Keliai nepravažiuojami, o rajono vadovai tik skėsčioja rankomis

Radviliškio rajone tikra bėda su keliais. Gausiau palijus žvyrkeliai tampa nepravažiuojami – išsimuša duobės, gyventojai  priversti laužyti automobilius.

Gyventojams pradėjus skųstis duobėtais lyg Mėnulio krateriais keliais, rajono valdantieji meras Kazimieras Račkauskis ir administracijos direktorė Eglė Ivanauskytė skėsčioja rankomis – nors pinigų biudžete tikrai yra, jų teigimu kelių tvarkymui trūksta finansavimo. Be to, kai kurie keliai priklauso „Lietuvos automobilių kelių direkcijai“ ir ne jų reikalas juos tvarkyti. Tačiau visi supranta, kad šiais keliais rūpintis –  savivaldybės reikalas.

Pasiteiravome mero, ar jis ėmėsi kokių nors veiksmų, kad Kelių direkcijai priklausantys keliai rajone būtų sutvarkyti.

„Kelių direkcija kelius tvarko ne pagal gaunamas pretenzijas, bet pagal savo nustatytas tvarkas“,- atsakė K. Račkauskis. 

„Baisus kelias nuo Nirtaičių iki Žeimių“; „Pasidomėkite keliu Daujočių link“; „Kairėnų, Kairėnėlių kelias nepravažiuojamas“,- socialiniuose tinkluose savivaldybės vadovams negailėjo priekaištų rajono gyventojai.

Kodėl netvarkomi ar prastai prižiūrimi rajono keliai, meras atsakymo nepateikė.

Beje, lapkričio 10 dieną Prezidentūroje vykusiame Regionų forume, kuriame buvo svarstomas labai svarbus klausimas dėl prastos šalies kelių būklės, rajono meras K. Račkauskis nusprendė nedalyvauti. Jo pasiteisinimas: „Kelias dienas buvau išvykęs, per tą laiką savivaldybėje susikaupė darbų, todėl į forumą nevykau“.  Paskutiniu metu rajono vadovas tikrai stebina – tik pradėjus eiti mero pareigas jam labiau rūpi atostogos nei gyventojų problemų sprendimas rajone.

Administracijos direktorė – lyg iš medžio iškritusi

Savivaldybės administracijos direktorė Eglė Ivanauskytė paklausta, kodėl nesirūpina rajono keliais, patvirtino, kad rajono kelių būklė itin prasta: „Keliai – viena opiausių problemų. Jų tvarkymui finansavimo skiriama mažai. Rajone labai daug žvyrkelių, todėl jų priežiūros ir asfaltavimo klausimus spręs ne viena rajono vadovų kadencija. Su kelių priežiūra kaimuose seniūnai nesusitvarko. Dėl kelių priežiūros reikėtų bendro ūkininkų ir seniūnų susitarimo. Ūkininkai galėtų pagelbėti seniūnijai sutvarkyti žvyrkelius, kad nuo jų nubėgtų vanduo ir taip greitai neišsimuštų duobės“,- sakė administracijos direktorė.

Šis naujosios administracijos direktorės atsakymas tikrai nustebino. Vietoje to, kad pagal jai priklausančias funkcijas imtųsi tvarkyti kelius, ji verčia bėdą ūkininkams.

O kodėl administracija nesikreipia į Tarybą dėl papildomų lėšų keliams tvarkyti vėl lieka neaišku.

Kol kas ir meras, ir administracijos direktorė, vis kartoja, ką reikėtų padaryti, kad tragiška kelių būklė rajone pagerėtų, o konkrečių darbų kaip nėra, taip nėra.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts