Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šias gėles reikia pasėti balandį

Avatar

Paskelbta

data

Balandis tikrai intensyvus metas visiems, kurie nori, kad jų gėlynas džiugintų ilgą laiką.    

Vienmetės astros

Vienmečių astrų šaknų sistema stipri, šakota, jų stiebai žali ar rausvo atspalvio. Vienmetės astros pradeda žydėti birželio pabaigoje ir žydi iki spalio. Mažos sėklelės (1 grame jų yra apie 500) subręsta praėjus 35 – 40 dienų po žydėjimo pradžios, jos išsaugo galimybę sudygti 2-3 metus.

Vienmetės astros dauginamos tik sėklomis. Sėkleles sėja kovo pabaigoje ar balandžio pradžioje.

Žemę daigeliams galite pasidaryti patys – sumaišykite 1 dalį smėlio ir durpių su 2 dalimis žemės. Daigeliai pasirodys po savaitės. Kai išauga pirmas tikras lapas, metas susodinti juos į vazonus arba į šiltnamį.

Serenčiai

Serenčių sėklos sėjamos tiesiai į dirvą. Sėklas galima pasėti šiltnamyje ar tiesiog lysvėje po plėvele. Ypatingos priežiūros serenčiams nereikia. Nuimti plėvelę ir pasodinti serenčių daigelius į pastovią vietą galima gegužės viduryje.

Meksikinis žydrūnis

Daugelis mėgsta meksikinį žydrūnį, nes šios gėlės ilgai žydi. Su šiomis gėlėmis sodininkai suformuoja gražius gėlynus, jie sėkmingai auga ir pakabinamuose krepšiuose. Meksikinių žydrūnų sėklos labai smulkios – 1 grame yra apie 5 000. Būtent todėl sėkleles pasėja pirmoje balandžio pusėje dėžutėse arba po plėvele. Sėja į lygiomis dalimis sumaišytas durpes, smėlį ir puvenas (mėšlą). Užberti žemėmis nereikia. Palaikant optimalią temperatūrą ir laistant, sėklos sudygsta po 10 dienų. Vos išaugus ant daigelio dviem lapeliams, juos retina.

Kochija

Kochiją dar vadina vasariniu kiparisu. Šias efektingas gėles mėgsta sodininkai. Kochijos papuoš kiekvieną gėlyną, jos suteiks kompozicijai naujų natų. Kochijų sėkleles daigina iki balandžio pabaigos universaliame žemių mišinyje. Sėklas reikia vos įspausti į žemę, jos sudygsta maždaug po 10 dienų.

Sinavadas

Sodininkams sinavadai patinka dėl ryškios žiedų spalvos ir švelnių ažūrinių lapų. Sinavadų sėklos sėjamos pirmoje balandžio pusėje į vazonėlius, stiklinaites arba antroje balandžio pusėje tiesiai į žemę. Prieš sėjant rekomenduojama mechaniškai suskaldyti sėklos apvalkalą, tada geriau dygsta – sėklas reikia švelniai patrinti švitriniu popieriumi. Daigeliai pasirodo maždaug po 14 – 20 dienų. Kai išauga 1 – 2 lapeliai, daigelius galima sodinti į didesnio skersmens vazonus (maždaug 5 cm).

Burnočiai

Ši gėlė pakeri savo iškilminga išvaizda. Tai ištvermingos, visiškai neįnoringos gėlės, kurios žydi visą vasarą ir rudenį, na o žiemą – sausose puokštėse. Žinoma apie 900 burnočių rūšių, pas mus auga apie 15 rūšių. Burnočių sėklos sėjamos antroje balandžio pusėje, giliai nesusmaigstant į žemę, o tiesiog apiberiant durpėmis ar smėliu. Daigeliai pasirodo po 8 – 18 dienų. Prieš sodinant į žemę burnočius pasodina kiek palenktus, įkasa į žemę praktiškai iki pirmų lapelių.

Karpytalapis kermėkas

Karpytalapis kermėkas su švelniai rožinės spalvos žiedais pasiekia 80 cm aukštį, unikali žiedų forma šventiška, žavi. Išdžiovinti žiedai išlaiko formą ir natūralią spalvą kelerius metus. Kermėkų sėklas sėja į universalų mišinį pirmoje balandžio pusėje. Sėklas lengvai apiberia žeme. Daigeliai pasirodo po 12 – 14 dienų. Į žemę daigelius persodina gegužės viduryje.

Vienmečiai jurginai

Vienmečiai jurginai vertinami už tai, kad juos nesunku auginti, priešingai nuo daugiamečių, jų gumbų nereikia iškasti ir visą žiemą laikyti. Vertinami jie ir už ilgą žydėjimą nuo liepos pradžios iki pačių šalnų. Vienmečiai jurginai pasiekia 30 – 150 cm aukštį, žiedai būna paprasti arba pilnaviduriai, iki 10 cm skersmens. Vienmečių jurginų sėklas sėja pirmą balandžio pusę universaliame durpių substrate, ant viršaus plonu sluoksniu užberia smėlio. Esant 25 – 27 laipsnių temperatūrai, sėklos sudygsta po 5 – 10 dienų, o dar po dviejų savaičių daigelius galima susodinti į vazonus.

Pentiniai (daugiamečiai)

Šios gėlės sodininkų vertinamos už ryškiai žydrą spalvą. Pentiniai gali išaugti iki 2 m. Gėlyne pakanka pasodinti vieną pentinį – jų ryški spalva trauks dėmesį. Jei nepatinka žydri, būna ir baltų, rožinių, violetinių pentinių. Pentiniai ilgai žydi, gausiausiai – birželį ir liepą, o artėjant rudeniui jie dar kartą sužysta. Pentinių sėklas patariama sėti kovą ar net vasarį, kita vertus, sėja ir balandžio pradžioje, rezultatai būna geri. Reikia sėti sėklas į mišinį iš durpių, mėšlo ir smėlio, sumaišytų lygiomis dalimis. Sėklas užberia 3 cm sluoksniu mišinio. Daigeliai sudygsta po 8 – 12 dienų.

Saulutės

Gerumo, nuoširdumo simbolis – saulutės pražysta anksti pavasarį ir žydi iki pat rudens. Sodininkai mėgsta pilnavidures saulutes baltos, raudonos, rožinės spalvų. Sėti saulučių sėklas galima balandį, paviršiuje, apiberiant žemėmis. Esant 21 – 27 laipsniams šilumos, daigai pasirodo po 7 – 14 dienų. Po dviejų savaičių daugelius retina.

Balandinės žvaigždūnės

Koketės balandinės žvaigždūnės primena rugiagėles, o žydi nuo birželio iki spalio. Balandinės žvaigždūnės gražiai atrodo gėlynuose dėl savo universalumo – yra mažų rūšių (apie 25 cm), yra ir didelių – pasiekiančių 1 m aukštį, šie gražiai atrodo toliausioje gėlių eilėje. Sėklos sėjamos balandžio viduryje į universalų mišinį. Sudygsta esant 15 – 18 laipsnių temperatūrai po 12 – 15 dienų. Po trijų savaičių daigelius galima retinti, o birželį – sodinti į dirvą.

Knifofijos

Tai daugiametis augalas. Priklausomai nuo rūšies, knifofijos gali pasiekti 60 – 12 cm aukštį. Smailūs lapai ne mažiau dekoratyviniai nei prabangūs žiedai, kurie būna įvairiausių atspalvių: raudoni, geltoni, žali, oranžiniai ir net koraliniai. Knifofijos išsiskiria ne tik egzotine išvaizda, bet ir ilgu žydėjimu – nuo liepos iki spalio. Jų sėklas sėja iki balandžio vidurio, daigai pasirodo po 15 – 20 dienų, na o praėjus dar trims savaitėms išretina ir susodina į didokus vazonus. Į pastovią vietą daigus persodina artėjant liepai. Knifofijos žydi tik antrus, o kartais net trečius metus.

Celiozijos

Išraiškingos, ryškios celiozijos – vienos iš gražiausių vienmečių gėlių, juk sutikite – tokiais prabangiais žiedais ne kiekviena gėlė gali pasigirti. Celiozijų sėklas sėja antrą balandžio savaitę, jas tiesiog apiberia drėgnu durpių substratu. Po 7 dienų pasirodo daigeliai, indus su jais pridengia stiklu arba plėvele.

Zinijos

Iš Meksikos kilusios zinijos labiausiai sodininkų vertinamos už ryškias spalvas. Zinijų sėklos sėjamos balandžio viduryje. Jos, prešingai nei dauguma gėlių, puikiai auga šiltnamyje pavsasrį, kai dar vėsu. Labai šiltose patalpose zinijų daigai stipriai išstypsta. Sėklos sėjamos į universalų mišinį, daigeliai pasirodo po 6 – 7 dienų. Į žemę lauke daigelius sodina tik birželio pradžioje, nes jie bijo šalnų.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Antrajame mero rinkimų ture konservatoriai susikaus su „žaliaisiais“

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 11 d. įvyko Radviliškio rajono savivaldybės mero rinkimų pirmasis turas. Jame dalyvavo 7 kandidatai. Į antrą rinkimų turą pateko savivaldybės administracijos direktorė, Moteris – Saulė Jolanta Margaitienė bei savivaldybės Turizmo ir paveldosaugos poskyrio vedėjas, buvęs meras Vytautas Simelis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (konservatorių) kandidatė Jolanta Margaitienė surinko 30,66 proc. visų rinkimuose balsavusių rajono gyventojų balsų, o V. Simelis, rinkimuose dalyvaujantis su Lietuvos žaliųjų partija, surinko 22,30 proc. visų rinkimuose balsavusiųjų rajono gyventojų balsų.

Apie praėjusius rinkimus bei kandidatus:

Jolanta Margaitienė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (konservatorių) partijos kandidatė

Į antrą turą patekusi kandidatė  J.Margaitienė  priklauso  konservatorių partijai, kurios nariai rajone pagarsėjo, kai kartu su meru A.Čepononiu buvo teisiami dėl korupcijos net aštuonerius metus…  J. Margaitienė  rinkimų metu stengėsi pelnyti rinkėjų palankumą rajono seniūnijose dalindama saldainius ir zefyrus su pasibaigusiu galiojimo terminu bei lakstydama po įvairias statybvietes – neva apžiūrėti objektų. Ši konservatorė  rajono gyventojams žinoma kaip uoli buvusio mero A. Čepononio įsakymų vykdytoja. Kad J. Margaitienė neturi lyderio savybių bei savo, kaip merės, veiklos strategijos, radviliškiečiai galėjo įsitikinti debatų metu – ji lyg užsukta vis kartojo „Tęsiu Antano pradėtus darbus“. Ir tęsia – įsigijo butus Vilniuje ir Palangoje, visai kaip anksčiau Antanas.

Beje, J. Margaitienė jau du kartus buvo išrinkta į Tarybą, tačiau atsisakė Tarybos nario mandato – apgavo savo rinkėjus. Konservatoriams A.Čepononiui bei J.Margaitienei valdant Radviliškio savivaldybę, rajonas nusirito beveik į paskutinę vietą pagal atlyginimų vidurkį, lyginant su kitomis 59  Lietuvos savivaldybėmis.

Vytautas Simelis, Lietuvos Žaliųjų partijos kandidatas

Į antrą turą taip pat pateko V. Simelis, kurį daugelis rajono gyventojų prisimena kaip buvusį merą, tad patirties, kaip vadovauti rajonui, šis kandidatas turi. V. Simelis rinkimuose į mero postą dalyvavo su Lietuvos žaliųjų partija, nors daugelį metų buvo socialdemokratų partijos narys – kaip sakoma, iš raudono tapo žaliu. Kadangi ši mero kadencija bus trumpesnė, truks tik dvejus metus, belieka tikėtis, jog išrinktas meru V. Simelis gal ir nepakels rajono iš bedugnės, tačiau ir jam nepakenks.

Kazimieras Račkauskis, Socialdemokratų partijos kandidatas

Rinkimų  metu bene daugiausia plakatų bei skrajučių buvo su K. Račkauskio atvaizdu, sukurtas net filmukas, tačiau tai jam  nepadėjo net patekti į antrą turą. Tai ambicingas, pasipūtęs politikas, savo oponentams dažnai rašantis labai piktus laiškus. K. Račkauskis rajone žinomas kaip posėdžius praleidinėjantis politikas bei kaip Kontrolės komiteto neveiklus pirmininkas. Tiesa, K. Račkauskis siūlė atidaryti Vaikų ligų skyrių, kurį  konservatoriai ir  jo bendrapartiečiai socialdemokratai prieš kelerius metus  uždarė.

Tai jau treti  iš eilės šio kandidato pralaimėti rinkimai, kai jis antrame ture pralaimėjo konservatorių kandidatui, o paskutinius du  kartus – Seimo nario  ir mero rinkimuose –  net  nepateko į antrą turą. Radviliškio skyriaus socialdemokratų partijos nariai kalba, jog dėl prastų rezultatų rinkimuose, K. Račkauskis gali netekti ir Socialdemokratų partijos Radviliškio rajono skyriaus pirmininko pareigų.

K. Račkauskis sulaukė 17,14 proc. rinkėjų palaikymo.

Gediminas Lipnevičius, nepartinis

Vienintelis rinkimuose dalyvavęs nepartinis G. Lipnevičius pirmajame  ture surinko balsų tiek, kiek dvi parlamentinės partijos – „valstiečiai“ ir liberalai ar Darbo partija kartu sudėjus. Prieš dvejus metus pirmą kartą dalyvavęs mero rinkimuose šis kandidatas sulaukė 10,9 proc. balsų, o šį kartą gerokai daugiau – net 12,86 proc. balsų  nuo visų atėjusiųjų į rinkimus.

Kaip niekas kitas G. Lipnevičius  sulaukė  trukdymų, apie jį buvo aktyviai skleidžiama dezinformacija. Šie rinkimai, daugelio radviliškiečių nuomone, nebuvo švarūs. Rinkimų komisija elgėsi tendencingai, atokiai nuo balsavimo apylinkių gyvenantiems piliečiams nebuvo sudaryta galimybė atiduoti savo balsą. Todėl dalyvavusių rinkimuose kraštiečių šiemet buvo kaip niekad mažai. Visa tai tarnavo sisteminių partijų atstovams. Nepartinis Tarybos narys G. Lipnevičius pasiryžęs toliau dirbti Radviliškio krašto žmonėms ir tęsti savo pradėtus darbus bei duotus pažadus būdamas  Radviliškio rajono gyventojų  atstovu Radviliškio rajono savivaldybės taryboje.  

Aurimas Gaidžiūnas, Lietuvos valstiečių ir Žaliųjų sąjungos kandidatas

„Valstietis“ A. Gaidžiūnas pirmajame rinkimų ture į Radviliškio rajono savivaldybės merus liko penktas – nepadėjo net darbo Seime patirtis. Ką ir bekalbėti, kai už Baisogaloje gyvenantį kandidatą aktyviai nebalsavo net patys baisogaliai. Kalbama, jog dėl tokio skaudaus pralaimėjimo rinkimuose A. Gaidžiūnas gali netekti ir skyriaus pirmininko posto. Beje, ketverius metus sėdėjęs Seime, A. Gaidžiūnas ne kartą pašieptas LNK KK2 laidoje, o rajone išgarsėjo ne aktyvumu kaip Seimo narys, o tuo, kad įsigijo itin prabangų BMW automobilį beveik už 100  tūkst. eurų, kuriuo sugebėjo  numušti  net dvi stirnas. Labiausiai nustebino  šio kandidato kolega „valstietis“  M. Pauliukas, einantis mero pareigas, kuris labai  nenoriai agitavo už savo bendrapartietį.

A. Gaidžiūnas surinko 10,11 proc. rinkėjų balsų.

Mantas Reutas, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas

Priešpaskutinis  liko M. Reutas, kuris  rinkimų į merus kampanijos metu taip pat norėjo būti matomas bei žinomas, tačiau radviliškiečiai vis tiek vieni kitų klausinėjo „Kas tas Mantas Reutas?“ Šiam jaunam politikui dar trūksta patirties susiremti su patyrusiais kandidatais. Gal jaunam kandidatui koją pakišo ir tai, kad jis yra  liberalų partijos, kurios idėjos daugeliui piliečių svetimos dėl požiūrio į šeimą ir homoseksualias santuokas, atstovas.

M. Reutas surinko tik 3,23 proc. rinkėjų balsų.

Jurgis Baublys, Darbo partijos kandidatas

Kaip ir buvo galima tikėtis, paskutiniu rinkimuose  liko Darbo partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas Jurgis Baublys. J. Baublys jau ne pirmą kadenciją dirba savivaldybės Taryboje ir posėdžiuose dažniausiai tyli. Tiesa, pasisako, kai sprendimai liečia jo, kaip verslininko, interesus, o šio kandidato pagyvėjimas posėdžiuose pasimatė prieš savivaldybės mero rinkimus – ir jis panoro būti žinomas.

J. Baublys surinko 3,03 proc. rinkėjų balsų.

Balandžio 25 d. antrame rinkimų ture susikaus buvęs meras, „žaliasis“ Vytautas Simelis ir administracijos direktorė, konservatorė Moteris – Saulė Jolanta Margaitienė.

„Radviliškio krašto“ informacija


Skaityti daugiau

Aktualijos

Žmonių gyvenimą pakeitusi pandemija koregavo ir kriminogeninę situaciją

Avatar

Paskelbta

data

Pandeminiu laikotarpiu policijos pareigūnams buvo deleguota daug papildomų funkcijų, tarp kurių – įvairių Lietuvos vyriausybės sprendimų vykdymas, organizuojant kontrolės priemones karantino situacijai valdyti. Tam teko skirti nemažai tarnybos laiko ir buvo baiminamasi, ar užteks žmogiškųjų išteklių tiesioginėms savo uždaviniams vykdyti – operatyviai reaguoti į iškvietimus, užtikrinti viešąją tvarką ir nusikalstamų veikų tyrimą,  šalinti nusikalstamas veikas įtakojančius rizikos veiksnius. Šiaulių apskrities  policijos  kolektyvui tai pavyko. Suokalbininkas šioje situacijoje buvo ir pati pandemija bei su ja susijęs visuomenės gyvenimas karantino sąlygomis.

Pagrindinė žinutė gyventojams – nusikalstamumas  sumažėjo

Pirmojo ketvirčio rodikliai byloja, kad kriminogeninė situacija tiek šalyje, tiek Šiaulių apskrityje keitėsi į gerąją pusę. Šiaulių apskrities policijos kolektyvą džiugina šio laikotarpio  nusikalstamumo rodikliai su minuso ženklu.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Šiaulių apskrityje nusikalstamų veikų skaičius sumažėjo 21 proc. ir jų buvo užfiksuota 787. Trečdaliu sumažėjo nusikalstamų veikų, padarytų viešosiose vietose, tarp jų ir gatvėse. Mažiausiai nusikalstamų veikų viešosiose vietose užfiksuota Joniškio (4), Pakruojo (6) ir Raseinių (8) rajonuose.

Ikiteisminių tyrimų dėl viešosios tvarkos pažeidimų aptarnaujamoje teritorijoje  sumažėjo nuo pernai buvusių 33 iki 13, vagysčių – nuo 173 iki 91. Tokiuose rajonuose, kaip Pakruojo ir Raseinių, šių nusikalstamų veikų sumažėjo keturis kartusi, Joniškio rajone  – tris kartus. Mažiau buvo pavogta transporto priemonių, mažiau įsibrauta į gyvenamąsias patalpas. Turto sunaikinimo atvejų apskrityje šiemet registruota 22, kai per praėjusių metų pirmąjį ketvirtį jų buvo 42.

Bendras nusikalstamų veikų skaičius turi tendenciją mažėti, tačiau sunkių ir labai sunkių nusikaltimų skaičius bei jų lyginamasis svoris bendroje nusikalstamumo statistikoje didėja. Šios kategorijos nusikaltimų per  pirmąjį ketvirtį registruota 48 (pernai per tą laikotarpį – 42) ir jų lyginamasis svoris išaugo nuo 4,2 proc. iki 6 proc. Nužudymų užregistruota 4 (pernai – 2), sunkių sveikatos sutrikdymų – 3 (pernai – 1), plėšimų 8 (pernai -6). Tačiau  sunkių nusikaltimų šiemet daugiau ir atskleista. Bendru nusikalstamų veikų atskleidimo rodikliu Šiaulių apskrities policijos komisariatas pirmauja tarp didžiųjų  šalies apskričių komisariatų.  Kolektyvas atskleidė 86,6 proc. visų registuotų nusikalstamų veikų. O Telšių apskrities policijos kolektyvas, su kuriuo nuo rudens Šiaulių AVPK dirba eksperimento sąlygomis, kaip vienas administracinis vienetas, pasiekė net 97 proc. nusikalstamų veikų atskleidimo rodiklį. Geriausiais nusikalstamų veikų ištyrimo rodikliais Šiaulių AVPK gali pasigirti Šiaulių miesto ir rajono PK kolektyvas, atskleidęs 91 proc. nusikalstamų veikų, ir Joniškio PK kolektyvas, pasiekęs 94.6 proc.  nusikalstamų veikų atskleidimo rodiklį. Atskleistų nusikalstamų veikų analizė rodo, kad sumažėjo nusikalstamumo keliu pasukančių nepilnamečių skaičius. 2020 m. 1 ketv. jie įvykdė 70 nusikalstamų veikų, šiais  metais – 41.  Anksčiau teistų asmenų ir girtų asmenų padarytų nusikaltimų skaičius taip pat sumažėjo, tik padaugėjo nusikalstamų veikų, kurias įvykdė asmenys, apsvaigę nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Kadangi karantino sąlygomis prekyba didžiule dalimi persikėlė į interneto erdvę, tai šių metų pirmą ketvirtį buvo stebimas sukčiavimo atvejų (2020 m. 1 ketv. – 33, 2021 m. 1 ketv. – 41) dažnėjimas. 

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai per 1 ketv. ieškojo 63 dingusių be žinios žmonių. 78 proc. jų surasta, kitų paieška tebetęsiama. Šiaulių miesto ir rajono PK ieškojo 34 asmenų (surasta 28), Radviliškio PK – 12 (surasta 12), Raseinių r. PK – 8 (surasta 5), Pakruojo PK -3 (surastas 1), Joniškio r. PK – 1 (surastas 1).

Eismo dalyviai buvo atsargesni ar tiesiog mažiau keliavo?

Optimistinė avaringumo statistika  Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamos teritorijos keliuose pasiekta intensyvia policijos pareigūnų kontrole. Ribojant judėjimą tarp savivaldybių, natūraliai sumažėjo ir eismo dalyvių. O išvykusiuosius į kelionę  drausmino žinia apie padidintų pareigūnų pajėgų budėjimą keliuose. 

Per 1 šių metų ketvirtį įskaitinių eismo įvykių (kuriuose sužaloti ar žuvo žmonės) sumažėjo daugiau, negu per pusę (2020 m. 1 ketv. – 68, 2021 m. 1 ketv. – 27).

                               2020 m. 1 ketv.                                        2021 m. 1 ketv.                                       

Šiauliuose                                    34                                                             12

Radviliškio rajone 13                                                             5

Šiaulių rajone                               10                                                             3

Raseinių rajone       7                                                               3

Joniškio rajone       3                                                               0

Tik  Pakruojo rajone stebimas įskaitinių eismo įvykių augimas (2020 m. 1 ketv. – 1, 2021 m. 1 ketv. – 4).

Žuvusiųjų eismo įvykiuose sumažėjo nuo pernai buvusių 3 iki 1 šiemet (mirtis eismo įvykyje fiksuota Šiaulių rajone), sužalotųjų – nuo 81 iki  31. Sumažėjo ir įskaitinių eismo įvykių dėl neblaivių vairuotojų kaltės: 2020 m. 1 ketv. – 5, 2021 m. 1 ketv. – 2. Abu girtų asmenų sukelti eismo įvykiai fiksuoti Pakruojo rajone.

Šiaulių apskrities keliuose pareigūnai per šių metų 1 ketv. sulaikė 196 neblaivius vairuotojus, kurių 58-iems buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, nes jų girtumas siekė per 1,5 prom. Vidutinio ir sunkaus girtumo vairuotojų daugiausia sulaikyta Šiaulių mieste ir rajone (22), Raseinių rajone (13) ir Radviliškio rajone (11), mažiau – Joniškio rajone (6) ir Pakruojo rajone (5).

Kritika – grūdina, o padėka – motyvuoja

Policijos pareigūnai džiaugiasi vis daugiau pilietiškėjančia visuomene. Nuolat jaučiamas jos palaikymas  ir pagalba, dalinantis savo pastebėjimais apie jų aplinkoje vykstančius abejotinus procesus, teisės ir saugaus eismo pažeidimus. Visuomenės pastabumas padeda policijai, ieškant nusikalstama veika įtariamų asmenų. Pareigūnai dėkingi visiems, kurie aktyviais savo veiksmais įsitraukia į dingusiųjų be žinios paiešką.  Tik tarpusavio supratimas ir bendradarbiavimas  sudaro terpę saugios aplinkos kūrimui. Kritinės gyventojų pastabos policijos kolektyvą grūdina ir priverčia keistis, o padėkos, kurių irgi netrūksta, motyvuoja dirbti.

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi