Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kas lems mūsų krašto ateitį?

Avatar

Paskelbta

data

Nuo to, kokius politinius lyderius renkamės, priklauso ir tai, kaip gyvename šiandien ir kaip gyvensime rytoj. Liko metai iki antrųjų tiesioginių merų rinkimų. Pastaruoju metu viešojoje erdvėje jau svarstoma, kas taps rajono meru. Gal juo taps už korupciją teisiamasis A. Čepononis, kuris Radviliškiui vadovauja ilgiau nei Putinas Rusijoje? O gal jokiai partijai nepriklausantis kandidatas?

Įvardinti realūs kandidatai į Radviliškio rajono merus
Visai neseniai gerai Lietuvoje žinomas naujienų portalas 15 min.lt įvardijo tris realius kandidatus į Radviliškio rajono merus: A. Čepononį, M. Pauliuką ir G. Lipnevičių. A. Čepononis, atstovaujantis konservatoriams, jau viešai patvirtino apie savo pretenzijas į merus. Kiti du – M. Pauliukas, atstovaujantis „valstiečiams“, bet prisistatantis nepartiniu, ir „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas, nepartinis G. Lipnevičius – savo ketinimų neišsakė. Tiesa, vieša paslaptis, kad dėl M. Pauliuko kandidatūros „valstiečiai“ jau neoficialiai apsisprendė, nes kitų kandidatų neturi.

Žinoma, negalima nesutikti – šie kandidatai tikrai realūs konkurentai į Radviliškio rajono vadovo kėdę, turintys tiek privalumų, tiek ir trūkumų.  Tačiau tarp jų yra keletas reikšmingų skirtumų, kuriuos verta panagrinėti detaliau.

Reikšmingi kandidatų skirtumai
Pirma. Meras A. Čepononis visą laiką gyveno iš mokesčių mokėtojų pinigų, panašiai, kaip M. Pauliukas. G. Lipnevičius vienintelis iš jų nuo jaunystės pragyvenimui užsidirba iš savo darbo.

Antra. A. Čepononis remiasi maždaug 800 TS-LKD partijos narių parama. Beveik visose valdiškose įstaigose susodinti jam lojalūs žmonės, o bendruomenės gausiai „motyvuojamos“ mokesčių mokėtojų pinigais. Kita vertus, A. Čepononis atstovauja maksimaliai susilpnėjusį krikdemų sparną, nes, naujajam konservatorių lyderiui perėmus partijos vairą, vyksta intensyvus partijos apsivalymas. G. Lipnevičius neturi partinio užnugario, tačiau yra daugiau kaip du tūkstančius  narių vienijančios „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas. M. Pauliukas – sezoninis kandidatas, laimę rinkimuose bandantis skirtinguose rajonuose. Tačiau A. Čepononis jau spėjo viešai pareikšti, kad, jeigu jo neišrinks (gali sukliudyti teismo sprendimas korupcijos byloje), jis palaikys M. Pauliuką.

Kodėl konservatorius A. Čepononis imtų staiga balsuoti už „valstiečių“ delegatą M. Pauliuką, ypač žinant, kad Seime konservatoriai yra mirtini „valstiečių“ priešai? Atsakymas paprastas. Kaip Lietuvoje jau tapo įprasta, sisteminiai-partiniai palaiko vienas kitą, nes bijo permainų. Kaip sakoma, baisu, jei paaiškės gal ir ne visai švarūs darbeliai. Tuo labiau, kad ir nuėjusieji nuo valdžios nebemoka dirbti – reikės darbo vietų ir pinigėlių.

Šiek tiek apie kandidatus ir jų veiklą

  1. A.Čepononis ilgametis rajono vadovas, TS-LKD Radviliškio skyriaus pirmininkas, nuo 1995 metų – Radviliškio meras, o nuo 2003 metų – Radviliškio rajono meras. Mero karjera buvo nutrūkusi, kai STT už jo „darbelius“  jį daugiau nei mėnesiui buvo patupdžiusi su kolegomis konservatoriais į Šiaulių tardymo izoliatorių. Tuo metu valdė bendrapartietis D. Brazys. Meras garsėja diktatorišku valdymu ir ypač keistais įsisavinimo projektais. Pavyzdžiui, radviliškiečių jau „auksine“ vadinama miesto aikštė, baseino statybos netikėtai pabrango milijonu eurų ir daugelis daugelis kitų pirkinių už gerokai aukštesnę nei rinkos kainą. Šiuo metu meras teisiamas už korupciją. Daugelis radviliškiečių jį vadina „abonentu“ – ar dėl to, kad tuo metu, kai buvo atsistatydinęs iš mero pareigų, dirbo „šiltoje vietelėje“ UAB „Radviliškio šiluma“ abonentinio skyriaus viršininku, ar dėl to, kad vyksta keisti konkursai ir įsisavinimo projektai – sunku pasakyti.
  2. „Valstietis“ M.Pauliukas prieš dvidešimt ir daugiau metų gyveno Radviliškyje. Nieko nėra Radviliškiui  nuveikęs, bent jau viešai apie tai nežinoma, išskyrus tai, kad jis – buvusio Radviliškio ligoninės direktoriaus A. Pauliuko sūnus. Bandė kandidatuoti Radviliškyje į Seimą – nepavyko. Dar kartą pabandė kandidatuoti į Seimą, bet šį kartą Anykščių – Panevėžio apygardoje, bet gavo dar mažesnį rinkėjų pasitikėjimą. Besiblaškantį po Lietuvą ir pasaulį jį „valstiečiai“ priglaudė po „savo sparneliu”, davė darbo – M.Pauliukas šiuo metu dirba Ūkio ministro patarėju. Radviliškiečiams nei žinomas, nei kuo nusipelnęs, į kandidatus labiau įtrauktas kaip „valstiečių“ partijos atstovas, kuri šiuo metu prieštaringai vertinama, bet dar yra „ant bangos“.
  3. Nepartinis G. Lipnevičius – puikiai rajone žinoma asmenybė, bet, kaip jis pats sako, už jį tegul kalba nuveikti darbai. Svarbiausias iš darbų – nuolatinis pagalbos teikimas Radviliškio miesto ir rajono gyventojams. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad prieš 27 metus, būdamas 14-metis paauglys, su draugais nupjovė nuo krano kabelį ir yra teistas. Šią dėmę nešiojasi iki šiol, nes taip nustatyta rinkimų įstatymo. Sutrumpintai apie jį sunku parašyti – „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas, „Radviliškio rajono paramos centro“ vadovas, bendrovės vadovas, savaitraščių „Radviliškio kraštas“ ir „Kuršėnų krašto žinios“ leidėjas ir, žinoma, didžiausios Šiaulių apskrityje, o gal ir visoje Lietuvoje, „Radviliškio krašto bendruomenės“, vienijančios 2033 narius, pirmininkas. Šis kandidatas pasižymi ne tik savo darbais, bet ir tiesos sakymu, nesitaikstymu su mokesčių mokėtojų pinigų „tratijimais“.

Rinkimai artėja. Jau dabar tarsi po kelerius metus trukusio žiemos miego padažnėjo mero A. Čepononio vojažai po rajoną ir jo „paglostymai“ savivaldybės finansuojamame laikraštyje. Mero kišenei tai nekainuoja. Žinoma, neabejotinai atsiras ir naujų kandidatų, tačiau krašto ateitis priklausys nuo to, kaip rinkėjai įvertins skirtumą tarp jų reklamos ir konkrečių darbų.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi