Gyventojai skundžiasi Po skambučio redakcijai šiukšlių kalnas ištirpo

Redakciją pasiekė Radviliškio miesto gyventojų skundas, kad A. Povyliaus ir Jaunystės gatvių sankryžoje po daugiabučio langais nuo pirmadienio (rugsėjo 27 d.) riogso sąvartynas, kuriame galima rasti visokių daiktų – nuo senų klozetų iki padangų. Patikrinus UAB „Ecoservice projektai” atliekų išvežimo grafikus, šiukšlės šioje gatvėje turi būti vežamos kiekvieną pirmadienį. Kas nutiko, kad šiukšlynas nuo pirmadienio ne tik, kad nesumažėjo, bet ir pildosi, paklausėme Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro, UAB „Ecoservice projektai“ bei Radviliškio miesto seniūno Ernesto Mončausko.

Seniūnija sako nesanti atsakinga

Radviliškio miesto seniūnijos inžinierius komunaliniam ūkiui Valdas Miliauskas redakcijos paklausimą „pagal kompetenciją“ persiuntė UAB „Ecoservice projektai”. Pasiteiravus žodžiu, ką šiuo klausimu galėtų pakomentuoti būtent seniūnija, atsakyta, kad seniūnija nesirūpina šiukšlių išvežimu ir už tai nėra atsakinga, todėl klausimai buvo persiųsti šiukšlių išvežimu užsiimančiai bendrovei. Seniūnijos darbuotojams išreiškus pastabas, kad šis klausimas turėtų būti aktualus ir gyvenamosios vietos seniūnijai ir paprašius atsakyti į žurnalistės klausimus iš seniūnijos požiūrio taško, jokie atsakymai gauti nebuvo.

Gyventojai atnešė didelių gabaritų atliekas

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro Rinkliavos administravimo ir paslaugų kontrolės tarnybos vadybininkė Monika Šarnienė informavo, kad Radviliškio mieste nuo rugsėjo 24 d. pagal grafiką pradėtas vykdyti didelių gabaritų atliekų surinkimas. Šiukšlės surenkamos apvažiuojant konteinerių aikšteles. Esą gyventojai, laikydamiesi didelių gabaritų šiukšlių išvežimo grafiko, šias atliekas atnešė prie bendro naudojimo konteinerių aikštelės. Nurodytu adresu didelių gabaritų atliekų surinkimas buvo numatytas rugsėjo 27 d., tačiau paslaugos teikėjas UAB ,,Ecoservice projektai“ pranešė, kad dėl didelio šių atliekų kiekio pagal grafiką vėluoja nuvykti į atliekų surinkimo aikšteles. vėluoja pagal grafiką surinkti atliekas. Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras, kaip administratorius, paragino UAB „Ecoservice projektai“ dėti visas pastangas, jog grafiko būtų laikomasi, o nespėjant surinkti atliekų pagal grafiką, pasirūpinti papildomais techniniais pajėgumais. Atliekų tvarkymo centras informavo, kad Radviliškio rajono atliekų išvežimo grafikus gyventojai gali rasti interneto svetainėje www.sratc.lt, pasirinkus skiltį „Atliekų surinkimo grafikai”. Apie konteinerių aikšteles, kuriose šiukšlės „lipa“ per viršų ir dedamos ant žemės, arba konteinerius, kuriuos šiukšlininkai „pamiršo“ pagal grafiką aplankyti, įmonė prašo gyventojus informuoti el. paštu info@sratc.lt arba telefonu Šiauliuose (8 41) 421 599. Priminta galimybė didelių gabaritų atliekas pristatyti į Radviliškio rajone veikiančias atliekų priėmimo aikšteles.

Informacija apie šių aikštelių darbo laiką ir kokias atliekas galima pristatyti: http://www.sratc.lt/radviliskio-rajonas-17/ arba http://www.sratc.lt/radviliskio-rajonas-19/.

Netvarką pažadėjo sutvarkyti

UAB „Ecoservice projektai“ regiono atliekų surinkimo verslo vadovė Orinta Vainutytė informavo:

– Jūsų siųstose nuotraukose prie konteinerių matomos paliktos didelių gabaritų atliekos. Aptarnaujant buitinių atliekų ar rūšiavimo konteinerius, tokių atliekų išvežti negalime – jos Radviliškyje surenkamos apvažiavimo būdu du kartus per metus. Laikantis suderinto grafiko, šiuo adresu didelių gabaritų atliekos surinktos ir išvežtos rugsėjo 27 dieną, tačiau dalis gyventojų atliekas prie konteinerio paliko vėliau. Svarbu, kad didelių gabaritų atliekas prie konteinerių galima palikti tik jų rinkimo dienomis, kitu metu tai daryti draudžia atliekų tvarkymo taisyklės. Turėdami didelių gabaritų atliekų, gyventojai turėtų patys jas pristatyti į joms skirtą aikštelę Žiūronų km., Aukštelkų sen., Radviliškio rajone. Toje pačioje aikštelėje veikia ir daiktų dalinimosi punktas, į kurį galima pristatyti nereikalingus, bet dar tinkamus naudoti daiktus. Neturintys galimybės ar transporto pristatyti patys, gali kreiptis į vežėjus ir už sutartą mokestį atliekos bus išvežtos. Apie neleistinai prie konteinerių paliekamas atliekas gyventojai turėtų informuoti Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrą (ŠRATC), kuris, įvertinęs situaciją, pateiks užsakymą vežėjams, kad nelegalus sąvartynas būtų sutvarkytas. Dėl šios konkrečios situacijos suderinome, kad kitą savaitę papildomai sugrįšime į šią vietą ir sutvarkysime paliktas atliekas. Tačiau raginame gyventojus elgtis atsakingai ir išlaikyti tolimesnę švarą ir tvarką prie konteinerių.

Išvežtos ne visos šiukšlės

Kaip matome iš atsakymo, sąvartyną A. Povyliaus ir Jaunystės gatvių kampe UAB „Ecoservice projektai“ pažadėjo sutvarkyti kitą savaitę (pirmadienis – spalio 4 d.). Jau penktadienį, spalio 1 d., redakciją pasiekė žinia, kad šiukšlės iš šios konteinerių aikštelės buvo išvežtos. Tiesa, ne visos. Atsiųstoje redakcijai nuotraukoje matome, kad šiukšlių kalnas šiek tiek sumažėjo, bet vaizdas vis tiek akies nedžiugina.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija ir toliau imsis veiksmų, kad šiukšlyno toje vietoje nebeliktų. Skaitytojus, kuriuos piktina po langais kraunamos šiukšlės bei aplaidūs šiukšlių vežėjai, informuojame, kad apie netvarką galite pranešti savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai el. paštu redakcija@radviliskiokrastas.lt arba telefonu 8 606 826 02

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts