Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kiek jau ištaškyta pinigų?

Avatar

Paskelbta

data

Baigiantis antrai karantino savaitei, Radviliškio rajone buvo nustatyti du asmenys, sergantys koronavirusu – abu jie grįžo iš  Meksikos. Radviliškio rajono savivaldybė, laikydamasi LR vyriausybės rekomendacijų, pasirūpino asmenų, grįžtančių iš užsienio, karantinavimu, maitinimu, pervežimu. Tik klausimas, ar ne per brangiai tai kainuoja ir dar kainuos mokesčių mokėtojams?

Karantinuojamų asmenų skaičius nesiekė 20

Radviliškio rajone karantinuojami asmenys apgyvendinami Šeduvos, Raudondvario bei Radviliškio švietimo įstaigų bendrabučiuose, kurie šiuo metu, kai mokinių mokymas vyksta nuotoliniu būdu, stovi tušti. Šiuose bendrabučiuose paruošta  170 vietų rajono gyventojų karantinavimui, tačiau tokių asmenų kovo 27 d. buvo tik 16. Gerai, kad  gyventojai elgiasi  sąmoningai ir kreipiasi dėl izoliacijos, tik ar jų gyvenimas mokyklos bendrabutyje mokesčių mokėtojams kainuoja ne per brangiai – viena para vienam asmeniui įvertinta 7 Eur su PVM . Pasak savivaldybės administracijos, ši suma bus mokama iš Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo. Palyginimui – Vilniaus kolegijos bendrabutyje gyvenimas asmeniui iki 15 parų kainuoja 5,5 euro už vieną parą. Ir tokia kaina sostinės bendrabutyje svečiui, o ne rajono mokyklos bendrabutyje. Tad ir kyla klausimas, ar rajono klerkai nesumanė pasipinigauti šiandieninio „maro“ metu?

Patiekalai lyg iš restorano? 

Karantinuojamus gyventojus, be abejo, reikia ir maitinti. Maitinimas taip pat numatytas iš Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo. Ir vėl kyla klausimas – ar ne per brangus tas maitinimas – vienam asmeniui dienos maitinimui skiriama 7,50 euro. Ir vėl galime palyginti – dienos pietų kaina išsinešimui viename iš Radviliškio restoranų svyruoja nuo 2,50 iki 2,80 eurų.

Ir dar – dėl karantinuojamų asmenų maitinimo rajono savivaldybė sudarė sutartį su ekologiškų maisto produktų skandalu susijusia rajono mokinius maitinančia VšĮ „Bruneros“. Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad ši įmonė vietoje pirkimo sutartyse numatytų  ekologiškų maisto  produktų mokykloms teikė daug pigesnius neekologiškus. Tad vėl kyla klausimas – ar ne per brangiai rajono valdantieji moka už karantinuojamųjų maitinimą – juk patiekalai ne iš restorano… O gal taip įmonei galimai bandoma atsilyginti už nemalonumus, patirtus dėl maisto produktų ekologijos ir leidžiama užsidirbti?

Procesas dar nesibaigęs…

Savivaldybių transportas taip pat vyko parsivežti savo gyventojų iš Vilniaus, Kauno, Palangos oro uostų, taip pat jūrų uostų. Kadangi gyventojų pargabenta nemažai, kelionės taip pat neartimos, šios paslaugos mokesčių mokėtojams taip pat nemenkai kainuos. Deja, kiek jau lėšų išleista šioms kelionėms, konkretaus atsakymo iš rajono savivaldybės ir vėl nesulaukta. Kaip dažniausiai būna, į „nepatogius“ klausimus stengiamasi  atsakyti „atsirašinėjimu“,  cituojame: „Procesas nesibaigęs, išlaidos bus tikslinamos pasibaigus situacijai“.

Taip pat savaitraščio redakcija  savivaldybės administracijos pasiteiravo, kiek buvo išleista lėšų dėl su virusu susijusioms reikmėms, kas ir už kiek buvo pirkta. Atsakymas ir vėl analogiškas: „Procesas nesibaigęs, išlaidos bus tikslinamos pasibaigus  situacijai“.

Pasak savivaldybės vadovų, visos išlaidos, susijusios su priverstiniu karantinu, bus skaičiuojamos jam pasibaigus. „Kiek lėšų buvo išleista karantino reikmės, bus apskaičiuota jam pasibaigus, kaip buvo ir su „Gairelitos“ gaisru – sakė meras.

Na, kai tokios „išpūstos“ kainos už karantinuojamųjų apgyvendinimą bei maitinimą, dar pridėjus ir  pervežimo išlaidas bei respiratorių ar kitų saugos priemonių įsigijimą, suma bus labai įspūdinga…

Būsimo Tarybos posėdžio sprendimuose buvo minėta, kad rajone kovai su koronavirusus bus skirta 100 tūkst. eurų. Tačiau apetitas kyla bevalgant – įveikti koronavirusui jau reikia 200 tūkst. eurų, kurie bus paimti sumažinus Socialinės paramos skyriaus lėšas, skirtas pašalpoms bei kompensacijoms mokėti.

Apie valdininkų užmojus „ištratinti“ 200 tūkst. eurų, skirtus sunkiai besiverčiantiems rajono gyventojams paremti, skaitykite kituose  savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prezidentui prisiekė du nauji Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjai

Avatar

Paskelbta

data

V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl dviejų Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjų Vaivos Bėčienės ir Vaido Kazlausko skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Rytoj naujieji teisėjai pradės darbą Raseinių rūmuose. Iš viso Prezidentas šiandien pasirašė 5 dekretus dėl naujų teisėjų skyrimo. 

„Esu sujaudinta man suteikto pasitikėjimo ir tuo pačiu didžiulės atsakomybės, kuri man duodant priesaiką tampa neišvengiama mano gyvenimo dalimi, – sako Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėja V. Bėčienė. –  Iš visų jėgų stengsiuosi pateisinti žmonių lūkesčius turėti nepriklausomą ir nešališką teismą, ginantį žmogaus teises ir teisėtus interesus, saugoti bei tvirtinti teisėjo profesijos garbę, taip prisidedant prie mūsų brangios šalies stiprinimo. Anot V. Bėčienės, teisėjo profesija – tai pati garbingiausia teisininko profesija, reikalaujanti aukščiausios kvalifikacijos ir itin aukštų elgesio standartų.

Didžiulio džiaugsmo ir pakilios nuotaikos neslėpė V. Kazlauskas, tapęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėju. „Buvimas geru teisėju reikalauja sąžiningumo, aukštos kompetencijos ir daugybės valandų sunkaus darbo bei nesuteikia teisės naudotis nepagrįstomis privilegijomis. Kadangi teismų sistemoje dirbu jau pakankamai ilgą laiko tarpą, puikiai žinau, kad ir kitiems teismų darbuotojams ir valstybės tarnautojams keliami itin aukšti reikalavimai, o be jų indėlio ir atsidavimo teisingo sprendimo priėmimas tam tikrais atvejais būtų paprasčiausiai neįmanomas“, – pabrėžė teisėjas V. Kazlauskas.

Rytoj Raseinių rūmuose teisėjus pasitiks kolektyvas. Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė labai džiaugiasi, kad teisme pradeda dirbti du jauni kolegos: „Su dideliu džiaugsmu pasitinkame naujus teisėjus ir linkime jiems sėkmės. Raseinių rūmuose pusę metų trūko dviejų teisėjų. Nuo šiandien visi (47) teisėjų etatai užimti.“

Daugelis darbuotojų teisėjui V. Kazlauskui yra pažįstami. Mat 2013 m. tuometiniame Raseinių rajono apylinkės teisme jis pradėjo dirbti teisėjo padėjėju. Tai buvo pirmoji jauno teisininko darbo vieta po teisės studijų Vilniaus universitete. Vėliau teisėjo padėjėju dirbo Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose ir paskutinė darbovietė – Vilniaus apygardos teismas.  

Teisėja V. Bėčienė po studijų Mykolo Romerio universitete teisėjo padėjėja visą laiką dirbo Kaune: Kauno apygardos administraciniame teisme, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose.

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose yra keturi teisėjų etatai. Paskutinį pusmetį Raseinių rūmuose trūko dviejų teisėjų, todėl visas kolektyvas labai laukė naujų kolegų. Iš viso Šiaulių apylinkės teisme yra 47 teisėjų etatai.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Viršelis V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Skaitymas mus jungia!

Avatar

Paskelbta

data

Pirmąją 2020 –ųjų metų vasaros dieną prasideda pamėgtasis ir visų laukiamas „Skaitymo iššūkis“. Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, kurios metu visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“

 „Skaitymo iššūkį“ organizuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka tikisi, kad per vasarą (birželio 1–rugpjūčio 31 d.) penkias užduotis įveiks dar daugiau žmonių nei pernai. Nors jau ir 2019 metų rezultatai pranoko visus lūkesčius – iššūkį priėmė net 16 390 dalyvių (beveik du kartus daugiau nei 2018 m.), o jį įveikė tris kartus daugiau skaitytojų nei praėjusiais metais – 10 339. Iš viso pernai per vasarą buvo perskaityta net 74 100 knygų!

„Šiais, 2020, metais „Skaitymo iššūkis“ švenčia 5-erių metų gimtadienį, tad savo skaitytojus pasitinkame su 5 naujomis skaitymo užduotimis ir smagiais prizais. Viena iš pagrindinių naujienų – atnaujinta www.vasarasuknyga.lt projekto svetainė, kuri bus aiški, patraukli ir pritaikyta regos negalią turintiems žmonėms“, – sako šių metų projekto vadovė Greta Kėvelaitienė.

Penkios „Skaitymo iššūkio“ užduotys

„Skaitymo iššūkis“ kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus skaitytojus  – nuo mažiausių iki labai patyrusių.  Kaip rodo organizatorių patirtis, aktyviai jame dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai bei seneliai. Knygas dalyviai gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Šiemet užklupęs karantinas gerokai praplėtė skaitytojų akiratį, todėl kiekvienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis gali rinktis įvairių formatų knygas, svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis. O jos šiemet yra tokios:

perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių;

perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius;

perskaityti knygą apie gamtą;

perskaityti knygą apie draugystę;

perskaityti eiliuotą knygą.

Naudingi ir smagūs prizai

Dalyvauti skaitymo varžytuvėse labai paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų Jus kaip iššūkio dalyvį, kitas, dar patogesnis, būdas – registruotis savarankiškai svetainėje www.vasarasuknyga.lt. Visi, sėkmingai įveikę „Skaitymo iššūkį“ ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje, kurioje galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygos. Na, o visi, kurie sėkmingai įveiks visas užduotis, dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis. Prizais bus apdovanotos ir aktyviausios iššūkyje dalyvaujančios bibliotekos.

Be to, viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyks konkursų, kur galima  laimėti papildomų prizų.

„Vasara su knyga“ palaikymo komanda

Tam, kad ši graži skaitymo šventė įvyktų, organizatorių komanda dėkoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai, LRT, leidyklai „Baltos lankos“ ir partneriams – IBBY Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriui.

 „Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. 2018 m. spalio 19 d. Nr. Įv-746/v-834. „Skaitymo iššūkis“ yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių.

Daugiau informacijos apie „Skaitymo iššūkį“, taisykles, registracijos formą ir karščiausias naujienas rasite: http://vasarasuknyga.lt/ bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.

Kontaktinis asmuo

„Vasara su knyga“ 2020 metų projekto vadovė

Greta Kėvelaitienė

 greta.kevelaitiene@pavb.lt Tel. +370 643 049

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019