Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kai naktį išleidžia iš ligoninės…

Avatar

Paskelbta

data„Radviliškio krašto“ redakcija gavo skaitytojos laišką:

„Sausio 11 dienos vakarą man pasidarė bloga: kraujo spaudimas 200, širdis 90; teko kviestis Greitąją. Atvažiavo greitai į Kalnelio Gražionių kaimą (Aukštelkų sen.) ir apie 8 val. vakaro buvau atvežta į Radviliškio priimamąjį. Man suleido vaistų. Maždaug po 1 valandos nakties (t. y. sausio 12 d. naktį) budinti gydytoja paliepė greitai rengtis ir važiuoti namo. Buvo tamsi naktis. Nebuvo nei autobuso, nei kitokios transporto priemonės ir man nueiti daugiau kaip 7 km kelią (esu jau 77 metų) buvo fiziškai neįmanoma. Prašiau nors iki ryto leisti pabūti po ligoninės stogu. Nesutiko. Pasiūlė iškviesti taksi, o aš tam pinigų neturėjau. Nejaugi teks kur patvory miegoti?! Esu II grupės invalidė.
Šis atsitikimas man, pensininkei, skaudus. Juk mes galime naudotis nemokamu medicininiu aptarnavimu, savo laiku dėl to atidaviau sveikatą, lėšas. Skaudu ir keista. Ar tai ir vėl pasityčiojimas iš gražios Hipokrato priesaikos?“

Apie šią situaciją pasiteiravome Radviliškio ligoninės direktorės D. Povelauskienės.
„Aš pasidomėjau šiuo atveju, tikrai buvo atvežta močiutė, jai buvo suleista vaistų. Pagerėjus jos būklei, priimamojo gydytoja pasiteiravo pacientės, ar ji iki ryto palauks stebėjimo palatoje, ar nori vykti į namus. Ligonė sakė geriau pailsėsianti namuose, pasikvietė sūnų, kuris ją parvežė namo. Jokių nesusipratimų, pasak priimamojo gydytojos, nebuvo“,- sakė ligoninės direktorė.

Greitoji atvežė – greitoji parveš

Pasak ligoninės direktorės D. Povelauskienės, pagyvenę žmonės dažnai mano, kad jeigu juos į ligoninę atvežė greitosios pagalbos automobilis, jis juos ir privalo parvežti į namus, tačiau ligoninė tokių paslaugų neteikia.
„Atvežtam į priėmimo skyrių ligoniui suteikiama pagalba ir jeigu gydytojas mato, kad jo būklė pagerėjo ir stebėjimas nereikalingas, po 4 valandų pacientas išleidžiamas į namus, jam būna suteikta ambulatorinė pagalba. Tačiau jeigu ligonį reikia stebėti, jis stebimas visą parą. Stebėjimo palatoje paguldytiems pacientams maitinimas nepriklauso, tad dažnai gauname nusiskundimų, kad neduodame valgyti.
Garbaus amžiaus žmonės dažnai mano, kad jeigu greitoji pagalba atvežė į priėmimo skyrių, tai jis būtinai bus paguldytas į ligoninę. Į ligoninę pacientai tolimesniam gydymui guldomi po stebėjimo“,- sakė direktorė.
Pasak direktorės, žmonės naktį tikrai nėra varomi laukan, tik jeigu stebėjimo palatose nebėra vietų, paklausiama, ar jų negalėtų  pasiimti artimieji. Direktorės nuomone, savo seniūnijos žmonių parvežimu iš ligoninės galėtų aktyviau rūpintis seniūnai, nes gydymo įstaigai dažnai tenka teikti ne tik gydymo paslaugas, bet ir socialines.

Važiuojame parsivežti ligonių ir naktį


„Radviliškio krašto“ redakcijos pakalbinta Aukštelkų seniūnijos seniūnė Alma Kubilinskienė sakė, kad kartais ir pati važiuoja naktį iš ligoninės parsivežti savo seniūnijos žmonių. „Jeigu žmogus paskambina naktį ir prašo parvežti iš ligoninės, nes neturi nei artimųjų su mašina, nei pinigų, ir važiuoji, nepaliksi žmogaus naktį lauke. Daug kartų važiavome parsivežti ligonių, nors mums ir nepriklauso teikti šią paslaugą, bet čia yra paprasčiausias žmogiškumas“,- sakė seniūnė.
Tad visiems kaimo ligoniams, neturintiems artimųjų, kuriuos pagerėjus sveikatai iš priėmimo skyriaus gydytojai išleidžia į namus, patartume kreiptis į seniūnus. Seniūnai pažįsta visus savo gyventojus ir tikrai nepaliks bėdoje.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi