Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kad vasara būtų saugi

Avatar

Paskelbta

data

Prasidėjus vasaros sezonui, vis daugiau asmenų renkasi poilsį prie ežerų ar kitų vandens telkinių. Labai tikimės, kad vasara įsibėgės ir palepins mus šiltais orais, tačiau labai svarbu mėgaujantis saule ir maudynėmis nepamiršti tai daryti saugiai ir nepažeidžiant viešosios tvarkos taisyklių. Visą vasarą, pasitelkdami policijos rėmėjus, policijos pareigūnai aktyviai lankysis ir tikrins vandens telkinius ir prie jų įrengtas maudyklas, paplūdimius ir tiesiog poilsio vietas, kuriose vyksta maudynės ar buriuojasi asmenys.

Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai primena, kad gyventojai privalo laikytis 2020 m. balandžio 23 d. Nr. T–251 Radviliškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu „Dėl Radviliškio rajono savivaldybės saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo taisyklių patvirtinimo“ patvirtintas „Radviliškio rajono savivaldybės saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo taisykles“, kuriose yra išdėstyti saugaus elgesio vandens telkinių vandenyje ir paplūdimiuose reikalavimai. Už šiose taisyklėse numatytų taisyklių ir reikalavimų pažeidimus atsakomybė yra numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 491 straipsnyje:

Savivaldybių tarybų patvirtintų saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo taisyklių pažeidimas

(LR Administracinių nusižengimų kodekso 491 straipsnis)

Savivaldybių tarybų patvirtintose saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo taisyklėse nustatytų saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje reikalavimų pažeidimas užtraukia baudą nuo šešiolikos iki šešiasdešimt eurų, o pakartotinai per metus padarius tokį pat nusižengimąnuo šešiasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų baudą.

Nesiėmimas priemonių reikiamai sutvarkyti maudymosi vietas žmonių masinio poilsio vietose, kitų vandens telkinių nesutvarkymas, kai tai gali sukelti pavojų žmonių gyvybei, užtraukia baudą nuo vieno šimto iki penkių šimtų eurų.

Maudymasis draudžiamose vietose arba draudžiamu laiku, maudymasis apsvaigus nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, savivaldybių tarybų patvirtintose saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo taisyklėse nustatytų saugaus elgesio ant paviršinių vandens telkinių ledo reikalavimų pažeidimas užtraukia baudą nuo vieno šimto iki trijų šimtų eurų, o pakartotinai per metus padarius administracinį nusižengimąužtraukia baudą nuo trijų šimtų iki devynių šimtų eurų.

Kad poilsiu galima būtų mėgautis ir nekelti pavojaus sau ir aplinkiniams, reikalinga paisyti savivaldybės tarybos priimtų taisyklių, kad poilsis netaptų nemaloniu, palikusiu neigiamus prisiminimus, širdgėlą ar kaltinimus, kad kažkas Jus nubaudė už taisyklių nesilaikymą.

Taip pat pareigūnai ragina poilsiautojams laikytis visuomenės priimtų elgesio normų, nepažeidinėti viešosios tvarkos ar daryti kitų teisėtvarkos nusižengimų bei primena atsakomybę už viešosios tvarkos pažeidimus:

Alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba neblaivaus asmens pasirodymas viešosiose vietose

(LR Administracinių nusižengimų kodekso 284 str.)

Alkoholinių gėrimų ir kitų naudojant spiritą pagamintų svaigalų gėrimas gatvėse, stadionuose, skveruose, parkuose, visų rūšių viešajame transporte, automobilių salonuose, išskyrus autotransporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos, parodose, mugėse ir masiniuose renginiuose, kuriuose savivaldybių tarybų nustatyta tvarka įmonėms, Europos juridiniams asmenims ar jų filialams yra išduotos licencijos prekiauti alkoholiniais gėrimais, sporto varžybų metu salėse ir kitose vietose, išskyrus mažmeninės prekybos ir viešojo maitinimo vietas, kuriose savivaldybių tarybų ar savivaldybių administracijų direktorių leista pardavinėti alkoholinius gėrimus išpilstant, neblaivaus asmens pasirodymas viešosiose vietose įžeidžiant žmogaus orumą ir dorovę, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki vieno šimto eurų, o pakartotinai per metus padarius tokį pat nusižengimąiki 200 eurų baudą. Kartu su pinigine bauda gali būti  taikoma administracinio poveikio priemonė – įpareigojimas dalyvauti alkoholizmo ar kitose programose (kursuose).

Už šiame straipsnyje numatytus administracinius nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo vieno mėnesio iki vienų metų.

 Viešosios rimties trikdymas

( LR Administracinių nusižengimų kodekso 488 straipsnis.)

Šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų,o pakartotinai per metus padarius tokį pat nusižengimą užtraukia baudą nuo aštuoniasdešimt iki trijų šimtų eurų.

Už šiame straipsnyje numatytus administracinius nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo vieno mėnesio iki vienų metų.

 Nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas

(LR Administracinių nusižengimų kodekso 481 str.)

Necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių, kiti tyčiniai veiksmai, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį, užtraukia baudą nuo trisdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų, o pakartotinai per metus padarius tokį pat nusižengimąnuo vieno šimto keturiasdešimt iki dviejų šimtų keturiasdešimt eurų. Kartu su pinigine bauda gali būti  taikoma administracinio poveikio priemonė – įpareigojimas dalyvauti alkoholizmo, sveikatos priežiūros, narkomanijos prevencijos ar kitose programose (kursuose).

Už šiame straipsnyje numatytus administracinius nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo šešių mėnesių iki dvejų metų.

Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai tėveliams primena, kad pagal Radviliškio rajono savivaldybės tarybos patvirtintas „Radviliškio rajono savivaldybės saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo taisykles“ prie vandens draudžiama be priežiūros palikti vaikus iki 14 metų.

1995 metais Lietuva ratifikavo Jungtinių Tautų vaiko teisių konvenciją, kurios nuostatos įpareigoja valstybę imtis visų priemonių apsaugoti vaikus nuo fizinio, psichologinio smurto, prievartos, įžeidimo, grubaus elgesio, išnaudojimo ir nepriežiūros. Vaiko tėvų ar kitų vaiko atstovų pagal įstatymą teisės ir pareigos apibrėžtos Konstitucijoje, Civiliniame kodekse, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme, kituose įstatymuose ir teisės aktuose. Tėvai ar kiti vaiko atstovai pagal įstatymą turi užtikrinti vaikų saugią ir sveiką aplinką, todėl kiekvienas turi pagalvoti, ar išties vaikui yra saugu su savo bendraamžiais keliauti į maudyklas ar paplūdimius be suaugusiojo.

Tėveliai, kurie atėjo su savo vaikais prie vandens telkinių, turėtų prisiminti, kad alkoholio vartojimas ar susidomėjimas telefone esančia informacija nukreipia dėmesį nuo to, ką veikia jų vaikai vandenyje. Užtenka vos akimirkos, kad dėl nelemtos žinutės nukreiptas dėmesys gali įtakoti nelaimę ir tėveliai to nepastebės. Jei atvykote su vaikais prie vandens telkinių nepamirškite užtikrinti ir jų saugumo.

Taigi tėvams ar globėjams, kurių vaikai iki 14 metų amžiaus vieni  be suaugusiojo žmogaus priežiūros bus maudyklose ar paplūdimiuose, gali būti taikoma atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 73 straipsnio 1 dalį „Tėvų valdžios nepanaudojimas arba panaudojimas priešingai vaiko interesams“.

Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai ragina piliečius elgtis atsakingai bei primena, kad apie pastebėtus viešosios tvarkos, kitus teisėtvarkos pažeidimus ar saugaus elgesio vandens telkinių vandenyje nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus kitus teisėtvarkos pažeidimų atvejus, galima pranešti skubios pagalbos telefonu 112.

Būkime saugūs ir pilietiški.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kutiškių kaime apvogtas sandėliukas

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 23 d. 12.07 val. Radviliškio rajone, Kutiškių kaime, Pušų g., nuo 2020-10-21 20:00 val. iki 2020-10-23 12:00 val., sugadinus durų pakabinamą spyną, iš moteriai, gim. 1985 m., priklausančio sandėliuko pagrobta: kampinis šlifavimo įrankis, hidraulinis domkratas, gręžimo staklės, briedžio
ragų trofėjus.

Turtinė žala 275 eurai.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019