Karantinas švelnėja: kas keičiasi nuo birželio 1 d.

Vyriausybė nutarė dar mėnesiui, tai yra iki birželio 30 dienos, pratęsti šalyje karantino režimą. Tiesa, kartu nuspręsta sušvelninti karantiną nuo birželio 1 dienos.

Bendravimas ir būriavimasis

Privačiose ir viešose uždarose vietose leidžiami kontaktai iki 10 asmenų arba kontaktai tarp dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narių. Atvirose vietose tarpusavyje bendraujančių asmenų skaičius nėra ribojamas.
Numatyta, kad laidotuvėse uždarose erdvėse galės dalyvauti iki 50 asmenų. Kai kartu būna tik asmenys, turintys galimybių pasą, jų skaičius nėra ribojamas.

Kaukių dėvėjimas

Įsigalioja keli pakeitimai dėl kaukių dėvėjimo tvarkos. Vienas jų – kaukių nereikia dėvėti vaikams, dalyvaujantiems vaikų stovyklose.

Kartu numatyta, kad kaukes atvirose erdvėse privaloma dėvėti tik tada, kai šalia yra kitų žmonių, išskyrus šeimos narius.

Galimybių pasas

Galimybių pasą galės gauti ir tie asmenys, kuriems ne anksčiau nei prieš 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) buvo atliktas PGR tyrimas arba ne anksčiau nei prieš 24 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atliktas antigeno testas ir tyrimai parodė neigiamą atsakymą.

Taip pat sutrumpintas terminas po vakcinavimo „Janssen“ vakcina nuo 4 iki 2 savaičių. Kitaip tariant, galimybių pasą nuo šiol galės gauti asmenys, kurie pasiskiepijo šia vakcina ir nuo vakcinacijos dienos praėjo 2 savaitės.

Keliavimas viešuoju transportu

Keliavimas miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliariojo susisiekimo keleivinio transporto maršrutais, taip pat specialiaisiais ir užsakomaisiais reisais vykdomas, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Švietimas

Ugdymas mokyklose pagal pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas (išskyrus baigiamųjų klasių) bus vykdomas mišriuoju būdu (savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 000 gyventojų yra daugiau kaip 200 atvejų, – periodiškai atliekant mokinių ir įstaigose kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų profilaktinį tyrimą dėl COVID-19 ligos) arba nuotoliniu būdu.

Kultūros įstaigos

Uždarose kultūros įstaigų, bibliotekų, skaityklų, muziejų, galerijų ir kitų ekspozicinių erdvių patalpose turi būti užtikrinamas 10 kvadratinių metrų lankomas plotas vienam asmeniui (išskyrus, kai lanko tik asmenys, turintys galimybių pasą), atvirose minėtų įstaigų erdvėse netaikomas ploto vienam asmeniui ir asmenų skaičiaus ribojimas.

Judėjimas per sieną

Be leidimų į Lietuvą gali atvykti užsienietis, kuris yra Lietuvos piliečio ar užsieniečio, turinčio teisę gyventi Lietuvoje patvirtinantį dokumentą, sutuoktinis, asmuo, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, artimasis giminaitis (tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), seneliai, vaikaičiai, broliai, seserys), įskaitant sutuoktinio arba partnerio artimuosius giminaičius, ar globėjas, užsieniečiai, atvykstantys į Lietuvą dalyvauti sutuoktinio, partnerio, artimųjų giminaičių, įskaitant sutuoktinio ar partnerio artimuosius giminaičius, ar globėjo laidotuvėse, diplomatų artimųjų giminaičiai, NATO ir NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujantys asmenys ir juos aptarnaujančio personalo artimųjų giminaičiai.

Savivaldybės

Papildytas savivaldybių, kuriose gali būti taikomos švelnesnės karantino režimo priemonės negu visoje šalyje, sąrašas, į jį įtraukiant Biržų rajono, Elektrėnų, Jurbarko rajono, Klaipėdos rajono, Kupiškio rajono, Pakruojo rajono, Šiaulių rajono savivaldybes.

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts