Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kėdės prie kompiuterio ofisui: ką rinktis?

Paskelbta

data

Jei dirbate ofise, tačiau darbo vietos įrengimas yra jūsų pačių reikalas, tokiu atveju pravartu turėti daug informacijos apie baldų pasirinkimą. Ne išimtis yra ir kedes prie kompiuterio – juk tai vienas svarbiausių baldų jūsų kabinete. Taigi, pats metas sužinoti, į kokius dalykus reikia atkreipti dėmesį, siekiant pasirinkti pačią tinkamiausią kėdę.

Visų pirma, turėtumėte įvertinti bendrą pastato, kuriame dirbate stilistiką. Pavyzdžiui, jei pastatas yra įrengtas klasikiniu stiliumi, tai neprašausite pro šalį pasirinkę ir klasikinę kėdę prie kompiuterio; jei stilius – modernus, tai tokia turėtų būti ir kėdė.

Atsakingai įvertinkite ir tai, kiek laiko praleisite sėdėdami ant šios kėdės.  Jei jūsų darbo diena yra ilgesnė nei tradicinės 8 valandos ar dažnai dirbate viršvalandžius, tai reikėtų rinktis tokią kėdę, kuri užtikrintų aukščiausią ergonomikos bei komforto lygį. Koks baldas pateisintų šiuos lūkesčius? Puikiu pasirinkimu taptų kėdė prie kompiuterio, kuri gali keisti padėtį. Tai reiškia, kad galėtumėte  ne tik rinktis sau patogiausią, bet ir nuolat jas keisti. Taigi, tai padėtų išvengti neigiamų pojūčių, kuriuos sukelia ilgas sėdėjimas: įtampos kaklo, pečių, rankų srityje bei įkyraus skausmo. Tačiau ir tai dar ne viskas – siekiant užtikrinti maksimalų komforto lygį, reikėtų rinktis kompiuterio kėdę su paminkštinimu. Tai taip pat padės išvengti nuovargio bei įtampos tam tikrų kūno dalių srityse.

Kaip žinia, visos kėdės prie kompiuterio, gali būti skirstomos pagal vieną kriterijų – ratukus. Taigi, jei siekiate pasirinkti tinkamiausią baldą, iš anksto apsvarstykite ir tai, ar kėdė turėtų turėti ratukus. Vis dėlto, jei jūsų darbo kabinetas nėra labai didelis, o artimiausius kelerius metus neplanuojate niekur iš jo kraustytis, tokiu atveju, puikiu pasirinkimu gali tapti ir kompiuterio kėdė be ratukų.

Verta akcentuoti, kad pasirenkant kėdę, derėtų atsižvelgti ir į savo profesiją. Pavyzdžiui, jei esate kūrybinės profesijos atstovas ar jūsų darbas vienaip ar kitaip yra susiję su menu, tokiu atveju, verta rinktis modernaus, įmantraus, išskirtinio dizaino kėdę, taip pat puikiu pasirinkimu galėtų tapti ir kelių spalvų kėdė. Ir atvirkščiai, jei jūsų darbas yra susijęs su teise, verslu, medicina, buhalterinė apskaita, tokiu atveju, vertėtų rinktis klasikinio dizaino vienspalvę kėdę. Tačiau taip pat svarbu nepamiršti, kad bet kuriuo atveju baldas turi būti stabilus, pritaikytas jūsų svoriui, sėdėdami turite jaustis patogiai ir t.t. Kuo daugiau laiko praleisite sėdėdami ant šios kėdės, tuo daugiau vertėtų į ją investuoti. Beje, kalbant apie investicijas, dėmesį verta atkreipti ir į dar vieną dalyką: jei kėdė jums bus reikalinga ne 2 ir ne 3 metus, tai vertėtų pirmenybę teikti brangesniam gaminiui.

Dar viena taisyklė: atminkite, jog kėdė prie kompiuterio, gali tapti išskirtiniu jūsų kabineto akcentu – tereikia rinktis tokios spalvos, kurios visiškai nėra šioje erdvėje, kėdę.

Jei už kabinete esančių baldų švarą bei tvarką atsakingi būsite jūs, tokiu atveju, vertėtų rinktis kompiuterio kėdę, kuri nereikalautų daug priežiūros. Ne paslaptis, kad odinės kėdės prie kompiuterio, reikalauja daugiau priežiūros, nei plastikinės kėdės prie kompiuterio. Be to, norint, kad odinė kėdė ilgai išlaikytų puikią būklę, būtina ją valyti specialiomis odą maitinančiomis ir ją atnaujinančiomis priemonėmis. Taigi, apibendrinant galima daryti išvadą, kad odinės kėdės priežiūra reikalaus ir laiko, ir investicijų. Tad, jei po darbo norite praleisti kuo mažiau laiko tvarkydami kabinetą, turėtumėte rinktis plastikinę kėdę prie kompiuterio.

Labai dažnai galima išgirsti sakant, kad tai, kaip yra įrengta darbo erdvė, gali turėti įtakos net darbo našumui. Ir iš tiesų, egzistuoja ne viena apklausa, kuri tai ir patvirtina. Vis dėlto, jei už tai, kaip atrodys ir kaip bus įrengta darbo erdvė esate atsakingi jūs, lieka tik konstatuoti, jog tai yra vienas geriausių dalykų, kuris gali nutikti ofiso darbuotojui. Tai reiškia, kad turėsite galimybę susikurti savo svajonių darbo erdvę, kuri idealiai atitiks jūsų poreikius bei lūkesčius. Tik reikia nepamiršti, kad kuriant svajonių darbo erdvę, svarbus yra kiekvienas elementas – kėdės prie kompiuterio taip pat vadina labai svarbų vaidmenį. Taigi, tikimės, kad šie patarimai padės išsirinkti tinkamiausią gaminį.

https://pigu.lt/lt/baldai-ir-namu-interjeras/biuro-baldai/biuro-kedes

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

10 svarbiausių daiginimo taisyklių

Paskelbta

data

Skelbia

Įvairių augalų daiginimas bus gerokai sklandesnis ir efektyvesnis, jei laikysitės svarbiausių daiginimo taisyklių. Nors dauguma jų atrodo labai elementarios, tačiau nesilaikant svarbiausių taisyklių sėklos gali taip ir nesudygti… Kad taip nenutiktų, pasinaudokite naudingais patarimais, kurie garantuos kur kas didesnį pasisekimą.

Pasirūpinkite tinkama daiginimo terpe

Pirmiausia vertėtų pasirūpinti, kad sėklos būtų daiginamos tam tinkamoje terpėje. Puikiu pasirinkimu gali būti specialios sėklų daigyklos, kurios gali būti labai įvairios. Pačios paprasčiausios yra plastikinės daigyklos, kurios nereikalauja didelių investicijų. Kai kurios plastikinės daigyklos taip pat turi ir plastikinius skaidrius dangtelius, kurie padeda palaikyti optimalią drėgmę ir tinkamą temperatūrą. Taip pat gali praversti ir elektrinės šildomos daigyklos arba daigyklos su lempomis: tokie įrenginiai puikiai tinka prieskoninių žolelių auginimui, lepių augalų daiginimui, ir t.t. Nors tokios daigyklos kainuoja brangiau, tačiau jos gali užtikrinti gerokai paprastesnį sėklų daiginimą net ir tada, kai dienos yra trumpos ir tamsios.

Daigyklas papildykite durpėmis

Durpės gali užtikrinti greitesnį ir efektyvesnį sėklų dygimą, todėl rekomenduojama kiekvieną daigyklos skylutę pripildyti durpėmis. Kai tai atliksite, durpes apipurkškite vandeniu, o prieš sodinimą durpes švelniai sulyginkite.

Atsargiai sėkite sėklas

Jei sėklas bersite tiesiai iš pakelio, tikėtina, kad sėklų paprasčiausiai „padauginsite“. Kad taip nenutiktų, sėklas sėkite pirštais – pasirūpinkite, kad jos būtų beriamos rekomenduojamu atstumu.

Sėklas užberkite durpėmis

Kai sėklos jau bus pasėtos, jas užberkite nedideliu durpių sluoksniu (durpių sluoksnis turi priklausyti nuo sėklų storio).

Apipurkškite vandeniu

Pasėtoms sėkloms reikia gauti pakankamai drėgmės, todėl viršutinį durpių sluoksnį apipurkškite vandeniu ir uždenkite skaidriu dangteliu.

Parinkite tinkamą vietą

Nors daigyklos dažniausiai yra laikomos ant palangių, tačiau tai ne visada yra pati tinkamiausia vieta. Sėklos sudygs greičiau, jei daigyklas laikysite tokioje vietoje, kur yra pakankamai šviesu, ir augalai gali mėgautis saulės spinduliais (žinoma, vertėtų vengti tiesioginių saulės spindulių). Jei ant palangės yra pernelyg vėsu, tokiu atveju gelbsti šildomos daigyklos, kurios garantuoja spartesnį sėklų dygimą.

Pasirūpinkite ventiliacija

Kai sėklos jau bus sudygusios, atverkite ant dangtelių esančias ventiliacijos angas. Šiuo laikotarpiu reikalingas drėgmės kiekis turi būti mažesnis nei anksčiau.

Praretinkite daigus

Ne visi daigai bus pakankamai tvirti, be to, kai kurie jų bus sudygę per tankiai. Nors kartais yra vengiama juos praretinti, tačiau nėra jokio reikalo taip elgtis. Išraukite silpnesnius daigus ir praretinkite per tankiai sudygusius daigus, nes tik tuomet daigai išaugs pakankamai tvirti.

Laiku persodinkite

Kai daigai jau bus šiek tiek ūgtelėję, juos turėsite persodinti į atskirus vazonėlius ar į didesnes daigyklas. Puikiu pasirinkimu gali būti ekologiški, greitai suyrantys vazonėliai, kurių gamybos metu nėra naudojamas plastikas. Rinkdamiesi tokius vazonėlius prisidėsite prie aplinkos tausojimo.

Neskubėkite sodinukų išnešti į lauką

Paaugusiems daigams dar reikia šiek tiek užsigrūdinti, ir tik tuomet jie gali būti sodinami lauke. Jauni augalai yra labai jautrūs šalčiui, todėl visada svarbu stebėti oro temperatūrą lauke, ir tik tada, kuomet orai yra pakankamai šilti, paūgėjusius daigus galite persodinti į daržą ar šiltnamį.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Žiemą pamiršta terasa gali tapti mėgiamu daiktų sandėliuku arba širdžiai miela vieta

Paskelbta

data

Skelbia

Jei butas turi balkoną arba terasą, lauko erdvės įrengimas yra vienodai svarbus. Šiuo atveju erdvę sukuria baldai, o komfortą – įvairios dekoratyvinės ir funkcionalios detalės. Taigi, ko ieškoti, kad galėtumėte mėgautis laiku gryname ore?

Klausimai, kuriuos užduokite sau prieš imdamiesi konkrečių veiksmų:

1. Koks yra turimos erdvės dydis: ar tai mažas balkonas daugiabutyje, ar erdvi terasa gyvenamajame name? 

2. Kaip norite naudoti šią lauko erdvę ir kokie čia veiklos planai? 

3. Kaip dažnai leidžiate laiką su svečiais balkone ar terasoje? Kiek žmonių susirenka kartu? 

4. Koks vaizdas iš balkono ar terasos? Ar matomi praeiviai? Gal maskavimo elementas yra susijęs, jei nenorite, kad jus matytų? 

5. Į kurią pusę nukreipta jūsų lauko erdvė? 

Atsakę į klausimus galėsite žinoti, kokios terasos ar balkono jums reikia ir tuomet bus lengviau orientuotis būtent kokios terasos gamyba Jus domina.

Kalbant apie stilių, siūlomas sprendimas atspindi gyvenamojo namo projektavimo tęstinumą, tačiau taip pat svarbu išlaikyti harmoniją su pastato fasadu

 Renkantis baldus svarbu atkreipti dėmesį, kad juos tiesiogiai paveiks tiesioginiai saulės spinduliai, lietus, šalta žiema ar kiti aplinkos veiksniai. Todėl rekomenduojama ne tik atkreipti dėmesį į stilių, bet ir į gaminių kokybę. Lauko ir vidaus erdvių sujungimas. Perėjimą iš vidaus į terasą ar balkoną skiria dideli, žemę siekiantys langai, kuriuos galėsite ir norėsite plačiai atverti? Tokiu atveju abejose erdvėse pasistenkite sukurti stilistinį vientisumą. Tai įgyvendinti nesudėtinga lauko baldus ir dekorą derinant su esančiais viduje tiek spalviškai, tiek dizaino prasmėmis: rinkitės tų pačių ar kontrastingų atspalvių, raštų, tekstūrų bei audinių tekstilinius elementus, aksesuarus, planuokite atsikartojančius apšvietimo sprendimus. Toks griežtos ribos tarp lauko ir vidaus ištrynimas šiandien – itin populiarus.

Planuodami įrengti nedidelius balkonus, pagalvokite apie kompaktiškus ir daugiafunkcinius baldų sprendimus

Tuo pačiu metu nebijokite lanksčiau tikrinti turimos vietos. Ne visus baldų elementus reikia dėti ant grindų: gali tekti sujungti sulankstomą stalą prie balkono turėklų, supamąją kėdę prie lubų, o svetainės zoną ar lentyną – prie sienos. Įrengiant nedidelį balkoną, rekomenduojama pirmiausia pastatyti reikalingiausius baldus, o praėjimą laikyti patogiai. Jei norite komforto, geriausia jį kurti ne su daugybe didesnių elementų, o su tekstilės aksesuarais, mažais staliukais, lentynų dekoracijomis, lempučių girliandomis ar kabančiais augalais. Jei įrenginėjate erdvią terasą, joje galite planuoti ne tik svarbiausius baldus, bet ir atskiras funkcines zonas, išpildomas joms skirtais baldiniais elementais. Drąsiai juos derinkite su kitais akcentais – išskirtinio dizaino skulptūromis, vešlia augmenija, maisto gaminimo įranga. Vis dėlto, norint išlaikyti erdvės ir jos elementų proporciją, baldus rekomenduojama rinktis masyvesnius: taip sukursite harmoningą, išpildytą vaizdą.

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi