Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kai naktį išleidžia iš ligoninės…

Avatar

Paskelbta

data„Radviliškio krašto“ redakcija gavo skaitytojos laišką:

„Sausio 11 dienos vakarą man pasidarė bloga: kraujo spaudimas 200, širdis 90; teko kviestis Greitąją. Atvažiavo greitai į Kalnelio Gražionių kaimą (Aukštelkų sen.) ir apie 8 val. vakaro buvau atvežta į Radviliškio priimamąjį. Man suleido vaistų. Maždaug po 1 valandos nakties (t. y. sausio 12 d. naktį) budinti gydytoja paliepė greitai rengtis ir važiuoti namo. Buvo tamsi naktis. Nebuvo nei autobuso, nei kitokios transporto priemonės ir man nueiti daugiau kaip 7 km kelią (esu jau 77 metų) buvo fiziškai neįmanoma. Prašiau nors iki ryto leisti pabūti po ligoninės stogu. Nesutiko. Pasiūlė iškviesti taksi, o aš tam pinigų neturėjau. Nejaugi teks kur patvory miegoti?! Esu II grupės invalidė.
Šis atsitikimas man, pensininkei, skaudus. Juk mes galime naudotis nemokamu medicininiu aptarnavimu, savo laiku dėl to atidaviau sveikatą, lėšas. Skaudu ir keista. Ar tai ir vėl pasityčiojimas iš gražios Hipokrato priesaikos?“

Apie šią situaciją pasiteiravome Radviliškio ligoninės direktorės D. Povelauskienės.
„Aš pasidomėjau šiuo atveju, tikrai buvo atvežta močiutė, jai buvo suleista vaistų. Pagerėjus jos būklei, priimamojo gydytoja pasiteiravo pacientės, ar ji iki ryto palauks stebėjimo palatoje, ar nori vykti į namus. Ligonė sakė geriau pailsėsianti namuose, pasikvietė sūnų, kuris ją parvežė namo. Jokių nesusipratimų, pasak priimamojo gydytojos, nebuvo“,- sakė ligoninės direktorė.

Greitoji atvežė – greitoji parveš

Pasak ligoninės direktorės D. Povelauskienės, pagyvenę žmonės dažnai mano, kad jeigu juos į ligoninę atvežė greitosios pagalbos automobilis, jis juos ir privalo parvežti į namus, tačiau ligoninė tokių paslaugų neteikia.
„Atvežtam į priėmimo skyrių ligoniui suteikiama pagalba ir jeigu gydytojas mato, kad jo būklė pagerėjo ir stebėjimas nereikalingas, po 4 valandų pacientas išleidžiamas į namus, jam būna suteikta ambulatorinė pagalba. Tačiau jeigu ligonį reikia stebėti, jis stebimas visą parą. Stebėjimo palatoje paguldytiems pacientams maitinimas nepriklauso, tad dažnai gauname nusiskundimų, kad neduodame valgyti.
Garbaus amžiaus žmonės dažnai mano, kad jeigu greitoji pagalba atvežė į priėmimo skyrių, tai jis būtinai bus paguldytas į ligoninę. Į ligoninę pacientai tolimesniam gydymui guldomi po stebėjimo“,- sakė direktorė.
Pasak direktorės, žmonės naktį tikrai nėra varomi laukan, tik jeigu stebėjimo palatose nebėra vietų, paklausiama, ar jų negalėtų  pasiimti artimieji. Direktorės nuomone, savo seniūnijos žmonių parvežimu iš ligoninės galėtų aktyviau rūpintis seniūnai, nes gydymo įstaigai dažnai tenka teikti ne tik gydymo paslaugas, bet ir socialines.

Važiuojame parsivežti ligonių ir naktį


„Radviliškio krašto“ redakcijos pakalbinta Aukštelkų seniūnijos seniūnė Alma Kubilinskienė sakė, kad kartais ir pati važiuoja naktį iš ligoninės parsivežti savo seniūnijos žmonių. „Jeigu žmogus paskambina naktį ir prašo parvežti iš ligoninės, nes neturi nei artimųjų su mašina, nei pinigų, ir važiuoji, nepaliksi žmogaus naktį lauke. Daug kartų važiavome parsivežti ligonių, nors mums ir nepriklauso teikti šią paslaugą, bet čia yra paprasčiausias žmogiškumas“,- sakė seniūnė.
Tad visiems kaimo ligoniams, neturintiems artimųjų, kuriuos pagerėjus sveikatai iš priėmimo skyriaus gydytojai išleidžia į namus, patartume kreiptis į seniūnus. Seniūnai pažįsta visus savo gyventojus ir tikrai nepaliks bėdoje.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019