Apie iš biudžeto išlaikomas drauges ir meilužes arba kaip mero grupuotė grobsto mūsų pinigus

Paskutiniu metu vis daugėja mero Kazimiero Račkauskio bei jo vadovaujamų socialdemokratų kartu su koalicijos nariais itin keistų sprendimų. Jau esame rašę, kaip koalicija, kurią Taryboje  sudaro socialdemokratai, „valstiečiai“, „darbiečiai“, „skverneliniai“, liberalai ir vienas „žaliasis“, padidino Valstybinės žemės nuomos mokestį net 75 procentais, daugiau kaip 50 procentų padidino mokesčius už darželius, uždarė ugdymo įstaigą bei už 18 tūkst. eurų iš mokesčių mokėtojų kišenės susidorojo su ligoninės vadovu. Yra ir daugiau keistų sprendimų. Nereikėjo ilgai laukti ir paaiškėjo naujas mero būdas „įsisavinti“ valdiškus pinigus saviems. Apie tai savo „Facebook“ paskyroje itin vaizdžiai, su faktais paviešino opozicijos lyderis, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, cituojame:

„Paskutiniu metu galvojau, kad mero komandos darbeliai jau nebegali nustebinti. Bet, deja, klydau… Prieš kelis mėnesius meras savo pavaduotoją (pagal partiją) socialdemokratą Saulių Luščiką, neturintį darbo patirties šilumos ūkio srityje, įdarbino inžinieriumi UAB „Radviliškio šiluma”. Naujai iškeptam inžinieriui buvo paskirtas beveik toks pat kaip vicemero atlyginimas – apie 2800 eurų. „Netikėtai“, po kelių savaičių, Radviliškio savivaldybėje įdarbinama S. Luščiko sesuo (alga – apie 1500 Eur). Dar po kelių savaičių, nuslepiant savo asmeninius santykius su tuo pačiu S. Luščiku ir tuo pažeidžiant LR Viešųjų ir privačių interesų deklaravimo įstatymo nuostatas, naujai kadencijai patvirtinama savivaldybės kontrolierė G. Sinkevičienė. Ir, kai galvojau, kad jau baigsis socialdemokratų vykdomas savivaldybės biudžeto tuštinimas, į Tarybą mero „stumiamas“ naujas prašymas – padidinti savivaldybės kontrolierei atlyginimą. Jį prašoma didinti ne šiek tiek, o maksimaliai.

Posėdyje paklausus, kodėl siūloma darbo užmokestį padidinti maksimaliai, aiškaus atsakymo nebuvo. Negana to, S. Luščiko draugės ar sugyventinės (nei vienas, nei kitas nepasisako, kokie jų santykiai) atlyginimas turėtų būti net 4463 eurų prieš mokesčius, t.y., net 50 procentų didesnis nei vicemerų. Socialdemokratų partijos skyriaus pavaduotojas S. Luščikas, sukurpęs gudrų planą, su savo drauge bei seserimi iš mokesčių mokėtojų kas mėnesį atsirieks daugiau nei 10 tūkst. eurų. S. Luščiko alga – apie 2800 eurų „šilumoje“, dar 1285 eurai – Tarybos nario atlyginimas, sesers – apie 1,5 tūkst. eurų. Jau ketvirtadienį bus tvirtinama 4463 eurų alga (galimai) Tarybos nario sugyventinei – savivaldybės kontrolierei. Iš viso daugiau nei 10 tūkst. eurų kiekvieną mėnesį! Priminsiu, kad būtent šie asmenys su savo koalicija padidino mokestį už vaikų darželius 50 procentų! Valstybinės žemės nuomos mokestį – 75 proc.! Ką dar planuoja iškrėsti meras Kazimieras Račkauskis su savo šaika, bijau net pagalvoti. Nes toks besotis biudžeto tuštinimas, manau, negali būti toleruojamas. Beje, nepamirškite, kad ta pati kontrolierė vėliau „kontroliuos“ mero veiklą!

Apie tolimesnį naujos koalicijos organizuotą mūsų pinigų grobstymą informuosiu kituose pranešimuose. Trumpai tiek.

P. S. Numanau, dabar tikrai sulauksiu puolimo iš šios šaikos. Pirmas melo ir šmeižto dozę, manau, pirstels socialdemokratų pakalikas, smulkus niekšelis, o vėliau – ir mero patarėjas per savo laikraštį. Suprantu, juk tiesa jiems tikrai nepatinka.

Mero pateiktą Sprendimo projektą tarybai pridedu.“

Šis viešas pranešimas socialiniame tinkle „Facebook“ sulaukė nemažo gyventojų susidomėjimo. Keletą jų cituojame:

Danutė: Kiekvienam rajone – giminių UAB-ai !

Renata: Tai ne pasiteisinimas, kad kiekvienam rajone taip. Bet taip negali būti. Jei tai vyksta, tai tikrai nebėra kuo tikėti. Čia tik pateikti faktai…

Danutė: O ką – nematot, kad ta sistema veikia jau dešimtmečius?! Valdžios pasijuto nebaudžiamos!!!

Renata: reikia bent kažkaip su tuo kovoti… ir Taryboje, ir Partijoje.

Milda: O gal ir kitiems tarybos nariams kažkas nubyra nuo to… juk sakoma, kad ranka ranką plauna…

Arūnas: Jei Seime dirba šeimyninės rangos principu, tai ko norėti, kad rajonuose bus kitaip, o kad socdemai tie patys konservatoriai ir vykdo tą pačią politiką, tai seniai aišku.

Snieguolė: Gerai gyvena kai kas tikrai, kad kaip UAB’as. Liūdnas vaizdelis.

Eligijus: O po to stebimės iš kur tokia didelė atskirtis tarp pragyvenimo lygio tarp žmonių.

Kazys: Matosi, kad tęsiasi netvarka Radviliškio savivaldybėje. Gerai, kad opozicijos atstovas paviešina šitokius pinigų švaistymo faktus. O sakote, kad valdžia turi būti vieninga, dirbti žmonių labui. Taip nebūna, vienas kitą dangsto ir grobsto lėšas – tai parodė benzino talonėlių pavyzdžiai beveik visose savivaldybėse… Kad to nebūtų, reikalinga stipri opozicija. p. Gediminas šitą darbą atlieka deramai, ačiū jam!

Silvija: seniai valdžia nebedirba žmogui, pamirškim.

Jolanta: Įdomu, kodėl Aleksiūnas tyli. Ar buvo papirktas. Apie šį merą mažai rašo. Apie Čepononį rašydavo kiekvieną dieną.

Saulius: Man jie nepatiko vien dėl to, kad pirmi prabalsavo už mokyklų uždarymus kaimuose.

Laimutė: Giminių klanas, visus tik durnina!!!

Meras dėl tūkstantinių sumų problemos nemato

Dėl planuojamos ženkliai didinti savivaldybės kontrolierės algos nusprendėme pasiteirauti mero K. Račkauskio, cituojame: „Gerb. mere, kodėl teikėte Tarybai svarstymui savivaldybės kontrolierės G. Sinkevičienės atlyginimo didinimą? Ar kalbėjotės su bendrapartiečiu, komiteto pirmininku S. Luščiku dėl savivaldybės kontrolierės algos didinimo? Ar savivaldybės kontrolierė sutinka su atlyginimo padidinimu? Turite sutikimą raštu ar žodžiu?“

Meras informavo, kad neva su savo pavaduotoju (pagal partiją) S. Luščiku nekalbėjo apie G. Sinkevičienės atlyginimą ir kad jis tik pateikęs siūlymą Tarybai ir yra nekaltas. Dar prisiminė, kad Taryboje jis nebalsuoja bei pasiūlė kreiptis tiesiogiai į Savivaldybės kontrolierę.

Paskutiniu metu tokie mero „bėgimai“ nuo jam nepalankių klausimų jau nebestebina. Tik kodėl jis Tarybos priimtą sprendimą dėl vaikų maitinimo pokyčių prisiskyrė sau, nors, kaip pats rašo, sprendimų nepriiminėja? Ar tai nėra žmonių kvailinimas pagal logiką „kaip patogu, taip ir šoku“?

Kadangi meras pasiūlė, tai nusprendėme pasiteirauti ir „šeimynos“, kaip nutiko, kad per trumpą laiką juos aplankė neregėta sėkmė – tūkstančiais eurų lyja socialdemokrato „šeimai“ visur, kur tik pasisuka. Deja, nei Tarybos narys S. Luščikas, nei savivaldybės kontrolierė G. Sinkevičienė atsakymų nepateikė. Ką čia ir bepridursi…

Zita Petronaitienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts