Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Istorija  kaip  valdininkai  valdininką  suko

Avatar

Paskelbta

data

Ši istorija prasidėjo, kai Sidabravo miestelio seniūnas Vidmantas Blužas buvo užtiktas „prisisiurbęs“ tauriųjų gėrimų darbo vietoje. Praėjus daugiau nei valandai jo girtumą patvirtino Radviliškio policijos komisariato darbuotojai. Bet, sakysite, ar čia dėmesio verta istorija, juk   Lietuvoje save gerbiantis įstaigos vadovas paprastai tokius „girtuoklius“ be ceremonijų „išmeta“ iš darbo su įrašymu ir tiek. Šios istorijos pabaiga kitokia, juk ji vyko Radviliškio rajone, konservatoriais besivadinančiųjų užvaldytame krašte, čia viskas vyksta kitaip. Bet, kaip sakoma, pradėkime viską iš eilės.

Sučiupto girto darbe Sidabravo seniūno V.Blužo istoriją staigiai ėmė „glaistyti“ pats „Caras“ ir jo „leitenantė“ Moteris – Saulė J.Margaitienė. Nors girtas darbe ir buvo, bet net jokios nuobaudos seniūnui negavo, o apie jo atleidimą iš darbo nebuvo net kalbos. Juk jis savas, bendrapartietis, o gal tik labai smarkiai prijaučiantis konservatoriams ir balsavęs už „Carą“. Pats V. Blužas skoloj neliko: tik „pyst“ ir A. Čepononio žmoną „Gerumo angelu“ apdovanojo. Neslėpdami, kad varnas varnui ne tik akies nekerta, bet ir padėkomis dalijasi…

Bet tokia šios istorijos pabaiga netenkino pilietiško radviliškiečio, kuriam ne vistiek, kad seniūnas V. Blužas girtas darbe buvo. Šį įvykį paviešino per vietinę spaudą, o kad savi neliktų nenubausti, įspėjo ir Valstybės tarnybos departamentą. „Išsukti“ saviškį konservatoriai vis tiek stengėsi, bet gavo priverstinį nurodymą, kad privalu bausti nusikaltusį seniūną, kuris pažemino valstybės tarnautojo vardą. O kad „nepamirštų“ to padaryti, įpareigojo „Carą“ ir jo palydą su ryškiąja Moterimi Saule pateikti ataskaitą, kaip nubaustas „blogasis“ seniūnas. Nebeliko kur dėtis po tokio perspėjimo, administracijos direktorei  J.Margaitienei teko nubausti saviškį – taurelę darbe kilnojantis seniūnas gavo papeikimą.Ne griežtą, bet papeikimą.

Tada jau iškilo klausimas, kodėl po tokio „pirueto“ pati direktorė nebaudžiama už aplaidų pareigų atlikimą. Norisi priminti, kad J.Margaitienė ne Caro Antano UAB’e dirba, ji yra valstybės tarnautoja, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė. Bet susidaro įspūdis, kad valdininkai kartais sumaišo, kur ir kam dirba…

Istorija tuo  dar nesibaigė. Meras, oi, atsiprašau, Caras, buvo priverstas sudaryti  komisiją tik po atskiro Vyriausybės atstovo reikalavimo. Kelmės rajono savivaldybės administracijos valdininkų komisija svarstė Moterį Saulę dėl pareigų nevykdymo. Bet tik švyst saulė ir Kelmės valdininkai nusprendė, kad ji nekalta. Stebėtųsi kiekvienas sveiko proto žmogus: kaip nekalta, juk padarė akivaizdų nusižengimą ir nevykdė  savo pareigų. Iš karto atsakysime: juk ji ne šiaip sau moteris, ji – Saulė, ji – konservatorė. Radviliškio rajono Tarybai pateiktas Kelmės komisijos sprendimas. Spėkite, kaip nusprendė  konservatorių daugumos valdančioji taryba apie savo bendrapartietę… Na, visiems aišku. Bet galutinai šita istorija dar nesibaigė. Kiek žinoma, greitai šis sprendimas bus apskųstas Valstybės tarnybos departamentui, kuris, manome, spręs nešališkai ir neturės nepotizmo ar kitokių neskanių prieskonių.
Įdomiai čia išeina: dėl V. Blužo „garbės“ iki ausų įklimpo į murziną „pliurzę“ pati J. Margaitienė, o ją bandę išsukti kolegos iš Kelmės taip pat bus svarstomi. Beliko tik Carui Antanui dar kokie įtarimai, nors jis visiems giriasi, kad jį teismas nušalino nuo tarybos nario pareigų jau dvejus metus ir jis šiuo metu už nieką neatsako, tad ir atsiskaityti rinkėjams neturi už ką.

(Bus daugiau)
“Radviliškio krašto” informacija

 

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019