Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškyje narkotikų platinimo nepilnamečiui byloje paskelbtas nuosprendis

Avatar

Paskelbta

data

Kovo 10 dieną Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje, kurioje 22 metų šiaulietis A. S. buvo kaltinamas neteisėtu narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimu, gabenimu, laikymu ir platinimu nepilnamečiui, paskelbė nuosprendį. Jaunas vyras pripažintas kaltu.

Nustatyta, kad nusikaltimas buvo padarytas praėjusiųjų metų kovo 14 dieną,  Radviliškyje,  kai A. S. savo draugės nepilnametei seseriai davė vartoti narkotines medžiagas – kanapes. A. S. taip pat buvo pareikšti kaltinimai, kad jis praėjusiųjų metų gegužę, Šiaulių mieste, tiksliai nenustatytoje vietoje, iš tiksliai nenustatyto asmens už 40 eurų nusipirko 2, 237 g narkotinės medžiagos – kanapių, kurias automobiliu gabeno į Radviliškį.

Teisme kaltinamasis A. S. kaltu prisipažino visiškai, šiaulietis teigė, jog lemtingąją dieną, kai jis lauke rūkė vadinamą žolę, nepilnametė pati paprašiusi duoti ir jai patraukti dūmo. Neilgai trukus mergina pasijuto blogai ir greitosios pagalbos buvo išvežta ir paguldyta į Šiaulių ligoninės Vaikų reanimacijos skyrių.  Kaltinamasis teigė žinojęs, kad mergina yra nepilnametė, tašiau ši jį įkalbėjusi duoti jai parūkyti. Kaltinamasis patikslino, jog už tai iš nepilnametės jokių pinigų nepaėmė.  Vaikinas dievagojosi, kad tą dieną pats buvo parūkęs žolės ir nesuvokė, kas vyksta. Teisme A. S. labai gailėjosi, kad įsivėlė į tokį nusikaltimą, visų atsiprašė ir pasižadėjo daugiau nedaryti nusikaltimų.

Šioje byloje valstybės kaltinimą palaikantis prokuroras prašė atkreipti dėmesį į nepilnametės duotus parodymus, kuriuose nurodoma, jog įvykio metu ji A. S. prašiusi, kad šis už 10 eurų jai nupirktų alkoholio, bet vaikinas už tą sumą padavęs jai patraukti dūmo.

Prokuroras teismo prašė A. S. pripažinti kaltu ir už padarytas nusikalstamas veikas paskirti  jam bausmę –  laisvės atėmimą 3 metams 6 mėnesiam, bausmę paskiriant atlikti pataisos namuose.

Kaltinamojo gynėja teigė, jog jos ginamasis yra jaunas, turi darbą, augina du mažamečius vaikus, darbdavio charakterizuojamas teigiamai. Anot advokatės, izoliuoti kaltinamąjį nuo visuomenės – būtų neproporcinga bausmė. Ji teismo prašė jos ginamajam skirti švelnesnę bausmę – baudą, areštą, bet ne laisvės atėmimo bausmę.

Bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, jog A. S. padarytos nusikalstamos veikos įrodytos jo paties prisipažinimu, liudytojų parodymais, kita byloje esančia medžiaga. Kaltinamojo visišką prisipažinimą ir nuoširdų gailėjimąsi teismas pripažino A. S. atsakomybę lengvinančia aplinkybe, jo atsakomybę sunkinančiu aplinkybių teismas nenustatė. Teismas pažymėjo, jog skiriant bausmę, turi būti atsižvelgiama ir į visuomenės interesą. A. S. praeityje neteistas, dirba, augina du mažamečius vaikus, rūpinasi šeima, darbdavio charakterizuojamas tik teigiamai. Teismas padarė išvadą, kad A. S. veika nėra tokia pavojinga, jog už jos padarymą būtų skiriama laisvės atėmimo bausmė. Paskyrus laisvės atėmimo bausmę, A. S. praras darbą, nukentės jo šeima ir tai atsilieps jo socialiniams santykiams. Bausmė yra teisinga tada, kai ji atitinka padarytos nusikalstamos veikos ir kaltininko asmenybės pavojingumą.

Už padarytas nusikalstamas veikas teismas A. S. pripažino kaltu ir paskyrė jam galutinę subendrintą bausmę – laisvės apribojimą 2 metams. Per laisvės apribojimo bausmės laikotarpį teismas A. S. įpareigojo būti registruotam Užimtumo tarnyboje, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų ir nebebendrauti su tokias medžiagas vartojančiais asmenimis.

Šiaulių apygardos teismas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi