Socialiniai tinklai

Aktualijos

Prisijaukink eismo taisykles ir eisme dalyvauk nerizikuodamas

Avatar

Paskelbta

data

 Keičiantis metų sezonams, kai tamsusis paros metas vis ilgėja, o eismo sąlygos vis prastėja, Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje policijos pareigūnai intensyvina  eismo dalyvių – tiek važiuotų, tiek pėsčių – kontrolę.

Tad eismo taisyklių abėcėlę prisiminti ir svarbiausia jos laikytis derėtų visiems, kurie dėl eismo taisyklių pažeidimo nenori įgyti pažeidėjo statuso ir tapti administracinės teisės subjektu,kurio  laukia bauda ar teisės vairuoti netekimas. Pėsčiųjų ir vairuotojų daromiems pažeidimams bus taikoma nulinė tolerancija ir žodiniu įspėjimu jie neatsipirks ir neišvengs įstatymo numatytų sankcijų.    Pagrindinis šios pareigūnų rengiamos kontrolės akcijos tikslas – ne nuobaudos eismo dalyviams, o siekis įpratinti eismo taisyklių laikytis visur ir visada, kad aukų ir nelaimių keliuose sumažėtų.

                      Pareigūnams nesuvokiama, negi  sunku pėstiesiems įprasti, einant neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, apsirengti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba  prie drabužių prisisegti  atšvaitą? Be jų vairuotojams  esate  sunkiai įžiūrimas ir išnyrate prieš pat automobilio kapotą, kai stabdymo kelias jau nebekankamas nelaimei išvengti. Lapkričio mėnesį Šiauliuose su gyvenimu atsisveikino atšvaitais nepasiženklinusi 47 metų moteris, mėginusi apie 17 valandą pereiti Tilžės gatvę ne pėsčiųjų perėjoje. Sunkiai tamsoje įžvelgiamos tamsiais drabužiais dėvinčios  moters  ne pėsčiųjų perėjoje „Audi“vairuotojas tiesiog  neišvydo, o kai išvydo, susidūrimo išvengti nebepavyko. Lapkričio 12-ąją Raseinių rajone,  Katauskių k., automobilis „Subaru Legacy“   kliudė į kelio važiuojamąją dalį neleistinoje vietoje įžengusį, jokių šviesą atspindinčių elementų nedėvėjusį septyniolikmetį. Atskubėję medikai jaunuolį bandė reanimuoti, tačiau nesėkmingai, konstatuota jo mirtis.

                      Atšvaitais ypač būtina apginkluoti mažuosius eismo dalyvius, kurių vieni anksti, dar neprašvitus, skuba į mokyklą, kiti, jau sutemus, grįžta namo ir kelyje yra prastai matomi. Vaikai yra judrūs ir gaudydami vienas kitą ar kitaip išdykaudami kartais staiga išbėga į važiuojamąją dalį prieš pat atvažiuojantį automobilį. Atšvaitai ant jų drabužių vairuotojus įspės apie kelkraščiu keliaujančius žmogučius ir tai bus ženklas jiems važiuoti atsargiau ir dėmesingiau.

                      Neblaivūs pėstieji yra potencialūs eismo įvykių sukėlėjai, kurie dažniausiai  patys juose labiausiai ir nukenčia. Štai lapkričio 2-osios vakare Kuršėnuose, Kudirkos g., medikai nuo važiuojamosios dalies pakėlė gulintų vyrą, kuriam vėliau buvo nustatytas sunkus girtumas. Jis

turėtų dėkoti praeiviui, kuris, pastebėjęs jį tupintį, o po to ir nugriuvusį ant važiuojamosios dalies,  paskambino Bendrojo pagalbos   centro telefonu ir išgelbėjo jam gyvybę, nes tamsiai vilkintis ir ant asfalto gulintis vyras tikrai sunkai pastebimas ir bet kurią minutę galėjo būti pervažiuotas automobilio.

                      Iš vairuotojų metų laikų kaita reikalauja dar atsakingesnio eismo taisyklių laikymosi. Dažnėjantys lietūs ir artėjantys snyguriavimai bei plikšala prašyte prašo mažinti greitį. Ir kartais visai nesvarbu, kad kelio ženklai leidžia važiuoti didesniu greičiu, bet, jei eismo sąlygos prastos, matomumas blogas,  verčiau greitį sulėtinti ir išvengti netikėtumų su prastomis pasekmėmis.

                      Pėsčiųjų perėjos ženklas vairuotojams turėtų tapti signalu nukelti koją nuo akceleratoriaus. Ypač jei vienas automobilis ties pėsčiųjų perėja jau sustojęs. Tai tiesiog įspėjimas, kad pėsčiųjų perėja jau, ko gero, žingsniuoja žmogus. Lapkričio 14-ąją Šiauliuose, Vilniaus g., „BMW 320“ vairavusi radviliškietė į ties pėsčiųjų perėja sustojusį automobilį nekreipė dėmesio,  ir kai iš už stovinčio automobilio išniro pėsčiasis, sustoti nebespėjo ir jį partrenkė. Laimei, nukentėjusysis liko gyvas, tik patyrė sužalojimų.

                      Jei žmonės kelių eismo taisykles prisijaukintų tiek, kad jų laikymasis taptų įpročiu, tai policijos pareigūnams nebereikėtų būti baudėjais. Dabar gi, kai įtikinėjimo žodis skrieja į erdvę, nepasiekdamas eismo dalyvių ausų, pareigūnai priversti naudoti įstatymo instrumentus ir jais  formuoti saugaus eismo įgūdžius. Tik šios pamokos yra brangios, nes Administracinių nusižengimų kodekso sankcijos negailestingai kerta per kišenę.

Atstovė spaudai GailaSmagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kaip policija sužino, kada pradeda dygti grybai?

Avatar

Paskelbta

data

Labai paprastai – iš pranešimų  apie pasiklydusius grybautojus. Šiandien jau galime konstatuoti, kad grybų sezonas prasidėjo, mat liepos 17-osios vakare Šiaulių apskrities policija sulaukė pirmojo šią vasarą pranešimo apie pasiklydusius  grybautojus. Visą naktį trukusi dviejų garbaus amžiaus senjorų paieška baigėsi sėkmingai – išgelbėti ir grybautojai, ir pora kibirų jų surinktų grybų.

73 ir 79 metų šiauliečiai grybauti automobiliu „Audi 80“ išvažiavo liepos 17-ąją, apie pietus. O apie 21 val. Šiaulių apskrities policijos budėtojai sulaukė vieno jų sūnaus telefono skambučio, kad grybaudamas pasiklydo jo tėvas.  Kai policijos pareigūnai mobiliuoju telefonu susisiekė su pranešėjo tėvu ir kartu buvuviu jo draugu, vyrai nurodyti tikslios savo buvimo vietos  negalėjo. Sakė, kad važiavo link Kuršėnų ir gali būti, kad jie esą Šiaulių rajone esančio Raudėnų kaimo miške.

Tačiau pasiklydėlių  telefonų paskutinioji aktyvizacijos vieta bylojo, kad senoliai turėtų būti Telšių rajone, prie Tryškių esančiuose miškuose. Tad ieškoti  jų išvažiavo jungtinės pajėgos – Šiaulių ir Telšių AVPK pareigūnai. Tryškių seniūnijoje, Leilėnų kaime, jie rado pasiklydėlių paliktą automobilį. Važinėdami ir vaikščiodami  miško keliukais bei takeliais, pareigūnai signalizavo garso ir šviesos signalais. Telefonu senjorai sakė, kad garso signalus  girdi, tačiau miške sunku orientuotis, kurioje pusėje jie girdėti, todėl senoliai bevelijo likti vietoje ir nebeklaidžioti, nes buvo jau labai pavargę. Apie 3 val. nakties į pagalbą  pareigūnams buvo išsiųstas kinologas su dvejų metų belgų aviganiu Kingu.  Tačiau ir jis pareigūnų pas dingusiuosius nenuvedė. Kaip vėliau paaiškėjo, iki tikslo buvo likę apie pora kilometrų, kai pareigūnai sulaukė telefoninio skambučio, jog pasiklydėliai rasti. Šią žinią apie 8 val. ryto pranešė Valstybinės miškų urėdijos Kuršėnų regioninio padalinio vyr. specialistas Simonas Vaitekūnas. Jis atsiliepė į vieno iš pasiklydusių senjorų  sūnaus  prašymą ir kartu su   Tryškių girininku Arvydu Simonaičiu nuvažiavo į mišką. Kadangi pastarasis savo prižiūrimą teritoriją žino kaip savo penkis pirštus, tad pagal pasiklydėlių matomus ir nupasakojamus vaizdus, ypač  detalę, kad jie yra šalia sulūžusio medžiotojų bokštelio,  jam nesunku buvo atsekti senolių  buvimo vietą. Po tamsios ir šaltos miške praleistos nakties senjorams medikų pagalbos neprireikė ir jie su grybų laimikiu po didžiulio pačių ir jų artimųjų patirto streso sėkmingai   parkeliavo į namus.

Tai – sėkmės istorija. Jų yra ne viena. Tačiau policijos pareigūnai  skaičiuoja ir ne vieną tragišką atvejį, kai išėję grybauti ar uogauti senoliai į namus negrįžo ir net nerasti jų palaikai. Dėl silpnos sveikatos, netikėtai miške patirtos traumos, orientacijos praradimo ar išsikrovusio mobiliojo telefonas kai kurie jų namo nebegrįžo. Tad pabandykite įtikinti savo tėvus, savo senelius, kad jų gyvybė yra daug brangesnė už litrą uogų ar grybų, todėl rizikuoti jiems  žygiais į mišką nevertėtų. O jei norite juos pradžiuginti, palaikykite  kompaniją ir kartu keliaukite rinkti miško gėrybių. Bus ramiau ir jums, ir jūsų smalsuoliams senjorams.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019