Gyventojai skundžiasi Bėda – savivaldybė neleidžia nugenėti medžių

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją kreipėsi senjoras, gyvenantis daugiabutyje Radviliškyje, Gedimino g. 5. Žmogus skundėsi, kad nepavyksta su savivaldybe susitarti dėl namo kieme augančių aukštų medžių genėjimo. Esą juose varnos suka lizdus, o didesniam vėjui papūtus, šakos krenta ant kieme stovinčių automobilių. Didžiausių problemų pridaro vienas kieme stovintis medis, kuris tikrai nėra vertingas – tuopa, kuri be visų jau išvardintų blogybių dar ir šiukšlina. Pasak gyventojo, jiems nėra leidžiama šio medžio trumpinti, apgenėti, kad nekeltų pavojaus.

Imsis priemonių tuoj pat

Apie tai, kodėl susidarė tokia situacija, pasiteiravome iš karto keleto savivaldybės atsakingų darbuotojų – ir Radviliškio rajono savivaldybės mero Vytauto Simelio, ir savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Margaitienės bei specialisto, atsakingo už miesto želdynų tvarkymą. Savivaldybės vadovų vardu pateiktame atsakyme teigiama, kad jiems šio namo situacija yra žinoma. Pasak jų, Gedimino g. 5 namo kieme auga saugotini želdiniai – klevai ir kaštonai. Gerai bent tai, kad Radviliškio rajono savivaldybės administracijos želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija daugiabučius namus administruojančios bendrovės „Mano Būstas“ prašymu 2022 m. gruodžio 9 d. yra išdavusi leidimą Nr. 301 sanitariniam trijų kaštonų genėjimui, praretinant jų lajas. Tvirtinama, kad šie darbai bus organizuojami artimiausiu metu. Gal sutapimas, o gal ir ne, tačiau, pasak savivaldybės atstovų, dar prieš „Radviliškio kraštui“ kreipiantis dėl gyventojo nurodytos problemos, vos prieš keletą dienų iki to, varnų lizdai šio namo kieme buvo išardyti

Tuopa ar kaštonai

Taigi, tikėtina, kad varnos nebedergs daugiabučių kieme, galbūt nuo menkiausio vėjo ant automobilių nebekris „saugotinų“ medžių šakos. Nors senjoras teigė, kad labiausiai šiukšlina tuopa, paaiškėjo, kad tai – kaštonai. Ką gi, specialistams geriau žinoti.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts