Socialiniai tinklai

Aktualijos

Karantinas. Radviliškio rajonas sustojo

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone, kaip ir visoje šalyje, nuo kovo 16 d. socialinis gyvenimas sparčiai lėtėja – dėl koronaviruso infekcijos grėsmės įsigaliojo Lietuvos vyriausybės paskelbtas karantinas. Ištuštėjusios Radviliškio miesto gatvės rodo, kad gyventojai draudimų bei rekomendacijų paiso ir vis labiau užsidaro namuose.

Radviliškio rajone gyventojai  nepanikuoja

Nors nuolat pranešama, kad Lietuvoje daugėja  susirgusiųjų koronavirusu – kovo 18 d. užfiksuoti 33 ligos atvejai, Radviliškio rajone panikos nesijaučia.
„Visi gyventojai labai tvarkingai reaguoja į tai, kad darbas vyksta nuotoliniu būdu, skambina į seniūniją. Kadangi seniūnijoje yra nemažai socialiai remtinų gyventojų, jiems didžiausia problema buvo, kaip bus su pašalpomis. Socialinės darbuotojos dirba, atsiliepinėja į skambučius, turi savo metodiką, kaip pratęsti pašalpas. Turime kavine, kuri vežioja maistą, galima jo pasiimti išsinešimui. Negirdėjau, kad parduotuvėse trūktų maisto, viskas normalu“,- redakciją informavo Baisogalos seniūnė R. Masiulienė.
„Faktas, kad visi persigandę dėl viruso ir pro langą matosi, kad miestas tuščias. Gerai, kad žmonės laikosi rekomendacijų, taip ir reikia“,- sakė Šeduvos seniūno pavaduotoja A.Stanevičiūtė.

Beje, į savaitraščio redakciją kreipėsi šeduvė su prašymu paviešinti  Šeduvos gyventojų, buvusių Italijoje pavardes. „Norėtume žinoti važiavusių į Italijos kurortus pavardes, nes tada žinotume, kurių žmonių mieste vengti“,- prašė moteris.

Pasak Grinkiškio seniūnės G. Bložienės, žmonės patys praneša apie grįžusius iš užsienio žmones. „Panikos nesijaučia, žmonės nesiveržia nei į uniją, vadinasi, yra savų namų karantine“,- sakė seniūnė.

Pasak Šiaulėnų seniūnės I. Bliznikienės seniūnijos specialistai dirba nuotoliniu būdu, gyventojai nepanikuoja. „Žmonėms vakar išmokėjo pensijas, tad buvo miestelyje didesnis judėjimas“,- redakcijai sakė seniūnė.

„Šiuo metu dirbame nuotoliniu būdu, aš kasdien būnu seniūnijoje, ateina vienas kitas žmogiukas – visiškai užsirakinti  negali. Keli gyventojai yra grįžę iš Portugalijos ir Ispanijos, jie laikosi karantino namuose, didžiulės panikos dar nėra, bet žmonės tikrai išgyvena. Turime vienas kitą stiprinti, svarbiausia, kad žmonės nepanikuotų, išliktų ramūs ir atsirinktų teisingą informaciją“,- apie nuotaikas seniūnijoje pasakojo Aukštelkų seniūnė A. Kubilinskienė.

Verslininkai patirs nuostolių

„Mes, rajono verslininkai, patirsime milžiniškų nuostolių. Iš Vyriausybės  gautą pagalbos paketą mes šiuo metu analizuojame, tačiau iš Radviliškio rajono savivaldybės apie pagalbą verslui jokių žinių iki šiol nesulaukėme“,- sakė „Radviliškio verslininkų asociacijos“  vadovas Gediminas Lipnevičius.

Gyventojams aktualūs klausimai karantino metu

Izoliacija

Iš bet kokios užsienio šalies grįžusiems asmenims saviizoliacijai, jei nėra galimybės to padaryti namie, Radviliškio rajone yra numatytos kelios vietos. Apgyvendinimo koordinatorė neturintiems galimybės izoliuotis namuose – Agnė Grabauskienė, el. p. agne.grabauskiene@radviliskis.lt, tel. (8 422) 69 042, socialinės pagalbos koordinatorė (aprūpinimas maistu iki kitomis būtiniausiomis priemonėmis) – Rasa Miškinienė, (8 422) 69 058, el. p. rasa.miskiniene@radviliskis.lt.

Parduotuvės ir vaistinės

Prekybos centrai dirba, maisto produktų netrūksta. Vaistinės taip pat dirba. Prašome neiti į parduotuves su šeimomis, deleguokite vieną asmenį. Kai kurios ūkinių prekių parduotuvės organizuoja prekybą nuotoliniu būdu.

Prekybos tinklas „Maxima“ dirba nuo 9 iki 20 val.

Prekybos tinklas „Iki“ dirba nuo 8 iki 20 val.

Viešasis transportas

Viešasis transportas važiuoja, užtikrinamos visos dezinfekcijos priemonės, keleiviai prašomi išlaikyti saugius atstumus. Vežėjai turi rekomendacijas, kaip jie turi vykdyti savo veiklą.

Maitinimas

Nemokamą maitinimą gaunantys vaikai gaus sausą davinį – jiems maisto davinius suteiks mokykla. Kreipkitės į kiekvieną mokyklą atskirai dėl atsiėmimo grafiko. Radviliškyje ir rajone veikiančios kavinės organizuoja darbą taip, kad galėtų maistą ruošti išsinešimui ir pristatymui į namus.

Darželiai

Vaikų darželiai karantino metu neveikia. Mokestis už darželį nebus taikomas.

Radviliškio ligoninė
* atidedamos planinės operacijos, išskyrus pagalbą ir sveikatos priežiūros paslaugas, kurių
* draudžiamas pacientų lankymas, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir vaikų iki 14 metų lankymą gydančio gydytojo leidimu.

Poliklinikos

Radviliškio, Šeduvos ir Baisogalos poliklinikos ir privačios poliklinikos dirba nuotoliniu būdu įprastu darbo laiku, vykdo pacientų skirstymą pagal atvejo sudėtingumą. Susisiekti su visomis poliklinikomis galima jų įprastais telefonais. Susisiekus su gydytoju telefonu, jis konsultuoja, įvertina situacijos sudėtingumą ir sprendžia dėl vizito ir gydymo skyrimo. Nedarbingumo pažymėjimai išduodami tokiai pat tvarka, kaip įtariant kontaktą su infekuotu asmeniu.

Mokyklos

Iki 2020 kovo 27 d. mokyklose – mokinių atostogos. Jei karantinas bus pratęstas, ugdymo procesas bus organizuojamas nuotoliniu būdu.

Renginiai, viešos vietos

Visi renginiai draudžiami.

Pasivaikščioti išeiti galima, rekomenduojama tai daryti atokesnėse vietose, šunį išvesti į lauką galima.

Grožio salonai neveikia.

Radviliškio rajone restoranai, kavinės ir barai uždaryti, išskyrus tas maitinimo įstaigas, kurios organizuoja maisto pristatymą į namus arba  išsinešimui.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Informacija apie uždaromas pervažas

Avatar

Paskelbta

data

2020-07-10 nuo 3.00 val. iki 12.00 val. bus uždaryta geležinkelio pervaža valstybinės reikšmės regioninio kelio Nr. 3403 Šilėnai–Sidarai–Šiaulėnai 16,90 km.

2020-07-13 nuo 5.00 val. iki 17.00 val. bus uždaryta geležinkelio pervaža valstybinės reikšmės regioninio kelio Nr.3411 Tyruliai–Polekėlė–Jaugėlai 0,11 km.

Darbus vykdys UAB „Geležinkelio tiesimo centras“.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Per rajoną nuaidėjo „Tautiška giesmė“

Avatar

Paskelbta

data

Iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ jau seniai įaugusi kiekvienam lietuviui į širdį. Kur bebūtų liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, 21 val. kiekvienas lietuvis gieda „Tautišką giesmę“. Ne išimtis ir Radviliškio rajono gyventojai. Susibūrę bendruomenėse, visi gražiai paminėjo Valstybės dieną.

Radviliškyje giedojo drauge su svečiais

Valstybės dienos proga radviliškiečiams ir miesto svečiams Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parke koncertavo Laura Remeikienė su choru „Chameleonas“, Jurijus Veklenko ir solistai Vaida Genytė ir Tomas Povilionis. Pastarieji drauge su radviliškiečiais sugiedojo „Tautišką giesmę“. Aktyviai į iniciatyvą „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ įsijungė ir didžiausia Lietuvoje „Radviliškio krašto bendruomenė“, drauge su bendruomenės pirmininku ir Tarybos nariu Gediminu Lipnevičiumi bei Tarybos nare Vilma Alekniene.

„Tautiška giesmė“ skambėjo nuo Velžių piliakalnio

Ant Velžių piliakalnio „Tautiškos giesmės“ giedoti susirinko daugybė Radviliškio miesto ir rajono gyventojų. Smagu, kad užgimusi tradicija giedoti „Tautišką giesmę“ ant Radviliškio rajono piliakalnių yra puoselėjama, taip kuriama šventiška nuotaika, skleidžiamos nacionalinės tradicijos, skatinama bendrystė ir senovės dvasia. Ant Velžių piliakalnio visus linksmino ir kvietė kartu šokti ir dainuoti Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“.

Šeduviai rinkosi Laisvės aikštėje

Liepos 6-ąją Šeduvos kultūros ir amatų centro mėgėjų teatras „ŠKAC“ sukvietė visus į Kultūros ir amatų centrą bei pristatė premjerą, Jono Mackonio spektaklį „Piršliai“ (režisierė Izolina Stanulienė). Po premjerinio spektaklio šeduviai Laisvės aikštėje giedojo „Tautišką giesmę“. „Koks puikus buvo spektaklis, susirinko daug žiūrovų. Džiugu, kad tiek daug žmonių atėjo giedoti „Tautinės giesmės“,- džiaugėsi šeduviai.

Giesmė – pertraukos metu

Baisogaloje „Tautiška giesmė“ sugiedota Baisogalos kultūros centro žiūrovų salėje folkloro ansamblio „Nalšia“ koncerto pertraukos metu.

Grinkiškiečius suvienijo „Tautiška giesmė“

Grinkiškyje liepos 6 d. vakarą pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos paminėjimo proga į visus susirinkusius kreipėsi Grinkiškio seniūnijos kultūros specialistės V. Šepronienė, R. Juozaitienė, L. Lydikaitienė. Grinkiškiečius pasveikino Grinkiškio seniūnijos seniūnė G. Bložienė. Gražiausias dainas apie Lietuvą dainavo svečiai iš Raseinių r. Šiluvos kultūros centro „Šilų aidai“ (vad. Asta ir Saulius Beniuliai), savo romansus atliko Kėdainių kapela „Parapija“ (vad. Aldona Sasnauskienė) ir Grinkiškio pramogų ir šokių salės kolektyvas „Sarva“ (Vad. Virginija Šeproniene). Pabaigoje visi susirinkusieji sugiedojo „Tautišką giesmę“, kuri suvienija , apjungia mus visus, tarsi būtume viena didelė šeima.

Pociūnėliuose surengtas šventinis koncertas

Liepos 6-ąją Pociūnėlių krašto žmonės senajame miestelio parke šventė Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Šventinį koncertą surengė Pociūnėlių kultūros namų liaudiška kapela ,,Liaudė“, vaikų šokių grupė, solistės Gabija Koryznaitė, Miglė Malinauskaitė, Melita Sadzevičiūtė (vadovė – Genovaitė Vorienė). Džiugus ir visus ypač suvienijantis Valstybės dienos momentas – ,,Tautiškos giesmės“ giedojimas. Renginį organizavo Pociūnėlių kultūros namų kultūros specialistė Genovaitė Vorienė. Šventines vaišes paruošė Pociūnėlių miestelio bendruomenė.

Lietuvos himnas nuskambėjo Vadaktų bendruomenėje

Liepos 6 d., 21 val., „tautiška giesmė“ nuskambėjo ir Vadaktų bendruomenėje. Vadaktiškiai  giedoti rinkosi pasipuošę, nešini trispalvėmis vėliavomis ir balionais.

Tyruliečiai „Tautišką giesmę“ giedojo su viso pasaulio lietuviais

Liepos 6 d. tyruliečiai susirinko prie Tyrulių pramogų ir šokių salės , kad kartu sugiedotų su viso pasaulio lietuviais „Tautišką giesmę“. Nors  susirinko nedidelis būrelis  gyventojų, tačiau  atėjo visi tie, kurie gerbia savo kraštą. Buvo sudainuota daug dainų, pabūta kartu ir sugiedotas Lietuvos himnas.

Šniūraitiškiai vieningai giedojo „Tautišką giesmę“

Liepos 6 d. „Tautiškos giesmės“ banga užliejo ir Šniūraičius – gyventojai vieningai, sustoję ratu, sugiedojo Lietuvos himną.

Būtėnuose paminėta Valstybės diena

Būtėniškiai Valstybės dieną paminėjo demonstruodami vienybę – visi kartu, susikibę už rankų, sugiedojo „Tautišką giesmę“.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019