Kam dirba socialdemokratai?

Socialdemokratai, vertinant pastarųjų penkerių metų darbus, tampa liberaliojo valdančiųjų flango atrama, nors oficialiai to nepripažįsta. Matyt, viešųjų ryšių strategai patarė viešai atsiriboti nuo konservatorių bent antraštėmis, nes žmonės juk balsavimų Seime neseka, juo labiau viešųjų pirkimų… Kodėl LSDP apsisprendžia vis palaikyti TS-LKD Vyriausybės sprendimus? Vertybės sutampa? Ar kiti tikslai, pavyzdžiui, https://www.delfi.lt/…/viceministras-kurio… ?

Žiūrint į paskutinius vasarą vykusius Seimo posėdžius, jų balsavimus (jie šio įrašo apačioje), yra akivaizdu, kad didžiosios dalies prieštaringų sprendimų (pavyzdžiui, dėl sienos statybos neribojant jos kainos ir nenustatant statybų trukmės) dešinieji nė negalėtų priimti – sunkiai surinktų 71 balsą posėdžių salėje. Jei ne socdemų balsai, laiku ateinantys į pagalbą, vargiai ar, Seime neužsitikrinus deramo balsų skaičiaus, būtų įmanomas ir I. Šimonytės Vyriausybės funkcionavimas. Tad pirmiausiai socialdemokratai, o ne kas kitas, turėtų dalintis su I. Šimonytės Vyriausybe moralinę atsakomybę už visuomenę skaldančius bei neskaidrius sprendimus.

Jau dabar valdantieji garsiai įvardija, kad rudenį vienu iš jų prioritetų taps ligos išmokų COVID-19 susirgusiems nesiskiepijusiems asmenims atėmimas. Prasidės ir kitų visuomenę skaldančių sprendimų priėmimas, kaip antai homoseksualių asmenų partnerystę įteisinančio įstatymo. Matydamas socialdemokratų balsavimus net neabejoju, kad jei visa tai bus priimta – bus priimta tik socialdemokratų balsų pagalba. Labai norėtųsi, kad taip neatsitiktų ir socialdemokratai Seime taptų ne valdžios, o visuomenės interesų gynėjais.

Ramūnas Karbauskis

Total
0
Dalinasi
Related Posts