Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Viešumas valdininkams kelia paniką

Avatar

Paskelbta

data

Gavę gyventojų kreipimąsi, savaitraščio „Radviliškio kraštas“ darbuotojai nusprendė atlikti žurnalistinį tyrimą rajono savivaldybėje: ar valdininkai laiku ateina į darbą ir ar laiku iš jo išeina. Buvo pastebėtas kai kurių valdininkų vėlavimas į darbą.

Iškviesta policija

Šis žurnalistinis tyrimas – filmavimas viešoje vietoje ypač nepatiko Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjai S. Grabauskienei ir ji iškvietė policijos pareigūnus. Ji net pareiškė, kad savivaldybės vestibiulyje esančios kameros saugo nuo „žulikų”, nepamiršusi paminėti, kad ją filmuojantysis ir yra vienas iš tų „žulikų”. Teismui pateiktas civilinis ieškinys dėl garbės ir orumo įžeidimo tikriausiai „nuleis” ant žemės įsiaudrinusią valdininkę. Tokį valdininkės išsišokimą nagrinėti tikriausiai apsiims ir Valstybės tarnybos departamentas tarnybinio nusižengimo aspektu.

Administracijos direktorė nekreipia dėmesio į darbo drausmę

Galimo konflikto užuomazgos prasidėjo tada, kai gyventojas, neradęs darbo metu valdininko darbo vietoje, kreipėsi į redakciją. Pasidomėjus buvo pastebėta, kad dalis Radviliškio rajono savivaldybės administracijos darbuotojų nesilaiko nustatytų administracijos vidaus tvarkos taisyklių. Jose numatytas darbo laiko režimas yra dažnai pažeidinėjamas tam tikros dalies valdininkų. Kreiptasi į merą A. Čepononį, kuris, pasirodo, nusprendė „nematyti“ tokių „nedidelių” darbo drausmės nukrypimų. Bet kad nepasirodytų visiškai tam abejingas, paprašė pateikti įrodymų. Jam nesvarbu, kad vietos savivaldos įstatymas ir kiti teisės aktai nurodo, jog administracijai vadovauja politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas – administracijos direktorius. Ir tik jis kaip įstaigos vadovas turėtų tvarkytis su šia problema. Vis tik administracijai vadovaujanti J. Margaitienė nemato didelių problemų, kai jos pavaldiniai būna neblaivūs darbe darbo metu. Tai įrodė Sidabravo seniūnijos seniūno V.Blužo užtikimas girto darbo metu – jis ne tik nebuvo „įvertintas“ atleidimu iš darbo, jam dar ir padidintas atlyginimas. Tokioms „smulkmenoms“ kaip darbo režimo kontrolė administracijos direktorė tikriausiai papildomai nesiruošia „gaišinti“ savo laiko.

Valdininkė darbe – lyg savo namuose

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja S. Grabauskienė, pastebėjusi, kad yra filmuojama, pasijuto kaip … savo privačių namų valdose. Ji pareikalavo jai nepavaldaus asmens pateikti pagrindą ir motyvuotą paaiškinimą, kodėl ji yra filmuojama. Keista, kad valdininkė nežino, jog viešoje vietoje viešus asmenis filmuoti galima.

(Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ leidėjas kelis kartus raštu informavo savivaldybės administracijos vadovus bei merą apie žurnalisto įdarbinimą savaitraštyje. Keista, kodėl vadovybė nepasistengė apie tai informuoti darbuotojų – taip būtų galima išvengti daugelio nesusipratimų).

Atvykusiai Bendrųjų reikalų skyriaus sekretorei I. Gvazdžiauskienei, pavėlavusiai į darbą ne mažiau kaip 10 minučių, S .Grabauskienė skundėsi dėl filmavimo ir jo daromos žalos. Pastebėjusi, kad ir toliau filmuojama, puolė į paniką ir pradėjo beveik neadekvačiai elgtis. Išgirdusi apie Visuomenės informavimo įstatymą kaip pagrindą, ji nebesusilaikė. Su valstybės tarnautojo etika nederančiu pareiškimu ji net apkaltino asmenį esant vienu iš … tų „žulikų“. Kaip žinia, liaudyje „žulikais“ yra vadinami plėšikai, vagys, sukčiai, apgavikai ir kitokio plauko banditai.

O kad nepasirodytų per mažai, ji papildomai iškvietė Radviliškio policijos komisariato pareigūnus.

Pareigūnai patarė kviesti … gydytoją

Atvykę policijos pareigūnai nenustatė jokio akivaizdaus teisės pažeidimo, todėl nesiėmė jokių sankcijų prieš asmenį ir neliepė nutraukti filmavimą. Valdininkei, kuri nevengė jų apkaltinti asmens gynimu ir šališkumu, pareigūnai atkirto, jog nei vienų neužstoja, nei gina, kadangi nemato akivaizdaus pažeidimo. O duoto pareigūno patarimo, kad kitą kartą, jei sveikatai blogai, kai yra filmuojama viešoje vietoje, kviestų gydytojus, o ne policijos pareigūnus, valdininkė net girdėti nenorėjo.

Toliau ši istorija taip paprastai nesibaigė. Jau pirmadienį iš pat ryto pas merą ant „kilimėlio“ atvyko pats Radviliškio policijos komisariato viršininkas L. Valys. Ar tai sutapimas, demonstruojantis atkuriamą sovietinę tradiciją kviestis milicijos vadovus pas partijos sekretorius, ar tik atsitiktinumas, tačiau komentuodamas vizitą telefonu viršininkas atmetė visas abejones, kad buvo vykstama dėl konkretaus asmens ar konkrečios situacijos. Ar iš Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto skiriamos lėšos policijos automobilių išsipirkimui turėtų kokios nors įtakos, policijos įstaigos viršininkas vienareikšmiškai pasakė: „Visi finansiniai reikalai tvarkomi Šiauliuose, todėl tai mūsų darbo Radviliškio rajone niekaip neįtakoja“. Anot viršininko L. Valio, policijos pareigūnai, įvertinę visus gautus duomenis, šioje situacijoje priims vienokį ar kitokį sprendimą.
Bus daugiau.

Marius Aleksiūnas

1 Comment

1 Comment

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi