Socialiniai tinklai

Aktualijos

Prisijaukink eismo taisykles ir eisme dalyvauk nerizikuodamas

Avatar

Paskelbta

data

 Keičiantis metų sezonams, kai tamsusis paros metas vis ilgėja, o eismo sąlygos vis prastėja, Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje policijos pareigūnai intensyvina  eismo dalyvių – tiek važiuotų, tiek pėsčių – kontrolę.

Tad eismo taisyklių abėcėlę prisiminti ir svarbiausia jos laikytis derėtų visiems, kurie dėl eismo taisyklių pažeidimo nenori įgyti pažeidėjo statuso ir tapti administracinės teisės subjektu,kurio  laukia bauda ar teisės vairuoti netekimas. Pėsčiųjų ir vairuotojų daromiems pažeidimams bus taikoma nulinė tolerancija ir žodiniu įspėjimu jie neatsipirks ir neišvengs įstatymo numatytų sankcijų.    Pagrindinis šios pareigūnų rengiamos kontrolės akcijos tikslas – ne nuobaudos eismo dalyviams, o siekis įpratinti eismo taisyklių laikytis visur ir visada, kad aukų ir nelaimių keliuose sumažėtų.

                      Pareigūnams nesuvokiama, negi  sunku pėstiesiems įprasti, einant neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, apsirengti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba  prie drabužių prisisegti  atšvaitą? Be jų vairuotojams  esate  sunkiai įžiūrimas ir išnyrate prieš pat automobilio kapotą, kai stabdymo kelias jau nebekankamas nelaimei išvengti. Lapkričio mėnesį Šiauliuose su gyvenimu atsisveikino atšvaitais nepasiženklinusi 47 metų moteris, mėginusi apie 17 valandą pereiti Tilžės gatvę ne pėsčiųjų perėjoje. Sunkiai tamsoje įžvelgiamos tamsiais drabužiais dėvinčios  moters  ne pėsčiųjų perėjoje „Audi“vairuotojas tiesiog  neišvydo, o kai išvydo, susidūrimo išvengti nebepavyko. Lapkričio 12-ąją Raseinių rajone,  Katauskių k., automobilis „Subaru Legacy“   kliudė į kelio važiuojamąją dalį neleistinoje vietoje įžengusį, jokių šviesą atspindinčių elementų nedėvėjusį septyniolikmetį. Atskubėję medikai jaunuolį bandė reanimuoti, tačiau nesėkmingai, konstatuota jo mirtis.

                      Atšvaitais ypač būtina apginkluoti mažuosius eismo dalyvius, kurių vieni anksti, dar neprašvitus, skuba į mokyklą, kiti, jau sutemus, grįžta namo ir kelyje yra prastai matomi. Vaikai yra judrūs ir gaudydami vienas kitą ar kitaip išdykaudami kartais staiga išbėga į važiuojamąją dalį prieš pat atvažiuojantį automobilį. Atšvaitai ant jų drabužių vairuotojus įspės apie kelkraščiu keliaujančius žmogučius ir tai bus ženklas jiems važiuoti atsargiau ir dėmesingiau.

                      Neblaivūs pėstieji yra potencialūs eismo įvykių sukėlėjai, kurie dažniausiai  patys juose labiausiai ir nukenčia. Štai lapkričio 2-osios vakare Kuršėnuose, Kudirkos g., medikai nuo važiuojamosios dalies pakėlė gulintų vyrą, kuriam vėliau buvo nustatytas sunkus girtumas. Jis

turėtų dėkoti praeiviui, kuris, pastebėjęs jį tupintį, o po to ir nugriuvusį ant važiuojamosios dalies,  paskambino Bendrojo pagalbos   centro telefonu ir išgelbėjo jam gyvybę, nes tamsiai vilkintis ir ant asfalto gulintis vyras tikrai sunkai pastebimas ir bet kurią minutę galėjo būti pervažiuotas automobilio.

                      Iš vairuotojų metų laikų kaita reikalauja dar atsakingesnio eismo taisyklių laikymosi. Dažnėjantys lietūs ir artėjantys snyguriavimai bei plikšala prašyte prašo mažinti greitį. Ir kartais visai nesvarbu, kad kelio ženklai leidžia važiuoti didesniu greičiu, bet, jei eismo sąlygos prastos, matomumas blogas,  verčiau greitį sulėtinti ir išvengti netikėtumų su prastomis pasekmėmis.

                      Pėsčiųjų perėjos ženklas vairuotojams turėtų tapti signalu nukelti koją nuo akceleratoriaus. Ypač jei vienas automobilis ties pėsčiųjų perėja jau sustojęs. Tai tiesiog įspėjimas, kad pėsčiųjų perėja jau, ko gero, žingsniuoja žmogus. Lapkričio 14-ąją Šiauliuose, Vilniaus g., „BMW 320“ vairavusi radviliškietė į ties pėsčiųjų perėja sustojusį automobilį nekreipė dėmesio,  ir kai iš už stovinčio automobilio išniro pėsčiasis, sustoti nebespėjo ir jį partrenkė. Laimei, nukentėjusysis liko gyvas, tik patyrė sužalojimų.

                      Jei žmonės kelių eismo taisykles prisijaukintų tiek, kad jų laikymasis taptų įpročiu, tai policijos pareigūnams nebereikėtų būti baudėjais. Dabar gi, kai įtikinėjimo žodis skrieja į erdvę, nepasiekdamas eismo dalyvių ausų, pareigūnai priversti naudoti įstatymo instrumentus ir jais  formuoti saugaus eismo įgūdžius. Tik šios pamokos yra brangios, nes Administracinių nusižengimų kodekso sankcijos negailestingai kerta per kišenę.

Atstovė spaudai GailaSmagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Knygos “Prakalbinto stalo istorija” pristatymas

Avatar

Paskelbta

data

Spalio mėn. 25 d. 17.00 val. Radviliškio kultūros centre vyks kriminalinės policijos profesinė šventė, kurios metu bus pristatyta knyga “Prakalbinto stalo istorija” apie Radviliškio rajono policijos kriminalistą – ekspertą Kazimierą Liepą, kuriam šiais metais būtų suėję 60 m. Knygoje taip pat daug informacijos apie kriminalisto – eksperto profesiją,  prisiminimų iš Radviliškio policijos gyvenimo ir intriguojančių rezonansinių nusikaltimų tyrimo aplinkybių.
Knygos autoriai: buvęs kriminalinės policijos darbuotojas Gintautas
Šarauskas ir buvęs žurnalistas Sidas Aksomaitis.

Renginys nemokamas. Kviečiame dalyvauti!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Milijonas kiemams, bet jie skęsta balose

Avatar

Paskelbta

data

Neapsikentę nešamo purvo į namus ir balų kiemuose, Naujosios gatvės gyventojai pradėjo Radviliškio miesto valdžią kritikuoti socialiniuose tinkluose.

Radviliškiečiai, ypač naujai renovuotų daugiabučių gyventojai iš Naujosios gatvės, turi teisę pikti – rajono valdžia liepos mėnesį pasirašė vieno milijono eurų vertės sutartį bendro naudojimo kiemų, aikštelių, dviračių takų, privažiavimų ir kitų inžinerinių statinių paprasto remonto darbams atlikti. Deja, kol kas nė vienas kiemas nėra sutvarkytas. O ir iš milijono eurų kol kas panaudoti tik porą tūkstančių eurų, bet ne pagal paskirtį – sumalta betoninė gatvių ir šaligatvių produkcija ir paskleista ant Tyrulių vietinės reikšmės kelio.
2019 metais liepos 11 dieną Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė pasirašė trejų metų sutartį su valstybės įmonės AB „Kelių priežiūra“ generaliniu direktoriumi Rolandu Rutėnu. Sutarties vertė beveik milijonas eurų – 998 tūkst. 801,34. Nors tai atviras konkursas, tačiau CVP IS nėra duomenų, kiek dar įmonių dalyvavo šiame konkurse. Bet kokiu atveju, labai panašu, kad rajono valdžia tik demonstratyviai rodo rūpinimąsi gyventojais, tačiau realių darbų neatlieka. Beje, pakalbintas Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas buvo gerokai nustebęs išgirdęs sutarties sumą. Tiesa, prižadėjo pasidomėti. Kaip ir sakė pasidomėsiąs Naujosios gatvės daugiabučių kiemais.
Galime priminti, kad šie kiemai yra pateikiami kaip pavyzdiniai. Visus gyventojus politikai ir valdininkai ragina savo lėšomis prisidėti prie savivaldybės, bet ar tikrai kiekvienas norėtų gauti tokios kokybės kiemą? Jau kelinti metai iš eilės kiemuose po lietaus balos užsistovi, į namų laiptinės nešamas purvas ir kiti nemalonūs „siurprizai“, o iš  valdžios – tik šnekos.
P.S.
Tarybos narys Gediminas Lipnevičius kreipiasi į radviliškiečius socialinėje paskyroje „Facebook“ ,  kad daugiabučių namų gyventojai praneštų apie netvarkingus kiemus. Tarybos narys, surinkęs iš gyventojų informaciją, kreipsis į savivaldybės administraciją, kad ši neatidėliotinai problemas spręstų. Į Tarybos narį galima kreiptis ir el. paštu: gediminas.lipnevicius@radviliskis.lt

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019