Kanados taurė liko Radviliškyje

Balandžio  27 d.  „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose vyko greitųjų šachmatų turnyras Kanados taurei laimėti. Prieš varžybas visiems buvo smalsu – kodėl Kanados taurė? Ogi Kanadoje gyvena  radviliškietis šachmatininkas, trenerio K. Žukausko ugdytinis  Egidijus Žeromskis. Jis turnyro nugalėtojui įsteigė taurę, kurią atvežė iš Kanados. Tai ir buvo pagrindinė turnyro idėja – palaikyti ryšius su Radviliškio krašto šachmatininkais, gyvenančiais užsienyje.
Į turnyrą susirinko 48 dalyviai iš visos Lietuvos: Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos, Raseinių, Kelmės, Telšių, N. Akmenės, Trakų, Kėdainių. Na ir, žinoma, stipriausi šachmatininkai iš Radviliškio miesto, Sidabravo, Alksniupių.
Labai gaila, kad šiuo metu Radviliškyje aktyviai neveikia nei šachmatų klubas, nei ugdomi jaunieji šachmatininkai mokyklose. Nėra net padoraus inventoriaus, kad galima būtų organizuoti panašias varžybas. Reikia prašyti pačių žaidėjų, kad atsivežtų šachmatus ir laikrodžius.
Šachmatų turnyrą organizavo „Radviliškio krašto bendruomenė“. Visus dalyvius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys, bendruomenės pirmininkas Gediminas Lipnevičius, kuris prieš tai dar spėjo sudalyvauti akcijoje „Darom 2019“, o prasidėjus varžyboms sėdo prie šachmatų lentos.
Kiekvienam žaidėjui teko sužaisti po 9 partijas. Surinkęs 8,5 taško nugalėtoju tapo radviliškietis Donatas Kišonas, kuriam Kanados taurę įteikė jos steigėjas E. Žeromskis. Antrą ir trečią vietas užėmė raseiniškiai D. Bartkus ir J. Kubilius. Senjorų grupėje pirmą ir antrą vietas užėmė svečiai iš N. Akmenės A. Markevičius ir A. Valančius, o trečią vietą iškovojo radviliškietis A. Šimanauskas. Moterų grupėje daugiausiai taškų surinko S. Limontaitė iš Telšių. Berniukų ir mergaičių grupės nugalėtojais tapo šiauliečiai M. Dudnikas ir R. Andrašūnaitė, kurie buvo apdovanoti Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro įsteigtomis taurėmis. Paguodos prizus iškovojo buvęs radviliškietis V. Buivys su sūnumi Martynu, kurie atvyko iš Trakų.
Turnyrą nuoširdžiai pagerbė ir jame žaidė 86-rių metų Šiaurės Lietuvos šachmatų patriarchas ir legenda šiaulietis Anicetas Uogelė.
Sporto renginių neįmanoma organizuoti be rėmėjų pagalbos. Šachmatininkai labai dėkingi „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui Gediminui Lipnevičiui, kuris buvo pagrindinis šventės mecenatas bei turnyro prizų steigėjas. Svariai prisidėjo UAB „Radviliškio mašinų gamykla“, UAB „Vaikų sala“, K. Geležėlės prekybos ir paslaugų įmonė, parduotuvė „Gėlės pas Laimutę“, UAB „Regėjus“ ir kiti pagalbininkai. Šachmatų turnyro informacinis rėmėjas – savaitraštis „Radviliškio kraštas“.
Tai buvo tik pirmasis tarptautinis šachmatų turnyras, stiprinantis ryšius su kraštiečiais, gyvenančiais užsienyje. Radviliškio trenerių išugdyti šachmatininkai šiuo metu gyvena JAV, Anglijoje, Maltoje … Mūsų laukia dar įdomūs turnyrai ir susitikimai.

Varžybų organizatorius „Radviliškio krašto bendruomenės“ narys Albertas Vitartas

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts