Kam iš tiesų atstovauja partijos ir jų vadovai … arba kuo rajone „kvepia“ politika?

Prabėgo rinkimai. Buvo daug politikų sakymų bei pasisakymų. Nors daugelis politikų garsiai kalbėjo, jog rajonui reikia permainų, nes konservatoriai per dvidešimt metų valdymo jį visiškai nugyveno, o jeigu būtų vėl išrinkti, ir toliau rajonas skambėtų  korupcijos skandaluose.  Tačiau, nors ir buvo kalbėta apie būtinas permainas, partiniai politikai  buvo pasiryžę vėl „bristi į tą pačią upę“ ir parodė savo tikrąjį veidą, rinkimuose nusprendę palaikyti konservatorius.

Lietuvos valstiečių  ir  žaliųjų sąjunga bei vicemeras agitavo už konservatorių kandidatę

Štai prieš antrojo turo rinkimus „valstietis“ vicemeras Mindaugas Pauliukas paviešino, jog palaikys konservatorių atstovę J. Margaitienę.

Pasak „valstiečio“ vicemero, jis visiškai nenori išsaugoti savo posto, o po rinkimų pasiryžęs išvykti į Švediją, palikti Radviliškį likimo valiai. „Kaip asmenis aš gerbiu abu, tačiau… balsuosiu už Jolantą Margaitienę. Norėčiau, kad Radviliškis negrįžtų į XX amžių“,- savo socialinėje paskyroje rašė vicemeras, kviesdamas palaikyti konservatorę“. Beje, ne tik vicemeras „valstietis“, tačiau ir  visas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Radviliškio skyrius kartu su pirmininku Aurimu Gaidžiūnu  prieš antrąjį rinkimų turą kvietė balsuoti už savo koalicijos partnerius konservatorius. „Liko dar daug koalicijos sutartyje numatytų, bet neįgyvendintų darbų“,- socialinėje partijos paskyroje  rašė „valstiečiai“, kviesdami balsuoti už konservatorius. Po šių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei „valstiečio“ vicemero pasisakymų, konservatorius A. Čepononis padėkojo: „Dėkoju Radviliškio „valstiečiams“ už paramą J. Margaitienei“…

Socialdemokratas kvietė balsuoti už konservatorių Antaną…

Nors Tarybos posėdžiuose socialdemokratas K. Račkauskis ir prisistato kaip opozicijos narys, vis dėlto jo padėtis kelia daug abejonių – ar gali opozicijos narys kviesti balsuoti už valdančiuosius konservatorius? Pasirodo, gali ne tik agituoti balsuoti, bet ir balsuoti  už konservatorius. K. Račkauskis tai atvirai savo socialinėje paskyroje padarė per praėjusiais metais vykusius LR Seimo rinkimus.

Socialdemokratų  lyderis prieš  LR Seimo rinkimų antrąjį turą „driokstelėjo“: „Seimas – tinkamiausia vieta įgyvendinti idėjas, kurių nepavyko įgyvendinti Radviliškyje.Taigi, aš už Antaną!.. “

Pasak  socialdemokrato K. Račkauskio, A. Čepononis – tinkamiausias kandidatas Radviliškio rajonui atstovauti Seime, nes jis išsilavinęs – turi aukštąjį, kompetentingas – ne vieną dešimtmetį vadovavo Raviliškio rajono savivaldybei.  Tik, deja, pamiršo paminėti, jog konservatorius A.Čepononis septynerius metus mynė teismų slenkstį dėl kaltinimo korupcija, o „sausas iš balos“ galimai išlipo tik dėl to, kad pasisamdė brangiausius Lietuvoje advokatus, kurie pasistengė, kad iš bylos būtų išimti neva neteisėtai surinkti įrodymai prieš jį…

„Darbiečiai“ rinkimuose palaikė konservatorius

Rinkimų į Radviliškio rajono savivaldybės merus metu vyko kandidatų debatai  „Žinau, ką renku“. Šiuose  debatuose dalyvavęs opozicijai atstovaujantis Tarybos narys, Darbo partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas Jurgis Baublys prisipažino, jog rinkimų į Seimą metu palaikė konservatorių A. Čepononį. „Aš labai gerai pažįstu Antaną Čepononį kaip žmogų ir pridėjau ranką, kad jis išeitų į Seimą. Tegul nepyksta „valstiečiai“, tačiau mes, Darbo partijos nariai, paagitavome, kad daugiau balsuotų už A. Čepononį ir rinkimų į Seimą metu palaikėme konservatorius“,- sakė J. Baublys.

Primename, jog Radviliškio rajono savivaldybės taryboje Darbo partijos nariai, kaip ir socialdemokratai,  save vadina opozicija.

Ir liberalai palaikė konservatorius…

Neaišku, kokiu medumi konservatoriai tepė  „pozicinės“ ir „opozicinių“ partijų narius ir ką jiems žadėjo, kad net ir žinomiausi liberalai prieš pat antrąjį Radviliškio rajono savivaldybės mero rinkimų turą pareiškė, jog jie palaikys konservatorę J. Margaitienę. Beje, liberalai pareiškė, jog  pritaria savo lyderės, Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės – Nielsen nuomonei, jog „moteriška lyderystė Lietuvoje padeda spręsti daug aktualių problemų, o Radviliškio rajonas sustiprėtų Jolantai Margaitienei tapus mere“.

Na, liberalas L.Vaičiūnas tokiu palaikymu galimai konservatoriams atsidėkojo už „šiltą“  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus  vedėjo  kėdę, o visi kiti liberalūs vyrai darė tai, ką liepė moteris.

Po paskutinių Tarybos rinkimų Radviliškyje liberalai prarado turėtas dvi Tarybos nario vietas ir šiuo metu neturi nei vieno atstovo Taryboje, bet jiems puikiai sekasi bičiuliautis Seime su konservatoriais.

Tad iš šių pasisakymų galima susidaryti nuomonę, jog ne tik koalicijos partneriai „valstiečiai“ rinkimų metu palaikė konservatorius, tačiau tai darė ir opozicinių partijų atstovai, nors ir garsiai dejuoja,  jog konservatoriai Radviliškio rajoną visai nustekeno.

Vieninteliai nepartiniai nepalaikė konservatorių kandidatų

Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys, nepartinis Gediminas Lipnevičius, atstovaujantis visuomeniniam komitetui UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS, nepalaikė konservatorių kandidatų rinkimuose ir aiškiai viešai  išsakė savo nuomonę, cituojame: „Kadangi Radviliškio rajonas ypač dažnai minimas korupciniuose skandaluose, antrame ture balsuosiu už tą kandidatą, kuris prisipažins klydęs ir aiškiai pasakys, kad korupcija mūsų rajone ypač išvešėjusi ir su ja reikia kovoti. Juk tai mūsų kraštas, mūsų vaikų ateitis. Mes ir toliau tęsime savo pradėtus darbus ir, manau, susitiksime jau greitai – kituose rinkimuose. Dar kartą dėkoju už pasitikėjimą, nenuvyliau ir nenuvilsiu“.

Priminsime, kad dauguma  radviliškiečių balsavo kaip ir nepartiniai Tarybos nariai – prieš konservatorių kandidatę  J. Margaitienę. Didele  balsų persvara meru buvo išrinktas V.Simelis. Apie  kitus partijų vadovų bei atstovų veiksmus ir pasisakymus skaitykite kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

(Bus daugiau)

Jonas PetrikasTotal
0
Dalinasi
Related Posts