Eibariškių parko pinigų įsisavinimo viražai

Rekonstruotas Eibariškių parkas pompastiškai buvo atidarytas  rugsėjo 11 dieną. Beje, parko atidarymo linksmybėms buvo pasirinkta diena, kai visas pasaulis gedėjo  dėl  per Pasaulio prekybos centro bombardavimą žuvusių žmonių. Linksmintis neuždrausi, dar reikia paminėti, jog tai buvo  paskutinis mero šou  rinkimų į Seimą tiesiojoje.  

Tiesa, taip ir liko neaišku, kodėl Eibariškių parko rekonstrukcijos darbai  pabrango nuo 447 tūkstančių iki 889 tūkstančių eurų. Šio projekto vykdytojai sakė, jog padaugėjo takelių – bet nejaugi papildomų takelių nutiesimas kainuoja  beveik puse milijono eurų?

Radviliškiečių  pastebėjimai

Kaip ir žadėjo valdininkai, Eibariškių parkas tapo radviliškiečių pasivaikščiojimo vieta. Tik ne viskas rekonstruotame parke džiugina miestelėnus. „Ar galite atkreipti dėmesį į Eibariškių parko darbų kokybę? Ji nepatenkinama: apžvalgos bokštas apkaltas supuvusiomis, pajuodusiomis lentomis; mediniai takai neaišku, iš kokios medienos. Vaikščiojimo takai apsemti vandens, vejos išvažinėtos, nauji augalai sodinami nesilaikant reikalavimų – į pievą. Kur dingo impregnuota mediena, kas vykdo techninę priežiūrą?“ – savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai bei Tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui atsiųstame laiške parko rekonstrukcijos trūkumus išvardino pastabus  radviliškietis.

Savaitraščio redakcija kreipėsi į Eibariškių parko rekonstrukciją kuravusį Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėją G. Pilypą.

Vyksta defektų šalinimo darbai

Iš savivaldybės atsiųsto rašto paaiškėjo, jog  šiuo metu, kad ir yra baigti visi statybos darbai, vyksta defektų šalinimas ir galutinis darbų perdavimo – priėmimo aktas nėra pasirašytas.

Tad  gal skaitytojo išvardinti defektai ir yra tvarkomi? Pasirodo, ne. Apsemti vaikščiojimo takai, pajuodusios lentos, augalų sodinimas į pievą – Techninio projekto reikalavimai.

Ar ilgai stovės  apžvalgos bokštas?

Pasak Eibariškių parko rekonstrukcijos projektą prižiūrėjusių  valdininkų, pagal parengtą Techninį projektą mediena turi būti be jokių  paviršiaus dažymų – tik impregnuota nuo grybelių. Apžvalgos bokšte atliekant medienos konstrukcijų montavimo darbus, mediena, paveikta medienos puvinio, nenaudojama, medienos konstrukcijoms natūraliai  senstant ji tamsėja.

Įdomu tai, jog vos prieš tirs mėnesius pastatyto apžvalgos bokšto  mediena jau paseno ir patamsėjo…

Iškilo klausimas, ar bokšto statybai naudota mediena buvo tinkamai impregnuota. Juk netinkamai impregnuota mediena pradeda greitai pūti, neatspari gaisrui. O toks statinys kaip bokštas privalo būti atsparus gaisrui – juk kokie nors paaugliai vėl gali pabandyti pažaisti su degtukais, kaip jau yra  buvę  prieš  gerus metus Radviliškio mieste.

Ir vėl valdininkai  tikina, jog viskas gerai: apžvalgos bokštui mediena tinkamai impregnuota, bokštas atitinka pagal projektą numatytą degumo klasę, visa mediena pagal projektą yra padengta priešgaisriniu impregnantu ir medienai skirtu impregnantu, tinkamu lauko sąlygomis.
Taigi, radviliškiečiai, bokštas parke apkaltas ne supuvusiomis lentomis, o natūraliai senstančiomis.

Priekaištai dėl piktžolių

Ir dar vienas radviliškiečių pastebėjimas, susijęs su Eibariškių parko bokštu.

„Jau porą mėnesių daugelis radviliškiečių džiaugiasi galimybe pasivaikščioti naujajame Eibariškių parke. Daug miestelėnų diskusijų sukėlė šiame parke pastatyta „Radviliškio pilis“.  Ypač gražu buvo, kai geltonavo berželiai, variu spindėjo saulėtą dieną ąžuolai. O ir laiptai į pilį platūs, patogūs. Tiko visiems: ir jauniems, ir seniems. Tačiau nulipant laiptais žemyn visi pastebėjo, kad vadinamas „pilies“ kalnas  nesutvarkytas, apaugęs piktžolėmis, šabarkštynais. Žinoma, viskas iš karto nepasidaro, bet dabar, nudžiuvus piktžolėms, krūmams numetus lapus labai geras metas tai sutvarkyti. Pasistenkite tai sutvarkyti, negadinkite gražaus vaizdo“,- į Radviliškio miesto seniūniją kreipiasi gyventojai.

Tikėkimės, jog  seniūnijos darbuotojai  atkreips dėmesį į netvarką  ir  vadinamasis „pilies kalnas“ bus sutvarkytas.

Vandenyje skęstantys takai – natūralu

Kaip jau minėjome, radviliškiečiai pastebėjo, jog po lietaus mediniai parko takai būna apsemti vandens ir pasivaikščioti jais galima tik avint guminius botus. Ir čia, pasak valdininkų, viskas gerai, viskas atlikta pagal techninį projektą. „Pagal Techninį projektą yra numatyta įrengti birios skaldelės takų sluoksnius, apatiniai takų sluoksniai (infiltruojantys) tokie, kad lietaus vanduo natūraliai susigertų į gruntą. Dirbtinis parko teritorijos drenavimas yra draudžiamas dėl neigiamo poveikio parko augmenijai. Kadangi projekte nėra numatyta įrengti lietaus nuotekas ir jų surinkimą, natūralu, kad per lietaus audras vanduo nesuspės iš karto visas įsigerti į gruntą, tad gali patekti ir ant įrengtų takų“,- situaciją paaiškina valdininkai.

Na, kadangi rudenį, o kartais ir vasarą, Lietuvoje labai dažnai lyja, po lietaus šis parkas tikrai, vargu, ar bus patraukli vieta miestelėnų pasivaikščiojimui – kas gi norės eidamas į parką neštis guminius batus?

Augalus sodinti į pievą – norma

Dar radviliškiečiai piktinosi, jog Eibariškių parke augalai sodinami ne į paruoštą gruntą, o į pievą. Pasirodo, jog ir tai – projekto dalis. Valdininkai, vadovaudamiesi visų normų šaltiniu – Techniniu projektu – atsako, jog jame numatyta augalus sodinti į gruntą  be atskiro grunto paruošimo, todėl dėl medžių sodinimo pažeidimų nenustatyta, darbams bus skirtas garantinis laikotarpis.

Na, o dėl išvažinėtų vejų jau buvo atsakyta – šalinami  rekonstrukcijos defektai, tad ir raižo po parką  su savo technika  statybininkai.

Turbūt per anksti rajono valdantieji pasigyrė, jog Eibariškių parkas taps radviliškiečių  poilsio traukos centru. Dar neaišku, kada visi defektai bus pašalinti, o juos pašalinus gal ir rekonstrukcijai naudota mediena pasens, vėl reikės kitos rekonstrukcijos ir dar daugiau lėšų.

Jonas Petrikas
Total
0
Dalinasi
Related Posts