Socialiniai tinklai

Aktualijos

Ką tik paklotas asfaltas – supjaustytas

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškyje esančios Vilniaus gatvės gyventojai nespėjo pasidžiaugti nauju asfaltu, kai vieną dieną jų laukė netikėtas „siurprizas“ –  asfaltuotoje gatvėje  gabalais buvo išpjautas naujasis asfaltas. „Vilniaus gatvė atsigavo: dujos įvestos, vandentiekis įvestas, buitinių atliekų kanalizacija įvesta, lietaus kanalizacija, nors kreivai, bet įvesta… Važiuoju šiandien ramiai gatve, perkasta! Prieš pora mėnesių išklotas asfaltas perkastas per visą gatvę! Darbininkas riktelėjo, kad neva duobes taisom… Nieko nesupratau, nuvažiavau“,- skundėsi savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai  Vilniaus gatvės gyventojas

Dėl kokios priežasties naujai  asfaltuotoje Vilniaus gatvėje atsirado  tokios „išpjovos“, savaitraščio redakcija pasiteiravo rajono savivaldybės mero A. Čepononio bei administracijos direktorės J. Margaitienės

Asfalto dangos kokybė netenkino užsakovo

Iš savivaldybės atsiųstame atsakyme buvo rašoma, cituojame: „2020 m. birželio mėnesį rangovas UAB „Trotas“ paklojo naują  asfalto dangą Radviliškio m. Vilniaus  gatvėje. Užsakovas – Radviliškio rajono savivaldybės administracija – pastebėjo, kad naujai paklota asfalto danga netenkina Automobilių kelių dangos konstrukcijos asfalto sluoksnių įrengimo taisyklių ĮT ASFALTAS 08 reikalavimų kelio dangos lygumui“.
Savaitraščio redakcija pasiteiravo savivaldybės vadovų, kas mokės už supjaustyto asfalto taisymą ir kiek tai kainuos. Atsakymas buvo labai konkretus: „Defektai bus pašalinti rangovo lėšomis. Savivaldybės administracija iš minėto rangovo šiame objekte darbų nepriiminėjo ir mokėjimų neatliko“.

Šiame valdininkų atsakyme guodžia tas faktas, kad  rangovo padarytas brokas nebus taisomas mokesčių mokėtojų sąskaita.
Ir dar vienas klausimas, pateiktas valdininkams, buvo, ar pataisyta asfalto danga bus tokia pat kokybiška, kaip ir naujai  išlieta, ar tie naujo asfalto  ruožai netaps „linksmaisiais kalneliais“ vairuotojams

Valdininkų nuomone: „Naujai paklota asfalto danga turės tenkinti Automobilių kelių dangos konstrukcijos asfalto sluoksnių įrengimo taisyklių ĮT ASFALTAS 08 reikalavimus kelio dangos lygumui“

Tenkinti turės, bet ar tenkins? Juk sulopytas daiktas tai ne naujas – nei vienas nenorėtume vaikščioti sulopyta  nauja  suknele ar kelnėmis..

Pavedė technika..

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija pasiteiravo ir gatvę  rekonstravusio UAB „Trotas“ direktoriaus Jono Volkos, dėl kokios  priežasties Vilniaus gatvėje buvo nekokybiškai  išlietas asfaltas ir jau supjaustytas

„Nelygumai gavosi, nes blogai sudirbo klotuvas – ir šaukštai po pietų. Taip kartais nutinka“,- sakė įmonės  vadovas

Beje, pasidomėjus apie šį rangovą paaiškėjo, kad jis jau turi patirties bankroto byloje, ne vieną kartą dalyvavo teismų procesuose. Beje, tai jau ne pirmas kartas, kai Radviliškio rajono savivaldybė samdo bankrutuojančius ar ant bankroto ribos esančius rangovus, kaip, pavyzdžiui, buvo su Eibariškių parko rekonstrukciją vykdžiusia UAB „Irdaiva“

Trumpai reziumuojant: keisti dalykai dedasi pas mus, Radviliškio rajono savivaldybėje, darbai perkami už labai brangiai, o kokybė tokia, kad  naują asfaltą reikia  pjaustyti ir kloti kitu

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kai nepavyko pasprukti, taranavo policijos pareigūnų automobilį

Avatar

Paskelbta

data

Akmenės rajone neblaivus ir teisės vairuoti neturintis vyras, sėdęs prie AUDI A6 vairo, bandė išvengti susitikimo su policijos pareigūnais, tačiau   nesuvaldė savo transporto priemonės, trenkėsi į policijos automobilį, jį apgadino ir atsidūrė ligoninės priėmimo skyriuje. Medikai jam konstatavo krūtinės ląstos sumušimą ir šonkaulio lūžį. Į klausimą, kodėl jis stabdomas nestojo, o spruko, pareigūnams atšovė: „o kodėl jūs mane stabdėt“.

Lapkričio 29-osios vidurdienį  Akmenės rajone, Žerkščių k., dirbusių policijos pareigūnų dėmesį atkreipė automobilis AUDI A6. Tiksliau – jo vairuotojas, kuris, pamatęs policijos automobilį, savąjį pristabdė ir  pravažiavo sulėtintai bei slėpdamas veidą. Kilo įtarimas, kad vairuotojas gali būti neblaivus. Įjungę specialiuosius šviesos ir garso signalus, pareigūnai priartėjo prie įtarimą sukėlusio automobilio, o jo vairuotojas, pastebėjęs, kad yra stabdomas, pradėjo didinti greitį ir tolti. Važiuodami iš paskos garsiakalbiu pareigūnai nuolat reikalavo sustoti, tačiau vairuotojas šį reikalavimą ignoravo. Jis lėkė pavojingai manevruodamas, nerodydamas posūkių, įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą. Pasičiupęs mobilųjį telefoną, bandė  su kažkuo užmegzti ryšį. Vienu momentu jis nebesuvaldė automobilio ir šis apsisuko 180 laipsnių. Tačiau tai vairuotojo nesustabdė jis  vėl nuspaudė akceleratoriaus pedalą. Kai priešakyje pamatė kolegoms į pagalbą atskubėjusį kitą stovintį policijos ekipažą, bėglys sustojo. Jį persekioję pareigūnai iššoko iš tarnybinio automobilio ir norėjo atidaryti vairuotojo dureles, tačiau šis  vėl rovė į priekį ir, nesuvaldęs automobilio, trenkėsi į policijos  VW TRANSPORTER.

Pusvalandį besitęsusios bėglio gaudynės baigėsi, jam buvo uždėti antrankiai.  Paaiškėjo, kad policijos reikalavimo sustabdyti transporto priemonę nepaisė 37 metų Akmenės r., Daubiškių k., gyventojas. Jis ne tik neturi įgijęs teisės vairuoti transporto priemonių, bet buvo dar ir neblaivus – 1.39 prom. Jis vairavo transporto priemonę, kuri oficialiai priklauso kitam žmogui. Sulaikytasis teigė, kad automobilį yra nusipirkęs, nors  pirkimo-pardavimo sutarties nėra sudaręs,  ir dabar transporto priemonė  esanti jo.

Už tai, kad neturėdamas teisės vairuoti ir būdamas neblaivus, vairavo automobilį, nevykdė reikalavimo sustabdyti transporto priemonę, pavojingai manevravo, nerodydamas įspėjamojo posūkio signalo, įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą ir keldamas  grėsmę eismo saugumui,  važiuodamas naudojosi mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangos,  nepasirinko saugaus greičio ir susidūrė su tarnybiniu policijos automobiliu bei jį apgadino, vairuotojui pradėta administracinė teisena.

Už vagystes ir fizinio skausmo sukėlimą teistas Daubiškių k. gyventojas neblaivus prie transporto priemonės vairo sulaikomas ne pirmą kartą. Praėjusių metų balandį jis pareigūnams girtas įkliuvo Griežių kaime. Tada jam buvo nustatytas sunkus girtumas ir dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, po kurio teko išklausyti teismo nuosprendį. 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės vykdymas jam buvo atidėtas dvejiems metams, o transporto priemonė konfiskuota.

Tradicija neblaiviam ką nors vairuoti šiam vyrui susiformavo jau nuo 2016 metų. Tiesa, tada jis, būdamas irgi sunkaus girtumo,  „vairavo“ arklio traukiamą vežimą.

Filmuotą medžiagą rasite čia:https://youtu.be/tjlmYecPtlI

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

„Sodros“ išmokos gruodžio mėnesį – kam ir kada

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio mėnesį „Sodra“ beveik visas išmokas ir pensijas gyventojams planuoja išmokėti iki Kalėdų, o kai kurie gavėjai šį mėnesį gaus netgi po dvi išmokas.

Įprastai pirmiausia pradedamos mokėti pensijos. Pirmieji gavėjai banko sąskaitose jas ras jau kitą savaitę – gruodžio 9 – 12 dienomis. Gyventojai, kurie pensijas įprastai gauna vėliau – antroje mėnesio pusėje, bei tie, kuriems pensijos pristatomos į namus – jų sulauks iki Kalėdų. Taip pat iki švenčių į namus bus pristatytos ir šalpos pensijos.

Beveik du šimtai gyventojų, jau gaunančių pensijų anuitetų išmokas ar tų, kuriuos išmoka pasieks pirmą kartą, jas į savo sąskaitas gaus gruodžio 17 – 23 dienomis.

Vaiko priežiūros išmokos šeimas, kaip įprastai pasieks mėnesio 15 dieną. Tačiau gruodį šios išmokos mokamos du kartus. Tai reiškia, kad prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 29 dieną, šeimos gaus dar vieną vaiko priežiūros išmoką – už sausį. Tiesa, sausį vaiko priežiūros išmokos jiems nebus mokamos.

Nedarbo išmokos pradedamos mokėti gruodžio 21 dieną ir bus išmokėtos iki mėnesio pabaigos. Lapkričio mėnesį „Sodra“ iš viso gavo apie30 tūkst. prašymų skirti nedarbo išmokas, o jų gavėjų – daugiau nei 90 tūkst.

Gruodžio 23-ąją bus išmokėtos vaiko išlaikymo išmokos, mokamos vienam iš tėvų ar globėjui, jeigu vaikui vienas iš tėvų ar abu tėvai nemoka priteistų alimentų.

Per kiek laiko gausite ligos išmoką

Kitų išmokų mokėjimo grafikas priklauso nuo to, kada gyventojui išmoka paskirta. Motinystės išmoka išmokama per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais dokumentais pateikimo.

COVID-19 pandemijos akivaizdoje gyventojams aktualios ligos išmokos – jos taip pat pradedamos mokėti ne vėliau kaip per 17 darbo dienų nuo prašymo ir visų dokumentų gavimo.

Tiesa, daugeliui gyventojų prašymo skirti ligos išmoką teikti nebereikia, nes jie asmeninėje „Sodros“ paskyroje www.sodra.lt/gyventojui gyventojui yra užpildę neterminuotą prašymą ligos išmokai gauti. Tokiu atveju „Sodrai“ užtenka gydytojo išduoto elektroninio nedarbingumo pažymėjimo.

Jeigu žmogus serga ar šeimos narį slaugo ilgiau nei dvi savaites, ligos išmoka įprastai mokama kas 14 dienų.

Pridedame išmokų mokėjimo grafikus

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019