Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kaltinamojo A. Čepononio baudžiamoji byla eina į pabaigą

Avatar

Paskelbta

data

Gegužės 23 d. Šiaulių apygardos teisme toliau buvo nagrinėjama korumpuotų valdininkų baudžiamoji byla. Posėdyje toliau buvo tęsiama kaltinamųjų, tarp jų ir dabartinio Radviliškio rajono mero A. Čepononio, įtariamų baudžiamųjų veikų įvykdymu, apklausa ir spręsti kiti procesiniai veiksmai.
Į teismo posėdį negalėjo atvykti kaltinamojo A. Juodžio advokatas S. Karvelis, tačiau teismas, neturėdamas jokių iš anksto ir laiku pateiktų dokumentų dėl pateisinamos priežasties, nusprendė tęsti posėdį. Buvo apklaustas paskutinio bylos kaltinamojo, juridinio asmens UAB „Leo statyba“, advokatas. Prokuroras A. Mirnyj teismui ir visiems posėdžio dalyviams paskelbė, kad keis kaltinamąjį aktą jį trumpindamas ir kai kurių kaltinamųjų atžvilgiu švelnins pateiktus kaltinimus ar net juos panaikins. Posėdžio pabaigoje teismas įspėjo kaltinamąjį A. Čepononį laikytis priimtos teismo nutarties įpareigojimų dėl jo nušalinimo nuo tarybos nario pareigų vykdymo.

Dar prieš posėdį teismo rūmuose kaltinamųjų advokatai, vedami kaltinamojo A. Čepononio advokato A. Liutvinsko, diskutavo apie vieno iš kaltinamųjų procesinių teisių pažeidimą bei „Žvėrelių mylėtojų draugiją“ ir jos rašomus skundus Nacionalinei teismų administracijai dėl galimų pažeidimų. Kaltinamieji nenoriai rinkosi į teismo salę ir garsiai diskutavo apie (ne) planuotą teismo posėdį. Ir, aišku, sugadintą dieną.

Prasidėjus posėdžiui, teismas vienu ypu „nušlavė“ advokatų argumentus dėl galimo kaltinamojo A. Juodžio teisių pažeidimą, pagarsindamas, kad apie advokato S. Karvelio ligą turi duomenų tik iki gegužės 22 dienos imtinai. Išklausęs prokuroro A. Mirnyj, paties kaltinamojo A. Juodžio, kai kurių advokatų nuomonės, teismas vis tik nusprendė toliau nagrinėti bylą ir apklausti UAB „Leo statyba“ interesus ginantį advokatą. Juridinio asmens atstovaujančio advokato statutą teismas pakeitė pasinaudodamas specialiąja įstatymo norma ir į bylą jį įtraukė jau kaip įmonės atstovą. UAB „Leo statyba“ atstovas savo atsisakymu duoti parodymus „išgelbėjo“ bylą nagrinėjančią teisėją E. Montvidienę nuo galimų nemalonumų ateityje dėl vieno iš kaltinamojo procesinių teisių pažeidinėjimo.

Niekada nestokojantis pastabų, kaltinamojo advokatas A. Liutvinskas garsiai teismui skundėsi dėl galimo kai kurių asmenų, nesančių proceso šalimis, kišimosi į procesą ir stengimosi jį paveikti. Ar tikrai daugybę metų praktikuojantis advokatas galėtų sumaišyti itin akylai ir iš arti teismo procesą stebinčių piliečių skundus Nacionalinei teismų administracijai, advokatų Tarybai dėl teismo, advokatų veiksmų įvertinimo siekiant užkirsti kelius  bylos vilkinimui, su paprasčiausiu noru, kad byla būtų išnagrinėta kuo toliau nuo visuomenės akių, neatrodo labai tikėtina. Tačiau akivaizdu, kad toks rodomas dėmesys jo ginamam klientui kartais iš pusiausvyros išmuša ir jį patį.

Paskutinio kaltinamojo UAB „Leo statyba“ atstovui pasinaudojus teise duoti parodymus, prokuroras A. Mirnyj pagarsino, kad į kitą posėdį jis atvyks su jau pakeistu, trumpesniu ir tikslesniu kaltinimu. Naujasis kaltinimas turi būti parengtas iki gegužės 31 d. Kai kuriems kaltinamiesiems, jo žodžiais, dėl kaltinimų švelninimo ir net panaikinimo buvo kaip ilgai laukta mana klajojantiems po dykumą, todėl net neslėpė atviro džiūgavimo. Ar pagrindinis „viešojo intereso“ gynėjas, kaip save ankstesniame posėdyje įvardino kaltinamasis A. Čepononis, džiūgauja per anksti, parodys laikas.

Posėdžio pabaigoje bylą nagrinėjanti teisėja E. Montvidienė pagarsino, kad yra pranešimas dėl galimo kardomųjų priemonių nesilaikymo. Ji liepė kaltinamajam A. Čepononiui atsistoti ir jį įspėjo, kad nepažeistų nutarties dėl jo nušalinimo nuo tarybos nario pareigų vykdymo reikalavimų. A. Čepononis teismui dievagojosi, kad jis į tarybos ir komitetų posėdžius neina, juose nedalyvauja, tik kartą pernai dalyvavo kaip meras pristatydamas metinę veiklos ataskaitą. Jis net užsimiršęs teismui įrodinėjo, kad Radviliškio rajono savivaldybės ne tik tarybos, bet ir jos komitetų darbas yra fiksuojamas vaizdo įraše. Ar teismas patikėjo kaltinamojo A. Čepononio nuoširdumu, ar nusprendė, kad užteks žodinio teismo įspėjimo baigiantis baudžiamosios bylos nagrinėjimui, neturi esminės reikšmės.

Prokuroro A. Mirnyj apsisprendimas keisti kaltinamąjį aktą tikriausiai turėjo įtakos, kad teismas apsidraudimui paskyrė dar vieną papildomą teismo posėdį liepos 13 d. Tuo tarpu kitas teismo posėdis numatytas birželio 13 dieną. Ar teismas iki vasaros atostogų suspės išklausyti pakeistą kaltinamąjį aktą ir kaltinamųjų bei jų advokatų baigiamąsias kalbas ir priimti sprendimą šioje kelis metus trunkančioje byloje, priklausys nuo parengtų tekstų ilgumo.

Marius Aleksiūnas

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi