Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Istorija  kaip  valdininkai  valdininką  suko

Avatar

Paskelbta

data

Ši istorija prasidėjo, kai Sidabravo miestelio seniūnas Vidmantas Blužas buvo užtiktas „prisisiurbęs“ tauriųjų gėrimų darbo vietoje. Praėjus daugiau nei valandai jo girtumą patvirtino Radviliškio policijos komisariato darbuotojai. Bet, sakysite, ar čia dėmesio verta istorija, juk   Lietuvoje save gerbiantis įstaigos vadovas paprastai tokius „girtuoklius“ be ceremonijų „išmeta“ iš darbo su įrašymu ir tiek. Šios istorijos pabaiga kitokia, juk ji vyko Radviliškio rajone, konservatoriais besivadinančiųjų užvaldytame krašte, čia viskas vyksta kitaip. Bet, kaip sakoma, pradėkime viską iš eilės.

Sučiupto girto darbe Sidabravo seniūno V.Blužo istoriją staigiai ėmė „glaistyti“ pats „Caras“ ir jo „leitenantė“ Moteris – Saulė J.Margaitienė. Nors girtas darbe ir buvo, bet net jokios nuobaudos seniūnui negavo, o apie jo atleidimą iš darbo nebuvo net kalbos. Juk jis savas, bendrapartietis, o gal tik labai smarkiai prijaučiantis konservatoriams ir balsavęs už „Carą“. Pats V. Blužas skoloj neliko: tik „pyst“ ir A. Čepononio žmoną „Gerumo angelu“ apdovanojo. Neslėpdami, kad varnas varnui ne tik akies nekerta, bet ir padėkomis dalijasi…

Bet tokia šios istorijos pabaiga netenkino pilietiško radviliškiečio, kuriam ne vistiek, kad seniūnas V. Blužas girtas darbe buvo. Šį įvykį paviešino per vietinę spaudą, o kad savi neliktų nenubausti, įspėjo ir Valstybės tarnybos departamentą. „Išsukti“ saviškį konservatoriai vis tiek stengėsi, bet gavo priverstinį nurodymą, kad privalu bausti nusikaltusį seniūną, kuris pažemino valstybės tarnautojo vardą. O kad „nepamirštų“ to padaryti, įpareigojo „Carą“ ir jo palydą su ryškiąja Moterimi Saule pateikti ataskaitą, kaip nubaustas „blogasis“ seniūnas. Nebeliko kur dėtis po tokio perspėjimo, administracijos direktorei  J.Margaitienei teko nubausti saviškį – taurelę darbe kilnojantis seniūnas gavo papeikimą.Ne griežtą, bet papeikimą.

Tada jau iškilo klausimas, kodėl po tokio „pirueto“ pati direktorė nebaudžiama už aplaidų pareigų atlikimą. Norisi priminti, kad J.Margaitienė ne Caro Antano UAB’e dirba, ji yra valstybės tarnautoja, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė. Bet susidaro įspūdis, kad valdininkai kartais sumaišo, kur ir kam dirba…

Istorija tuo  dar nesibaigė. Meras, oi, atsiprašau, Caras, buvo priverstas sudaryti  komisiją tik po atskiro Vyriausybės atstovo reikalavimo. Kelmės rajono savivaldybės administracijos valdininkų komisija svarstė Moterį Saulę dėl pareigų nevykdymo. Bet tik švyst saulė ir Kelmės valdininkai nusprendė, kad ji nekalta. Stebėtųsi kiekvienas sveiko proto žmogus: kaip nekalta, juk padarė akivaizdų nusižengimą ir nevykdė  savo pareigų. Iš karto atsakysime: juk ji ne šiaip sau moteris, ji – Saulė, ji – konservatorė. Radviliškio rajono Tarybai pateiktas Kelmės komisijos sprendimas. Spėkite, kaip nusprendė  konservatorių daugumos valdančioji taryba apie savo bendrapartietę… Na, visiems aišku. Bet galutinai šita istorija dar nesibaigė. Kiek žinoma, greitai šis sprendimas bus apskųstas Valstybės tarnybos departamentui, kuris, manome, spręs nešališkai ir neturės nepotizmo ar kitokių neskanių prieskonių.
Įdomiai čia išeina: dėl V. Blužo „garbės“ iki ausų įklimpo į murziną „pliurzę“ pati J. Margaitienė, o ją bandę išsukti kolegos iš Kelmės taip pat bus svarstomi. Beliko tik Carui Antanui dar kokie įtarimai, nors jis visiems giriasi, kad jį teismas nušalino nuo tarybos nario pareigų jau dvejus metus ir jis šiuo metu už nieką neatsako, tad ir atsiskaityti rinkėjams neturi už ką.

(Bus daugiau)
“Radviliškio krašto” informacija

 

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi