Ar S. Dišlei įstatymai negalioja?

Nuo rugsėjo 1 dienos įsigaliojo Švietimo įstatymo pataisos. Seimas 2017 metais birželio 30 dieną įstatymu nurodė, kas negali būti mokyklų tarybų nariais. Įstatymo pataisoms pritarė tuometinė LR prezidentė D. Grybauskaitė. Tačiau rajono politikei konservatorei Skaidrai Dišlei tai ne motais – jos pirštai stipriai apkabinę laiko V. Kudirkos progimnazijos Tarybos pirmininko kėdę ir nenori jos lengvai paleisti.

Nežinia, ar tai dėl garbės, nes V. Kudirkos progimnazija yra didžiausia mokinių skaičiumi įstaiga rajone, ar dėl kitų priežasčių, nes darbas mokyklos Taryboje nėra apmokamas.
Rugsėjo 10 dieną mokyklos Taryba susirinko į posėdį, kurios vienas klausimų buvo pirmininko išrinkimas. Buvo pasiūlyta dar kartą perrinkti S. Dišlę, kuri ne tik tų pareigų eiti negali, bet neturi teisės būti mokyklos Tarybos nare. Apie tai rašoma Švietimo įstatymo 60 str. apie mokyklų savivaldą 4 dalyje, kad „Mokyklos tarybos nariu negali būti tos pačios švietimo įstaigos vadovas, valstybės politikai, politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai.
Dažnam kyla klausimas, ar savivaldos politikai laikytini valstybės politikai. Valstybės politikų elgesio kodeksas aiškiai ir nedviprasmiškai nurodo, kad savivaldybių tarybų nariai laikomi valstybės politikai. Kodėl konservatorė S. Dišlė taip pasielgė, iš jos lūpų išgirsti nepavyko. Ji nebendravo telefonu, o į raštu išsiųstus klausimus neatsakė. Mokyklos direktorei Rasai Dagienei situacija atrodo kaip paprasčiausias nesusipratimas, kurį per artimiausią posėdį Taryba ištaisys.

Marius Aleksiūnas

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts