Socialiniai tinklai

Aktualijos

Tarptautinė vaikų knygos diena Vainiūnų bibliotekoje

Avatar

Paskelbta

data

Saulėtą pirmadienio rytą Vainiūnų bibliotekoje mažųjų skaitytojų laukė karutis, pilnas vaikiškų knygelių. Šis karutis buvo tarsi Tarptautinės vaikiškos knygos dienos simbolis. Šį rytmečio renginį organizavo Vainiūnų bibliotekos vedėja E.Ryšytė. Renginyje dalyvavo Pakiršinio mokyklos-darželio logopedė G.Ryšienė ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja V. Jasiulienė su savo mokiniais.

Bibliotekos vedėja priešmokyklinukams papasakojo, nuo kada ir kodėl yra švenčiama ši vaikiškos knygos diena, kuo ji ypatinga, ką veikiama šią dieną.  Kadangi ši šventė siejama su  vaikų rašytojo H.K. Anderseno gimimo diena, tai mokiniai  turėjo galimybę pasiklausyti šio kūrėjo pasakų, kurias pasekė bibliotekos vedėja. Paskui visi drauge jas aptarėme. Taip pat, mažieji apžiūrėjo naujausių vaikiškų knygų parodą.

Skaitydami pasakas kitiems, sekdami jas ar patys klausydamiesi – mes bendraujame, daug ką sužinome, mokomės. Kaip teigia vienas garsiausių pasaulio rašytojų Dž. Sviftas  ,,Knygos – proto vaikai“.

 

Straipsnį parengė Vainiūnų bibliotekos vedėja E. Ryšytė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Apylinkių rinkimų komisijų pirmininkai pasižadėjo sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas rinkimų komisijose

Avatar

Paskelbta

data

Kovo 2 d. Radviliškio rajono savivaldybėje rašytinius pasižadėjimus davė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario-mero rinkimų apylinkių komisijų pirmininkai.

Pasirašydamas po priesaikos tekstu kiekvienas apylinkės rinkimų komisijos pirmininkas pasižadėjo „būti ištikimas (ištikima) Lietuvos Respublikai, laikytis jos Konstitucijos ir įstatymų, sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas rinkimų komisijoje ir susilaikyti nuo poelgių, pažeidžiančių įstatymus ir žmogaus teises“.

Nuo šios dienos jie pradėjo eiti apylinkės rinkimų komisijos pirmininkų pareigas ir vadovauti šių rinkimų apylinkių komisijoms.

Apylinkės rinkimų komisijos nariai iš savivaldybės rinkimų komisijos gavę rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašus, sudaro sąlygas su jais susipažinti rinkėjams bei atstovams rinkimuose, platina rinkėjams pranešimus apie rinkimus, sudaro rinkėjų, kurie balsuos namuose, sąrašą, informuoja savivaldybės rinkimų komisiją apie rinkimų apylinkės rinkėjų sąraše pastebėtus netikslumus.

Jie taip pat VRK nustatyta tvarka organizuoja balsavimą specialiuose balsavimo punktuose visose rinkimų apylinkės teritorijoje esančiose sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ir globos įstaigose, kariniuose vienetuose, areštinėse, tardymo izoliatoriuose ir bausmių vykdymo įstaigose, taip pat organizuoja rinkėjams balsavimą namuose.

Apylinkės rinkimų komisijos yra atsakingos už tai, kad laiku būtų parengtos balsavimo patalpos, slapto balsavimo kabinos ir balsadėžės. Rinkimų dieną organizuoja balsavimą rinkimų apylinkėje, skaičiuoja balsus, pildo balsų skaičiavimo protokolus, perduoda protokolų duomenis savivaldybės rinkimų komisijai ir rūpinasi kitais jiems paskirtais darbais.

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario-mero rinkimai vyks balandžio 11 d.

VRK informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Tyruliuose pareigūnų sustabdytas vairuotojas pateikė brolio vairuotojo pažymėjimą

Avatar

Paskelbta

data

Kovo 8 d. 14.50 val. Radviliškio rajone, Tyruliuose, patikrinti sustabdyto
automobilio BMW 525 vairuotojas, gim. 1998 m., neturėdamas teisės
vairuoti tos rūšies transporto priemonės, policijos pareigūnams
pateikė brolio, gim. 2000 m. vardu išduotą vairuotojo pažymėjimą.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi