjo Albertas Vitartas – mums gerai žinomas žmogus, darbštus, pareigingas. O laimėjo nežinomais keliais ponia Jovita Masiulienė iš Biliūno kvartalo, kuriai nė  motais mūsų problemos. O be to, ši moteris yra lojali seniūnijai – kam jai svetimi rūpesčiai.

O problemos tokios.

Apleistas ir visų pamirštas tas mūsų rajonas, pramintas „kūmetynu“. Niekam neįdomūs mūsų rajono vaikai, kaip jie leidžia laisvalaikį prie nulūžusių, surūdijusių sūpynių. Neturi normalios žaidimų dėžės (smėlio), o ką jau kalbėti apie futbolo ar krepšinio aikšteles. Galime tik pasvajoti. Tai va, jau svajojame dešimt metų.

Mus apleido seniūnija, savivaldybė. Suoliukai seni, nusitrynę, nei spalvos nematyti, kai kur ir sulūžę. Džiovyklos dažų nemačiusios jau nežinau kiek metų. O kam rūpi? Žalią veją nupjauna, kai žolė iki kelių užauga.O kiemai duobėti, asfaltas ištrupėjęs. Kiek galime, tiek pasitaisome, pasitvarkome patys. Skęsta mūsų senų namų rūsiai.

Konteineriai prasmirdę, nevalomi, o apie dezinfekciją net nesvajokime.

O gaila – pinigus mokame didelius. Benamiai ateina, viską išverčia ir palieka. Jau tiesiog atsibodo ta betvarkė.

Turime ir kačių, ir šunų benamių. Vakarais net muzikos nereikia – klausomės po langais kniaukimo ir šunų lojimo. Benamiai gyvūnai šlapinasi ant kiekvieno kampo ir savo ekskrementus palieka kur pakliūva.
Niekas iš valdžios į mūsų rajoną neužsuka ir niekam mes nerūpime – čia gyvena maži vaikai ir beveik dauguma pensininkų.

Ponui  merui tokie rajonai kelia tik problemų, jam rūpi tik centras, kur jis sėdi ir gerina įvaizdį. Dabar dar geriau – išrinko valdžia mums seniūną sportininką. Tai dabar galės „mėtyti“ visus pro langą, kas ateis su savo problemomis.

Ne žmonėms išrinko seniūną, bet sau – lojalų, pavaldų valdžiai. Taigi, niekas nenori spręsti paprastų žmonių problemų, nors jie ir moka mokesčius.

Kodėl iš Radviliškio žmonės išvažiuoja? O kodėl neišvažiuoti – žmonės nusivylę valdžia. O merui tai paranku – ilgainiui liks vaikai ir pensininkai – „megztosios beretės“.

Bet man atrodo, kad mums, pensininkams, vieną kartą kantrybė baigsis ir tą merą ir jo visą konservatorinį lizdą mesime iš jų „šiltų“ vietų.

Turi ateiti į valdžią normalūs žmonės, kuriems rūpi viskas, o ne tik jų pačių interesai. Kurie padės išspręsti žmonių bėdas, nes ši valdžia neturi pinigų dėl žmonių.

Su pagarba – Pensininkė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi