Socialiniai tinklai

Aktualijos

Ką tik paklotas asfaltas – supjaustytas

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškyje esančios Vilniaus gatvės gyventojai nespėjo pasidžiaugti nauju asfaltu, kai vieną dieną jų laukė netikėtas „siurprizas“ –  asfaltuotoje gatvėje  gabalais buvo išpjautas naujasis asfaltas. „Vilniaus gatvė atsigavo: dujos įvestos, vandentiekis įvestas, buitinių atliekų kanalizacija įvesta, lietaus kanalizacija, nors kreivai, bet įvesta… Važiuoju šiandien ramiai gatve, perkasta! Prieš pora mėnesių išklotas asfaltas perkastas per visą gatvę! Darbininkas riktelėjo, kad neva duobes taisom… Nieko nesupratau, nuvažiavau“,- skundėsi savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai  Vilniaus gatvės gyventojas

Dėl kokios priežasties naujai  asfaltuotoje Vilniaus gatvėje atsirado  tokios „išpjovos“, savaitraščio redakcija pasiteiravo rajono savivaldybės mero A. Čepononio bei administracijos direktorės J. Margaitienės

Asfalto dangos kokybė netenkino užsakovo

Iš savivaldybės atsiųstame atsakyme buvo rašoma, cituojame: „2020 m. birželio mėnesį rangovas UAB „Trotas“ paklojo naują  asfalto dangą Radviliškio m. Vilniaus  gatvėje. Užsakovas – Radviliškio rajono savivaldybės administracija – pastebėjo, kad naujai paklota asfalto danga netenkina Automobilių kelių dangos konstrukcijos asfalto sluoksnių įrengimo taisyklių ĮT ASFALTAS 08 reikalavimų kelio dangos lygumui“.
Savaitraščio redakcija pasiteiravo savivaldybės vadovų, kas mokės už supjaustyto asfalto taisymą ir kiek tai kainuos. Atsakymas buvo labai konkretus: „Defektai bus pašalinti rangovo lėšomis. Savivaldybės administracija iš minėto rangovo šiame objekte darbų nepriiminėjo ir mokėjimų neatliko“.

Šiame valdininkų atsakyme guodžia tas faktas, kad  rangovo padarytas brokas nebus taisomas mokesčių mokėtojų sąskaita.
Ir dar vienas klausimas, pateiktas valdininkams, buvo, ar pataisyta asfalto danga bus tokia pat kokybiška, kaip ir naujai  išlieta, ar tie naujo asfalto  ruožai netaps „linksmaisiais kalneliais“ vairuotojams

Valdininkų nuomone: „Naujai paklota asfalto danga turės tenkinti Automobilių kelių dangos konstrukcijos asfalto sluoksnių įrengimo taisyklių ĮT ASFALTAS 08 reikalavimus kelio dangos lygumui“

Tenkinti turės, bet ar tenkins? Juk sulopytas daiktas tai ne naujas – nei vienas nenorėtume vaikščioti sulopyta  nauja  suknele ar kelnėmis..

Pavedė technika..

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija pasiteiravo ir gatvę  rekonstravusio UAB „Trotas“ direktoriaus Jono Volkos, dėl kokios  priežasties Vilniaus gatvėje buvo nekokybiškai  išlietas asfaltas ir jau supjaustytas

„Nelygumai gavosi, nes blogai sudirbo klotuvas – ir šaukštai po pietų. Taip kartais nutinka“,- sakė įmonės  vadovas

Beje, pasidomėjus apie šį rangovą paaiškėjo, kad jis jau turi patirties bankroto byloje, ne vieną kartą dalyvavo teismų procesuose. Beje, tai jau ne pirmas kartas, kai Radviliškio rajono savivaldybė samdo bankrutuojančius ar ant bankroto ribos esančius rangovus, kaip, pavyzdžiui, buvo su Eibariškių parko rekonstrukciją vykdžiusia UAB „Irdaiva“

Trumpai reziumuojant: keisti dalykai dedasi pas mus, Radviliškio rajono savivaldybėje, darbai perkami už labai brangiai, o kokybė tokia, kad  naują asfaltą reikia  pjaustyti ir kloti kitu

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Iš jėgos trikovės čempionato – su medaliais

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 12 – 13 d. Vilniuje, laisvalaikio ir pramogų centre ,,Ozas” vyko Lietuvos klasikinės jėgos trikovės čempionatas, kuriame  puikiai pasirodė Radviliškio rajono sportininkai.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 66 kg., sėkmingai pasirodė Gintaras Blėdis. Sportininkas pritūpimo veiksme patūpė su 190 kg. ir užėmė pirmą vietą. Spaudimo veiksme sportininkas paspaudė 112,5 kg. štangą ir taip pat buvo pirmas. Atkėlimo veiksme Gintaras Blėdis atkėlė 190 kg. ir taip pat laimėjo pirmą vietą.

Sumoje sportininkas surinko 492,5 kg. ir tapo Lietuvos čempionu.
Suaugusiųjų svorio kategorijoje virš 120 kg. čempionate dalyvavo ir nugalėjo Tadas Grimaila. Sportininkas pritūpimo veiksme patūpė su 230 kg. ir užėmė antrą vietą. Spaudimo veiksme paspaudęs 190 kg. buvo pirmas. Atkėlimo veiksme sportininkas atkėlė 280 kg. sveriančią štangą ir užėmė pirmą vietą. Sumoje Tadas Grimaila surinko 700 kg. ir tapo Lietuvos čempionu.

Suaugusiųjų svorio kategorijoje iki 105 kg. dalyvavo Rolandas Gudas. Pritūpimo veiksme sportininkas pritūpė su 185 kg. Spaudimo veiksme sportininkas paspaudė 180 kg. svorio štangą ir laimėjo 3 vietą. Atkėlimo veiksme Rolandas Gudas atkėlė 240 kg. Sumoje sportininkas surinko 605 kg. ir užėmė 6 vietą.

Suaugusiųjų svorio kategorijoje iki 105 kg. dalyvavo Karolis Balsys. Pritūpimo veiksme sportininkas patūpė su 200 kg. Spaudimo veiksme paspaudė 147,5 kg. Atkėlimo veiksme Karolis Balsys atkėlė 220 kg. sveriančią štangą. Sumoje sportininkas surinko 567,5 kg. ir užėmė 7 vietą.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Trečiojo amžiaus universitetas Radviliškio rajone pradėjo naujus mokslo metus

Avatar

Paskelbta

data

Po ilgų ir priverstinių dėl Covid-19 pandemijos atostogų Radviliškio rajono trečiojo amžiaus universiteto lankytojai rinkosi į naujų mokslo metų pradžios šventę. Jos atidarymas sutapo su atnaujinto Kosminio modeliavimo muziejaus atidarymu Radviliškio Vaižganto progimnazijoje. Ilgametis progimnazijos fizikos mokytojas Viktoras Karmonas yra kosminio modeliavimo muziejaus įkūrėjas, jame sukaupta didžiulė ekspozicija.
Net 46-erius metus pedagogas atidavė kosminiam modeliavimui, kartu su gabiais ir talentingais jaunuoliais dalyvavo Europos ir pasaulio čempionatuose. Į muziejaus atidarymą ir TAU mokslo metų pradžios šventę atvyko svečiai iš Kelmės r. TAU Tytuvėnų skyriaus. Vėliau visi buvo pakviesti į Radviliškio mesto kultūros centrą.

Radviliškio r. TAU rektorė Irena Vaitkienė sakė, kad nors praėję mokslo metai baigėsi netikėtai anksti ir lankytojai turėjo ilgas atostogas, su naujomis jėgomis visi yra pasirengę nerti į informacijos jūrą. Rektorė sveikino visą besimokančią universiteto bendruomenę, veiklų organizatorius, lektorius, savanorius. Visiems jiems padėkota už tai, kad užimtoje kasdienybėje suranda laiko pasidalyti savo žinių bagažu ir skatina senjorus nuolat tobulėti.

Šventės dalyviams savo pasirodymus dovanojo Radviliškio muzikos mokyklos mokinės Radvilė Deltuvaitė ir Rusnė Zalencaitė. Jos atliko kūrinius „Oi, ta musė, vilko pusė“, „Pelės asistentės“ ir „Ežiuko dainelė“. Mokines parengė mokytoja Inga Petrauskienė.

Gaila, bet jau ne visi TAU lankytojai buvo kartu su bendramoksliais. Irena Vaitkienė pakvietė prisiminti visus, kurių jau nėra tarp mūsų. Visai neseniai anapilin iškeliavo visų mylima, aktyvi TAU lankytoja ir veiklų organizatorė, rektorės pavaduotoja šviesaus atminimo Danguolė Dabašinskienė. Tylos minute pagerbtas jos ir kitų išėjusiųjų atminimas.

TAU dalyviai praėjusiais metais uoliai lankė pasirinktas paskaitas, užsiėmimus, daug keliavo po Radviliškio rajoną ir visą Lietuvą. Lankėsi parodose ir koncertuose. Mokslo metai pralėkė greitai ir turiningai, nors buvo trumpesni negu įprastai. Universitete veikė net keletas fakultetų. Padėkota visiems programų savanoriams. Kaip sakė rektorė Irena Vaitkienė, be savanorių nebūtų lankytojų. Savanorių veikla yra Trečiojo amžiaus universiteto studentų ambrozija. Jų aktyvumas, noras dalytis žiniomis ir idėjomis padeda judėti į priekį.

Lektorė, psichologė Enrika Margienė skaitė paskaitą „Vidinė darna ir patiriamas stresas“, į kurą aktyviai įsitraukė ir renginio dalyviai.
Šventės pabaigoje visi buvo pakviesti į kultūros centro fojė linksmam pasibuvimui kartu su kolektyvo „Dainoriai“ muzika.

Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo skyriaus informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019