Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kai naktį išleidžia iš ligoninės…

Avatar

Paskelbta

data„Radviliškio krašto“ redakcija gavo skaitytojos laišką:

„Sausio 11 dienos vakarą man pasidarė bloga: kraujo spaudimas 200, širdis 90; teko kviestis Greitąją. Atvažiavo greitai į Kalnelio Gražionių kaimą (Aukštelkų sen.) ir apie 8 val. vakaro buvau atvežta į Radviliškio priimamąjį. Man suleido vaistų. Maždaug po 1 valandos nakties (t. y. sausio 12 d. naktį) budinti gydytoja paliepė greitai rengtis ir važiuoti namo. Buvo tamsi naktis. Nebuvo nei autobuso, nei kitokios transporto priemonės ir man nueiti daugiau kaip 7 km kelią (esu jau 77 metų) buvo fiziškai neįmanoma. Prašiau nors iki ryto leisti pabūti po ligoninės stogu. Nesutiko. Pasiūlė iškviesti taksi, o aš tam pinigų neturėjau. Nejaugi teks kur patvory miegoti?! Esu II grupės invalidė.
Šis atsitikimas man, pensininkei, skaudus. Juk mes galime naudotis nemokamu medicininiu aptarnavimu, savo laiku dėl to atidaviau sveikatą, lėšas. Skaudu ir keista. Ar tai ir vėl pasityčiojimas iš gražios Hipokrato priesaikos?“

Apie šią situaciją pasiteiravome Radviliškio ligoninės direktorės D. Povelauskienės.
„Aš pasidomėjau šiuo atveju, tikrai buvo atvežta močiutė, jai buvo suleista vaistų. Pagerėjus jos būklei, priimamojo gydytoja pasiteiravo pacientės, ar ji iki ryto palauks stebėjimo palatoje, ar nori vykti į namus. Ligonė sakė geriau pailsėsianti namuose, pasikvietė sūnų, kuris ją parvežė namo. Jokių nesusipratimų, pasak priimamojo gydytojos, nebuvo“,- sakė ligoninės direktorė.

Greitoji atvežė – greitoji parveš

Pasak ligoninės direktorės D. Povelauskienės, pagyvenę žmonės dažnai mano, kad jeigu juos į ligoninę atvežė greitosios pagalbos automobilis, jis juos ir privalo parvežti į namus, tačiau ligoninė tokių paslaugų neteikia.
„Atvežtam į priėmimo skyrių ligoniui suteikiama pagalba ir jeigu gydytojas mato, kad jo būklė pagerėjo ir stebėjimas nereikalingas, po 4 valandų pacientas išleidžiamas į namus, jam būna suteikta ambulatorinė pagalba. Tačiau jeigu ligonį reikia stebėti, jis stebimas visą parą. Stebėjimo palatoje paguldytiems pacientams maitinimas nepriklauso, tad dažnai gauname nusiskundimų, kad neduodame valgyti.
Garbaus amžiaus žmonės dažnai mano, kad jeigu greitoji pagalba atvežė į priėmimo skyrių, tai jis būtinai bus paguldytas į ligoninę. Į ligoninę pacientai tolimesniam gydymui guldomi po stebėjimo“,- sakė direktorė.
Pasak direktorės, žmonės naktį tikrai nėra varomi laukan, tik jeigu stebėjimo palatose nebėra vietų, paklausiama, ar jų negalėtų  pasiimti artimieji. Direktorės nuomone, savo seniūnijos žmonių parvežimu iš ligoninės galėtų aktyviau rūpintis seniūnai, nes gydymo įstaigai dažnai tenka teikti ne tik gydymo paslaugas, bet ir socialines.

Važiuojame parsivežti ligonių ir naktį


„Radviliškio krašto“ redakcijos pakalbinta Aukštelkų seniūnijos seniūnė Alma Kubilinskienė sakė, kad kartais ir pati važiuoja naktį iš ligoninės parsivežti savo seniūnijos žmonių. „Jeigu žmogus paskambina naktį ir prašo parvežti iš ligoninės, nes neturi nei artimųjų su mašina, nei pinigų, ir važiuoji, nepaliksi žmogaus naktį lauke. Daug kartų važiavome parsivežti ligonių, nors mums ir nepriklauso teikti šią paslaugą, bet čia yra paprasčiausias žmogiškumas“,- sakė seniūnė.
Tad visiems kaimo ligoniams, neturintiems artimųjų, kuriuos pagerėjus sveikatai iš priėmimo skyriaus gydytojai išleidžia į namus, patartume kreiptis į seniūnus. Seniūnai pažįsta visus savo gyventojus ir tikrai nepaliks bėdoje.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019